VAN DE dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG EN GEMEENTE VEERE I])- Woensdag 11 november 2009 - Pagina 46 INFORMATIE OVERHEID gemeente Middelburg TIJDELIJKE REGELS WIJ Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de raad van de gemeente Middel burg in de vergadering van 2 no vember 2009 heeft Besloten tot vaststelling van het Raadsbesluit tij delijke regels Wet investerern in jongeren (WIJ). Burgemeester en wethouders maken tevens bekend dat zij besloten hebben de uitvoe ring van de Wet investeren in jon geren in mandaat op te dragen aan de gemeenschappelijke rege ling Sociale Dienst Walcheren. Het raadsbesluit tijdelijke regels WIJ treedt in werking op 1 oktober 2009 en ligt voor een ieder ter in zage in de inforamtiehoek van het stadskantoor. Kopieën van de stuk ken zijn aldaar voor een ieder te gen betaling verkrijgbaar. ONDERWIJSHUISVESTING 2010 Met ingang van heden ligt voor een ieaer ter inzage in de informa- tiehoek van het stadskantoor het besluit van burgemeester en wet houders van 27 oktober 2009 tot vaststelling van het onderwijshuis- vestingsbudget en -programma voor het jaar 2010. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - Bluesroute 6: plaatsen ber- j^ng/garage. woning en bouw berging (4-1 1). - Oosterscheldestraat 1 8B: voldoet aan brandveiligheidsei sen (4-1 1 - Oostmede 18: plaatsen tuin huisje en vernieuwen tuinscher men (4-1 1 - Ooststraat 2C: voldoet aan brandveiligheidsvoorschriften 12- - Spanjaardstraat 74: aan brengen dakbeschot en herstel len gebreken dakconstructie 12- II). - Vlasmarkt 42-46: intern ver bouwen, realiseren 3 apparte menten, een opbouw en een dak kapel (29-10). - Volkstuincomplex Griffioen -Griffioenpad: bouw schuurtje (29-10). -Walravenstraat 13, Nieuw en Sint Joosland: uitbreiden woning (29-10). Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van me ning is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voor- zieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. leverskerkseweg: oprichten dienstengebouw aquaduct. - Langeviele 1: vernieuwen inte rieur. - Molenweg 40, Arnemui- den: plaatsen blokhut. - Segeersstraat 29: vernieuwen dakvlak achterbouw. - Seislaan 2: plaatsen schutting. - Oostmede 18: plaatsen tuinhuis je en vernieuwen tuinschermen. Informatie over deze bouwplannen is verkrijgbaar bij de vakbalie in het stadskantoor, Kanaalweg 3, telefoon (0118) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Te gen aanvragen om een bouwver gunning kunnen geen bezwaar schriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kun nen worden ingezien. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, (gemeente lijke) monumenten-, gebruiks- en/ of sloopvergunningen zijn verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): - Dam 31: ged. veranderen 2e etage (29-10). - Dam 43: intern verbouwen (29- 10). - Keetenstraat 2: voldoet aan brandveiligheidseisen (4-1 1). - Korte Noordstraat 1/Lange Noordstraat 67: dichtmetse- len 2 gevelopeningen in woning- scheidende bouwmuur (2-1 1). - Nieuwe Burg 19: aanbrengen reclame (29-1 0). - Noordweg 298: uitbreiden inzage legging geen zienswijzen naar voren zijn gebracht: - Park de Griffioen 107: verle nen van ontheffing op grond van artikel 3.23, lid 1 van de Wet ruimtelijke ordening voor bou wen garage. ONTHEFFINGSPROCEDURE EX ARTIKEL 3.23, LID 1 Wro Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 3.23, lid 1van de Wet ruimtelijke ordening ontheffing te verlenen van: - het bestemmingsplan "Be schermd Stadsgezicht" ten behoeve van Dam ong. 2x, Het Groene Woud ong. 3x, Kalverstraat ong. 2x, Los- kade ona. 2x: voor plaatsen on dergrondse containers. De ontwerpontheffingsbesluiten en de ontwerpbouwvergunningen met de relevante stukken liggen gedu rende zes weken, van 12 novem ber tot en met 23 december 2009, ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende genoemde termijn kun nen belanghebbenden schriftelijk of mondeling hun zienswijze om trent de ontwerpbesluiten kenbaar maken bij het college van burge meester en wethouders van Mid delburg, Postbus 6000, 4330 LA ra, Middelburg. Voor het geven van een mondelin ge zienswijze binnen de genoem de periode is het noodzakelijk tij dig vooraf een afspraak te maken op het telefoonnummer (01 18) 67 52 27. Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankeliik te worden ver klaard in hun beroep bij de admi nistratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet be stuursrecht naar voren hebben ge bracht. VERZOEK OM (BINNENPLANSE) ONTHEFFING EX ARTIKEL 3.6 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat er een aanvraag om bouwvergunning is ingekomen ten behoeve van: - Noordweg 302: voor afwij ken maximaal toelaatbare hoog te. Het bouwplan voldoet niet heel) aan de voorschriften van VERLEENDE VRIJSTELLINGEN EN VERGUNNINGEN NA PROCEDURE AFD 3.4 AWB De volgende rijksmonumentenver gunningen zijn verleend: - Hoogstraat 25/27: ged. ver anderen onderpui. - Molstraat 5: ged. vernieuwen achterbouw. De vergunningen en alle relevante stukken liggen gedurende zes we ken, van 1 2 november tot en met 23 december 2009 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afde ling Vergunningverlening en Hand having een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stuk ken. De belanghebbende die tegen het ontwerpbesluit een zienswijze heeft ingediend (alsmede degene die redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingediend) kan vanaf 13 novem ber tot en met 24 december 2009 een gemotiveerd beroepschrift in dienen bij de Rechtbank Middel burg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. De gene die een beroepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorzie ning vragen aan de Voorzienin- aenrechter bij de Rechtbank Mid delburg. Voor een dergelijk ver zoek is griffierecht verschuldigd. ONTWERPBESLUIT WAARTEGEN GEEN ZIENSWIJZEN IS INGEDIEND Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat in zake de onderstaande ontwerpbe sluiten binnen de termijn van ter 11 voor de uitoefening van detail handel gedurende enkele net ter plaatse vigerende bestem mingsplan "Beschermd Stadsge zicht". Voor mondelinge zienswijze, tele foonnummer (0118) 67 52 83. - Sir Winston Churchilllaan 8: voor bekleden reeds geplaat ste papiercontainer. Het bouw plan voldoet niet (geheel) aan de voorschriften van net ter plaatse vigerende bestemmingsplan "Kla ren beek". Voor mondelinge zienswijze, tele foonnummer (0118) 67 52 84. mondeling of schriftelijk hun ziens wijze omtrent de bouwaanvraag kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. BUITENPLANSE ONTHEFFING EX ARTIKEL 3.23 Wro Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 3.23 van de Wet ruim telijke ordening ontheffing te verle nen van het bestemmingsplan 'Beschermd Stadsgezicht', ten behoeve van de wijziging van de bestemming (functie) van de bega ne grond van het pand Vismarkt i deta dagen per week. De uitoefening van detailhandel past weliswaar binnen de voor ge noemd pand van kracht zijnde be stemming 'Woongebied met detail handel', maar is in strijd met de relatielijn 'WGD 4' waarbinnen genoemd pand is gelegen. Binnen deze relatielijn is in één gebouw de vestiging van detailhandel toe gestaan en deze functie is reeds ingevuld. Burgemeester en wethouders zijn evenwel van mening dat detailhan del in een gedeelte van genoemd pand bijdraagt aan het karakter en net beeld van het gebied rond de Vismarkt. Daarnaast achten zij het plan ook uit ruimtelijke overwegin gen acceptabel. Het ontwerpontheffingsbesluit met de relevante stukken ligt gedurende zes weken, van 1 3 november tot en met 24 december 2009, ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende genoemde termijn kun nen belanghebbenden schriftelijk of mondeling hun zienswijze om trent het ontwerpbesluit kenbaar maken bij het college van burge meester en wethouders van Mid delburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodza kelijk vooraf een afspraak te ma ken via telefoonnummer (0118) 67 52 25. Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankelijk te worden ver klaard in hun beroep bij de admi nistratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet be stuursrecht naar voren hebben ge bracht. GOEDKEURING BESTEMMINGSPLAN 'STROMENWIJK' Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ingevolge het bepaalde in artikel 28, lid 6 van de Wet op de ruimtelijke ordening bekend dat Gedeputeerde Staten van Zeeland bij besluit van 6 okto ber 2009, nr. 09032637/107/ Het college is voornemens om ont heffing te verlenen van het bestem mingsplan met gebruikmaking van de daartoe in het bestemmingsplan opgenomen mogelijkheid. In ver band hiermee ligt het bouwplan gedurende twee weken, van 12 november tot en met 25 november 2009, ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende deze periode kunnen belanghebbenden 13 het bestemmingsplan 'Stromen- wijk' gedeeltelijk hebben goedge keurd. Goedkeuring is onthouden aan de bestemming 'maatschappe lijke doeleinden' van de strook zui delijk van de Stromenweg. Het bestemmingsplan en het besluit van Gedeputeerde Staten liggen gedurende zes weken, van 13 no vember tot en met 24 december 2009, voor een ieder ter inzage in het stadskantoor bij de vakoalie van de dienst Ruimte. Gedurende genoemde termijn kan een belanghebbende beroep in stellen bij de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van Sta te, Postbus 2019, 2500 EA 's-Gra- venhage. Geen beroep kan wor den ingesteld door een belangheb bende aan wie redelijkerwijs kan worden verweten dat hij geen be denkingen, overeenkomstig artikel 27, lid 1 of 2 van de WRO naar voren heeft gebracht. Het besluit van Gedeputeerde Sta ten omtrent de goedkeuring treedt daags na afloop van de beroep stermijn in werking. Indien er bin nen de beroepstermijn een verzoek om voorlopige voorziening bij de voorzitter van de Afdeling be stuursrechtspraak van de Raad van State is ingediend treedt het goed keuringsbesluit niet in werking, voordat op dat verzoek is beslist. VOORNEMEN WIJZIGING BESTEMMINGSPLAN 'BUITENGEBIED MIDDELBURG 2E HERZIENING' Overeenkomstig het bepaalde in artikel 3.6, vijfde lid van de Wet ruimtelijke ordening in samenhang met het bepaalde in artikel 32C van de regels van het bestem mingsplan 'Buitengebied Middel burg 2e herziening" maken burge meester en wethouders bekend dat zij voornemens zijn om met toe passing van art. 3.6, eerste lid, sub a van de Wet ruimtelijke orde ning het vigerende bestemmings plan te wijzigen voor het perceel aan de Wilgenhoekweg 41 (Sint Laurens). Het ontwerpwijzigingsbesluit be treft een burgerwoning in het bui tengebied waarvan de woonruimte wordt vergroot naar circa 750 m3 door het betrekken van een gedeel te van de schuur bij de bestaande woning. Het ontwerpbesluit met de daarbij behorende bijlagen ligt gedurende zes weken, van 12 november tot en met 24 december 2009, voor een ieder ter inzage bij de vakba lie in het stadskantoor en is het met de daarbij behorende bijlagen eveneens te downloaden op de website van de gemeente www.middelburg.nl. Gedurende bovengenoemde ter mijn kunnen belanghebbenden naar keuze schriftelijk of mondeling hun zienswijzen omtrent het ont werpbesluit indienen bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar ma ken van mondelinge zienswijzen binnen de genoemde periode is het noodzakelijk vooraf een af-spraak te maken via telefoonnummer (0118)67 52 36 Belanghebben den lopen het risico niet-ontvanke- lijk te worden verklaard in hun beroep bij de administratieve rech ter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet be-stuursrecht naar voren hebben gebracht. Kijk voor meer informatie van de gemeente Middelburg op de gemeentelijke infor matiepagina's elders in deze Faam, www.middelburg.nl en Maximaal Teletekstpagina 830. GEMEENTE VE m PROCEDURE ONTHEFFINGVERLENING Biggekerke Wij zijn van plan,'overeenkomstig het bepaalde in artikel 3 lid 6 sub 1 c van de Wet ruimtelijke ordening, artikel 14 lid 4C sub e van het be stemmingsplan en artikel 40 van de Woningwet, ontheffing van het be paalde in het bestemmingsplan "Buitengebied, 3e herziening" en bouwvergunning te verlenen voor: - het bouwen van een sanitaire unit aan Koudekerkseweg 41; Het ontwerpbesluit, de aanvraag en de daarbij behorende stukken liggen van 12 november t/m 23 december 2009 ter inzage. Tijdens deze termiin kunnen belanghebbenden een schriftelijke zienswijze indienen bij het college. Voor het indienen van een mondelinge zienswijze kunnen belanghebbenden binnen de gestelde termijn contact op nemen met Moniek van Vugt, telefoon nummer (0118) 555 342. Grijpskerke Wij zijn van plan, overeenkomstig het bepaalde in artikel 3 lid 6 sub 1 c van de Wet ruimtelijke ordening, artikel 17 lid 4 sub d van het bestem mingsplan en artikel 40 van de Wo ningwet, ontheffing van het bepaalde in net bestemmingsplan "Buitenge bied" en bouwvergunning te verlenen voor: - het geheel plaatsen van een schuur aan Middefburgseweg 35; Het ontwerpbesluit, de aanvraag en de daarbij behorende stukken liggen van 12 november t/m 23 december 2009 ter inzage. Tijdens deze ter mijn kunnen belanghebbenden een schriftelijke zienswijze indienen bij het college. Voor net indienen van een mondelinge zienswijze kunnen belanghebbenden binnen de gestel de termijn contact opnemen met Mo niek van Vugt, telefoonnummer (0118) 555 342. Lees verder op pagina 47

de Faam | 2009 | | pagina 46