Walcheren Certificaat Slagerij Gillissen Oikocredit Debattour 75 jaar Bobbe Mode 30 jaar In den Oliebol Vivo trainingen Walcheren Uit het Zakenhart van... dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Ontwikkelingshulp achterhaald of toch niet? Innovatieprijs voor Toeristensector Cursus beter tillen voor mantelzorgers Woensdag 11 november 2009 - Pagina 41 Bij Bobbe Mode zijn extra aanbiedingen, foto- tara de vriend VLISSINGEN - Bobbe Mo de aan de Walstraat 199 in Vlissingen viert deze maand haar 75 jarig jubi leum. Zij doet dit met leuke extra aanbiedingen, zoals korting op jassen, pantalons, truien en bodywarmers. Doordat de winkel samenwerkt met andere filialen wordt er een grote diversiteit geboden. Toch krijgen de klanten persoonlijke aandacht. In de winkel is het boek Bobbe mode 75 jaar te bekijken. Hierin staan allerlei leuke foto's en teksten. Jaren ge leden was één van de op merkingen van een klant: "Het is er steeds gezellig". En in 2009 zegt het team van Bobbe: "Zo is het en zo blijft het." Nieuwe voorzitter In den Oliebol staat op het Plein 1940. MIDDELBURG - In den oliebol is al dertig jaar een begrip in Middelburg. De familie Roels streek in 1979 eerst in de Korte Geere neer met hun oliebollenkraam. Inmiddels staat de kraam alweer een geruime tijd op het Plein 1940. Op dit knooppunt van de Middelburgse winkelstra ten brengt In den Oliebol, de laatste twee maanden van het jaar, uiteenlopend lekkers aan de man. Onder tussen is de zaak ook over genomen door dochter Marie-José Roels. Zij is te genwoordig het bekende gezicht voor de vele Mid delburgers die er jaarlijks hun oliebollen kopen. Sigrid Schilperoort en Claudia Fritz. foto: pr. KAPELLE - Sigrid Schilper oort en Claudia Fritz geven samen al enkele jaren weer baarheidstrainingen. Ze gaan nu ook trainingen ge ven op Walcheren. Vivo trainingen biedt mensen een kans om zichzelf beter te leren kennen door de an der, door contact en door beweging. Het brengt ver stand en gevoel in balans. Vivo staat voor leven, groei en en bloeien. Er zijn trai ningen voor kinderen, scholieren, volwassenen en bedrijven. Het bestaat uit een informatieavond, twaalf lessen, lesmateriaal, een werkmap en een evalu atie. Meer informatie via 06-34134537. door marcel van der voort door tara de vriend MIDDELBURG - Is ontwikke lingshulp achterhaald? Is een microkrediet het antwoord? Meepraten hierover kan woensdag 18 november tij dens de Oikocredit Debattour in het Zeeuwse provinciehuis in Middelburg. De bijeen komst is van 15.30 tot 20.45 uur. Dit jaar bestaat ontwikkelings hulp zestig jaar. Na al die tijd is er nog steeds sprake van een onrechtvaardige verdeling van hulpbronnen in de wereld. Een microkrediet kan een uit komst. brengen. Door deze kleine lening kunnen, mensen en vooral vrouwen in ontwik kelingslanden, zelf een beter bestaan opbouwen. Oikocre dit werkt al 34 jaar aan armoe debestrijding door leningen ter beschikking te stellen aan ondernemende mensen in ontwikkelingslanden. Met de ze debattour stelt Oikocredit belangrijke onderwerpen aan de orde. Iedereen is welkom, er is geen inhoudelijke voorken nis vereist. Burgemeester Koos Schouwenaar opent rond 15.30 uur de bijeenkomst in Middelburg en Gert van Maanen geeft namens Oiko credit zijn deskundige visie op het debat. Andere prominen ten die meewerken aan de tour zijn onder meer oud-ministers Jan Pronk en Joris Voorhoeve (lid Raad van State). Aanwezi gen maken kans op een reis naar een microkredietproject en kunnen een gratis debat training volgen. Om 18.00 uur kunnen de deelnemers een broodje eten. Aansluiten is tot 20.45 uur het debat en kan nog nagepraat worden. De toegang is gratis. Aanmelden: www.mi- crokrediet.nl/debat. voerder Europees beleid en H. van Waveren, gedepu teerde Recreatie en Toeris me reiken deze dag de prijs van 5.000 euro en uit. De ge nomineerden zijn: Zeeuwse Beauty Massage Ons Bui ten van Campingpark Ons Buiten/Tamara Totaalver zorging in Oostkapelle, HOBS - Haven Online Boe kingssysteem van FrisBEE, Portaal van Vlaanderen van Stichting Portaal van Vlaan deren in Terneuzen, Uitgele zen! gevoel wordt weten schap van de Stichting SchouwenDuivelandPas, HotelChalet van Camping De Wijde Bliek, Vrije Voeten van De Animatie Compag nie, Hotel Chatel/Innovatie- ve Camping van Camping- resort de Meerpaal, Toeristi sche Portal en Narrowcas- ting. De rondgang start op het Spui- plein bij het winkelcentrum De Fonteyne. "Nu is het saai, maar het heeft mogelijkheden", be gint hij. Kort daarna arriveert hij op het Bellamypark dat een op knapbeurt gaat krijgen. Net voorbij café de Concurrent wor den voorbereidingen getroffen voor de bouw van een nieuwe coffeeshop. Pim: "Daar heb ik mijn twijfels over. Ik weet niet of die in de stad past." De Nieu- wendijk is al verfraaid. De nieu we voorzitter is lovend over het resultaat. "Dat ziet er prima uit. Ook werkzaamheden aan de pan den van Dert zijn goed ge slaagd", vindt hij. De regen weet van geen ophouden, maai' dat deert Pim niet. In de Walstraat- zuid bekijkt hij de winkels en de werkzaamheden bij de voorma lige shoarmazaak. Dan is het tijd om te schuilen onder de overkapping bij de winkels op de Kleine Markt. Pim: "Die overkappingen dragen bij aan een goed winkelklimaat." Een paar minuten later lopen we Op een regenachtige dag is Pim Kraan blij met de overkappingen in de stad. foto: izaak verkeste door de Sint Jacobspassage. "Ik denk dat het daar kan opleven. Als de winkeliers samen met de stadsmanager en het gemeen tebestuur gaan zorgen voor goede omstandigheden", stelt hij. Op de Oude Markt staat Pim even stil. "Hier kom ik graag, maar ik mis de doorloop naar de Lange Zelke. Over het gemis heeft niemand nadacht bij het afsluiten, toen De Fonteyne is gebouwd", be kent hij. Vervolgens komt het gesprek op de weekmarkt. Vroe ger stond die vrijdags in de Spuistraat en tegenwoordig in de Coosje Buskenstraat. "Dat is niet de juiste plek, omdat een dag per week de straat voor al het verkeer moet worden afge sloten. De markt zou goed passen op het Bellamypark", stelt Pim. Hij is gevraagd om voorzitter te worden van de winkeliersver eniging. "Ik doe het graag voor de stad. Ik heb tijd en zin", ver klaart Pim. Wat wil hij bereiken? "Een betere entree van het cen trum, goede bewegwijzering, een schone stad en een veilige binnenstad", somt de nieuwe voorzitter op. OOSTKAPELLE - Dit jaar is een recordaantal van 41 in zendingen binnengekomen voor de Innovatieprijs Toe risme. De Provincie Zeeland heeft de Innovatieprijs in het leven geroepen om innova tieve ontwikkelingen in de toeristische sector te stimu leren. De winnaar wordt bekend gemaakt tijdens de Toeristi sche Ontmoetingsdag op donderdag 12 november 2009 in het Deltapark Neeltje Jans. De juryvoorzitter L. Blom, Tweede kamerlid en woord- VLISSINGEN - Keurslager Gillis sen in Vlissingen legt varkens vlees met Milieukeur in de vitri ne en wordt daarmee de 90-ste Keurslager in Nederland die deelneemt aan deze unieke ke ten. Afgelopen week mocht Keurslager Gillissen uit Vlissin gen een belangrijk certificaat in handen nemen. Vanaf dit tijd stip is de slagerswinkel nu offi cieel gecertificeerd om uitslui tend varkensvlees met Milieu keur te verkopen. Voor de Keur slager is dat een kroon op het werk er bij. Gillisen is naast keurslager hofleverancier. Mi lieukeur varkensvlees is vooral lekker en mager. Om aan Mi lieukeur te voldoen moet niet alleen de slager, maar ook de le verancier van het vlees en de VLISSINGEN - Het is dins dagmiddag en het regent behoorlijk in Vlissingen. Pim Kraan (62), de nieuwe voorzitter van Vereniging Winkeliers Vlissingen schuilt onder zijn hoed en loopt stug door. Hij maakt een wandeling door de bin nenstad en geeft zijn me ning. MIDDELBURG - Corrie Ja- cobse, tilspecialiste van Zorgstroom, geeft mantel zorgers op dinsdag 17 no vember een tilcursus. Ze leert hen allerhande technie ken en handigheidjes om de mantelzorgtaak te verlich ten. Ook is er voldoende gelegen heid om te oefenen en knel punten waar de deelnemers mee zitten aan haar voor te leggen. Het is van 13.30 tot 15.30 uur bij Steunpunt Mantelzorg aan de Laurens Stommesweg 1-12 in Mid delburg. Deelname kost 5,00. Opgeven kan via 0118- 553530. varkenshouders aan erg strenge eisen voldoen. De samenwer kende bedrijven belasten het milieu minder. De varkens krij gen de beste leefomstandighe den en worden niet gecastreerd Keurslager Gillissen ontving vorige week het certificaat

de Faam | 2009 | | pagina 41