ffs fiets" Veilig uit en thuis met de discobus Hoe zit het met uw Zeeuwse DNA? Zeeland op Annebeth Evertz over openbaar vervoer O Provincie maakt mogelijk Volg de vergadering van Provinciale Staten op internet Prov nc ewerk Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Zeeland biedt verrassend veel. En de fiets is een prima middel om dat te ontdekken. 2010 is uitgeroe pen tot het Zeeuws jaar van de fiets. Dit beeldmerk verbindt al die activiteiten. Waarom bent u in Zeeland? Welke band heeft u met de provincie? We nodigen u uit om dat eigen ver haal te vertellen. Want iedereen heeft weer een andere reden om in Zeeland te wonen, werken of rec reëren. Al die verhalen laten samen de verschillende kanten van onze provincie zien.'En daardoor ont staat een completer beeld van Zeeland, ook bij niet-Zeeuwen. Als we-het ware, echte gezicht en karak ter van Zeeland laten zien, zullen ook anderen de kwaliteiten van onze provincie ontdekken. Het Zeeuws DNA vormt daarbij de verbindende factor. In bet Zeeland DNA-boek vindt u de dragers van de Zeeuwse identiteit: kleuren, materialen, geuren, beelden en verhalen. Het is de bedoeling dat het Zeeuws DNA op allerlei plaatsen zichtbaar wordt, als versterking van typisch Zeeuwse zaken. Zo kun je als ondernemer Zeeuwse kleuren als meekrap en paalhoofd gebruiken in je interieur. Of je kunt hebwaarmerk gebruiken om aan te geven dat je product uit Zeeland komt. Met de woorden 'Zeeland, echt waar' willen we de kwaliteiten en bijzonderheden van Zeeland onder de aandacht brengen of onthullen. Want welke provincie heeft de meeste Michelinsterren per hoofd van de bevolking? Zeeland, echt waar! We willen geen mooie praatjes vertellen zonder inhoud, maar juist laten zien wat onze provincie te bie den heeft. Ook u kunt uw eigen producten of initiatieven op deze manier een 'Z-je' geven. Wilt u meer weten? Kom'dan 23 november om 13.30 uur naar de Commissievergadering Economie en Mobiliteit in het Provinciehuis. Dan wordt het promotieconcept toegelicht aan Statenleden. Of neem eens een kijkje op www.zeeland.nl/promotie, waar u het DNA-boek online kunt bekijken. Provinciale Staten Profiel: Statenlid PvdA. Lezen is haar grootste hobby [van literaire historische romans tot filosofische vraagstukken). Zij is opgegroeid in Koudekerke en heeft een intense band met Vlissingen, waar haar ouders en grootouders vandaan komen. Ze woont in Wemeldinge wat zijzelf 'het mooiste dorp aan de Oosterschelde' vindt. Annebeth Evertz is statenlid sinds 2007 en voorzitter van de commissie Welzijn. 'In mijn werk heb ik een belangrijk persoonlijk streven. Ik streef namelijk naar een humane samenleving, leder mens moet in vrijheid een goed en leefbaar bestaan kunnen opbouwen. Dat streven is heel nauw verbonden met de begin selen die de Partij van de Arbeid uitdraagt. Ik realiseer me dat het een groot ideaal is, maar elk stapje er naar toe is er één.' Goed op weg van A naar B 'Voor Zeeland maak ik mij sterk om tot een kwalitatief goed en betaalbaar openbaar vervoer te komen. We gaan de goede kant op. Er komt namelijk een tekort aan fossiele brandstof (olie) met als gevolg dat in de nabije toekomst'de brandstofprijzen stijgen. Hierdoor zal de auto voor grote groepen mensen onbetaalbaar worden. Met alle gevolgen van dien! De mobiliteit van de Zeeuwen komt daarmee onder druk te staan, want wij kennen in Zeeland vooral grote afstanden tussen het platteland en de steden. Voor mij en mijn partij een uitdaging om te zorgen dat er in ieder dorp een goede busverbinding blijft bestaan.' Als statenlid vind ik verder dat de Provincie zich best mag bemoeien, zelfs als regisseur, met Zeeuwse maatschappelijke problemen zoals de ziekenhuizen, de ambulance en de leefbaarheid van kleine ker nen.' Meer informatie over Provinciale Staten vindt u op http://ps.zeeland.nl/ In deze rubriek vertellen we over organisatiesprojecten of evenemen ten die [mede) subsidie ontvangen van de Provincie Zeeland. Dit keer discotheek The Limit in IJzendijke die subsidie kreeg voor hun disco bus. Deze bus rijdt door de gemeente Sluis en een deel van de gemeente Terneuzen Zaterdagavond 21 november 2009 rijdt de eerste discobus naar dis cotheek 'The Limit' in IJzendijke te Zeeuws-Vlaanderen. De Provin cie verstrekt tot en met oktober volgend jaar 31.400,- euro aan dit experiment. George van Heukelom, gedeputeerde openbaar ver voer: 'De discobus draagt bij aan de realisatie van het provinciaal verkeers- en vervoersbeleid. De verkeersveiligheid tijdens het uit gaan wordt erdoor vergroot. Van jongeren in Zeeuws-Vlaanderen krijg ik vaak te horen dat juist het vervoer in deze regio een groot probleem is in de avond en nacht. De Provincie vindt het belangrijk jongeren een veilig alternatief voor het autogebruik te bieden door middel van deze discobus.' Gerust hart Martin Heijt is eigenaar van de discotheek in IJzendijke. Deze is onlangs volledig verbouwd en volgens de laatste trends ingericht. 'Ik ben heel erg blij dat we subsidie hebben gekregen van de Provincie. Het zorgt ervoor dat de ouders nu met een gerust hart kunnen slapen, omdat hun zoon of dochter veilig heen en terug wordt gebracht. Taxicentrale Renesse verzorgt de ritten op zater dagavond met een laatste rit terug naar huis om 4.30 uur.. De dis cobus is gratis. Er breekt een spannende tijd voor ons aan. We hopen op een groot succes met veel aandacht voor de buren. Zij mogen natuurlijk geen last van ons hebben.' Meer informatie? Het rittenschema van de discobus is te vinden op www.thelimit.nl. Informatie'over de projecten en experimenten die de Provincie Zeeland uitvoert op het gebied van openbaar vervoer is te vinden op www.degoedekantop.nl. Rick en Martin Heijt hopen op een succesvolle inzet van de discobus. Vrijdag 13 november vanaf 9.30 uur vindt de vergadering plaats van Provinciale Staten in de Statenzaal, Abdij 6 te Middelburg. De ver gadering kunt u bijwonen vanaf de publieke tribune in het provin ciehuis. U kunt haar ook live volgen via internet en Omroep Zeeland. In deze vergadering onder andere aandacht voor de Europese Kaderrichtlijn water voor de Schelde en het mediabeleid in 2014. Er is geen speciale software nodig om de vergadering op internet te volgen. Een eventuele 'pop-up blocker' moet u wel uit schakelen. Vergadering volgen? Kijk dan op http://ps.zeeland.nl/online Provincie Zeeland Colofon Redactie afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland. Opmaak Prepress Provincie Zeeland. Fotografie Input/Output fotografie, Hoek (foto The Limit), Photographies (foto fiets). Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatiecen trum. Via de e-mail infocentrumtazeeland.nl of per telefoon op 0118- 631 6 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 6330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6, 6331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt op 2 december 2009.

de Faam | 2009 | | pagina 20