BLAUW GERUITE KIEL m BURGERSCHOUW IN ALLE WIJKEN EN DORPEN agenda VLISSINCEN ACTUEEL SPORTRAAD MORGENRAAD KALENDER SCHOONMAAKACTIE BINNENSTAD BEKENDMAKINGEN HERINRICHTING WALSTRAAT ZUID CEMEE NTE NIEUWS- EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN In Vlissingen heeft de afgelo pen jaren een onderzoek onder jongeren, ouders en profes sionals plaatsgevonden naar de aanpak van overgewicht bij jongeren. De aanleiding voor het onderzoek is het grote aantal risicofactoren dat in de gemeente Vlissingen aanwe zig is op het gebied van over gewicht. Vlissingen behoort tot de top vijf van Nederland als het gaat om de aanwezig heid van risicofactoren. Uit het onderzoek is naar voren geko men dat er al een groot aanbod van interventies bestaat. Er is echter geen duidelijk overzicht en geen samenhang waardoor onderlinge versterking uitblijft. Om tot een concrete aanpak van overgewicht te komen is het van belang dat in beeld wordt gebracht welke inter venties op dit moment worden toegepast en welk effect zij hebben. Naar aanleiding van de bevindingen wordt een plan van aanpak opgesteld. www.vlissingen.nl/college De Sportraad Vlissingen verga dert op maandag 16 novem ber 2009 om 20.00 uur aan de Vredehoflaan 950. U bent van harte welkom. www.vlissingen.nl/ sportraad WOENSDAG 11 NOVEMBER 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118)487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel Morgen, donderdag 12 november 2009, vergadert in het stadhuis de commissie Financiën algemene zaken om 19.30 uur. De vergade ring is openbaar en er is spreek recht voor bezoekers. Op de agenda staan onder andere de opheffing gemeenschappelijke regeling Centrale Post Ambulance vervoer Zeeland en de verkiezin gen. De volledige agenda kunt u lezen op de rechterpagina. www.viissingen.nl/ commissie um Vrijdag 13 november 2009 20.15 uur De Zeeuwse Komedie speelt 'Nu Even Wel' van Maria Goos Theater Vestzak 99 Zaterdag 14 november 2009 13.00 uur Sinterklaasintocht met aansluitend rijtour door het centrum Koopmanshaven Zondag 15 november 2009 15.00 uur The Furey's and Davey Arthur Folkconcert Arsenaaltheater www.vlissingen.nl/uit tteyi:* Hoe u uw leefomgeving ervaart is erg belangrijk voor de gemeente. In 2010 wil de gemeente samen met bewoners in hun omgeving burger- schouwen organiseren. Afgelopen jaar heeft de gemeente in het Centrum, het Middengebied en Bossenburgh een proef gehouden met het schouwen. Per gebied is met bewoners driemaal geschouwd. Zowel deelnemers als de gemeente zijn erg enthousiast over het schouwen en willen hier graag mee doorgaan. Doel en nut De kwaliteit van de openbare ruimte wil de gemeente samen met burgers goed houden en liever nog verbeteren. De gemeente moet 'schoon, heel, veilig en mooi' zijn. Ook dit jaar wordt de binnenstad van Vlissingen in de maand december weer sfeervol aangekleed, met kerst verlichting en kerstbomen. Daarnaast worden er veel activiteiten (van ijs baan tot Kerstcircus) georganiseerd voor de inwoners en bezoekers van Vlissingen. Voorafgaand hieraan wordt het kemwinkelgebied van Vlis singen grondig schoongemaakt. Op maandag 9 november 2009 is hier mee een aanvang gemaakt. De werk zaamheden vinden nog plaats gedurende de hele maand november. De schoonmaakwerkzaamheden vinden met name plaats in de win kelstraten Walstraat, Lange Zelke, Kleine Markt en de Sint Jacobspas- sage. In deze winkelstraten worden de tegels geschrobd. De schoon- maakactiviteiten vinden plaats van zondag t/m vrijdag van 20.00 uur tot 05.00 uur. Daarnaast worden (deels tijdens winkeltijden) de lui fels in de winkelstraten schoonge maakt. Alle woningen en winkels blijven tijdens de werkzaamheden bereikbaar. Ingediende aanvragen De volgende aanvragen om te bouwen, te slopen of een monu ment te wijzigen zijn ingediend: A) Aanvraag reguliere bouwver gunning: 1. plaatsen fundering vloer Westerhavenweg 14 B) Aanvraag sloopvergunning: 1. slopen bedrijfsgebouw Edison- weg 35 2. slopen boerderij verwijde ren asbest Scheeweg 6 3. strippen woningen Schuit- vaartgracht 49 en 51, Eedestraat 2 t/m en 38 t/m 48 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende monumenten-, bouw-, sloop- en gebruiks vergunningen (mogelijk met binnenplanse ontheffing) In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen ver leend: 1. wijzigen voorgevel woning Zeewijksingel 27 (30-10- 2009) 2. plaatsen portocabins tuinkas Prins Hendrikweg 10 (30-10-2009) 3. plaatsen waterval Hogeweg 108 (04-11-2009) 4. plaatsen siergevel Hogeweg 108 (04-11-2009) 5. plaatsen luifel op dakterras Minister Lelystraat 2 (04-11- 2009) 6. plaatsen plaquette Plein Vierwinden (ongenummerd) (04-11-2009) Inzage Deze besluiten liggen, totdat de hierna aangegeven bezwaarter mijn is verstreken, ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat. De verleende vergunningen met bijbehorende tekeningen kun nen na een telefonische afspraak met dhr. W. Huige van de afd. Pu- bliekszaken (tel. 0118 - 487339) worden ingezien. Bezwaar Bij de hierboven genoemde be Vaste groepen Per buurt of dorp wordt in 2010 min stens drie maal geschouwd. Op elke locatie worden vier visuele waarne mingen gedaan. Het gaat om bele vingswaarde welke uitgesplitst wordt in: schoon en netjes, meubilair, groen en verharding. De resultaten daarvan worden meteen doorgespeeld naar onder andere het ServiceTeam, die dan zo snel als mogelijk de resultaten verwerkt en oplost. Belangstelling Heeft u belangstelling voor de bur- gerschouw of wilt u meer weten, neem dan contact op met de afde ling Beheer Leefomgeving, de heer Stok, tel. 06-51026303, e-mail: psk@vlissingen.nl of met de heer Van Driel, tel. 06-20445688, e-mail: mdl@vlissingen.nl. Het gemeentebestuur van Vlissingen heeft besloten de Walstraat Zuid op korte termijn opnieuw in te richten. Zo sluit de Walstraat Zuid beter aan bij de onlangs gerestaureerde panden en eerdere her inrichtingen in de binnenstad zoals de Nieuwendijk, het Plein Vierwinden en j het Groenewoud. Op maandag 18 mei 2009 is er een informatiemarkt gehouden over het voorlopig ontwerp. Tot 3 juni 2009 kon er op de plannen worden gereageerd. De vragen en reacties hebben meegewogen bij het opstellen van het definitieve ontwerp. Het definitieve ontwerp is op 20 oktober 2009 door het college van B&W vastgesteld. Een uitgebreid verslag van de informatiemarkt en de periode van terinzagelegging alsmede de gevolgen hiervan voor het ontwerp, zijn te downloaden op de website. Ook het definitieve ontwerp is hier te downloaden. Beide stukken liggen eveneens ter inzage in het stadhuis. www.vIissingen.nl/projecten sluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Vlissin gen, afdeling Bedrijfsvoering, juridi sche zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die bezwaar heeft gemaakt, de Voor- zieningenrechter van de rechtbank Middelburg (Postbus 5015, 4330 KA Middelburg) verzoeken een voorlo pige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de be trokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. Welstandscommissie De welstandscommissie verga dert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag, aanvang 09.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoe zicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de ver gadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommis- sie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Kruger straat 1. De data van de volgende welstandsvergaderingen zijn 12 en 26 november 2009. Vertrokken naar onbekende bestemming Uit onderzoek van de afdeling Pu- bliekszaken is gebleken dat onder staande personen niet meer wo nen op het adres waar zij volgens de gemeentelijke basisadministra tie staan ingeschreven. Het college heeft besloten de bijhouding van de persoonlijsten van deze perso nen op te schorten. Dit betekent dat zij daardoor formeel niet meer op dat adres staan ingeschreven. Diezestraat 31 A. El Ghezal, geb. 19-11-1976 M. Makhlouf geb. 09-05-2005 N. Makhlouf, geb. 29-05-1970 Hercules Segherslaan 14 G.F. Moir, geb. 19-03-1983 Hercules Segherslaan 30 K. Gibaud, geb. 30-05-1986 A. Gost Salcedo, geb. 17-01-1988

de Faam | 2009 | | pagina 10