Sinterklaas komt naar Middelburg Greenwheels: je eigen auto voor af en toe ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Zaterdag 14 november brengt de pakjesboot van Sinterklaas weer naar Middelburg. Samen met zestig zwarte pieten zet hij bij de Punt om 13.30 uur voet aan wal en wordt hij welkom geheten door burgemeester Koos Schouwenaar. Evenals voorgaande jaren zal het weer een gezellige drukte worden bij de Beatrixbrug. Vele kinderen zullen daar staan wach ten op de komst van Sinterklaas. Na aankomst gaat de sint vergezeld van zijn zwarte pieten via de Dwarskaai en de Dam naar het Damplein. Daarna gaat hij via de Korte en Lange Delft naar de Markt. Daar wacht hem een muzikaal onthaal. Foto: Aart van Belzen Waarschijnlijk heeft u de rood-met- groene Peugeots al eens zien staan op vaste plekken in Middelburg onder andere bij het P+R terrein van het NS station, Dwarskaai 4 en Herengracht 126 bij het NS-station. Dat zijn de Greenwheels auto's. Bellen is rijden Stel je hebt even een auto nodig om grote inkopen te doen. Je belt dan gewoon met Greenwheels of reserveert zelf op website www.greenwheels.nlJe auto staat dan op het door jou aange geven tijdstip op de gereserveerde par keerplaats voor je klaar. Je kunt zelfs ook in een andere stad en op ruim zeventig NS stations een Greenwheels auto reserveren. Met je Greenwheels chipkaart open je dan de gereserveerde auto en dan kun je gaan en staan waar je maar wilt. En je hebt geen gedoe meer met wegenbelasting, verzekeringen en parkeervergunning. Greenwheels leidt tot bewuster gebruik De abonnee heeft direct inzicht in de fei telijke gebruikskosten. In een maande lijks overzicht ziet de deelnemer wat iedere rit heeft gekost, waarbij direct dui delijk is hoeveel bespaard kan worden door de fiets of het openbaar vervoer te gebruiken. Uit onderzoek van het ministerie VROM blijkt dat de deelauto om deze redenen leidt tot een matiger en bewuster gebruik van de auto, vooral voor korte ritten en het gebruik van alter natief vervoer (fiets en openbaar ver voer) stimuleert. VROM heeft berekend dat een gebruiker van een deelauto gemiddeld 1.180 kg CO2 per jaar bespaart. Gedeeld autogebruik leidt ook tot verbe tering van de leefbaarheid van de woon omgeving, door de afname van het aan tal geparkeerde auto's. Het Steunpunt Mantelzorg Walcheren organiseert een middag voor Walcherse mantelzorgers op woensdag 11 november van 14.00 uur tot 16.30 uur in De Zandput in Serooskerke (W). Het thema is "Doe het samen!" Tijdens deze middag is er volop gelegenheid om onder het genot van een kopje koffie met gebak contact te leggen met andere mantelzorgers. Ook is informatie verkrijgbaar over allerlei cursussen, activiteiten en belangrijke regelingen voor mantelzorgers. Geïnteresseerden kunnen een workshop volgen, met tips over hoe je het netwerk van jezelf of van degene die je verzorgt, kunt vergroten. Bezoekers kunnen daarnaast meedoen aan allerlei gezellige en ontspannende activiteiten, zoals een stoel massage of een partijtje koersbal. Leerlingen van het ROC uiterlijke verzor ging bieden de bezoekers een gratis ontspannende gezicht- of handbehan deling aan. Aan de middag zijn geen kosten verbonden. Alle bezoekers krij gen na afloop een tasje met informatie en een presentje aangeboden. leder die voor partner, kind, moeder of vader, broer of zus, goede vriend(in) of buren zorgt, is welkom. Opgeven kan tot en met 5 november bij Vrijwillige Zorg Walcheren Steunpunt Mantelzorg, telefoon: (0118) 55 35 30. Begin november krijgt men dan het programmaboekje, inclusief routebe schrijving en consumptiebonnen toegestuurd. In opdracht van ProRail is er in oktober gewerkt aan de uitbreiding en vernieuwing van fietsenstallingen van station Middelburg. Voor de uitbreiding was er in de stalling plaats voor 1032 fietsen. Aan de achterzijde ter hoogte van de fietstunnel zijn 166 beugels bijge plaatst. Totaal kunnen er nu 1198 fietsen gestald worden bij station. In de vernieuwde fietsenstallingen kunnen reizigers hun fiets makkelijk en veilig stallen. De vernieuwing van de onbewaakte fietsenstalling op station Middelburg is onderdeel van het landelijke ProRail programma 'Ruimte voor de fiets'. Om de reis van deur tot deur makkelijker en comfortabeler te maken, verbetert ProRail fietsenstallingen en lost fiets parkeerproblemen op bij stations. Inmiddels zijn in dit kader 100.000 onbewaakte plaatsen, 25.000 bewaak te plaatsen en 10.000 fietskluizen op stations gerealiseerd. Inmiddels zijn ruim 300 stallingen in Nederland omgebouwd. 'Ruimte voor de fiets' loopt tot 2011. ProRail verwacht met de nieuwe fietsenstallingen het gebruik van de fiets van en naar het station te stimuleren. Bijna 40 van de treinreizi gers komt op de fiets naar het station. Foto: Aart van Belzen Petra de Visser, één van de coördinatoren van Porthos, verzorgt tijdens de senio rendag de workshop "Waarmee kan ik u van dienst zijn?'. Hierin geeft ze aan wat het Porthosloket voor de 60-plusser kan betekenen. Dit varieert van hulp bij het aan vragen van een voorziening zoals een traplift, tot het vinden van een geschikte hobby of een oplossing voor eenzaamheid. Ook wanneer u niet in de gelegenheid bent om de seniorendag te bezoeken, bent u van harte welkom om kennis te maken met Porthos. U kunt daarvoor tijdens kan tooruren een bezoek brengen aan de Sint Sebastiaanstraat 12 in Middelburg. Bezoekers van de Senioren Infodag 2009, dinsdag 10 november in de Stadsschouwburg, zijn van harte welkom bij de informatiekraam van Porthos. De aanwezige medewerkers van het loket voor welzijn, zorg en opgroeien staan u graag te woord. Daarnaast is er uiteenlopend foldermateriaal beschikbaar en draait er een promotiefilm. Porthos combineert het Wmo-loket met het Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG). Jong en oud kunnen er gratis en zonder afspraak terecht met al hun vragen op het gebied van welzijn, zorg en opgroeien. pn'i'/TSITTTTTI De Faam Woensdag 4 november 2009 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830

de Faam | 2009 | | pagina 9