www.middelburg.nl Commissie Straatnaamgeving Het woord aan raadslid Jan Zwemer Eerste monumenteninformatiebordje vervangen Informatiecentrum N57 zaterdagmiddag open dé Weekkrant DeFaam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 4 november 2009 - Pagina 8 Agenda's en verslagen van eerder gehouden vergaderingen kunt u nale zen op www.middelburg.nl via de knop 'Wijken en dorpen'. Een wijktafel biedt u een kans om mee te praten over de ontwikkelingen binnen de wijk. De wijktafel is voor iedereen vrij toegankelijk. Van maandag 16 november 21.00 uur tot dinsdag 17 november 05.00 uur en van dinsdag 17 november 21.00 uur tot woensdag 18 november 05.00 uur wordt de Schroebrug wegens onderhoudswerkzaamheden afgesloten. Het verkeer wordt omgeleid via de Stationsbrug en de voetgangersbrug. Op dinsdag 10 november is er een stadskantoor. Op de agenda staat eventuele hernoeming van het gedeelte openbare vergadering van de commis- onder andere de naamgeving van nog van de Piet Heinstraat tussen Dorus sie Straatnaamgeving. Deze vergade- een aantal viaducten en fietstunnels Rijkersstraat en Toorenvliedtwegje in ring is van 9.00 tot 11.00 uur in het rond de N57/Havenpoortweg en de verband met nieuwbouw op deze plek. Elke eerste zaterdag van de maand is het informatiecentrum N57 van Rijkswaterstaat open van 13.00 tot 17.00 uur. In het informatiecentrum kunt u terecht als u vragen heeft over of interesse heeft in de aanleg van de N57 op Walcheren. In het centrum zijn tekeningen, filmpjes, foto's en diverse presentaties te bewonderen. Het centrum is ook op dinsdag, woensdag, donderdag open van 13.00 tot 17.00 uur en op werkdagen telefonisch bereikbaar van 8.30 tot 17.00 uur, telefoon (0118) 62 26 00. Maandag 2 november is de tweede fase gestart van het werk aan de Van Cittersweg. Dat deel van het werk bestaat uit het opbreken van het straatwerk en het frezen van het asfalt tussen de Pereboomweie en de Zuster van Donkstraat. Vervolgens wordt het nieuwe straatwerk aangebracht. Toegang tot de Zuster van Donkstraat en bedrijven is mogelijk via de noordzij de van de Van Cittersweg. Derde fase Zuster van Donkstraat - bebouwde komgrens Vanaf maandag 9 november wordt er begonnen met het opbreken van het straatwerk en het frezen van het asfalt tussen de Zuster van Donkstraat en de bebouwde komgrens. Daarna wordt het nieuwe straatwerk aangebracht. Toegang tot de Zuster van Donkstraat en de bedrijven blijft mogelijk over de bestaande fundering richting het Veersegat. Vierde fase Pereboomweie - bebouwde komgrens Vanaf donderdag 19 november wordt de fundering geprofileerd van de bebouwde komgrens tot de Pereboomweie. Op maandag 23 en dinsdag 24 november wordt geasfalteerd. Vijfde fase bebouwde komgrens - spoorwegovergang Op woensdag 25 november wordt de asfaltdeklaag aangebracht van de bebouwde komgrens tot de spoorwegovergang. Om veel overlast te voorko men is het mogelijk dat deze werkzaamheden 's avonds of 's nachts uitge voerd gaan worden. U wordt hierover nog ingelicht. Daar waar mogelijk wor den langs het asfalt doorgroeiblokken aangebracht. De hierboven, door de aannemer opgestelde planning, is afhankelijk van weersomstandigheden en onverwachte zaken. Getracht wordt het onge mak dat de werkzaamheden met zich meebrengt tot een minimum te beperken. Indien u verder informatie wenst kunt u contact opnemen met de heer C.J. Mouthaan van het Ingenieursbureau van de gemeente Middelburg, bereik baar onder telefoonnummer (0118) 67 53 91. Op maandag 9 november heeft de Binnenstad zijn wijktafel. Op de agenda staat onder andere de verkeerssituatie in de binnenstad als de nieuwe N57 in gebruik genomen is. Ook de aanleg, toegangroutes, parkeren, verkeers stromen en verkeersintensiteit komen aan bod. De wijktafel begint om 20.00 uur in de Schouwburg aan het Molenwater. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Gedogen - Coffeeshops - Refe rendum Gedogen: dat is tijdelijk toestaan wat wettelijk niet is toegestaan. Bijvoorbeeld: winkeldiefstal is niet toegestaan. Stel dat zou blijken dat winkeldiefstal toeneemt. Gedogen wil dan zeggen dat bijvoorbeeld winkel diefstallen tot 10 worden toege staan, mits je niet meer dan één arti kel "meeneemt". Het doel zou zijn om de diefstallen te reguleren door te gedogen. Zal het aantal winkel diefstallen afnemen? Het drugsbeleid in Nederland ként al 40 jaar een gedoogbeleid: tijdelijk toestaan wat wettelijk niet mag. Landelijk staat dit nu sterk ter dis cussie omdat de overheid de contro le kwijt is. In Den Haag wordt gezocht naar an dere wegen, andere wetgeving, nieuw beleid wat goed onderbouwd kan worden. In Terneuzen is het bezoek aan drugswinkels in korte tijd terug ge bracht van 3000 bezoekers per dag naar 400. In Roosendaal en in Ber gen op Zoom werden in september acht drugswinkels gesloten. Middelburg kende het afgelopen jaar geen shops, het resultaat van ade quate handhaving. En toch...: een meerderheid van de raad wil de vestiging van een nieuwe drugswinkel. Niet erg vooruitstrevend en zeker niet progressief. Het 40 jaar oude gedoogbeleid nog maar eens oppoetsen. Foto: Jan Koole Coffeeshops: een term ontstaan in de jaren zestig van de vorige eeuw. Passend in die tijd: Flower-Power, Woodstock. Onschuldig en vaak wat naïef gebruik van een stickie. Nog vergelijkbaar met het huidige gebruik van dit type middelen, anno 2009? Neen dus, het spul is veel sterker geworden, de effecten zijn ramp zalig, ook voor de leerprestaties van jongeren (mijn ervaring na ruim 20 jaar werkzaam in het beroepsonder wijs). Daarom spreek ik liever over een drugswinkel in plaats van een coffee shop. Coffeeshop is een verdoeze lende term. Laatst was ik in Rome in een koffieshop, een restaurant waar geen drugs op het menu staan, maar tal van soorten cappuccino's en espresso's Referendum: We spreken met velen, oud en jong, binnenstadters en dorpbewoners, ondernemers en studenten. Onze indruk is, dat mini maal 70% van de Middelburgers tegen een drugswinkel in Middelburg is, ook als deze niet in de eigen straat zou komen. Dat is een ver onderstelling die we graag getoetst willen zien. Hoe? Door een adviseren de burgerraadpleging. Landelijk zijn de afgelopen jaren bijna 170 referen da gehouden, vaak over minder ingrijpende zaken als onze vraag: wel of geen drugswinkel in Middelburg. Een vraag met een directe relatie met veiligheid en gezondheid. Natuurlijk gaat dit allemaal om een hoger doel: het herzien van het alco hol- en drugsbeleid in Middelburg, als onderdeel om de kwaliteit van ons Middelburgs bestaan te vergroten. Dat wil zeggen: het anders gaan doen dan tot nu toe. Vanuit nieuwe landelijk inzichten een integrale regionale aan pak van verslaving, overlast, drugs- en alcohol gebruik, met nadruk op hand having en educatie. Dus ook investe ren in voorlichting, training en scho ling. Niet alleen over drugsgebruik, maar ook rond het gebruik alcohol. Hier maakt het CDA werk van, voor de verkiezingen en zeker ook na de raadsverkiezingen van maart 2010. Jan Zwemer janzwemer@cdamiddelburg.nl www.cdamiddelburg.nl Afgelopen vrijdag verving wethouder Hannie Kool - Blokland het eer ste monumenteninformatiebordje. Zij bevestigde, samen met Ed de Graaf, het nieuwe informatiebordje aan de gevel van het pand "'t Huys Ingelandt" aan het Damplein 33. Samen met de Middelburgse huisna- menspecialist Ed de Graaf heeft de gemeente Middelburg het initiatief genomen om de informatiebordjes aan de gevels van de Middelburgse monumentenpanden te vervangen. Door weersinvloeden en vandalisme waren de meeste bordjes niet meer goed leesbaar. Dit leek de gemeente Middelburg een mooi moment de bestaande informatiebordjes te ver vangen door uniforme borden. Het is de bedoeling dat dit jaar nog 34 pan den een nieuw informatiebordje krij gen. In het ontwerp van het bordje is reke ning gehouden met toekomstige mogelijkheden. Het is dan mogelijk om een zogenaamde semacode op het bordje aan te brengen. Een bezoeker kan dan met zijn mobiele telefoon een foto nemen van de semacode (soort streepjescode) en deze naar een bepaald nummer stu ren. Hij krijgt dan op zijn telefoon extra informatie, eventueel in een andere taal en mogelijk afbeeldingen of zelfs filmpjes. In de nabije toe komst lijkt dit een leuke aanvulling voor de bordjes. De semacode kan met een weersbestendige sticker in dezelfde kleur als het bordje worden aangebracht. Bolwerken Naar aanleiding van een informatie bijeenkomst over de bordjes is van uit de wijkbeheergroep Binnenstad het idee naar voren gebracht om op de bolwerken informatiebordjes te plaatsen. Ed de Graaf heeft dit idee uitgewerkt en informatiebordjes ont worpen van het Smidsbolwerk tot en met Molen de Hoop op het Vlissings bolwerk. De informatie gaat onder andere over de ijskelder, het Oude Mannen- en Vrouwenhuis en de molens. De bordjes op de bolwer ken worden begin volgend jaar geplaatst. Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2009 | | pagina 8