Bouw Clarahofje van start Weer nieuwe aanbieders in het Zorgstroom X-tra pakket! 41 nieuwe zorgwoningen in Dauwendaele H E Huishoudelijke zorg bloeit als nooit tevoren HUISHOUDELIJKE HULP bij Zorgstroom Het Clarahofje is een begrip op Zuid-Beveland. Het Clarahofje is een hos pice dat al heel lang gevestigd is in Hansweert. Initiatiefneemster Marianne van Meer startte als particulier het eerste hospice in Zeeland en het derde in Nederland. Een hospice is een plaats waar mensen die ongeneeslijk ziek zijn hun laatste tijd kunnen doorbrengen. Het is kleinschalig van opzet en wordt bemenst door ver pleegkundigen en vrijwilligers. In Zeeland zijn inmiddels drie van dergelijke voorzieningen. In Zierikzee en Middelburg bestaan reeds hospices. In Hansweert staat zoals gemeld het eerste hospice, dat nu een vervolg krijgt in Goes. Door per soonlijke omstandigheden werd het bestieren van het hospice voor Marianne van Meer een steeds grotere opgaaf. Daarom is contact gezocht met Zorgstroom. Zorgstroom heeft al ervaring met het hospice St. Jan de Casembroot in Middelburg. Uiteindelijk is er een samenwerkingsverband tot stand gekomen tussen de Stichting Het Clarahofje en Zorgstroom. Daarbij is besloten om het hospice te verplaatsen naar Goes. Daarvoor moest nieuwbouw worden gepleegd. Na langdurige zoektochten en vele procedures doorlopen te hebben is uiteinde lijk gekozen voor nieuwbouw in de hoogstamboomgaard op de hoek van de 's Heer Hendrikskinderendyk en de Middelburgsestraat, nabij het Tiendenplein. Voor de bouw moesten enkele bomen wijken. Binnen de afspraken is echter gere geld dat de gekapte hoogstambomen zullen worden herplant in het overblijven de deel. Op 2 oktober is de officiële handeling verricht die het begin van de bouw inluidde. Met het onthullen van het bouwbord, door de heren L. Coppoolse (voor zitter Raad van Toezicht van Zorgstroom) en P. Marinissen (voormalig secretaris en penningmeester van Stichting Het Clarahofje), werd het signaal gegeven dat de bouw van start kon gaan. De oplevering is gepland medio juni 2010. Vrienden van Het Clarahofje De 'Stichting Vrienden van het Clarahofje' is een groep mensen die zich beijvert voor het inzamelen van financiën om de aankleding en gedeeltelijk de exploita tie van het hospice te kunnen realiseren. Zorgstroom zorgt voor de financiën van de bouw. De aankleding zoals interieur en tuin, maar ook de exploitatiekosten voor de inzet van de vrijwilligers, moeten uit andere bronnen komen. Mensen en organisaties die de 'Vrienden van Het Clarahofje' willen steunen, kunnen contact opnemen met de secretaris, de heer John van der Steen, e-mailadres: JohnvanderSteen@lambweston-nl.com. Aan de Overloperhof in de wijk Dauwendaele in Middelburg verrijst op dit moment een nieuwbouw van zorgwoningen. De appartementen worden gebouwd door Woonzorg Nederland. De appartementen worden opgeleverd in de eerste helft van 2010. In het complex komen 41 appartementen die bewoond gaan worden door men sen van 55 jaar en ouder. Zorgstroom en Woonzorg Nederland werken ook in dit complex samen. Zorgstroom levert voor 24 woningen kandidaten aan. Het betreft hier mensen die een zorgindicatie hebben. Voor mensen die een indicatie voor thuiszorg of een indicatie in de vorm van een zorgzwaartepakket hebben en die op zoek zijn naar een andere woonlocatie biedt deze nieuwbouw een uitgelezen kans. In de appartementen woont u, even tueel samen met uw partner, volledig zelfstandig. U heeft alle vrijheid om uw leven in te richten zoals u dat zelf wenst. Daarnaast is er de wetenschap van een zorgteam in de buurt. Zorgstroom zal vanuit het aangrenzende Zorgcentrum Rustenburg de zorg bieden in het complex. Op die manier bent u verzekerd van deskundige verzorging die in goed overleg met u wordt bepaald. Wilt u meer weten over het wonen in het complex of over het aanvragen van zorg, neem dan contact op met het steunpunt van Zorgstroom. U kunt het steunpunt bereiken op werkdagen van 8.30 uur tot 17.00 uur op telefoonnummer 0118-68 40 00 of via een mail naar info@zorgstroom.nl. Wilt u meer weten over Zorgstroom, kijk dan op de website www.zorgstroom.nl. Als u belangstelling heeft en u heeft een indi catie voor thuiszorg of een zorgzwaartepakket, dan kunnen wij u op de lijst met belangstellenden zetten en uw naam doorgeven aan Woonzorg Nederland. Het is dan wel zaak dat u dit doet voor eind november, want dan moet het steunpunt de namen van belangstellenden doorgeven aan Woonzorg Nederland. Hierna zullen gesprekken volgen waarna u uiteindelijk een definitief besluit kan nemen om wel of niet té gaan huren. Hoewel de term 'zorg' in de benaming zit, is het niet nood zakelijk om een zorgindicatie te hebben als u in deze voorziening wilt wonen. Ook mensen die bijvoorbeeld de zorg voor de tuin niet meer zelf kunnen of wil len uitvoeren, of een overzichtelijker huishouden willen en verder gezond van lijf en leden zijn, komen in aanmerking voor een dergelijk appartement. Zij kunnen zich aanmelden bij Woonzorg Nederland. In de afgelopen maanden hebben we weer een aantal nieuwe aanbieders in ons pakket mogen verwelkomen. Hierdoor kunnen onze pashouders steeds vaker gebruik maken van aantrekkelijke kortingen. Heeft u bij voorbeeld behoefte aan een financi eel plan in deze roerige tijden, heeft uw c.v.-installatie een onderhouds beurt nodig voor de winter, of zit u misschien zelf niet helemaal lekker in uw vel? Kijkt u hieronder eens wat de aanbieders voor u kunnen beteke nen. Een volledig overzicht van onze X-tra pakketaanbieders vindt u op onze website www.zorgstroom.nl onder het kopje voordeelpas. Heeft u nog geen X-tra pas? Meld u aan via: aanmeldingenX-tra@zorgstroom.nl of via telefoonnummer 0118-684000. Klusbedrijf 'Een Zeeuwse' Klusbedrijf 'Een Zeeuwse' staat u graag bij op het gebied van woningonderhoud. Door onze kennis en ervaring kunnen wij u goed van dienst zijn. Wij zijn aange sloten bij brancheorganisatie VLOK. Met uw Zorgstroom X-tra pas profi teert u van een maximale korting zodat u uw klus voordelig uit kunt laten voeren (op Walcheren en op de Bevelanden). Zo zijn wij er voor lood- gieterwerk, tuinwerk, schilderwerk, c.v.-onderhoud, dakgoot schoonma ken en vele andere klussen! Uw voordeel met de X-tra pas: per arbeidsuur betaalt u slechts 25,00 (inclusief btw) in plaats van 35,00 u betaalt geen voorrijkosten Klusbedrijf 'Een Zeeuwse', Walcherseweg 243, Middelburg T: 0118 - 64 24 20, M: 06 - 23 95 84 18 W: www.klusbedrijfeenzeeuWse.nl Sportmassage Walcheren U hoeft geen topsporter te zijn om naar de sportmasseur te gaan. Een behandeling bij de sportmasseur is voor iedere sporter heerlijk en goed voor alle spieren. Robert-Jan Sies is gediplomeerd sportmasseur en aan gesloten bij het NGS, het Nederlands Genootschap voor Sportmassage. Tarieven: Behandeling in de praktijk: behande ling van een half uur: 19,50, behandeling van een uur: 36,00, behandeling aan huis: prijs op aan vraag. Uw voordeel met de X-tra pas: 10% korting op bovengenoem de tarieven. Na de moeilijke periode van een jaar gele- den, waarin het niet duidelijk was of Zorgstroom verder kon gaan met de huis houdelijke hulp, is dit onderdeel op dit moment actiever dan ooit. Op heel Walcheren biedt Zorgstroom huishoude lijke hulp. Deze hulp kan worden gegeven als huishoudelijke hulp 1, huishoudelijke hulp 2, via bemiddeling van alphahulp of particuliere hulp. Dat laatste betekent dat u dus ook huishoudelijke hulp kunt krijgen van Zorgstroom als u geen indicatie heeft. U krijgt dan een rekening, rechtstreeks van Zorgstroom. Voor alphahulp en huishoude lijke hulp 1 en 2 heeft u een indicatie nodig via de WMO, de Wet Maatschappelijke Onder-steuning. Zo'n indicatie wordt u ver strekt via de gemeente waar u woont. Wanneer u niet goed weet hoe een derge- lijke aanvraag werkt, kunt u contact opne men met Zorgstroom. Onze medewerkers kunnen u dan helpen. Omdat de vraag naar huishoudelijke hulp nog steeds groot is en wekelijks toeneemt, is Zorgstroom voortdurend op zoek naar medewerkers die deze werkzaamheden willen verrich ten. Voor meer informatie verwijzen wij u graag naar de advertentie op deze pagina. Sportmassage Walcheren, Drees- straat 2,Vlissingen,T: 06-11 15 13 30. EstatePlan, uw moderne finan ciële coach ESTATEPLAN financiële wereld heeft flink aan ver trouwen ingeboet. Toch is EstatePlan uw vertrouwen waard: EstatePlan is duidelijk over haar ver diensten en helpt u om inzicht in financiële zaken te krijgen. EstatePlan is geen adviseur en leverancier tege lijk, maar is onafhankelijk. EstatePlan heeft 28 jaar ervaring in de financiële wereld en heeft een vergunning van de financiële waakhond AFM. EstatePlan: voor een financiële analyse of een financieel plan op het gebied van Hypotheken vermogensadvies, Erfzaken schenken. Scheiding financiën, Overlijden financiën, Hulp bij onderhandelingen. Uw voordeel: gratis eerste gesprek 10% korting op de totale advieskosten EstatePlan, Steenloperstraat 3, 4332 DD Middelburg T: 0118 - 64 09 15 W: www.estateplan.nl a y ad,, r- Amabile - /V\/\ DIL h praktijk voor ener- getisché therapie Wat houdt Energetische Therapie in? In de energetische therapie wordt uitgegaan van het zelfgenezend ver mogen van de mens. Het menselijk lichaam maakt bij een wondje zelf een korstje aan. Zo werkt het bij de energetische therapie eigenlijk ook. Door een lichamelijke ziekte, klacht en/of een emotionele (over)belasting of stress, is het lichaam de weg soms kwijt en herstelt niet meer of erg langzaam. De energetische therapeut helpt door middel van energieover dracht het lichaam weer op de rails te krijgen en spoort zo het zelfgene- zende vermogen van het lichaam weer aan. Energetische therapie is o.a. zeer geschikt en ondersteunend bij zich herhalende fysieke proble men zoals hoofdpijn, rugpijn, buik pijn en gewrichtsklachten, overver moeidheid, burn-out en stress, het bevorderen van zelfverzekerdheid, en voor begeleiding van 'nieuwetijds- kinderen'. Doorverwijzing van de (huis)arts is niet nodig, de meeste zorgverzeke raars vergoeden (gedeeltelijk) de behandeling. U zoekt werk met waardering... dan is dit uw baan! Als huishoudelijke hulp verricht u huis houdelijke werkzaamheden bij cliënten thuis. Het is een veelzijdige baan. U komt er voor het huishoudelijke werk, maar uw aanwezigheid wordt vaak om meerdere redenen op prijs gesteld. Wat wy bieden Naast een veelzijdige baan bieden wij salariëring volgens de CAO WT. De hoog te van het uurloon bedraagt, afhankelijk van ervaringsjaren, maximaal 9,76 bruto per uur. Verder biedt Zorgstroom een prima pakket secundaire arbeids voorwaarden! Kijk voor uitgebreide informatie op www.zorgstroom.nl. Wat wij vragen Een klantgerichte en flêxibele instel ling, goede beheersing van de Nederlandse taal, zelfstandigheid en ervaring met huishoudelijke werkzaam heden. U bent het visitekaartje van Zorgstroom, dus een vriendelijke en Uw voordeel met de X-tra pas: 10% korting op elke behandeling. Mirjam van Es, Leliestraat 43, Middelburg. T: 06 - 55 17 58 26 W: www.amabile.nl Uitvaartbegeleiding Ted van den Aarssen - voor woorden bij het afscheid In het verlengde van de zorgen van de uitvaartondernemer mogen er woorden zijn bij het afscheid van de overledene. Woorden die recht doen aan zijn of haar leven. Door middel van gesprekken komen wij samen tot een dienst, een samen komst, waarin stilgestaan wordt bij leven en dood. Met woorden, muziek stukken, een gedicht en alles wat ver der nog denkbaar is. Het is een laat ste dienst die wij mogen bewijzen: stilstaan bij het leven en wat hij of zij voor u betekend heeft en mag blijven betekenen, in levende herinnering. Uw voordeel met de Zorgstroom X-tra pas: een reductie van 55,00 of 10% op het gehele pakket van voor- en nagesprek(ken), het begeleiden van de dienst, tekstboekjes en eventuele reiskosten. Ted van den Aarssen, Arnelaan 39, Middelburg. T: 06-51 3315 23 E-mail: tedvanden@zeelandnet.nl De Kristallijn, )jÊu Systeinisch Werk - Familieopstellingen De De Kristallijn is de afge lopen jaren bekend geworden met de succesvolle metho de Familieopstellingen. Veel proble men in ons leven komen voort uit de verstoring van de harmonie in ons gezin, in onze familie van herkomst of in onze huidige (werk)relaties. Met de methode Familieopstellingen is het mogelijk om binnen korte tijd helder zicht te krijgen op de patronen die ons onbewust beïnvloeden. Zodra deze patronen aan het licht komen en wij ons daarvan bewust worden, zijn we in staat daar iets aan te veranderen. De Kristallijn organiseert 1-daagse workshops. 2-daagse seminars, cur sussen en individuele begeleiding. Mineke Minderhoud werkt met deze methode in Domburg, Oostkapelle en Vlissingen. Kijk voor uitgebreide informatie op haar website. Uw voordeel met de X-tra pas: 10% korting op alle activiteiten van De Kristallijn De Kristallijn, Dr. B. Vaandrager straat 13, Domburg. T: 06 - 22 39 20 35. www.kristalnetwerk.nl. respectvolle benadering van uw klanten vinden wij vanzelfsprekend. U heeft minimaal LBO/VMBO-niveau. Aantal uren Zorgstroom werkt bij voorkeur met contrac ten van gemiddeld 9,12 of 15 uur per week. Over het algemeen worden de werkzaam heden in de ochtenduren verricht. Aanvullende informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Joke Schipper, perso neelsconsulent WMÓ, T: 0118-684156. Heeft u interesse, stuur dan uw sollici tatiebrief naar hrm@zorgstroom.nl of stuur deze aan de afdeling HRM, Postbus 323, 4330 AH Middelburg. z o r gstroom Voor verpleging. verzorging en hulp thuis; Zorg en Verpleegcentra; Maatschappelijk Werk Walcheren; het Consultatiebureau en het Thuiszorgrentrum Zeeland voor de. uitleen, ver koop en verhuur van artikelen voor verpleging, verzorging, comfort en gemak thuis. Ilreesiraat 15. Postbus 323,4330 AH Middelburg Telefoon: 0118-6X4000 Fax: 0118-684204 Internet: vvvwv.zorgstroom.nl F-mail: infofezorgslrootn.nl

de Faam | 2009 | | pagina 61