Jeugd betrokken bij milieu Doe de gratis bloedsuikertest! VONTVS ^Fontys sport bedrljenToS™kent economie marketing rechten natuurwetenschappen media communicatie klinstGfl De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL www.fontys.nl Mediq Apotheek Dauwendaele Roozenburglaan 18, Middelburg, 0118 62 74 71 Mediq Apotheek Welsinge Rentmeesterlaan 31, Middelburg, 0118 62 32 98 engineering mensen gezondheidszorg maatschappij lu I lerarenopleidingen Woensdag 4 november 2009 - Pagina 30 Zaterdag 7 november, van 10.00 -14.30 uur 's-Hertogenbosch Sittard Venlo Amsterdam Zaterdag 14 november, van 10.00 -14.30 uur Eindhoven Veghei Den Haag Zaterdag 21 november, van 10.00 -14.30 uur Tilburg Kijk voor deelnemende opleidingen (vol- en deeltijd bachelors, masters, Associate degree) de site of bel 0877 877 877. Hogescholen Wecycle, het initiatief voor de inzameling en recycling van ge bruikte elektr(on)ische appara ten en spaarlampen, voert een landelijke actiecampagne. Deze is gericht op kinderen van de basisschool en hun ouders. De campagne heeft als doel meer kleine apparaten in te za melen. Deze verdwijnen vaak in de afvalbak. Dit levert milieuschade op, ter wijl de apparaten na recycling waardevolle grondstoffen leve ren voor nieuwe producten. Ba sisscholen die kleine apparaten inzamelen, sparen voor leuke of nuttige artikelen voor hun school. Wecycle biedt de scho len lesmaterialen, inzamelmid- delen en een speciale ophaal- service. 'Gooi nooit weg, maar lever in' is de centrale bood schap, die kinderen en hun ou ders ervan bewust moet maken dat het heel normaal én nuttig is ook kleine elektrische appara ten te recyclen. Er is een speciale site voor de basisscholen met alle informa tie: wecycle.nl/scholen. Kinde ren kunnen, ieder op hun eigen niveau, meer te weten komen over recycling, puzzels maken en games spelen op www.wecy- cle.nl/kids. De campagne wordt ondersteund door tv-commer- cials, buitenreclame en adver tenties. Wecycle werkt ook sa men met Nickelodeon. Deze zender informeert kinderen op het gebied van milieu en recy cling op hun website via de spe ciale pagina 'The Big Green Help'. Zie: nickeIodeon.nl Diabetes? Zeker weten begint met meten. ledereen kan diabetes krijgen, waarbij mensen van 45 jaar en ouder meer risico lopen, zeker als ze wat zwaarder zijn. Bent u regelmatig moe, heeft u vaak dorst en moet u veel plassen? Dan zou u aan diabetes kunnen denken. Want er zijn zo'n 250.000 Nederlanders die diabetes hebben zonder het te weten. Wilt u het zeker weten? Ga dan even langs bij de Mediq Apotheek. Van 9 t/m 19 november kunt u bij alle Mediq Apotheken uw bloedsuikerwaarde laten controleren. Gratis! Kijk op www.mediq-apotheek.nl voor de datum van de bloedsuikertest bij u in de buurt. U bent van harte welkom. De Wecycle-campagne betrekt basisscholen bij inzameling.

de Faam | 2009 | | pagina 50