Luxe belegde broodjes: Opel Astra VW Transporter is van vijf- naar viercilinder Chevrolet Cruze Occasions van Citroën zijn nu Select Insignia in VS Buick Regal De Britse politie gaat eind dit jaar over op elektrisch! www.zeeuwsautojournaal.nl del in de Verenigde Staten en Een volledig nieuwe sedan gemaakt om in de hele we reld te worden verkocht, dat betekent meestal een wat flauwe, nietszeggende vormgeving. showroom. Een auto die in het middenklassesegment echt een verschil gaat maken. De auto is niet aHeen fors groter gewor den, maar zet ook op het ge bied van onderstel en rijdyna- miek een nieuwe standaard. Vroeger was de Kadett bi] Opel het broodje van de bakker. Maar nu verschijnt al de vierde generatie Astra in de De Opel Insignia krijgt een we reldwijde carrière nu het mo- De vertrouwde naam Euroca- sion, het occasionlabel van Ci troën, is met directe ingang veranderd in Citroën Select. Dit past binnen het kader van de zogenaamde 'rebranding' vs het merk. China is gelanceerd als de Buick Regal. Nog voor het einde van het jaar neemt de politie in de West Mid lands (Engeland) de eerste elektrische politiewagen in ge bruik. Woensdag 4 november 2009 - Pagina 18 - S Volkswagen heeft de Transporter in het nieuw gestoken met nieuwe gril le, gewijzigde bumpers en lichtunits. De oude vijfcilinders zijn vervangen door de economische viercilinder 2.0 TDI. De grootste winst zit in het twintig procent lagere brandstofverbruik. De 2.0 TDI is er in vier vermogensva rianten van een 84 pk (220 Nm) in stapper tot de nieuwe 2.0 liter BiTDI. Twee turbo's tillen het vermogen naar 180 pk. Tot de verbeelding spreekt het koppel van 400 Nm (1.500 tpm). Behalve het exterieur heeft Volkswa gen ook het leefcomfort aan boord verbeterd met een nieuw dashboard, beter verstelbare stoelen en een voorgevormde bijrijdersbank. De luxueuze Multivan heeft zeven royale zitplekken die meer op comfort zijn afgestemd. Met de BiTDI in het voor onder gaat de carrosserie overduide lijk hangen. Standaard wordt de twin- turbo gekoppeld aan een handge- schakelde zesbak met het korte pookje op het dashboard. De 2.0 TDi (84 pk) gesloten bestel wagen is er vanaf 17.300 euro (excl. BPM /BTW). Maar dat slaat totaal niet op de nieuwe Chevrolet Cruze die ronduit sportief oogt en een zeer verzorgd interieur bezit. De vier- deurs maakt gebruikt van een nieuwe bodemgroep die onder meer door Opel nu ook gebruikt wordt voor de nieuwe Astra. Al hoewel de auto door zijn prijs stelling een middenklasser is, vindt de Cruze door zijn formaat beslist aansluiting bij een klasse groter. Dat wordt nog eens_on- derstreept door het bagagevolu me van 450 liter! Voorzien van de 141 pk sterke 1.8 liter 16-klepper weet de auto niet alleen qua prestaties te overtuigen, de motor is ook slechts op de achtergrond aan wezig qua geluid. Het weggedrag is goedmoedig en voldoende dy namisch. Eigenlijk jammer dat Chevrolet (nog) geen hatchback of station wagon heeft, omdat een dergelij ke carrosserievariant wel eens een enorme hit van de Cruze zou kunnen maken. Wie een midden klasse sedan zoekt doet beslist verstandig bij de Chevrolet- dealer langs te gaan. De auto is er vanaf 17.995 euro en deze 1.8 LT kost 21.995 euro! Of de lengte van ruim 4,40 meter de Astra niet naar een hoger segment voert, zal met name afhangen van wat concurrenten in de toekomst gaan doen. Er zijn modellen die compacter van buiten zijn, maar de zelfde binnenruimte bieden. De dak lijn wordt naar achteren op normale hoogte doorgetrokken, maar de ruit- lijn buigt eerder af waardoor een sportievere uitstraling is verkregen met als nadeel dat langere achter passagiers tegen de dakrand kijken. Zowel van binnen als van buiten zijn er vele designlinks te leggen met de Insignia. En ook in het materiaalge bruik vinden we diverse parallellen. Eenmaal achter het stuur zit je echt in de auto waarmee we bedoelen dat de zijkanten hoog gesloten zijn en het dashboard om je heen sluit. Het onderstel van de Astra is hele maal nieuw en was tot nu toe slechts in gebruik bij de eveneens nieuwe Chevrolet Cruze. Opel is bij de ontwikkeling een stap verder ge gaan. Zo is het subframe aan de voorkant met rubberen bussen op gehangen om trillingen tegen de gaan en is de achteras voorzien van een zogenaamde Watt-stang, waar door de zijdelingse bewegingen van het wiel worden beperkt en de op hanging van de getrokken draagar- men puur op comfort afgestemd kunnen worden. Het resultaat is ver bluffend, waardoor de Astra onder- steltechnisch tot grote hoogte stijgt. Opel heeft een flinke motorenreeks voor de Astra gereed, te beginnen bij de vertrouwde 1.4 en 1.6 16-klep- pers met 100 en 115 pk. Gezien het toegenomen formaat zullen deze motoren serieus werk moeten leve ren. Helemaal nieuw is de 1.4 Turbo die 140 pk levert en op papier seri eus presteert. Toch heeft ook deze motor in heuvelachtig terrein het no dige te doen en komen de prestaties niet overdreven levendig over. De topper is de 1.6 Turbo goed voor 180 pk. Het prestatieniveau van de diesels is veel overtuigender, althans dat van de 1.7 CTDi van 125 pk die op papier trager is dan de 1.4 Turbo. De prijzen van de nieuwe Astra be ginnen bij 18.495 euro en de auto staat eind november bij de dealer. Eind volgend jaar komt de links ge stuurde versie voor Europa beschik baar. De Citroën Select occasions zijn te vinden bij maar liefst 110 Nederland se dealers. De voorwaarden zij on veranderd gebleven. Auto's die niet ouder zijn dan vijf jaar en niet meer hebben gereden dan 120.000 kilome ter (benzine) of 150.000 kilometer (diesel) worden geleverd met een volledig jaar BOVAG-garantie. Voor meer informatie en scherpe aanbiedingen kunt u kijken op de website www.citroenselect.nl. Heel veel veranderingen heeft de au to niet ondergaan. Het front wordt gesierd door een andere grille en er is natuurlijk sprake van gewijzigde typeplaatjes en logo's, maar dan heb ben we het wel gehad. In het interi eur is slechts het logo op het stuur- kussen gewisseld. De Mitsubishi i-MiEV wordt hiervoor in politiekleuren uitgerust. In sep tember was het model al op de Na tional Police Show te zien en kreeg veel belangstelling van diverse poli tiekorpsen. De auto heeft een actie radius van 160 km, haalt een top van ongeveer 130 km/u en kan in korte tijd weer worden opgeladen. Surveillances Eigenschappen die in een stedelijke omgeving aanspreken. Bovendien kunnen vier personen in de compac te Mitsubishi zitten en dat maakt de auto geschikt voor surveillances. In Japan is de Mitsubishi I-MiEV inmid dels verkrijgbaar, uiteraard met een rechtse besturing.

de Faam | 2009 | | pagina 40