Toyota De Jonge levert bijzondere hybrides Auto Sturm Middelburg is klaar voor de toekomst! vWJUJTO Skoda Yeti: stoer én chique |g|IN BEDRIJF www.zeeuwsautojournaal.nl I\la een ingrijpende verbouwing van de Auto Sturm vestiging in St. Laurens, is niet alleen een aparte ruimte gecreëerd voor Nissan en Hyundai, maar is te gelijk het hele pand gereno veerd. Nadat ik eerder dit jaar al eens de Skoda Superb getest had, was het dit keer de beurt aan de Skoda Yeti. En voor beide Skoda's geldt eigenlijk hetzelf de: veel kwaliteit voor een wel zeer aantrekkelijke prijs. Woensdag 4 november 2009 - Pagina 8 Dinsdag 13 Oktober jl. zijn er twee bijzondere Toyota Priussen afgele verd bij Autobedrijf de Jonge in Vlis- singen. Beide auto's zijn voorzien van o.a. Full Map HDD navigatiesysteem met parkeerhulpcamera achter, intelligent Parking Assist, LED koplampen met koplampsproeiers, waterafstotend glas in de 2 voorportieren en 7 air bags. De Toyota Prius wordt BPM vrij gele verd en is voorzien van 3 jaar volle dige fabrieksgarantie alsmede 5 jaar fabrieksgarantie op het Toyota Hybri de Synergy Drive systeem inclusief de Hybride batterij. TrimLine uit Le- wedorp heeft de auto's ingepakt met speciale gele folie en tevens voorzien van Biza striping waardoor er een herkenbare ambulance uitstraling is verkregen. Inbouwspecialist IDP uit Terneuzen heeft de voertuigen voorzien van de benodigde communicatie apparatuur C2000, sirenes en (led) zwaailamp- balk. De Veiligheidsregio Zeeland heeft de ze voertuigen aangeschaft voor de GHOR (Geneeskundige hulp bij On gevallen en Rampen) als piketvoer tuigen voor de OvD-G (officier van Dienst Geneeskundig). Een OvD-G is bij rampen en ongevallen verant woordelijk voor de aansturing van de operationele geneeskundige eenhe den. Het verzorgingsgebied van de twee voertuigen is boven en onder de Westerschelde. Verkoopadviseur Jürgen Westerhof overhandigde de sleutels van de beide Toyota's aan de heer J. van den Dorpel (Coördinator Logistiek/Technische Dienst) en de heer A.C. de Klerk (beleidsmedewer ker GHOR) beide van de Veiligheids regio Zeeland. Tekst en foto: Toyota de Jonge. en kost slechts 4 wegenbelasting per maand." Uiterlijk in 2011 staat de elektrische auto van Nissan in de showroom. Hij is te koop onder de prijs van een vergelijkbare auto op benzine, maar de accu's moeten apart gekocht of geleast worden. Nissan heeft er voor gekozen het traject van de hybride auto's voor Europa over te slaan. Dit zijn auto's met een verbrandingsmo tor, die de accu voor de elektromotor oplaadt. "Voor prachtige gebruikte auto's, het huren van busjes en per sonenauto's en voordelig tanken kunt u ook bij ons terecht." En ten slotte: een auto leasen kunt u bij de afdeling Auto Lease Sturm. Als u het telefoonnummer 011861 2042 belt, begrijpt u precies wat ik bedoel. Tijdens de open huis dagen van 30 oktober tot en met 6 november zijn er talloze spectaculaire aanbiedingen en is Auto Sturm elke dag geopend tot 21.00 uur; de zaterdagen gewoon tot 17.00 uur en de zondag gesloten. Tekst en foto: André van der Velde. Er verandert de laatste tijd veel in autodealerland. We zien steeds meer, dat dealers een tweede of der de merk erbij nemen. Zo kunnen ze de klant meer keus en een "groter assortiment" bieden. Ook zien we, dat merkdealers van Walcheren steeds meer dezelfde zijn als die op Zuid-Beveland. Dit zien we ook bij Nissan-dealer Auto Sturm, die zijn "portefeuille" uitbreidde met Hyun dai, in zowel Goes als Middelburg. "Hyundai is een prachtig merk om naast Nissan te voeren maar het vergde forse aanpassingen om dit te integreren", zegt directeur Hans Sturm. Het pand moet voldoen aan de huisstijl, imago en sfeer van zo wel Nissan als Hyundai. We hebben toen maar van de gelegenheid ge bruik gemaakt om het hele gebouw eens een goede beurt te geven. Nieuwe vloeren en plafonds; nieuwe wachtruimte, verlichting, lichtrecla me, dakgoten enzovoort. Nu is alles klaar. Op dit moment is het pand in Goes aan de beurt voor een forse uitbreiding en de nodige aanpassin gen. Wslkc auto's VërKüpën momenieel het best? "Hyundai is geen kleine jongen! Het merk staat wat betreft de verkopen wereldwijd op de 4e plaats. De ver koop van de i10, i20 i30 en de Tucson verloopt prima. Bij Nissan verkoopt de succesvolle Qashqai nog steeds erg goed. Ook de kleinste, de Nissan Pixo nieuwko mer in het A segment doet het erg goed. Binnen 3 maanden hebben wij er reeds 45 van verkocht. Dit model heeft een A label, gebruikt 1 op 22 De Skoda Yeti die qua model doet denken aan een combinatie van een SUV en een MPV is namelijk al ver krijgbaar voor minder dan 19.000 euro. En dan heb je dus een auto die zich zeker kan meten met modellen waarvoor aanzienlijk meer neerge teld moet worden. Sinds 1991 be vindt het van oorsprong Tsjechische merk zich onder de vleugels van de Volkswagen Group en heeft het in de afgelopen twaalf jaar haar marktaan- de auto snel optrekt. Met de vier- wielaandrijving schijn je je met deze Skoda eenvoudig op zwaar terrein te kunnen begeven, maar wij blijven deze middag op de verharde wegen. De auto is stevig geveerd, maar biedt tegelijkertijd het nodige com fort. De zes-versnellingsbak bevalt me prima, maar voor de liefhebbers kan vanaf begin 2010 de 1.2 TSI motor gekoppeld worden aan een automatische 7-traps DSG automaat die zeer snel en soepel schakelt. Het instapmodel van de Skoda Yeti is de Active, verkrijgbaar vanaf 18.990 euro. Dit basismodel is zeer scherp geprijsd maar ook wat sum mier uitgerust-. Voor het iets luxere model Ambition moet 23.990 euro worden neergeteld, maar deze biedt dan ook heel wat meer comfort zo als mooiere bekleding, Climatronic airconditioning met 2 klimaatzones en een multifunctioneel 4-spaaks le deren stuurwiel. De Elegance ten slotte beschikt bijvoorbeeld ook over Parking Distance Control achter, Ra dio Bolero met geïntegreerde 6-cd- wisselaar en Off-Road functie. Deze is verkrijgbaar vanaf 25.590 euro. De Yeti is er als 1.2 TSI, 1.8 TSI 4x4, 2.0TDI en 2.0 TDI 4x4. Meer in formatie bij Auto Rijk Goes of Auto Rijk Vlissingen. deel in Nederland zien stijgen tot ruim 2 procent. Het tienvoudige van het marktaan deel in de begin jaren '90. Met de Roomster bewees Skoda al een op vallende auto te kunnen bouwen en nu is er dan de Yeti, vernoemd naar de mythische sneeuwman uit de Himalaya. Zo op het eerste gezicht ziet de Yeti er stoer en solide uit. De karakteris tieke grille laat er geen misverstand over bestaand dat dit een echte Sko da is, terwijl andere elementen aan de voorzijde de yeti een originele en opvallende uitdrukking geven. De koplampen strekken zich uit tot de flank van de auto. Hiernaast zijn ron de lampen met geïntegreerde dagrij- verlichting en mistlampen geplaatst. Het interieur van de Yeti biedt een zee aan ruimte. De achterbank is ontworpen volgens het zogenoemde VarioFlex-systeem. Dit houdt in dat de drie losse achterzittingen onaf hankelijk van elkaar kunnen worden neergeklapt. Bovendien zit er een dubbele bodem,in de kofferbak. Naast de kofferbak biedt de auto veel opbergruimte in het passagiers gedeelte. De middelste achterstoel kan bijvoorbeeld worden neergeklapt zodat er een handig tafeltje ontstaat, met uiteraard een bekerhouder. Ver der is er in het voorportiervak een houder voor een literfles en kunnen er in het dasboardkastje, afhankelijk van het uitrustingsniveau, blikjes of flesjes gekoeld worden. Overal is aan gedacht bij Skoda. Zwaar terrein Wanneer we de snelweg oprijden en eens flink gas geven, merken we dat

de Faam | 2009 | | pagina 30