GEMEENTE VLISSINGEN 2010 Kort partijnieuws Kort Walchers nieuws INFORMATIE UIT DE WIJKEN EN DORPEN NIEUWS VAN HET BUURTCOMITE BOSSENBURGH dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL VLISSINGEN GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN Lustrumviering BOSS Kring Zeeland Grote maten beurs in Vlissingen Soep en spullen ruilen bij CasAllijn J de-faam.nl Woensdag 4 november 2009 - Pagina 12 GEMEENTE Geachte bewoners van Bossenburgh, De zomer en het samenscholingsver bod zijn weer voorbij. Het was dui delijk rustiger deze zomer en de aan wezigheid van blauw in de wijk was en is erg geruststellend. Ik denk dat we de burgemeester met zijn mede werkers kunnen bedanken voor hun inzet. Natuurlijk zijn er altijd mensen die nu zeggen "Rustig? Hoe kom je erbij, de ongein heeft zich alleen ver plaatst." Dit is voor een gedeelte waar maar geloof ons: de onruststokers zijn gedurende het samenscholingsver bod in kaart gebracht en zullen nauw lettend gevolgd worden en zo nodig vervolgd. Tevens zijn er bewoners van Bossenburgh op gesprek geweest bij de burgemeester en daar hebben ze te horen gekregen "Nog eenmaal overlast en u kunt verhuizen." Het slechte nieuws is dat de heer Cordes van l'escaut woonservice ons wegens ziekte heeft moeten verlaten. We wensen Ton dan ook een snel herstel toe en danken hem voor zijn grote inzet voor Bossenburgh. De vervanger van Ton is de heer Dek kers. Wij hopen hem veel in de wijk te zien. Het is van groot belang dat ook wij als bewoners ons meer inzetten voor de wijk. Laten we ons verenigen tot burgervertegenwoordigers om zo het buurtcomité een grotere invloed te kunnen geven op onze leefomge ving en ons veiligheidsgevoel. Klagen alleen heeft geen zin meer als we ons niet verenigen tot bewoners die een duidelijk doel voor ogen hebben. Vergeet niet dat het uiteindelijk maar om zo'n 15 op de 1.000 gezinnen gaat, die het wonen in Bossenburgh een slechte naam geven. Ook de huizenbezitters in de wijk moeten zich bewust worden dat de prijs van hun koophuis meer daalt door de slechte naam van Bossen burgh dan door de kredietcrisis. Daarom hopen wij dat meer huisei genaren zich gaan inzetten binnen het buurtcomité. Het buurtcomité wil graag enkele belangrijke doelen bereiken voor het einde van 2010, zoals: een wijkagent; wijkbemiddelaars; opnieuw een buurtpreventie opzetten; een sleutelplek voor jongeren (voor eind 2009); autoshows op het Veerplein (voor eind 2009); scooter- en kleine motoren evenementen op het Veerplein (voor eind 2009); voetbalevenementen opzetten c.q. begeleiden bij het Cruyff Court; nauwe samenwerking met het Oranjefonds; uitbreiding activiteitencomité; een fietscrossbaan, net buiten de wijk; een nieuwe voorzitter. U kunt zich opgeven voor één of meer van de hierboven genoemde doelen. Ik hoop dat u als bewoner van Bos senburgh inziet dat wij van onze woonwijk een prachtwijk kunnen maken. De gemeente, l'escaut woon service en het buurt- en activiteiten comité hopen dat u zich aanmeldt voor één van de doelen. Aanmelden kan via: bossenburgh@vlissingen.nl of bij Stichting Palladium; tel. (0118) 42 04 60 t.a.v. dhr. N. Kempers. Een McDonald's In Rltthem? Möet Ritthem een McDonald's krijgen? Of een mega jukebox met speakers door het hele dorp? Als de brainstormavond van donderdag 16 oktober één ding duidelijk heeft gemaakt, dan is het wel dat Ritthem geen gebrek heeft aan creatieve ideeën. Maar liefst vijftig inwo ners, onder wie dertien jongeren, dachten na over de toekomst van het dorp. De grote papieren vellen, waarop iedereen Zijn gedachten kon opschrijven, waren bijna te klein om alles goed op een rijtje te kun nen zetten. De brainstormavond bracht ook een aantal duidelijke zaken naar voren. De inwoners van Ritthem willen dat hun dorp groeit. Het liefst met starterswoningen en levensloopbestendige woningen. Waar ze gebouwd moeten worden, zal nog onderwerp van gesprek zijn. Eén locatie is in ieder geval uit den boze. De deelnemers aan de avond willen dat de boomgaard niet bebouwd wordt. Een woonzorgcen trum staat overigens ook hoog op het wensenlijstje, maar dan niet in de vorm van hoogbouw. Een nieuw dorpshuis of een multifunctioneel centrum kan ook de goedkeuring wegdragen van de Ritthemmers. Tel daarbij op de wens voor een WOENSDAG 4 NOVEMBER 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118)487000 www.vlissingen.nl/gemeente jaarlijkse solexrace, een kunstroute en een grote streekproductenmarkt en keurige, opgeruimde stranden; dan zal Ritthem tot in lengte van jaren de meest leefbare wijk van de gemeente Vlissingen blijven. Uiter aard waren er ook zaken waarvoor de handen niet op elkaar waren te krijgen. De energiecentrale die Cobelfret wil bouwen aan de rand van Ritthem moet maar snel in de ijskast verdwijnen. Bebouwing van het buitengebied en de daarmee gepaard gaande verlichting kon ook niet rekenen op de steun van het dorp. Een sigarettenautomaat, een Chinees en een snackmuur kre gen eveneens geen steun. Duidelijk waren de deelnemers over het ring- rijden in de Dorpsstraat. Die moet kost wat kost blijven! Deze resulta ten van de brainstormsessie worden straks gebruikt voor het samenstel len van de enquête, die door alle inwoners van 11 jaar en ouder ingevuld kan worden in januari 2010. De uitkomst van de enquête bepaalt het nieuwe dorpsplan dat eind april 2010 klaar moet zijn. De dorpscommissie kan overigens nog mensen gebruiken die willen meedenken of willen meeschrijven aan het dorpsplan. Opgeven kan bij Paula Wouters, secretaris van het dorpscomité; In het kader van burgerparticipatie kunnen burgervertegenwoordigingen binnen de gemeente Vlissingen éénmaal per maand hun dorps-, wijk- of buurtactiviteiten in de Blauw Geruite Kiel plaatsen. Deze keer hebben het buurtcomité Bossenburgh en het dorpscomité Ritthem daarvan gebruik gemaakt. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. P. Stok, adviseur Burgerparticipatie; tel. (0118) 487459; e mail: psk@vlissingen.nl. Nieuwe Lokale Partij Middelburg MIDDELBURG - De nieuwe Lokale Partij Middelburg hoopt tijdens de gemeenteraadsver kiezingen in maart 2010 een aantal zetels te veroveren. Hoe wel de naam van de partij nieuw is, zijn de fractieleden bekenden uit de Middelburgse politiek. Middelburg Transpa rant (MT) en PPM Kraan heffen zich op en gaan verder als de Lokale Partij Middelburg. Piet Kraan vormde eerder samen met Hayati Akdag de PMM met twee zetels in de gemeente raad. Politieke meningsver schillen zorgden ervoor dat het tweetal niet meer samen ver der kon gaan. De laatste tijd werkt Piet Kraan veel samen met Wim Steketee van MT en daarom is er gekozen om de verkiezingen in te gaan met een andere naam. Groenlinks Middelburg wil klimaattop MIDDELBURG - GroenLinks roept de gemeente op te laten zien dat Middelburg een actieve rol speelt in het klimaatbeleid. Daartoe hebben alle gemeen ten zich verplicht in een conve nant met milieuminister Cra mer. Daarom diende de fractie op 2 november een motie in waarin zij het college oproept om een gemeentelijke klimaat top te organiseren. GroenLinks ziet in Middelburg onvoldoen de terug van landelijke afspra ken over het tegengaan van kli maatveranderingen. De ge meenten beloofden innovatie te stimuleren en het bedrijfsleven en de woningcorporaties be loofden minister Cramer om in te zetten op energiebesparing. GroenLinks vraagt de gemeente om concrete en meetbare doe len vast te leggen in een conve nant. VLISSINGEN - De Bond van Oud-Stoottroepers en Stoot- troepers (BOSS) Kring Zeeland viert op vrijdag 6 november haar derde lustrum. Deze wordt gehouden in de Marinekazerne in Vlissingen. Ook zijn ze op zoek naar nieuwe leden. Deze moeten bij het Regiment Stoot troepen gediend hebben. De BOSS nemen deel aan herden kingen en onderhouden nauwe contacten inet het Regiment Stoottroepen Prins Bernhard door deel te nemen aan de sto terborrels. Meer informatie of aanmelden via 0118-593625. VLISSINGEN - Stichting Allijn houdt op donderdag 12 no vember een kledingbeurs voor grote maten. Het begint om 10.00 uur in Ca- sAllijn aan de Pres. Roosevelt- laan 744 in Vlissingen. Als ex traatje is Leni de Bree aanwe zig. Zij heeft afgelopen winter een voorjaar de cursus Kleur en Stijl gevolgd. Ze geeft de men sen die het op prijs stellen ad vies over de kleding die men past en uitkiest. Ze is er van 13.30 tot 16.00 uur. De op brengst van deze kledingbeurs is bestemd voor nieuwe initia tieven van Stichting Allijn. Meer informatie via 0118- 472384. VLISSINGEN - Nog steeds staan huishoudens vol met spullen die niet meer gebruikt worden, maar waar iemand anders nog wel iets mee kan. Daarom kan iedereen die iets te ruilen of te delen heeft te recht bij CasAllijn aan de Pres. Rooseveltlaan 744 in Vlissingen op vrijdag 20 en zaterdag 21 november. Dankzij een pun- tenstelsel worden de spullen eerlijk verdeeld. Ook goed ver pakte houdbare etenswaren en natuurlijk kerstpakketten zijn welkom en vinden hun weg daarna weer naar mensen met een minimuminkomen. Dankzij de inkomsten van de kledingbeurs is er bovendien koffie of erwtensoep voor elke deelnemer. Het is van 11.00 tot 16.00 uur. je eigen wereld op Het epicentrum van de gemeente Veere. foto: andré van der velde Financieel beleid VEERE - In de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezin gen in maart 2010 geeft De Faam aandacht aan onder werpen die spelen in de ver schillende gemeenten. Aan de fractievoorzitters van Veere is een stelling voorge legd over het financiële be leid van hun gemeente. 'Het solide financiële beleid van Veere in de afgelopen jaren heeft ertoe geleid dat de gevol gen van de bezuinigingsmaatre gelen zijn te overzien', luidt de stelling. WD, Peter Overmeen is gedeel telijk tegen: "Onze financiële positie had nog beter kunnen pen jaren de belastingen fors verhoogd. Daardoor is er een buffer ontstaan", zegt Wim. PvdA/Groen Links, vervangend fractievoorzitter Dorien Maas- Stevens is voor: "De belastingen aan de burgers zijn acceptabel en dat kan zo blijven zoals het er nu uitziet", reageert ze. SGP/CU, René de Visser is voor: "Wij hebben door zuinig beleid een sok waar we deels op kun nen teren. Dit is geen excuses om niet kritisch naar de komen de jaren te kijken", verklaart René. CDA, Karin Wouters is voor: "Veere kent van oudsher ge meenteraden die voorzichtig met de financiën zijn. Er zijn nooit gekke dingen gedaan die op lange termijn niet waren te overzien", wil Karin kwijt. zijn. De WD is altijd tegen hoge re belastingen voor de burger geweest Als Veere iets wil, moet er eerst gekeken worden of het geld in de portemonnee zit", vindt Peter. Dorpsbelangen en Toerisme Veere, Wim Bartels is voorals nog voor: "Veere heeft de afgelo

de Faam | 2009 | | pagina 12