BLAUW GERUITE KIEL m ALFAHULP EN WMO VLISSINGEN ACTUEEL ZELF UW WONING BEDENKEN EN SAMEN BOUWEN! MORGENRAAD KALENDER SERVICEBUS VOLGENDE WEEK IN ACTIE WERK IN UITVOERING SCHEMA SERVICEBUS BEKENDMAKINGEN C. E M E E N T F NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 4 NOVEMBER 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel Sinds 2006 kent Vlissingen het Jeugd Interventieteam (JIT), een succesvolle samenwerking tussen politie en maatschappe lijk werk die zich richt op indi viduele jongeren die overlast veroorzaken in Probleem Inter ventie Team wijken (PIT). Het JIT spreekt jongeren en ouders aan op het overlastgevende gedrag en schakelt hulpverlening in als dat nodig is. Om zicht te krijgen op de resultaten van de aanpak heeft de gemeente onderzoeks bureau Beke gevraagd hiernaar onderzoek te doen. De provin cie Zeeland heeft dit onderzoek financieel ondersteund. Het eindrapport beantwoordt de vragen die rondom JIT gesteld zijn en rechtvaardigt de eerder gemaakte keuze voor de JfT-aan- pak. Door het rapport aan de provincie en andere gemeenten ter hand te stellen kunnen zij hiervan kennis nemen. www.vlissingen.nl/college Bent u al zo lang op zoek naar een woning naar wens, een levensbestendige woning, een aangepaste woning waar u met uw gehandicapt kind kunt wonen, een huis waar wonen en werken gecombineerd kan worden of toch die een gezinswoning met uw eigen indeling? Kom dan zaterdag 7 november 2009 naar het 'Open Atelier' in het werkcafé van de Rabobank, Lange Zelke 1 te Vlissingen, van 10.00 tot 12.30 uur. U bent van harte welkom! Meer informatie via de website of 06-12180860. www.cpoz.nl Vrijdag 6 november 2009 20.15 uur Brommers Kiek'n Cabaretvoorstelling door Jeffrey Spalburg Zaterdag 7 november 2009 14.00 uur Kunstveiling van werken uit het project deCHOCOLADE- FABRIEK met optreden van El Combo deWILLEM3 www.vlissingen.nl/uit Morgen, donderdag 5 november 2009, vergadert in het stadhuis de gemeenteraad om 16.30 uur. De ver gadering is openbaar en er is spreek recht voor bezoekers over de onderwerpen die op de agenda staan. Op de agenda staat onder andere de tarieven voor de gemeentelijke belas tingen 2010. De volledige agenda kunt u lezen op de rechterpagina. www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Misschien heeft u er al iets van gehoord? De Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) wordt per 1 januari 2010 gewijzigd. De wijzi ging is bedoeld om de positie van de burger én van de medewerker te verbeteren. De wijziging heeft gevolgen voor burgers die zorg krij gen via een alfahulp. Uw zorgaan bieder mag vanaf 1 januari 2010 uw alfahulp niet meer inzetten. Uw zorgaanbieder mag alleen nog medewerkers inzetten die zij in dienst hebben. Een alfahulp is niet in dienst bij een zorgaanbieder. Vertrouwde hulp Wij vinden het belangrijk dat u uw eigen vertrouwde hulp kunt behouden. Dit is mogelijk. Samen met zorgaanbieders kunnen wij ervoor zorgen dat u van uw alfa hulp gebruik kunt blijven maken. De gemeente gaat namens u de alfahulp betalen. Dit gaat PGB-alfa- hulp heten. Wij informeren u graag over deze mogelijkheid, de wijzigingen of andere vragen die u heeft. U kunt hiervoor contact opnemen met het Wmo-loket, telefoonnummer (0118) 48 70 00. De klanten uit Vlissingen die met de wijziging te maken krijgen, ontvangen begin november 2009 een brief van de gemeente. www.vlissingen.nl/wmo Volgende week rijdt de Servicebus van de gemeente Vlissingen weer. Deel uw ideeën met ons! Heeft u vragen, klachten of ideeën op het gebied van de openbare ruimte? Bezoek dan in uw eigen wijk of dorp de Servicebus van de gemeente Vlissingen. Vanuit de bus ondernemen wij actie om uw vraag/klacht zo snel mogelijk op te lossen. Schema De Servicebus rijdt elke even week door de gehele gemeente en stopt op vaste plaatsen. www.vlissingen.nl/serviceteam Aanleg rotonde 8. van Woelderenlaan/Bachlaan Op maandag 2 november 2009 is door waterschap Zeeuwse Eilanden gestart met de aanleg van een rotonde op de hoek van de Burge meester van Woelderenlaan en de Bachlaan. Tevens wordt het par keerterrein aan de Galgeweg verbe terd. Het parkeerterrein is tijdens de werkzaamheden afgesloten. Par keren kan nog wel op het tijdelijke parkeerterrein bij Westduin. Vanwege het werk aan de rotonde x is de B. van Woelderenlaan afgeslo ten vanaf de kruising met de Paau- wenburgweg. Vanaf de Chopinlaan kan het verkeer niet meer linksaf de Bachlaan op. Het verkeer wordt via borden omgeleid over de rond weg Koudekerke. Het doorgaande fietsverkeer wordt omgeleid via de parallelweg langs de B. van Woel derenlaan en de Bachlaan. Wegens de verkeersveiligheid wordt op de parallelweg eenrichtingsverkeer ingesteld. De werkzaamheden duren naar verwachting tot en met 18 december 2009. Werkzaamheden Bossenburgh In november en december 2009 worden werkzaamheden in Bossen burgh uitgevoerd om de snelheid in de wijk te verlagen. Dat betekent o.a. dat in een aantal straten extra drempels worden gelegd of ver smallingen worden aangebracht. Bij basisschool De Houtuyn komt een kiss and ride zone. Werkzaamheden Boulevard de Ruijter Op donderdag 5 november 2009 wordt er op de Boulevard de Ruijter onderhoud gepleegd aan het asfalt op de rijbaan. Hiervoor is het noodzakelijk om de Boulevard de Ruijter af te sluiten voor alle ver keer. Bewoners en ondernemers wordt verzocht geen auto's of andere voertuigen te parkeren van de Westpoortflat tot en met het Keizersbolwerk. De werkzaamhe den vinden plaats van 07.00 tot 17.00 uur. www.vlissingen.nl/ werkinuitvoering Woensdag 11 november 2009 Karolingenburg (tegenover supermarkt) j uv.uu - i ï.oU uur Dag en tijd Wijk 13.00-15.30 uur Oranjeplein Maandag 9 november 2009 Donderdag 12 november 2009 09.00-11.30 uur Winkelcentrum Paauwenburg ,1 09.00-11.30 uur Winkelcentrum Papegaaienburg 13.00-15.30 uur Winkelcentrum Paauwenburg 13.00-15.30 uur Winkelcentrum Papegaaienburg Dinsdag 10 november 2009 Vrijdag 13 november 2009 09.00-11.30 uur j Gildeweg (Albert Heijn) 09.00-11.30 uur Scheldestraat (Mies Bloemenhuis) i 13.00-15.30 uur Ter Reede (ingang Vredehoflaan) 13.00-15.30 uur Fonteyne Ingediende aanvragen De volgende aanvragen om te bou wen, te slopen of een monument te wijzigen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwvergun ning: 1. plaatsen schutting Hogeweg 108 2. plaatsen tuinhuis Vlissingsestraat 150 3. plaatsen serre en garage Ritthem- sestraat 96 4. uitbreiden woning Zuiderbaan 7 5. plaatsen dakkapel Gerbrandy- straat 178 6. uitbreiden woning Berlagestraat 18 7. uitbreiden woning en bouwen schuur Gerard Doulaan 1 B) Aanvraag reguliere bouwvergun ning: 1uitbreiden woning Buteuxstraat 3 2. verbouwen woning Slijkstraat 26 3. plaatsen promotiebord op krui sing Koudekerkseweg/Sloeweg C) Aanvraag sloopvergunning: 1slopen berging Slijkstraat 26 D) Aanvraag monumentenvergun ning: 1. verbouwen woning Slijkstraat 26 De publicatie van de ingediende aan vragen heeft een informatief karak ter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden inge diend. Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop de vergunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende monumenten-, bouw-, sloop- en gebruiksvergunningen (mogelijk met binnenplanse ontheffing) In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1. plaatsen invalidentoilet Stations plein 3 (22-10-2009) 2. vervangen goten kozijnen ach tergevel en voegwerk voorgevel Badhuisstraat 63 (22-10-2009) 3. vernieuwen serre Boulevard de Ruijter 1 (22-10-2009) 4. wijzigen gevel Vrijgang 20 (23- 10-2009) 5. plaatsen serre Ritthemsestraat 98 (23-10-2009) 6. wijzigen indeling aanbrengen afvoersysteem voor verbrandings toestel (monumentenvergun ning) Zeemanserve 24 t/m 66 (28-10-2009) 7. bouwen urnenmuur Zuidwate- ringstraat 22 (28-10-2009) 8. bouwen brede school Kroonju weel 3 t/m 9 (28-10-2009) Inzage Deze besluiten liggen, totdat de hierna aangegeven bezwaartermijn is verstreken, ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat. De verleende ver gunningen met bijbehorende teke ningen kunnen na een telefonische afspraak met dhr. W. Huige van de afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339) worden ingezien. Bezwaar Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tus sen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethouders van Vlissingen, afdeling Bedrijfsvoe ring, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belangheb bende die bezwaar heeft gemaakt, de Voorzieningenrechter van de recht bank Middelburg (Postbus 5015, 4330 KA Middelburg) verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is griffie recht verschuldigd. Verleende ontheffingen al dan niet met bouwvergunning In de afgelopen periode zijn de vol gende ontheffingen van het vige rende bestemmingsplan al dan niet met bouwvergunning verleend: 1. gebruik pand Gildeweg 17 ten behoeve van een schildersbedrijf met groothandel en detailhandel in verf en verfbenodigdheden (geen bouwvergunning; uitslui tend ontheffing voor gebruik). Ter inzage Deze besluiten liggen, totdat de hierna aangegeven beroepstermijn is verstreken, ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat. De verleende ver gunningen met bijbehorende teke ningen kunnen na een telefonische afspraak met dhr. W. Huige van de afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339) worden ingezien. Beroep Binnen zes weken na de tussen haak jes staande datum kan tegen een besluit beroep worden ingesteld bij de rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg, door: - een belanghebbende die een ziens wijze naar voren heeft gebracht over het ontwerpbesluit; - een belanghebbende aan wie rede lijkerwijs niet kan worden verweten dat hij geen zienswijze naar voren heeft gebracht over het ontwerp besluit. Het indienen van een beroepschrift schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die beroep heeft ingesteld, de Voor zieningenrechter van de rechtbank verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belan gen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag, aanvang 09.00 uur. De stukken ter behande ling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstandsvergade ringen zijn 12 en 26 november 2009. Wijzigingen kinderopvang Vlissingen Het register Kinderopvang gemeente Vlissingen is per 01-11-2009 gewij zigd. Het gewijzigde register is terug te vinden op www.vlissingen.nl/ registerkinderopvang. Vestiging pedicuresalon Ooster- scheldestraat 33 Oost-Souburg Op grond van artikel 15.6.3 en artikel 26 van de regels van het bestem mingsplan Oost-Souburg maken wij het volgende bekend. Wij hebben een aanvraag ontvangen om op het adres Oosterscheldestraat 33 te Oost-Souburg, een pedicuresa lon te vestigen. De beoogde vestiging voldoet aan de voorschriften welke gesteld worden aan een huisverbon den bedrijf, zoals bepaald in artikel 15.6.2 van het bestemmingsplan Oost-Souburg. Het college is voorne mens om met toepassing van artikel 3.6 van de Wet ruimtelijke ordening ontheffing te verlenen voor het uit oefenen van dit huisverbonden bedrijf. Daartoe leggen wij de aan-

de Faam | 2009 | | pagina 11