Derde etappe Giro d'ltalia finisht op de Dam Stookbeleid voor verbranding van afvalstoffen Spoorwegovergangen Singel en Doeleweg weer even dicht A Welkom op de wijktafel Skatebaan Sint Laurens Startcursus vogels kijken Verlenging vergunningen 2010 ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL woensdag 28 oktober 2009 - Pagina 9 In verband met werkzaamheden zijn in de nacht van dinsdag 3 november op woensdag 4 november de spoorovergangen Singel en Doeleweg in Arnemuiden tussen 0.00 uur en 6.00 uur afgesloten. Op 5 november heeft Sint Laurens zijn wijktafel. Op de agenda staat onder andere, stand van zaken N57 en de besteding van het dorpstafelbudget. De wijktafel begint om 20.00 uur in het dorpshuis van Cittershof. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Agenda's en verslagen van eerder gehouden vergaderingen kunt u nalezen op www.middelburg.nl via de knop 'Wijken en dorpen'. Een wijktafel biedt u een kans om mee te praten over de ontwikkelingen binnen de wijk. De wijktafel is voor iedereen vrij toegankelijk. r Op het voorterrein van het sportcomplex De Brigge komt een skatebaan. De aannemer begint deze maand nog met de aanleg. Een twintig meter lange, twaalf meter brede, betonnen baan; ontworpen door skater Rens Verbruggen wordt het resultaat. Met de skatebaan gaat een wens van de jongeren op het dorp in vervulling. Mogelijk kunnen zij in de kerstvakantie hun eerste kunsten gaan vertonen want rond kerstmis is de oplevering gepland. MICMEC organiseert dit najaar samen met Vogelwerkgroep Walcheren een Vogelcursus voor aankomende vogelaars. Om meer te weten te komen over de fascinerende vogelwereld óf als opstap je om verder te verdiepen in het echte vogelaarswerk, al dan niet binnen de Vogelwerkgroep. Men krijgt informatie over vogels in het algemeen en hoe ze te herkennen zijn aan verenpak en geluid. Gezien het seizoen wordt wat dieper ingegaan op trekvogels en wintergasten en op het inrichten van een vogel- vriendelijke tuin. Ook komt de keuze van verrekijkers aan bod, die meteen uit geprobeerd kunnen worden tijdens de excursie, te houden op de landelijke Trekvogeldag 14 november. Deelnemers maken tevens kennis met het werk van de landelijke Vogelbescherming en van Vogelwerkgroep Walcheren. Data: donderdag 5, 12 en 19 november, 19.30-21.30 uur. Excursie zaterdag 14 november. Kosten: Leden Vogelwerkgroep 15; Niet-leden 25 Locatie: Milieu Educatie Centrum, Korenbloemlaan 5, Vlissingen Informatie en opgave: MilieuWinkel: (0118) 63 34 19/micmec@zeelandnet.nl In het voorjaar volgt hierop een cursus Vogels Inventariseren, met onder ande re informatie over wat er met die gegevens gebeurt en over het belang van vogeltellingen. Eind van deze week worden de jaarvergunninghouders van bewoners-, bedrijven-, service- en marktkoopliedenvergunningen aangeschreven in verband met de jaarlijkse verlenging. Nieuw is, dat ook de vergun ninghouders van de woonwerkvergunningen worden meegenomen in deze aanschrijving. Als u voor het jaar 2010 opnieuw dezelfde vergunning wilt hebben, dan moet u het verschuldigde bedrag betalen voor 16 november 2009 met behulp van de bijgevoegde acceptgirokaart. Ook is het mogelijk het verschuldigde bedrag over te maken met behulp van internetbankieren. De nieuwe vergunning voor 2010 zal naar u worden opgestuurd in de week van 7 december. Indien u geen vergunning meer wenst of als u wijzigingen aan de gemeente wilt doorgeven, vul dan het wijzigingsformulier in en stuur dit terug voor 16 novem ber in de bijgevoegde antwoordenvelop. Op maandag 10 mei 2010 finishen de renners van de Giro d'ltalia op de Dam. Dat maakte Albert de Vries vrijdagmiddag bekend tij dens een persbijeenkomst. Zeeuws wielertalent Johnny Hoogerland reed als eerste over de meet. Eerder dit jaar liet Girodirecteur An- gelo Zomegnan al weten een voor keur te hebben voor een locatie in het centrum van de stad. De Dam biedt de beste mogelijkheden. Wet houder Albert de Vries: "De weg van de Dam is net lang genoeg voor een sprint. Daarnaast is er aan weerszij den van de Dam voldoende plaats voor onder andere tribunes, hospi tality en een perstribune. Het ande re gunstige aspect van de Dam is het achterliggende Damplein. Hier krijgen verschillende faciliteiten een plaats." Overlast De bewoners van de Dam, het Dam plein en de omliggende straten, krij gen door de komst van wielrenners te maken met praktische proble men. Zo zullen de Dam en het Dam plein op de dag zelf van 07.00 - 20.00 uur afgesloten zijn. Ook op 9 mei 2010 zal de omgeving van de finishlocatie voor een gedeelte niet bereikbaar zijn in verband met het opbouwen van verschillende facilitei ten. Bewoners worden hierover te zijner tijd uitgebreid geïnformeerd. www.giromiddelburg.nl Vrijdag is de website www.giromiddelburg.nl gelanceerd. Daar kunnen belangstellenden on der andere informatie vinden over de stand van zaken over de voorbe reidingen, informatie voor vrijwilli gers en het laatste Giro-nieuws. Etappe Amsterdam - Middelburg De gemeente Middelburg is verant woordelijk voor de etappe van Am sterdam naar Middelburg. Inmiddels hebben er gesprekken plaatsgevon den met diverse Zeeuwse gemeen ten en gemeenten in Noord- en Zuid- Holland. Gemeente Middelburg heeft een voorkeursroute uitgestippeld. Donderdag 29 oktober komt een delegatie uit Italië naar Nederland om onder andere over de route te praten. Nadien verwacht de ge meente Middelburg meer over de route te kunnen vertellen. Bijeenkomst bedrijfsleven Op 11 november organiseert de ge meente Middelburg in samenwer king met Libéma Profcycling onder de naam 'Giro meets', een bijeen komst voor het bedrijfsleven. Tij dens de bijeenkomst worden de sponsor- en hospitalitymogelijkhe- den voor de Giro in Middelburg ge presenteerd. Oud wielrenner Jeroen Blijlevens en Zeeuws wielertalent Johnny Hoo gerland zijn aanwezig om hun per soonlijke wielerverhalen te delen met de aanwezigen. 1 Op maandag 10 mei finishen de renners van de Giro d'ltalia op de Dam. Foto: Aart van Belzen De gemeente Middelburg heeft in 2005 een nieuw stookbeleid vast gesteld. De afgelopen maanden heeft de gemeente veel klachten gekregen omdat er slootmaaisel werd verbrand. Sinds 2005 is het mogelijk dat het col lege van burgemeester en wethouders ontheffing kan verlenen voor het ver branden van afval, zover het geen ge vaarlijk afval betreft. Op grond van dit beleid kan een ontheffing worden ver leend voor het verbranden van snoei en takkenhout, ziek hout, riet of andere plantenresten afkomstig van het onder houden van slootkanten en watergan gen buiten de bebouwde kom. Ook is ontheffing mogelijk voor kamp vuren bij bijzondere evenementen van verenigingen en voor vreugdevuren tij dens feestelijkheden met een alge meen karakter. Voor het verbranden van overige afvalstoffen wordt geen ontheffing verleend. Het verbranden van afvalstoffen is alleen toegestaan in de periode van 1 januari tot 1 mei, met uitzondering van slootmaaisel, dit is toegestaan in de periode van 1 september tot 1 maart. Voor het aanvragen van een ontheffing is bij de gemeente Middelburg een aan vraagformulier beschikbaar. De aan vraag dient uiterlijk twee weken voor de datum van verbranding te worden inge diend bij afdeling Vergunningverlening en Handhaving. Naast bovenstaande keuzes is er ook beleid voor bijzondere omstandighe den, zoals calamiteiten. Onder cala miteiten kunnen worden verstaan mis oogsten of besmettelijke ziektes in bomen. Voor dergelijke verbrandingen is geen periode vastgesteld, echter daar tegenover staat dat in die gevallen een deskundigenrapport moet worden overgelegd. Ontheffingen worden voor éénmalige verbrandingen verleend. Aan een ontheffing zijn een aantal voor waarden verbonden, zoals: - het mag alleen schoon snoeihout be treffen, geen wortels en boomstam men; binnen de bebouwde kom mag niet worden gestookt; - maximaal 50 m3 (beheersing van de brandstapel); -de windkracht mag maximaal 5 Beaufort zijn; - hoogte van de brandstapel x factor 6 de minimale afstand (m) tot opstal len, rieten daken, openbare weg, bos- sages, hoogspanningskabel, bomen, houtwallen of andere houtopstanden en dergelijke De minimale afstand is 15 meter, deze dient altijd in acht worden genomen; - ten minste één uur voor de verbran ding dient de alarmcentrale van de Regionale Brandweer in Middelburg in kennis gesteld te worden van het begin- tijdstip van het stoken. Telefoon (0118) 43 21 96. Indien de verbranding nadelige gevol gen heeft voor het milieu, de openbare veiligheid, de bescherming van de woon- en leefomgeving of de bescher ming van flora en fauna, dan kan de gevraagde ontheffing worden gewei gerd. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naarinfo@middelburg.ni of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3.

de Faam | 2009 | | pagina 9