www.middelburg.nl Sinterklaas komt naar Middelburg Het woord aan raadslid Ernst Radius Raadsvergadering op 2 november ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 28 oktober 2009 - Pagina 8 De gemeenteraad komt op maandag 2 november bij elkaar voor haar maandelijkse raadsvergadering. Die begint om 19.30 uur in het stadskantoor. U bent van harte welkom om de vergadering bij te wonen vanaf de publieke tribune. De stukken waar de raadsleden over praten liggen ter inzage in de informa- tiehoek van het stadskantoor. De agenda is onder voorbehoud. 1.Opening, mededelingen en vaststelling agenda 2.Vaststelling notulen raadsvergadering 28 september 2009 3.Vestiging van nieuwe verkooppunten voor softdrugs (coffeeshops) in Middelburg 4.Zienswijze rekening en verantwoording beheer 'Bomme van den Broeckefonds' 2007-2008 en 2008-2009 5.Zienswijze jaarrekening 2008 Veiligheidsregio ö.Zienswijze jaarrekening 2008 Stadsgewestelijke Brandweer 7.Zienswijze begroting 2010 Stadsgewestelijke Brandweer 8.Zienswijze jaarstukken 2008 en begroting inclusief meerjarenraming Woonwagenschap Midden- en Noord Zeeland 9.Jaarverslagen welstand en monumenten 2008 10.Begroting 2010 11.Vaststellen van de wijzigingsverordeningen op de heffing en invordering van de gemeentelijke belastingen en rech ten 2010 12.Ingekomen stukken 13.Veiligheidshuis Zeeland 14.Rapport Rekenkamer Middelburg: Financiële bijdrage Middelburg aan de Roosevelt Academy 15.Parkeerverwijssysteem 16.Kredieten en grondexploitaties Stromenwijk 17.Vaststellen herziene exploitatieopzet Nieuwland Zuid 18.Vaststellen bestemmingsplan Brigittadreef 19.Restauratie havens, kademuren en glooiingen 20.Vaststellen Verordening tot wijziging van de Verordening winkeltijden Middelburg 21.Vaststellen eerste begrotingswijziging 2009 en begroting 2010 gemeenschappelijke regeling O.L.A.Z. 22.Wijziging Verordening materiële financiële gelijkstelling onderwijs 23.Beschikbaar stellen krediet verbeteren binnenklimaat huisvesting primair onderwijs 2009 24.Uitvoering Wet investeren in jongeren (WIJ) 25.Verzamelvoorstel tot het wijzigen van de begroting 2009 Raad op de radio Radiozender Coolfm is iedere raadsvergadering aanwezig om verslag te doen. In het programma Politiek Lokaal kunt u luisteren naar het verloop van de raadsvergadering van 2 november en reacties van bestuurders en bezoekers. De uitzending staat op voor vrijdag 6 november om 20.00 uur. Herhaling maandag 9 november om 20.00 uur. Zaterdag 14 november brengt de pakjesboot Sinterklaas weer naar Middelburg. Samen met zestig zwarte pieten zet hij bij de Punt om 13.30 uur voet aan wal en wordt hij welkom geheten door burgemeester Koos Schouwenaar. Evenals voorgaande jaren zal het weer een gezellige drukte worden bij de Beatrixbrug. Vele kinderen zullen daar staan wachten op de komst van Sinter klaas. Na aankomst gaat de sint verge zeld van zijn zwarte pieten via de Dwarskaai en de Dam naar het Damplein. Daarna gaat hij via de Korte en Lange Delft naar de Markt. Daar wacht hem een muzikaal onthaal. NU IS HET GENOEG! Jaarlijks zijn er 50.000 slachtoffers van huiselijk geweld in Nederland. Huiselijk geweld komt niet alleen tussen man en vrouw voor, ook tussen kinderen en ouders, vaak ouderen, maar ook tussen part ners van homoseksuele stellen. Soms wordt het jarenlang verzwe gen en lijdt het gezin onder deze vorm van geweld. Staatssecretaris Bussemakers van de PvdA heeft al verschillende maatregelen genomen om dit ge weld aan te pakken. Juist omdat het ac-hter de voordeur plaatsvindt, moeten er soms verstrekkende maatregelen worden genomen. In Zeeland is er het meldpunt huiselijk geweld. Alle gemeenten in Zeeland doen hieraan mee. Als je je be dreigd voelt thuis, of getuige bent van huiselijk geweld kun je direct contact opnemen met het steun punt huiselijk geweld (telefoonnum mer 0900 2220333). Dag en nacht. Het steunpunt zorgt ervoor dat je zo snel mogelijk hulp krijgt dagen het huis uit om de situatie thuis te laten kalmeren en hulp te zoeken. Hiervoor hoeft geen aan gifte te worden gedaan. Sinds de maatregel is ingevoerd in 2009 zijn er al meer dan 1000 huisver boden in Nederland uitgedeeld. En wat blijkt? Als de pleger een huis verbod krijgt, wil hij graag hulp ontvangen om het huiselijk verbod te stoppen. Ook het slachtoffer wil liefst zo snel mogelijk hulp. Toch blijkt soms dat de samenwerking tussen politie, justitie en hulpverle ning niet goed werkt, bijvoorbeeld door verschillende regels en wet ten. Onlangs heeft staatssecreta ris Albayrak (PvdA) het veiligheids huis geopend in Vlissingen. Dit is geen opvangtehuis, maar een samenwerkingsverband, waar poli tie, justitie en maatschappelijk werk concreet zaken aanpakt van plegers van bijvoorbeeld huiselijk geweld, maar ook veelplegers en jongeren die met justitie in aanra king komen. De PvdA Middelburg steunt dit plan van harte. Met dit veiligheidshuis hopen we dat huise lijk geweld in Zeeland stevig aan gepakt kan worden. Wie meer informatie wil hebben over huiselijk geweld of zelf hulp zoekt, kijk op www.huiselijkgeweld.nl Ernst Radius Raadslid PvdA ernstpvda@zeelandadsl.nl Deze week wordt de laatste hand gelegd aan de restauratie van de grafzerken aan de Joodse begraafplaats aan de Walensingel. Er zijn dan 260 van de 347 zerken gerestaureerd. De grafzerken waren na verloop van eeuwen niet allemaal meer in goede staat. Sommige waren verzakt en enkelen waren gebroken. Afgelopen maanden zijn de zerken gerestau reerd. Afgebroken delen zijn weer aan elkaar gezet en de zerken zijn rechtgezet. Het is belangrijk dat deze werkzaamheden werden uitge voerd vanwege het behoud van hun cultureel erfgoed. De Joodse begraafplaats aan de Walensingel is een rijksmonument. De begraafplaats stamt uit 1705. Hoewel de plek binnen de stadswal len lag, was deze niet heel geschikt. Er scheen regelmatig wateroverlast te zijn. Wellicht heeft men daarom in het midden van de 19de eeuw een deel van de begraafplaats opge hoogd. Daarbij zijn waarschijnlijk de oudste zerken uit het begin van de 18de eeuw onder de grond verdwe nen. Het oudste grafmonument dat vandaag de dag nog te vinden is op de begraafplaats dateert uit 1760. De begraafplaats is op afspraak te bezoeken. en als de boel te erg wordt, is de politie snel ter plekke om in te grij pen. Sinds 1 januari is de wet tijdelijk huisverbod ingesteld. Als de politie bij een gezin huiselijk geweld aan treft, kan er een tijdelijk huisver bod worden opgelegd voor de ple ger. De pleger moet maximaal 10 Foto: Aart van Belzen Binnenkort vinden er in onze pro vincie een aantal activiteiten plaats in verband met de herden king van 65 jaar bevrijding. Zo zijn er op zaterdag 31 oktober een aantal evenementen in Middel burg. s' Morgens vindt er om 10.30 uur een herdenking plaats bij de monumenten op de Sloedam. Om 14.30 uur is er een plechtigheid bij de plaquette op het Damplein, die herinnert aan de capitulatie van de Duitse bezetter. Daarna gaat een parade naar de Markt waar een tap toe wordt gehouden. Op het Damplein vindt dan de afslui ting plaats van de Bevrijdingsrit over Walcheren die 's morgens in Nieuw- dorp is vertrokken en door de ge meenten Vlissingen en Veere trekt. De Bevrijdingsrit bestaat uit ruim hon derd oude legervoertuigen. In verband hiermee is het Damplein die dag afgesloten voor het verkeer en kan daar niet worden geparkeerd. Om 15.30 uur is er op het Damplein een optreden van The Starlightsisters en de Band of Liberation. Op de Markt geven Inter Scaldis en de Deltaband om 16.00 uur een taptoe. Voor meer informatie verwijzen wij u naar de gemeentelijke website www.middelburg.nl en de website van de Stichting Cultureel Erfgoed Zee land www.scez.nl foto: Jan Koole

de Faam | 2009 | | pagina 8