Herdenking bevrijding Walcheren Wéék Krant Genieten in en om uw (t)huis Volgende week staat in teken bevrijding Walcheren TuiViANAiifcl De Faam Zaterdag 31 oktober Zondag 1 november Maandag 2 november Dinsdag 3 november De mooiste producten en merken in een unieke woonwinkel met 7 gedreven ondernemers Genieten begint op www.binnenuit.nl Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 VEERE - Het feit dat Walcheren 65 jaar geleden werd bevrijd, wordt op verschillende plaatsen herdacht en gevierd. De Slag om Walcheren begint op 31 ok tober 1944 met een aanval van de 52e Engelse divisie via de Sloedam. Heel wat geallieerde soldaten stierven in een vreemd land voor onze.vrijheid. 6 no vember is Middelburg bevrijd en twee dagen later was alle weerstand op Walcheren gebro ken. Amemuiden Zaterdag is er op de Sloedam bij Arnemuiden tussen 10.30 en 11.30 uur een herdenking. Middelburg Tussen 14.30 en 15.30 uur her denkt Middelburg de bevrijding op het Damplein. Aansluitend is er op de Markt een parade om de bevrijding te herdenken. Zoutelande In Zoutelande is zondag een speciale dienst in de Catharina- kerk om de bevrijding van Wal cheren te herdenken. De dienst begint om 9.00 uur en sprekers zijn onder meer burgemeester Rob van der Zwaag en kinderen van de Willibrordusschool. Na de dienst is er een kranslegging bij het monument. Een aantal oud-strijders is aanwezig om de plechtigheid bij te wonen. De plechtigheid in de Johannes- kerk in Serooskerke begint zon dag om 16.00 uur. Hier is een kaarsenceremonie, korte over denking en verschillende ge zangen. Na de plechtigheid wordt op het Muntplein de Last Post gespeeld. Westkapelle Zondag tussen 9.00 en 9.30 uur brengen generaal John Rose, korpsadjudant Mark Wix en Bob MacDonald een bezoek aan het Polderhuis in Westka pelle. Tussen 9.30 en 11.00 uur vaart het marineschip Hr. Ms. Van Amstel voor de kust van Westkapelle en leggen twee lan dingsvaartuigen aan op het Badstrand. Deze zijn te bekij ken. Om 11.30 uur begint de herdenking bij de tank met ve teranen. Om 13.45 uur volgt eenzelfde herdenking bij Erica. Tijdens beide herdenkingen worden schoten afgevuurd van af de Van Amstel. De burger slachtoffers worden tussen 14.45 en 15.00 uur herdacht op het kerkhof achter de vuurto ren. In Westkapelle Herrijst be gint om 20.00 uur een concert van de Royal Marines Band. Domburg Maandag begint de herdenking in Domburg om 13.30 uur met de ontvangst van genodigden in Het Schuttershof. Tijdens de bijeenkomst houdt burgemees ter Van der Zwaag een toe spraak en leest Ad Roelse herin neringen voor. Vanaf 14.40 uur is er een herdenking op de be graafplaats. Schoolkinderen dragen gedichten voor en de Last Post is te horen. Na het leg gen van de kransen volgt rond 15.30 uur op de Boulevard van Schagen een herdenking waar ook de Engelse veteranen en de Band of Royal Marines aanwe zig is. Vliegtuigen van de Stich ting Wings to Victory vliegen over met oude vliegtuigen. De Last Post wordt gespeeld, kran sen gelegd en een doedelzak spelervan Interscaldis speelt de Mars begeleiding en Lament. Westkapelle De Herdenkingscommissie van de Commandostichting houdt dinsdag samen met de Com mando Vereniging Zeeland de jaarlijkse herdenking van Ope ratie Infatuate bij het monu ment bij de walradartoren bij Erica in Westkapelle. De com mandant houdt een toespraak en legt een krans. Deze bijeen komst begint om 14.30 uur. Een uur later begint een gezamenlij ke herdenking op de begraaf plaats bij de vuurtoren. School kinderen leggen bloemen en muziekvereniging O.K.K. ver zorgt het muzikale gedeelte. Burgemeester Van der Zwaag houdt een toespraak en onge veer 125 oud-commando's zijn bij de herdenking aanwezig. Vlissingen Dinsdag herdenkt Vlissingen zijn bevrijding van de Duitse bezetter. Dat gebeurt tussen 11.00 en 11.45 uur bij het monu ment van de Commando's aan de Commandoweg. Burge meester Wim Dijkstra houdt een korte toespraak. GOES - De wat oudere lezer zal het nog wel weten: de le zersreisjes van De Faam waren altijd een groot suc ces. Soms ging er wel een handvol bussen met lezers op pad. Tijd om die goede traditie weer opnieuw le ven in te blazen. De Faam doet dat in samenwerking met touringcarbedrijf AMZ in Borssele. Samen met de mensen van AMZ hebben wij een leuk uitstapje op touw gezet. De reis gaat op zaterdag 28 no vember naar de Country and Christmasfair in Kas teel De Haar in Haarzuilens onder de rook van Utrecht. De kerstmarkt is befaamd om de honderden kaarsen en verlichte vuurkorven die de markt, samen met de kerstverlichting, sfeer ge ven. Op de kerstmarkt is van alles te vinden. Van ex clusieve delicatessen, zwar te truffels, sieraden en an tiek tot groendecoratie, wedgewood-serviezen, winterse mode en handbe schilderde kerstballen. Dat allemaal met het fraaie 19e eeuwse kasteel als decor. Gaat u mee? De bus vertrekt 28 novem ber om 10.30 uur uit Vliss ingen. Er zijn opstapplaat sen in West-Souburg (bus halte brug, 10.40 u.), Mid delburg (bushalte Mortie reboulevard, 10.55 u.), Goes (NS-station, 11.20 u.), Ka- pelle (ANWB, 11.30 u.)en Kruiningen (bushalte Zeeuwse Parel, 11.40 u.). Aankomst bij het kasteel is om 13.30 uur, het vertrek daar is om 19.00 uur, rond 22.00 uur bent u weer terug in Zeeland. Deze reis van 55 euro bieden wij aan voor slechts 37,50 euro p.p. Op is op, dus meld u zich voor 20 november aan. Mail uw naam en adres naar red.faam@whm.wegener.n 1. Wij wensen u een fijne reis! «oM Itonc KwmMk^ -ttVm u

de Faam | 2009 | | pagina 7