Rivièra Maison •V dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL inspired by Walcheren krijgt nieuw ziekenhuis ïWM:dW?-. Woensdag 28 oktober 2009 - Pagina 36 Overlast bij De Harlekijn door marcel van der voort VLISSINGEN - Omdat de jeugd rondom het voorma lige Vlissingse jongeren centrum Walk-Inn de be woners van het bovengele- gen appartementencom plex De Harlekijn aan het Pablo Picassoplein het le ven zuur maakte, is hun clubhuis enkele weken ge leden omgedoopt tot soci aal cultureel centrum De Paljas en geldt er een legiti matieplicht. Toch is er nog steeds sprake van overlast. "Toen ik vrijdag 16 oktober bij De Harlekijn buiten kwam, wa ren er lawaaierige jongeren met fietsen en een voetbal. Twee dagen later heeft de jeugd huisgehouden bij de ges loopte basisschool aan de over kant. Ze probeerden een bouwkeet omver te gooien en haalden verkeersborden weg", verzucht Jaap van Belzen van de Vereniging van eigenaren (WE) van De Harlekijn. Ook de Mosquito die de hangjeugd op afstand van het appartemen tencomplex moet houden is in middels gesloopt. "In novem ber komt commissaris van de koningin, Karla Peijs. Aan haar zal ik melden dat de gemeente Vlissingen de zorgplicht niet nakomt", gaat Jaap verder. Burgemeester Wim Dijkstra en wethouder Frans Prins laten via gemeentevoorlichter Pien Wildeman weten op de hoogte te zijn van de voortdurende overlast. Dijkstra en Prins wil len eerst goed gaan bekijken wat er precies op het Pablo Pi cassoplein aan de hand is en met de betrokken partijen pra ten. Ze beraden zich en nemen vervolgens maatregelen. Supermarkt Het blijkt dat de bewoners van De Harlekijn zich aan nog iets anders ergeren. Het is maan dagochtend en in de onder het appartementencomplex geves tigde supermarkt Lidl merkt een klant op dat er weinig is bij gevuld. "Dat komt door de bo venburen. Ze hebben last van de vrachtwagens met spullen en daarom mag er niet meer vroeg worden gelost en krijgen wij de winkel niet op tijd aan gevuld", moppert een mede werkster. Jaap erkent: "Soms stond er om vijf uur 's morgens een vracht wagen voor de deur. En om ze ven uur draaiden de motoren van de trucks. Op ons verzoek lossen ze vanaf half acht. Dan komt het personeel ook om te helpen." MIDDELBURG - Walche ren krijgt een nieuw zie kenhuis in De Mortiere. Het is de bedoeling dat de nieuwbouw start in 2011 en dat het zieken huis in 2013 in gebruik genomen kan worden. Betere zorg voor de regio in een meerlocatie model, dat is de kem van de toekomst plannen van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ). Het betreffende perceel aan de A58 is grond gebied van de gemeente Vlissingen en in eigendom van gemeente Middelburg. Bij starten van de nieuw bouw in 2011, kan het nieu we ziekenhuis in 2013 in ge bruik worden genomen. 2010 wordt het jaar van de definitieve besluitvorming. In dat jaar moet duidelijk worden of het ADRZ de grond en de bouwvergun ning kan verwerven en moet de financiering worden ze ker gesteld. Versnippering Belangrijke voorwaarde is dat het ziekenhuis de be drijfsvoering aanpast aan de voordelen die de fusie met zich meebrengt en mede daardoor meer patiënten aan zich weet te binden. Een efficiëntere organisatie van de zorg moet resulteren in betere kwaliteit van de zorg verlening, grotere gastvrij heid en een beter financieel resultaat. De poliklinieken van het Medisch Centrum Middelburg worden in de toekomst in het nieuwe zie kenhuis gevestigd. Dat ver mindert de versnippering. ré&etnbfi Bewoners van De Harlekijn zijn de vroeg lossende vrachtwagens beu. Ook blijven ze zich storen aan de hangjeugd. foto powernews walhout woonpromenade grevelingenstraat 33 zierikzee telefoon 0111 45 4000 www. w alh 0 utwo n en nl

de Faam | 2009 | | pagina 36