Elektromotor in opmars auto'smotoren Nissan Qashqai Colt Editions Nieuwe 6-bak Ruim 73 procent van de nieuw in Nederland aangeschafte personenauto's in 2009 is voorzien van een benzinemotor. Dieselauto's hebben een aandeel in de verkopen van bijna 22 procent en autogas is goed voor een procent van de verkopen. Nieuwe Toyota is wit en hip Nieuwe hybride van Honda Snelle Golf R Showroom Van grote patsers tot kleine mini's De Mégane en de Scénic 1.5 liter dCi (110 pk) pro fiteren in het Renault-gam ma als eersten van de nieu we DCT-versnellingsbak. Die wordt in april 2010 voor gesteld en is een versnel lingsbak met een dubbele koppeling. De bak heeft zes versnellingen. Alle modellen op het Mégane-platform doen hun voordeel met die versnellingsbak maar dan wel in combinatie met de anderhalve liter dieselmo tor. Het betreft de vijfdeurs, de Coupé, de Estate, de Scénic en de Grand Scénic. Renault pareert met de DCT-bak de aanval van een aantal merken, dat een DSG-versnellingsbak aan biedt. Het verbruik van de motor met DCT is gelijk aan die van de uitvoeringen met een handversnellingsbak. Snelste stijger zijn auto's met en RDC. Was in 2004 nog elektromotor, waaronder ook slechts 0,22 procent van de de hybride valt, met een aan- nieuw verkochte personen- deel van ruim vier procent auto's voorzien van een elek- (2,37 procent in 2008 naar trische of hybride aandrijving, 4,22 procent tot en met sep- in 2007 lag dat aandeel al op tember 2009). Dit blijkt uit 0,6 procent. Het aandeel een analyse van BOVAG, RAI steeg de afgelopen twee jaar echter zeer snel van 2,37 pro- vijf best verkochte modellen cent in 2008 naar 4,22 pro- in september 2009:1. Toyota cent tot en met september Prius (aantal: 1.235, markt- 2009. Benzine blijft als van- aandeel: 3,6%), 2. Volkswa- ouds de populairste auto- gen Golf (964, 2,8%), 3. Fiat brandstof met een aandeel Panda (937, 2,8%), 4. BMW tussen 69,58 procent (2007) 3-serie (850, 2,5%) en 5. Peu- en 78,22 procent (2002). De geot 107 (805, 2,4%). Een nieuwe Qashqai of Qashqai 2 financieren te gen nul procent rente. Bij Nissan kan dat tot 31 ok tober. Een proefrit maken in een Pixo wordt door het merk beloond met een hotelovernachting in een Van der Valk hotel in Duitsland naar keuze. In relatie met de Qashqai geldt een maximaal krediet bedrag van tienduizend euro en een looptijd van 36 maanden. Aan de hotelovernachting in Duits land kan een vervolg worden gegeven. Kwestie van de Pixo kopen en de koper komt wederom in aan merking voor een nachtje in een hotel bij onze oos terburen. De Nissan Pixo is er vanaf 7.999 euro. De 1.0 liter Nissan Pixo heeft een energielabel A en valt op door zijn rijke standaarduitrusting. De Nissan QASHQAI 2 en zijn kleinere broer de Nissan QASHQAI blinken uit in comfort en souplesse. De Nissan QASHQAI is er vanaf 22.300 euro. Mitsubishi levert de Colt nu in twee speciale uit voeringen: Edition One en Edition Two. In de Edi tion One worden lage kosten en comfort gecombi neerd. Wie nog meer comfort wil, kan de Edition Two kiezen. Basis voor de Colt Edition One vormt de Colt 1.1 ClearTec, 75 pk en 100 Nm, en die is goed voor een verbruik van 1 op 20,4. Opvallend zijn onder andere de Jet-Fighter grille, de sportieve details en het style pack. De Colt Edition Two biedt meer comfort dan de One. De Two is gebaseerd op de Colt 1.3 ClearTec en omvat onder andere air conditioning, cruise control, vier airbags, een in hoogte verstelbare bijrijderstoel en elektrisch be- dienbare ruiten achter. De One is er vanaf 11.599 euro en de Two vanaf 13.499 euro. Een witte lakkleur en zwarte striping, dat zijn de uiterlijke kenmerken van de Toyota Aygo Xcite White. De striping begint op de motorkap en loopt over het dak tot op de achterklep. Het gaat uitsluitend om de vijf deurs carrosserie die in deze uitmonstering voor 11.790 euro te koop is. Deze uitvoering be schikt over tienspaaks lichtme talen wielen en is verder voor zien van leer met alcantara ac centen in het interieur. Een van de eyecatchers op de Tokyo Motorshow is de Honda CR-Z, de nieuwe hybride sport- coupé die in de voetsporen treedt van de vroegere CRX met het verschil dat de nieuwe voor zien is van hybride techniek. Honda noemt het getoonde model nog een concept, maar een exemplaar dat slechts wei nig van de productieversie. De verwachting is dat deze sport wagen in de helft van 2010 op de markt zal komen. Waar Volkswagen bij de vorige generatie Golf in de meest spor tieve uitvoering nog een dikke zescilinder plaatste (R32), neemt de nieuwe topper in de reeks (R) genoegen met een 270 pk sterke 2 liter turbomotor. De ze auto haalt de 100 kilometer per uur in 5,7 tellen en is met DSG versnellingsbak zelfs nog rapper. De top wordt elektro nisch begrensd op 250 kilome ter per uur. De prijs is nu ook bekend en is vastgesteld op 43.690 euro. Vierwielaandrij- ving is standaard.

de Faam | 2009 | | pagina 21