A Verkeersveiligheidslabel voor Petrus Immensschool Kunstgras voor TOP Arnemuiden Nacht van de Nacht ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Op zaterdag 24 oktober, bij het einde van de zomertijd, wordt voor de vijfde keer de Nacht van de Nacht gehouden. De Nacht van de Nacht vraagt aan dacht voor het behoud van de donkere nacht. In de hele provincie zijn activiteiten om mensen kennis te laten maken met de schoonheid en de functie van de duisternis, die onder druk staan door de toenemende verlich ting. De Nederlandse nacht wordt elk jaar drie tot zes procent lichter. Daardoor wordt het bekijken van de sterrenhemel steeds zeldzamer, raken nachtdieren de klus kwijt en kunnen mensen slecht slapen. Romantiek heeft niet veel licht nodig Onder het motto 'Romantiek heeft niet veel licht nodig' worden op veertien locaties in Zeeland acti viteiten georganiseerd voor jong en oud. In Middelburg kun je dan donker tafelen. Diverse restaurants waar onder Gouden Bock, Desafinado, Kaffee 't Hof en café-restaurant de Vriendschap serveren menu's waar bij je blind kan proeven, kan genie ten van duistere gerechten of juist volledig witte gerechten in spaar zaam verlichte omgeving. Touristshop organiseert een wan delroute, die begint om 21.30 uur in de Kuiperspoort. De route ein digt op de Markt, waar met helder weer de sterrenkijkers van de ster renwacht staan opgesteld om te turen naar verre sterrenstelsels. Bij de Sterrenwacht Philippus Lans bergen aan de Herengracht kan er tussen 19.30 en 22.00 uur door de telescoop naar de maan en ster ren worden gekeken, zijn er door lopend lezingen, is er een work shop nachtfotografie en kan er kennisgemaakt worden met de uit vinding van de telescoop. Ook de gemeente Middelburg doet mee. De verlichting van de Lange Jan, Kloveniersdoelen en de Middelburgse molens zijn die avond gedoofd. Om in de Nacht van de Nacht extra accent te leg gen op het belang van duisternis verzoekt gemeente Middelburg de bedrijven in Middelburg op deze avond reclame- en sierverlichting te doven. Kijk voor meer informatie op www.nachtvandenachtmiddelburg.nl of informeer bij Touristshop (0118) 67 43 00. Foto: Aart van Belzen Vanaf 16 oktober ligt het nieuwe bestemmingsplan voor de bouw van woningen op de locatie van de 'bouwput' ter inzage. Het plan, zoals het nu is ingetekend, bevat bijna zestig appartementen en twintig eengezinswoningen. De nieuwbouwplannen gelden voor de locatie van de bouwput, voor de per celen van een vijftal garageboxen én de woningen Koningsstraat 4 tot en met 18. Deze woningen zijn, op één na, aangekocht door de gemeente. De gemeente heeft de bedoeling de laatste woning in deze rij en de gara geboxen te verwerven en plaats te laten maken voor nieuwbouw. In de huidige staat kunnen een aantal van de gebouwen niet blijven en de kwa liteit van de meeste woningen is niet voldoende om te renoveren. mogelijk ook parkeerruimte voor omwonenden. In afwachting van de start van de bouw staat in het boven ste deel van de bouwput nog een laag water. Meer informatie Wilt u het bestemmingsplan inzien? Het bestemmingsplan 'Zuidsingel' ligt gedurende zes weken, van 16 okto ber tot en met 26 november 2009 voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Meer informatie vindt u in de officiële publi catie elders in deze krant. Als u inte resse heeft in een woning of apparte ment op deze locatie, kunt u zich als geïnteresseerde inschrijven bij M2 Makelaars. Parkeren In juni 2008 is een groot deel van de bouwput volgestort met onderwater- beton. Het resterende deel van de put wordt benut voor bergingen en als parkeergarage voor de nieuw te bou wen woningen. De capaciteit van de garage is aan de ruime kant en biedt Maandag is de reconstructie gestart van de Van Cittersweg in Arnemuiden. Het werk duurt tot eind november. Er komt onder andere nieuw asfalt en wegmar kering. De wegwerkzaamheden worden in fasen uitgevoerd. Er is begonnen tus sen de spoorlijn en de Pereboomweie. Dat deel van het werkt duurt tot en met 30 oktober. Voor meer informatie kunt contact opnemen met de heer Mouthaan van het Ingenieursbureau van de gemeente Middelburg, telefoonnum mer 67 53 91. Het nieuwe kunstgrasveld van korfbal vereniging TOP is zaterdag officieel in gebruik genomen. Daarvoor was sport wethouder Albert de Vries (foto) naar Arnemuiden gekomen. Door de bal in het spel te brengen opende hij het nieu we veld. Het vorige kunstgrasveld was na acht jaar versleten. Er is voor het eerst ook een digitaal scorebord. Wethouder Frank Streng opende zaterdag de nieuwe entree tot het sportcomplex. Wethouder Frank Streng over handigde vorige week dinsdag het Zeeuwse Verkeersveilig heidslabel aan de Petrus Immensschool. Het eerste label in de gemeente Middelburg is daarmee een feit. Het is tevens label nummer zestig in Zeeland. Alleen scholen die uitgebreide en praktijkgerichte verkeerseducatie geven, komen in aanmerking voor het label. Er moet in de praktijk geoefend worden en er moet aan dacht zijn voor de veiligheid op de school-thuis-route. Ook ouders wor den betrokken bij de verkeersedu catie. Goed voorbeeldgedrag van ouders is immers belangrijk om het op school geleerde te doen beklij ven. De leerlingen van de Petrus Immensschool krijgen onder andere oversteekles, verkeersexamen, fiets- controle, uitleg over de vrachtauto en de dode hoek en zij deden mee aan de actie op voeten en fietsen naar school. Op de fiets maakt de school gebruik van veiligheidshesjes. De school ontvangt het ZVL-muur- schild, een certificaat, een kado en voor alle leerlingen een sleutelhanger en een sticker met logo. De school krijgt ook de leskist "fietsvaardig" van het ROVZ in permanente bruikleen. Zo wordt inplannen van fietsvaardigheidstrainingen voortaan ook weer een stukje eenvoudiger. Het muurschild mag in de toekomst alleen worden behouden als het hoge niveau wordt vast gehouden. Er wordt periodiek herkeurd. www.verkeersveiligheidslabel.nl Wethouder Frank Streng prijst de Petrus Immensschool voor het behalen van het Zeeuwse Verkeersveiligheidslabel. Foto: Jacqueline Pruijsers rfAVffJIIÏÏiTTI De Faam Woensdag 14 oktober 2009 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830

de Faam | 2009 | | pagina 9