www.middelburg.nl Bewegen in de herfstvakantie Het woord aan raadslid Adrie van 't Westeinde Inloopavond over inbreidingslocatie Piet Heinstraat Wijktafel Griffioen Commissievergaderingen Het team van Middelburg in Beweging organiseert deze herfstvakantie weer leuke en sportieve acti viteiten. Deelname is gratis. Met het oog op de komst van de Giro d'ltalia begint Middelburg in Beweging deze herfstvakantie met fietsen. Ook komende (vakantie)activiteiten staan in het teken van de aankomst van de Ronde van Italië in Middelburg. Programma Maandag 26 oktober is er een frisbeetoernooi in de gymzaal 'Rotterdamse Kaai I', Middelburg-centrum 14.00 - 16.00 uur: iedereen van 6 t/m 14 jaar Dinsdag 27 oktober zijn er clinics Rope-Skipping in gymzaal 'Mosselkreekstraat', Stromenwijk 13.00 - 14.00 uur: iedereen van 6 t/m 9 jaar 14.30 - 15.30 uur: iedereen van 10 t/m 14 jaar Rope-skipping is de gevorderde vorm van touwtje sprin gen, waarbij het gaat om kracht, acrobatiek en uithou dingsvermogen. Tijdens deze clinic word je uitgedaagd om meer uit je 'touwtje' te halen. Vanuit verschillende basissprongen worden trucjes aangeleerd. Woensdag 28 oktober is er een Ha-treftoernooi in gymzaal 'PalefMagistraatwijk 13.00 - 14.30 uur: iedereen van 6 t/m 9 jaar 14.30 - 16.00 uur: iedereen 10 t/m 14 jaar Ha-tref is een mix van handbal en trefbal; je moet probe ren te scoren bij de tegenstander, maar er ook voor zor gen dat je geen doelpunt tegenkrijgt of wordt afgegooid. Donderdag 29 oktober is in Kapelle het Zeeuws Kampioenschap Panna 2009 Tijdens het ZK Panna 2009 strijden de winnaars uit ver schillende wijken van verschillende gemeenten in vier leef tijdscategorieën om de Zeeuwse titel. Wie wordt er in zijn/haar categorie Zeeuws kampioen? Kom de winnaars uit Middelburg aanmoedigen en neem zelf deel aan de overige activiteiten. De winnaars van de voorrondes in de verschillende wijken van Middelburg zijn al bekend. Ook zijn er panna-velden, levend tafelvoetbal, DJ met spetterende muziek, hooghouden op de middenstip, snel heidsmeter voor vrije trappen. Lichtshows tijdens panna- finale en nog veel meer. Racketcentrum Kapelle, Vroonlandseweg 47, 4421 BW Kapelle 13.00 - 17.00 uur: iedereen van 6 1/m 14 jaar Vrijdag 30 oktober, Go-Biking-Tour 2009 (clinic op BMX/mountainbike) op het schoolplein 'De Vossenburch' in Dauwendaele 13.00 - 14.00 uur: clinic I (iedereen van 9 t/m 14 jaar) 14.00 - 15.00 uur: clinic II (iedereen van 9 t/m 14 jaar) 15.00 - 16.00 uur: clinic III (iedereen van 9 t/m 14 jaar Tijdens de Go-Biking-Tour ga je onder andere op een fiets over hindernissen rijden. Een echte wielrentrainer vertelt je hoe je dit het beste kunt doen. Je rijdt op een moun tainbike of een BMX-fiets. Natuurlijk mag je ook je eigen sportieve fiets meenemen. Voor bescherming wordt gezorgd. Zorg zelf alleen voor strakke lange kleding en stevige schoenen. Aan iedere clinic kunnen maximaal 25 kinderen deel nemen. Kom op tijd en schrijf je in voor een clinic. Voor meer informatie Middelburg in Beweging: Patrick de Guchteneire 0118 - 675 797 of 06 - 464 06 496. p.de.guchteneire@middelburg.nl Christiaan Boon 0118 - 675 761 of 06 - 464 06 497. c.boon@middelburg.nl Bij de raadsvergadering van 28 september heeft de fractie van GROENLINKS een brochure aange boden aan het college van Burgemeester en Wethouders. De brochure is opgesteld door de gezamenlijke Zeeuwse fracties van GROENLINKS in Zeeland. In deze brochure wordt ingegaan op de bevolkingsgroei en de daarmee verbandhoudende woningbehoefte in Zeeland voor de komende 20a 30 jaar. De Zeeuwse bevolking zal in die periode gaan krimpen, dit is vooral het geval in Zeeuws Vlaanderen. Op Walcheren zal er ook na 2030 nog sprake zijn van bevolkingsgroei maar de groei is daar veel minder dan tot nu toe werd aangenomen. De planvorming rondom de bouw van nieuwe woningen heeft een lange doorlooptijd. Vanaf de eer ste ideeën over een uitbreidings wijk tot de daadwerkelijke bouw van nieuwe woningen start zit soms vele jaren. Sommige plannen hebben een doorloop tijd van meer dan 10 jaar. Reden om nu al te kij ken naar de woningbehoefte in 2030. Groenlinks constateert dat er bij de Zeeuwse gemeenten veel plan nen liggen. Als je al deze plannen bij elkaar op telt dan blijkt dat plan nen de behoefte aan nieuwe wonin gen overstijgen. Als er geen regie gevoerd wordt dan ontstaat de Foto: Jan Koole kans dat er woningen gebouwd worden waar geen behoefte aan is. Alle uitbreidingsplannen leggen een groot beslag op de open groe ne ruimte. Groenlinks vindt dat we zuinig moeten zijn op de groene ruimte. Daarom pleit zij er voor dat gemeenten meer gaan samenwer ken op het gebied van de woning- bouwplanning. Gemeenten zouden samen een visie moeten ontwikke len over de woningbouwbehoefte. Niet allen kijken naar uitbreiding, maar ook naar de bestaande woningvoorraad kijken. We weten inmiddels dat het gemiddelde aan tal bewoners van 1 huis gaat dalen. Door herstructurering van de woningvoorraad kan ingespeeld worden op de ontwikkeling dat er steeds meer een-persoonshuishou dens komen. Slim inspelen op ont wikkelingen en samenwerken met buurgemeenten zou er toe kunnen leiden dat uitbreidingsplannen zoals de Cleene Hoogte niet nodig zijn. Het signaal dat door GroenLinks is afgegeven is gelukkig al opgepakt. In de Tweede Kamer zijn door de PvdA al vragen over het onnodig bouwen in het Nationaal Landschap gesteld. Ook de verant woordelijke wethouders in Middelburg en Vlissingen laten via de pers weten dat zij onderkennen dat zij meer zouden moeten samenwerken. Zij geven daarbij echter aan dat die samenwerking alleen gevonden kan worden door 1 gemeente te worden. De onder toon is echter een andere: zolang er nog geen Walcherse gemeente is, is het ieder voor zich. En ieder een weet dat het nog heel lang kan duren voor er een Walcherse gemeente is. Die broodnodige samenwerking laat dan nog lang op zich wachten. Helaas! Adrie van 't Westeinde Raadslid GroenLinks Middelburg MÊUm HV Gemeente Middelburg gaat de locatie van de voormalige basisschool het Springtij op de hoek van de Piet Heinstraat met de Dorus Rijkersstraat herinrichten. De basisschool is begin 2009 gesloopt. Het stedenbouwkundigbureau BGSV heeft, in opdracht van de gemeente Middelburg, een verkavelingsplan opgesteld voor deze zogenaamde inbreidingslocatie. Tijdens de inloopavond kunnen belangstellenden onder andere de verkavelingstekening inzien en uitleg krijgen over de door de gemeente Middelburg te volgen procedures voor de ontwikkeling van deze inbrei dingslocatie. De inloopavond is in Het Getij aan de Oosterscheldestraat op maandag 19 oktober van 19.30 uur tot 20.30 uur. Foto: Chris Marijs Op woensdag 21 oktober houdt wijktafel Griffioen haar vergade ring in Wijkverenigingsgebouw (OPDC). Op de agenda staat onder andere de Wijk van de Toekomst en de ontwikkeling van Speelpark Hoogerzael. De volgende wijktafels staan op voor: Donderdag 5 november Sint Laurens, Van Cittershof Maandag 9 november Binnenstad, Schouwburg Dinsdag 17 november StromenwijK/t Zand, De Vergulde Baars De wijktafels vormen het overleg tus- r sen bewoners, gemeente, de wijk wethouder en diverse maatschappe lijke instellingen, zoals politie, Woongoed en de wijkverenigingen. Een wijktafel geeft bewoners de kans om mee te praten over de ontwikke lingen binnen hun wijk. Agenda's en verslagen van eerder gehouden vergaderingen kunt u bekij ken op www.middelburg.nlwonen en leven wijken en dorpen. De wijktafels beginnen om 20.00 uur. Behalve wijktafel Stromenwijk/ 't Zand, die begint om 19.30 uur. De zalen zijn een half uur voor aanvang open. ledereen is van harte welkom. Een raadscommissie adviseert de gemeenteraad over raadsvoor stellen, die tot zijn werkterrein behoren. Aan het einde van elke com missiebehandeling wordt het advies van de commissie aan de raad vastgesteld. Die staat op voor 2 november. r Op maandag 19 oktober vergadert de commissie Ruimte. Die praat onder andere over het parkeerver- wijssysteem en de restauratie van havens en kademuren. De commis sie Algemeen Bestuur komt op dins dag 20 oktober bij elkaar. Zij gaat het naar aanleiding van een nieuw rekenkamerrapport heb ben over de gemeentelijke financiële bijdrage aan de Roosevelt Academy. Ook de jaarrekening van de Veilig heidsregio en de stadsgewestelijke brandweer komen aan bod. Waar en wanneer De commissies vergaderen iedere maand om 19.30 uur in het stads kantoor. Een commissie bereidt een groot deel van het raadswerk voor. De bijeenkomsten zijn openbaar. Wie wil inspreken, moet dat 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Bij de gemeente Middelburg zijn dat Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. Agenda's en verslagen van commis sievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl onder de rubriek Bestuur en Organisatie/Raads commissies. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskan toor.

de Faam | 2009 | | pagina 8