Minister Klink wil bij kinderen PMC MenslnBeweging maakt er werk van Paramedische Coöperatie Mensln Fysiotherapiepraktijken kiezen voor kwaliteit van de zorg Fysiotherapie bij een carpaal tunnel syndroom.. De ParaMedische Coöperatie MenslnBeweging bestaat uit de volgende praktijken: Arnemuiden Para Medisch Centrum in Balans Prins Bernhardstraat 2,4341 EZ Arnemuiden 0118-606474, www.pmcinbalans.nl Colijnsplaat Fysiotherapie Deusing-Eckhardt Oost Kerkstraat 2A, 4486 BM Colijnsplaat 0113-695917 Goes ParaMedisch Centrum de Pijlers van Dusseldorpstraat 9,4461 LT Goes 0113-213715, www.pmcdepijlers.nl 's-Gravenpofder Praktijk voor Fysiotherapie en Manuele Therapie 's-Gravenpolder e.o s-Gravenstraat 18,4431 AC 's-Gravenpolder 0113-311971www.fysiodegoffau.nl Hansweert Satyr Hansweert Eendrachtsweg le, 4417 CA Hansweert 0113-382917, www.safyr.nl Nw.en Sf Joosïand Para Medisch Centrum in Balans Sloehavenweg la, 4339 BH Nieuw en St Joosland 0118-601647, www.pmcinbaians.nl Koudekerke Fysiotherapie Koudekerke Duinstraat 16D, 4371 AZ Koudekerke 0118-551477, www.fysiotherapiekoudekerke.nl Krabbendijke Satyr Krabbendijke Morlodestraat 28,4413 AR Krabbendijke 0113-501962, www.safyr.nl Kwadendamme Praktijk voor Fysiotherapie en Manuele Therapie ls-Gravenpolder e.o De Koningstraat 11,4334 AG Kwadendamme 0113-649339, www.fysiodegoffau.nl Meliskerke Para Medisch Centrum in Balans Rapenburgweg 4,4365 ND Meliskerke 0118-562109, www.pmcinbalans.nl Middelburg Para Medisch Centrum in Balans Torenweg 2a, 4337 PD Middelburg 0118-461897, www.pmcinbalans.nl FYSIcO Blauwedijk Blauwedijk 33,4331 JD Middelburg 0118-626895, www.fysicomiddelburg.nl FYSIcO Nadorst Dillenburglaan 2,4332 XX Middelburg 0118-629996/634586, www.fysicomiddelburg.nl FYSIcO Vlasmarkt Vlasmarkt 6-8,4331 PE Middelburg 0118-641159, www.fysicomiddelburg.nl Ergotherapie 'De Praktijk' Vlasmarkt 6-8,4331 PE Middelburg 06-44305050, www.ergotherapiezeeland.nl Oost-Souburg Para Medisch Centrum in Balans Ambachtsveld 35,4388 AV Oost-Souburg 0118-461897, www.pmcinbalans.nl Rilland-Bath Satyr Rilland-Bath Sint Felixtraat 1,4411 DB Rilland-Bath 0113-551256, www.safyr.nl Vlissingen Fysiotherapie van Woelderenlaan van Woelderenlaan 10,4382 CM Vlissingen 0118-412603, www.woelderen.nl Ergotherapie Walcheren Dreesstraat 2,4384 DC Vlissingen 0118-750221www.ergotherapiewalcheren.nl Wolphaartsdijk Fysiotherapie van Liere Hoofdstraat 32,4471 AJ Wolphaartsdijk 0113-581308, www.pvaniiere.nl Yerseke Satyr Yerseke Oesterstraat 9,4401 El Yerseke 0113-571679, www.safyr.nl Zoutelande Fysiotherapie Zoutelande Wielingenstraat 13,4374 BH Zoutelande 0118-561895, www.fysiotherapiekoudekerke.nl Centrale administratie: Ambachtsveld 35,4488 AV Oost-Souburg, tel: 0118-461897 www.pmcmensinbeweging.nl Minister Klink wil betere zorg voor chro nisch zieken, samenhangend georgani seerd en dicht bij de patiënt Dat schreef hij medio juli van dit jaar aan de Tweede Kamer. Meer samenhang leidt tot be tere zorg voor chronisch zieken, tegen lagere kosten, omdat zo complicaties (zoals amputaties bij diabetespatiënten) worden voorkomen. Hierdoor staat de patiënt centraal en wordt de zorg beter afgestemd. De minister wil de kwaliteit van zorg voor chronische patiënten ver beteren, onder andere door het sti muleren van ketenzorg. Bij ketenzorg staat de patiënt cen traal in de behandeling en neemt hij actief deel aan het zorgproces. Betere zorg voor chronisch zieken is nodig omdat het aantal patiënten dat lijdt aan chronische aandoenin gen in Nederland fors toeneemt Op basis van demografische ontwikke lingen hebben in 2025 naar ver wachting bijvoorbeeld 1,3 miljoen mensen diabetes type 1 of 2. Dat is een toename van 35% in 15 jaar tijd. De bekostiging gaat plaatsvinden op basis van integrale zorg (de zgn. functionele bekostiging). Functio nele bekostiging betekent dat be kostiging plaatsvindt op basis van samenhangende zorg die wordt geleverd aan een patiënt met een bepaalde aandoening. Er komt een prijs voor een bepaalde aandoe ning, en alle zorg die de patiënt nodig heeft voor de aandoening valt binnen die prijs. Daaronder vallen bijvoorbeeld kosten voor de huisarts, praktijkondersteuner huisart sen, nurse practitioner, verpleegkundig spe cialist, medisch specialist, fysiotherapeut, ergotherapeut en diëtist Hierdoor wordt de zorg meer op de patiënt gericht wat de kwa liteit verhoogt. Bovendien wordt de zorg daardoor beter betaalbaar. Zorgaanbieders Meer bewegen verbetert de kwaliteit van leven, beweegprogramma's zullen steeds vaker een vast onderdeel vormen van samenhangende zorg voor de chronische patient. worden zo ook gestimuleerd om de patiënt beter te leren omgaan met hun ziekte. Zorg- standaarden zijn daarbij een leidraad voor de zorgverleners. Een zorgstandaard beschrijft waaruit de zorg voor een patiënt met een be paalde aandoening minstens moet bestaan, zodat de patiënt weet wat hij kan verwachten. In 2010 wordt deze nieuwe werkopzet voor de chronisch zieken voor patiënten met COPD, hartfalen, cardiovasculair risico en diabetes ingevoerd. Chronisch zieken hebben vaak te maken met veel verschillende zorgverleners. Voor hen is het daarom van groot belang dat de zorgverleners onder ling goed samenwerken. Dóór het invoeren van functionele bekosti ging wordt samenwerking tussen de verschillende zorgverleners noodzakelijk. Daarnaast kunnen pa tiënten langer binnen de eerste- lijnszorg (waaronder huisartsen) in behandeling blijven, waardoor vaker voorkomen kan worden dat patiën ten doorgestuurd moeten worden naar een specialist (tweede lijn). De praktijken van de paramedische co öperatie MenslnBeweging zijn met de huisartsen, ziekenhuizen en ver pleeghuizen uit de regio volop in gesprek om de invoer van de func tionele bekostiging per 1 januari goed voor te bereiden. De al be staande samenwerkingsverban den worden verder uitgewerkt. De kwaliteit van de zorgverlening aan chronisch zieken heeft hoge prioriteit bij pmc MenslnBeweging! ■Ml WÊtm Mensen hebben recht op veilige, eigentijdse zorg van goede kwali teit. Met vol doende keuzevrijheid en met duidelijke rechten en plichten voor alle partijen. Aandacht voor kwaliteit moet vanzelfsprekend zijn in de zorg. Prestaties in de zorg worden voor een be langrijk deel gevormd door de geleverde kwaliteit. Het zichtbaar maken van deze kwaliteit en van kwaliteitsverschillen is es sentieel. Zonder informatie over veiligheid, effectiviteit en klantgerichtheid van zorg is kiezen of contracteren op basis van presta ties niet mogelijk. De samenwerkende praktijken van de paramedische coöperatie MenslnBeweging spannen zich in om de kwaliteit van hun zorg zichtbaar te maken door gezamenlijk nog voor het eind van dit jaar het HKZ-kwaliteitscertificaat te behalen. HKZ, de stichting Harmonisatie Kwaliteits beoordeling Zorg is een kwaliteitsinstituut Het bijzondere van de HKZ-systematiek is dat de zorg in zijn totale samenhang wordt beoordeeld en genormeerd, met de nadruk op de eigenlijke behandeling van de patiënt. De effectiviteit van de totale organisatie wordt dus beoordeeld bij certificatie. Toet sing voor het HKZ-keurmerk is geen mo mentopname. Om het certificaat te behouden, laat een instelling zich jaarlijks extern en onafhankelijk toetsen. Stichting HKZ stimuleert werken aan kwaliteit vanuit het perspectief van de consument. Centraal daarin staat het HKZ Keurmerk. Het HKZ Keurmerk bewijst én waarborgt de kwaliteit van de geleverde zorg. Een organisatie met een HKZ Keurmerk heeft intern de zaken goed op orde, stelt de klant principieel cen traal en werkt voortdurend aan verbetering van de zorg- en dienstverlening. Aan het HKZ-keurmerk liggen HKZ-nor- men ten grondslag. Deze normen hebben de internationaal erkende ISO 9001:2000- normen als basis en omvatten daarnaast branchespecifieke eisen. Wanneer u kiest voor één van de praktij ken van MenslnBeweging kiest u dus voor zichtbaar goede kwaliteit. nm Ook kinderen hebben een 'baan'. Ze gaan elke dag naar school. Liefst óók als ze een beperking of gedragspro bleem hebben. Dat wil de overheid. Onderwijs is essentieel voor de ont plooiing en talentontwikkeling. Be paalde kinderen moeten op weg worden geholpen. Geestelijk of mate rieel. Maatwerk in de directe omgeving van het kind. Ergotherapie analyseert de persoonlijke situatie, bekijkt de mogelijkheden en geeft het zetje dat nodig is om het kind op weg te helpen. Onderwijs maakt kinderen klaar voor onze maatschappij. En het mooie is: elk kind doet mee. Ook kinderen met een beperking. Zo nodig is er extra ondersteuning; bijvoor beeld vanuit de 'brede school'. Samenwer ken om de ontwikkelingskansen van opgroeiende kinderen te vergroten. Van welzijn tot kinderopvang, van sport tot bi bliotheek. De ondersteuning van de ergo therapeut sluit prima aan op deze keten. Om welke problemen gaat het? Denk aan: lichamelijke beperkingen, coördinatie stoornissen, problemen met de fijne moto riek, ontwikkelingsachterstand en leer stoornissen. Ergotherapeuten behandelen kinderen tot 15 jaar. Jonge cliënten die wor stelen met problemen rond spelen (bewe gen) en schoolse vaardigheden. Voor deze kinderen kent de gewone, alledaagse om geving vaak onnodige barrières. Wij kijken naar de hele omgeving en de balans daarin. De ergotherapeut 'schuift' met de bouwste nen, en zet die omgeving net even anders neer. Het dagelijkse functioneren van het kind is ons materiaal. We trainen het kind; maar wijzen ook ouders, leerkrachten en an dere betrokkenen op hun rol bij het stimu leren van het kind. Jongeren zijn een dankbare doelgroep. Ergotherapie helpt om de schoolprestaties te verbeteren. En, naast dit meetbare succes is er een mooie bij komstigheid. Het blijkt dat leerkrachten en ouders vaak anders naar een kind gaan kij ken. In het onzekere kind zit óók een trotse winnaar; in het stille kind een enthousiaste 'leider'. Wilt u informatie over kinderergo- therapie, kijk dan op de website: www.ergotherapiewalcheren.nl voor 70% van de patiënten effectief een eenvoudige therapie met een geringe belasting voor meer informatie: www.1Vsiconiiddelburg.nl of bel met FYSIcO Nadorst Dillenburglaan 2 4332 XX Middelburg 0118-634586/629996 Fysiotherapie in goede handen! PMC' MenslnBeweging slaat voor: Fysiotherapie. Krgotherapie. Manuele Therapie, Ocdecmthcrapie. Bckkcntherapic. Geriatrische Fysiotherapie, kimlciTysioilicrapic. Hydrotherapic, Revalidatie. Osteopathie. Acupunctuur, Echografie, Beweegkuurprogranima's voor Reuma - COPD - HartcAVaatziekten- Parkinson- Osteoporose, Medische Fitness, Zwangcrtït, Pilatcs.

de Faam | 2009 | | pagina 50