Engelse aanval in bieb Levensverwachting Christenvrouwen Gezellig kinderfeest Harmonie opbouwen lichaam en zijn Lezing over Kafka Zeeuws fijit Woensdag 14 oktoblf 2009 Pagm^ SÖ' Nieuw dierenasiel Het huidige dierenasiel is beslist aan vervanging toe. FOTO: KARIN OCKÉ keuken en sanitaire voorzienin- asiel is goed bereikbaar voor zo gen." Het complex wordt ge- wel bezoekers als onze mede- bouwd op een braakliggend werkers en voorziet in de Wal- stuk grond en er wonen geen cherse behoefte," besluit Meijer mensen in de omgeving. "Het zijn verhaal. OOSTKAPELLE - De Chris tenvrouwen Oostkapelle houden woensdag 14 okto ber een vrouwenmiddag. Het thema is Wat verwacht jij van het leven? Om 9.15 uur is er samenzang en om 9.30 uur begint de bijeen komst. Voor de kinderen is er een crèche. Het is in de Zionskerk aan de Duinweg 36a in Oostkapelle. VLISSINGEN - Kinderclub Happy Kids houdt woensdag 14 oktober een gezellig kin derfeest. Het is bedoeld voor alle kinderen van de basis school. Het begint om 14.00 uur in gebouw Beréa aan de Gildeweg 29 in Vlissingen. RILLAND-BATH - Jac queline Hermans geeft van 19 oktober tot en met 23 ok tober de cursus Wie ben ik? Hierin kunnen de deelne mers zichzelf beter leren kennen, meer zelfvertrou wen opbouwen en een nieu we dynamiek aan hun leven geven. De cursus is in 't Klooster van Rilland. Info: 0115-697300. VLISSINGEN - S. van der Zee houdt dinsdag 20 oktober een lezing over het leven en werk van Franz Kafka. Het is in het kerkgebouw van de Christelijke Gereformeerde Kerk aan de Kasteelstraat in Vlissingen om 19.45 uur en de toegang is vrij. DOOR KARIN OCKÉ VLISSINGEN - Het dierenasiel in Vlissingen sloot een jaar gele den, na vierendertig jaar, zijn deuren. Alle nog aanwezige kat ten moesten verhuizen naar het asiel in Middelburg, wat voor sommige van hen ingrijpend was. De honden waren al eerder overgeplaatst, door klachten over geluidsoverlast van omwo nenden. Dit alles met een gloednieuw asiel bij de Buiten haven van Vlissingen in het vooruitzicht. De verwachting was, dat dit binnen anderhalf jaar gerealiseerd zou zijn. In de loop van de tijd bleek echter, dat het langer ging duren. Het asiel aan de Oostperkweg in Middelburg is oud, versleten en zit overvol. Bovendien moeten de gebouwen plaats maken voor de N57, die in december 2010 gereed is. Afgelopen week kwam het verlossende nieuws: alles is rond met de gemeente, ook wat de financiën betreft. "We moeten nu alleen nog een milieuvergunning aanvragen, een akoestisch rapport," vertelt voorzitter Wim Meijer, "en dan de bouwvergunning." Hij ver wacht dat de bouw van het nieuwe asiel aan de Poorters- weg in Vlissingen in het voorjaar van 2010 begint en in december gereed zal zijn. Het wordt ruim en modern van opzet met vie rentwintig hondenhokken en honderdveertig kattenverblij ven. "We krijgen ook een die renarts en een ziekenboeg," vervolgt Meijer, "en verder on dermeer de quarantaineafde lingen, enkele kantoren, een MBBÊBBmÊÊÊÊBÊÊÊm DOORTARA DE VRIEND VLISSINGEN - De zesde Week van de Geschiedenis gaat zater dag 17 oktober van start met honderden activiteiten. Tussen 17 en 25 oktober staat in heel Nederland geschiedenis cen traal. Activiteiten zijn natuurlijk ook op Walcheren bij musea, archieven, bibliothekenen an dere culturele instellingen. Het thema is Oorlog en Vrede. Leu ke, bijzondere, spannende en avontuurlijke activiteiten die een breed publiek laten kenni smaken met onze geschiedenis. In Vlissingen is bijvoorbeeld aandacht voor de Engelse aan val in 1809. De stad werd vanaf zee en land bestookt door de Engelsen. Talloze slachtoffers vielen en ook de materiële scha de was enorm. Het ging de En gelsen om zeggenschap over De Schelde en Antwerpen. Tot en met 31 oktober is in bibliotheek 't Spui een expositie te zien over bombardement tijdens de ope ningstijden. Maandag 19 okto ber vertelt journalist Hans van den Eeden over de inspectiereis die koning Lodewijk Napoleon in 1809 in Zeeland maakte.Van den Eeden is auteur van het on langs uitgekomen boek Leve de Koning, Lodewijk Napoleon op reis door Brabant en Zeeland. Vanaf 19.45 uur is een power- pointpresentatie te zien en ver telt Van den Eeden anekdotes. Kaarten kosten 3 euro en zijn in bibliotheek 't Spui te koop. Het volledige programma is té vin den op de website www.week- vandegeschiedenis.nl. COLIJNSPLAAT- Com missaris van de Konin gin Karla Peijs presen teerde gisteren (13 okto ber) op de Oosterschel- dedijk, tussen Colijns- plaat en de Zeeland- brug, het monument voor de verdronken dor pen in Zeeland. Het is een ontwerp van kun stenares Lydia Schouten en vestigt de aandacht op de circa 117 verdron ken dorpen. FOTO: SCEZ

de Faam | 2009 | | pagina 30