Shermanology is sensatie van nu succes in een imaginaire wereld SPORTCONGRES BIEDT HET ALLERBESTE VAN ZEELAND Machtsstrijd Week de Weekkrant De Faam ALTFJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Nieuwe tentoonstelling Spotcabaret Spirit of Mexico Liveband Copycat in Café Popeye 1 I i ft Krant, ui 2< You O - J ten Woensdag 14 oktober 2009 - Pagina 26 MIDDELBURG - De sensa tie van dit moment is Sher manology. Waar Zeeland trots op denkt te zijn, heeft de Antillen echt: de muzi kaalste familie van het (ei) land. Andy Sherman rockt samen met zijn zus Dorothy alle zalen plat. Tevens leverde hun vader de rauwe warme vocalen op de laatste hit van Cho colate Puma, Only love can save me. Dé live dan ce-act van 2009 staat op 17 oktober bij Superstarz in cityclub Zanzi-Bar. Hun optreden tijdens Super starz live zal een heerlijke combi zijn tussen de strakke dj kunsten en de funky soulful vocalen. Shermanology blaas- de het dak eraf tijdens de city of dance afgelopen zomer in Middelburg. Zo produceerden ze samen met Fedde le Grand en Funkerman het nummer 3 Minutes To Explain. Deze zo mer stonden ze onder andere op Ibiza (Pacha), Dance Valley en Misteryland. Dé live dance- act van 2009 staat op 17 okto ber bij Superstarz in city-club Zanzi-Bar. je moet ze hebben gezien en gevoeld. Kaarten zijn nu te koop in cityclub Zanzi-Bar voor meer info www.city-clubzanzibar.nl VLISSINGEN - In het Zeeuws maritiem mu- ZEEum in Vlissingen wordt op 17 oktober om 11.00 uur de tentoonstelling Han Reijnhout, een Zeeuwse meester in detail geopend door Com missaris van de Koningin Karla Peijs. Reijnhout is een autodidact met gouden handen. Alles wat zijn ogen registreren kunnen zijn handen maken, on geacht het materiaal. De tentoonstelling is tot en met 7 maart te bewon deren. Reijnhouts veelzijdige werk is ook verza meld in het uniek fotoboek, deze wordt tijdens de opening gepresenteerd. MIDDELBURG - De Spot in Middelburg houdt op vrijdag 23 oktober de eerste Spotcabaret-avond van het nieuwe seizoen. Met: Ter Bescherming van de Jeugd (winnaar Leids Cabaret) en Nick Dijkstra (winnaar Kunstbende 2008). Hobbyist Kevin van Gorkom is de host van de avond. Entree kost 6,00 euro. Meer informatie via 0118 - 633229. MIDDELBURG - De fantastische dans- en mu- ziekshow Spirit of Mexico is vrijdag 30 oktober te zien in de Stadsschouwburg Middelburg. Een show vol dans live muziek, waar ritme, passie en snelheid de pilaren vormen van een wervelende voorstelling. Dit alles met prachtige kostuums en muziek in velerlei Mexicaanse stijlen. Aanvang is om 20.00 uur en kaarten reserveren kan via 0900- 3300033. VLISSINGEN - In Café Popeye in Vlissingen treedt vandaag (14 oktober) rond 22.30 uur Copycat live op. Al sinds jaar en dag is de woensdagavond live muziek avond in Café Popeye. De toegang is na tuurlijk vrij. Nadat zijn vader Stephen Marchant als baas van de inlichtingendienst MI6 in ongenade is geraakt, heeft zijn zoon Daniel het moei lijk gekregen. Ook hij is in dienst van MI6 maar is na de nodige problemen op non-actief gesteld. Samen met collega Leila staat hij nu aan de start van de Londen Marathon, waar voor ook de Amerikaanse ambassadeur zich als deelnemer heeft aangemeld. Daniel mag dan op non-actief staan, hij is daardoor niet minder alert. Tussen al die 35.000 deelnemers ziet Marchant een deelnemer die in plaats van flesjes sportdrank explosieven om zijn middel meedraagt. Dankzij Marchant wordt een aanslag verijdeld maar daar na ontstaat een stammenstrijd tussen MI6, MI6 en de CIA. Terwijl Marchant op zoek gaat naar re habilitatie van zijn inmiddels overleden vader, wordt het onderzoek naar terroristenleider (en halfbroer) Salim Dhar en naar Leila verplaatst. Een verbijsterd inkijkje in de inlichtingenwereld. Jon Stock, Buiten adem, Unieboek, 17,95 euro. FOTO: UNIVERSAL PICTURES Evan Danielson (Eddie Mur phy) heeft het in Imagine That eigenlijk veel te druk met zijn werk om zich met de opvoe ding van zijn zeven jaar oude dochter Olivia (Yara Shahidi) bezig te houden. Zeker als die gouden carrièrekans zich voor doet, wordt Evan heen en weer geslingerd tussen zijn ouderlij ke verantwoordelijkheden en de strijd met een rivaliserende collega, de vervelende Johnny Whitefeather (Thomas Haden Church). Evan heeft altijd alles onder controle gehad, maar dat ver andert. Op dat moment komt Olivia met haar adviezen. Die krijgt ze als ze met behulp van haar 'Goo-Gaa', een paars vei ligheidsdekentje, bezoekjes brengt aan een imaginaire sprookjeswereld. Nadat Olivia en haar fantasie vrienden hem de weg hebben gewezen, vindt Evan zich plot seling terug in een wereld met draken en andere magische creaturen. En de meeste daar van blijken minder gevaarlijk dan sommigen van zijn colle ga's! En dan de dingen die hij doet: hij zingt en danst in het open baar, eet pannenkoeken met mosterd en ketchup als beleg. Zijn wens om de carrièreladder steeds hoger en hoger te be klimmen maakt dat Evan steeds kinderachtiger dingen gaat doen. Maar pas op het eind van de film leert Evan hoe het echte succes eruit zou kun nen zien. -ADVERTORIAL- MIDDELBURG - Het allerbeste van Zeeland. Dat krijgen de deelnemers van het Sportcon- gres Zeeland op 17 december in Middelburg voorgeschoteld. Niet alleen zijn de onder nemers die het congres bezoeken de eerste officiële bezoekers van de spetterende attractie Voetbal Experience, ze krijgen ook culinaire hoogstandjes aangeboden, stuk voor stuk van de zilte Zeeuwse bodem. Het eerste sportcongres in de provincie trekt bekende namen uit de voetbal- en sportwe reld. "Kortom, een prachtige bijeenkomst voor iedereen uit de zakelijke markt die affi niteit met de sport heeft", stelt Chris den Dek ker van het organiserende ZeeYou Congres Bureau Zeeland. Inmiddels zijn kleurige brochures rond gestuurd aan bedrijven in Zeeland, West- Brabant en een deel van Zuid-Holland. Die kunnen nu al VIP-kaarten bestellen. Een mooie gelegenheid om bijvoorbeeld klanten of personeelsleden te trakteren op een bij zonder uitje. Het programma begint om 11.00 uur met een toespraak door de burgemeester van Middel burg, Koos Schouwenaar. Daarna maken de bezoekers van het sportcongres de officiële opening van Voetbal Experience mee. Daar voor is een prominente sporter gestrikt. Wie dat is, is een verrassing. "Maar het is wel een grootheid", verzekert Jacco Jansen van PR Sport, die ook bij de organisatie is betrokken. "Na de officiële handeling mogen de deelne mers aan het sportcongres een rondje doen door de grootste attractie van Zeeland. Na de lunch begint het seminar met Mart Smeets als dagvoorzitter. Sprekers zijn onder anderen Erica Terpstra, voorzitter van het NOC*NSF, en Henk Kesler, directeur van de KNVB. Ook heeft coach Foppe de Haan zijn medewerking toegezegd en geeft Math Teeu- wen, die bij de NOS nostalgische voetbal beelden verzorgt, een presentatie. Een forumdiscussie met voetbaljournalisten Jaap de Groot, Matty Verkamman en Hugo Borst en de Middelburgse wethouder Hannie Kool sluit het dagprogramma af. "Daarna is het tijd voor de rode loper en champagne tijdens de luxe netwerkborrel", zegt Jansen. a voetbaltxperioncc 3 O O M Wie het sportcongres bezoekt, loopt de levensgrote kans om sport- beroemdheden tegen het lijf te lopen. Zo stuurt elke voetbalclub uit de eredivisie een delegatie (uit de trainingsstaf en directie) naar Middelburg en zijn bekende voetballers uitgenodigd voor de opening van Voetbal Experience. Naast sport staat de promotie van Zeeland centraal. De lunch, de wijnen en het buffet, ze zijn alle maal van Zeeuwse bodem. Er zijn oesters, mosselen, verschillende Zeeuwse stamppotjes, zeekraal en vis. "De Zeeuwse zilte zaligheden zijn een speerpunt tijdens het sport congres", geeft Den Dekker aan. Er is plaats voor 700 mensen. De kaart verkoop is al begonnen en die loopt al erg goed. Wie het sportcongres wil bijwonen, moet er dan ook snel bij zijn. Kaarten kosten 80 euro en zijn te bestellen via info@zeeyou.nl of 06-53522724. i aar-

de Faam | 2009 | | pagina 26