Kookuefhebbers opgelet Weegschaal dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Speeltuin feestelijk heropend Kerstpakketten Vertoeersopfriscursus voor 55 plussers Lezing over de Opstand Geef je talent de ruimte Jaarvergadering Ouderenbond ANBO Presentatie BoerderijEnZeeland Horoscoop tji Steenbok FASHIONi 1SHOPS chef-kok duikt ook dit seizoen weer voor Easy Cooking in zijn kookboeken Samen met OS Bon I zijn trouwe vriend en keukenmaat onthult hij zijn eukengc•hcsnv en geeft hij handige tips, zodat koken voor iederen wordt. Laat je inspire door de moire avonturer van Corjan en Kees en natuurlijk de mooie -vijluttps van Marcel Kijk iedere woensdag en zondag (H) naar Easy Cooking op Woensdag 14 oktober 2009 - Pagina 24 AAGTEKERKE - De speeltuin in Aagtekerke wordt op zaterdag 17 oktober om 13.30 uur feestelijk her opend. Er is een hapje en een drankje, maar ook is de NUSO-bus ingehuurd. Deze komt met een springkussen, skelters en ander speelmateriaal. De speeltuin was een maand gesloten om een nieuw groot speeltoestel te realiseren. Het prachtige toe stel is met behulp van VSB-fonds, Rabobank, en Jantje Beton en heel veel plaatselijke ondernemers betaald. In vier weken tijd hebben zestig vrijwilli gers geholpen om de grond gereed te maken en het toestel op te bouwen. VLISSINGEN - Het Leger des Heils en de Prote stantse Gemeente in Oost-Souburg stellen dit jaar weer kerstpakketten beschikbaar voor inwoners van de gemeente Vlissingen en Middelburg die via een uitkeringsinstantie langdurig op een inkomen op bijstandsniveau zijn aangewezen. Aanvraagfor mulieren zijn op de volgende locaties af te halen of terug te brengen: kledingwinkel aan de Singel 254 in Vlissingen, Kredietbank Walcheren aan de Dr. Gallandatstraat 49 in Vlissingen, Kledingwinkel Le ger des Heils aan Het Zwin 1 in Middelburg, Socia le Dienst Walcheren aan de Kanaalweg in Middel burg en in Wijkcentrum de Regenboog aan de Middelburgsestraat in Oost-Souburg. De uiterste inleverdatum voor de formulieren van het Leger des Heils is vrijdag 6 november 2009 tot 12.00 uur. OOSTKAPF.LT .F. - Elk voor- en najaar organiseren Veilig Verkeer Nederland en de Stichting Welzijn Veere gezamenlijk een verkeersopfriscursus voor vijfenvijftig plussers. De cursus bestaat uit vijf les sen op vrijdag 6,13,20 en 27 november en op 4 de cember van 9.00 tot 11.00 uur. Het is in het kantoor van de Stichting Welzijn Veere aan de Schoolstraat 4 in Oostkapelle. De kennis van de verkeersregels van de deelnemers wordt opgefrist. Tevens wordt een gehoor- en ogentest afgenomen. Aanmelden kan via 0118-627829. MIDDELBURG - In de aula van de Zeeuwse Bibli otheek in Middelburg is er op woensdag 21 okto ber een lezing door C. Rooze-Stouthamer over de boeiende beginfase van de Opstand in Zeeland. Geen tijdperk in de Nederlandse geschiedenis heeft wellicht zo tot de verbeelding gesproken als de rumoerige beginjaren van de zestiende-eeuwse Opstand. Tijdens deze lezing zal de aandacht voor al gaan naar de houding van de steden. Het begint om 20.00 uur. VLISSINGEN - Stichting Allijn aan dè President Rooseveltlaan 744 in Vlissingen geeft mensen die iets voor zichzelf of voor de buurt willen beginnen een kans. Dit kan zijn het geven van een cursus, het organiseren van bijeenkomsten, het houden van vergaderingen, een eetgroep opzetten of verkoop van eigengemaakte kleding. Ook geeft de stichting een gratis ondememerscursus aan geïnteresseer den. De cursusdata en tijden worden bepaald na overleg met de deelnemers. MIDDELBURG - Ouderenbond ANBO (afdeling Middelburg) houdt op donderdag 22 oktober haar najaarsvergadering in Hof van Buren in Middel burg. Voor de pauze wordt de gebruikelijke agenda voor ledenvergaderingen afgewerkt Na de pauze verzorgt Finus Kuijs van de Stichting Adesse Zee land een presentatie over het werk van "Sensoor". Deze grotendeels door vrijwilligers gedragen orga nisatie biedt mensen die daar behoefte aan heb ben de mogelijkheid om via de telefoon of de com puter (chatten) in contact te komen met iemand die naar hen wil luisteren. WILHELMINADORP - BoerderijEnZeeland is een centraal informatiepunt, dat eigenaren van histori sche boerderijen informeert over financiële rege lingen en bouwkundige, planologische, bouwhis torische en cultuurhistorische mogelijkheden die het-behoud van historische boerderijen ten goede komen. De presentatie hiervan is in Wilhelmina- dorp op donderdag 25 oktober. De komst van een centraal informatiepunt voor agrarisch erfgoed in Zeeland is belangrijk. In de laatste decennia zijn veel cultuurhistorisch waardevolle boerderijen in de provincie aangetast of zelfs geheel uit het Zeeuwse landschap verdwenen. De informatie wordt ook digitaal aangeboden via de website www.boerderijenzeeland.nl. Ram De lessen uit het verleden dienen wel degelijk te worden meegenomen in dat wat u de komende dagen allemaal van plan bent. Echter, dat hoeft niet te betekenen dat u dit karweitje niet hoeft aan te pakken, maar bezint eer ge begint. Stier Een kleine rimpeling aan de oppervlak te betekent deze keer niet dat er sprake is van diepere stromen. Het kan immers altijd een keer even niet zo verlopen als dat u gewenst had. Maak u daarom niet al te druk over pre cieze details. Tweelingen Een zinkend schip valt niet te redden. De oorzaak voor het falen ligt ook in uw geval in een verleden dat inmiddels ruim achter u ligt. U kunt beter zorgen dat u uw eigen hachje redt, dan te dubben over hoe het zo ver heeft kunnen komen. Kreeft Alleen zo lang u uiting blijft geven aan uw onvrede bestaat de kans dat bepaalde per sonen uw irritatie oppikken en het probleem uit de wereld willen helpen. U moet daarvoor wel het lef tonen echt te zeggen wat u denkt. Leeuw Ondanks alles mag u blij zijn met wat u hebt. Is het geen nodeloos streven om altijd maar haantje de voorste te willen spelen? Er is zoveel meer in de wereld dan dat. Leer de klei ne dingen weer te waarderen en u zult aan merkelijk gelukkiger worden. Maagd Mogelijk is die ene zich zojuist aange diende kans wel een herhaling van zetten. In het verleden heeft u wel eens eerder deze koers gevaren. Gaat u temg naar waai- u vandaan komt, of durft u het roer toch weer resoluut om te gooien? Schorpioen Kritiek leveren en kritiek nemen hoort bij uw bestaan. Als daarentegen uw onafhan kelijkheid in twijfel wordt getrokken is het tijd om actie te ondernemen. Immers, bij alles wat u doet is dit bezit een groot goed. Bescherm het met lijf en leden. Boogschutter De nieuwe wereld ligt aan uw voeten. Geniet met volle teugen, want zo luidt nu uw credo. Het geluk is op uw hand, maar natuur lijk niet tot in oneindigheid. Een kleine fout de ze week kan grote gevolgen hebben voor uw omgeving. 2 U moet niet langer het leven nemen zo als het komt. Met het heft in eigen handen heeft u namelijk wel degelijk behoorlijke in vloed om de dingen om u heen. Investeer wat tijd om nieuwe mensen te ontmoeten en uw le ven zal verrijkt worden. 0. Waterman De tegenpartij kan zich mogelijk in de voet geschoten voelen door wat u van plan bent. De tijd nemen voor een juiste afweging tussen de voor- en nadelen kan op dit moment zeker geen kwaad. Toch moet u niet te lang twijfelen. gjy Vissen Uw toekomstig handelen moet volgen de week doordrenkt zijn met de gedachte dat u niet te hard van stapel moet lopen. Heeft u im mers al datgene wat achter u ligt al verwerkt? Als u deze vraag eventueel negatief denkt te be antwoorden, kunt u beter wat gas terugnemen. De enorme drive die zich de laatste tijd van u meester heeft gemaakt, zal zich op termijn zeker uitbetalen. U moet uw nieuwe doelen echter niet gebruiken om te schui len voor leed in uw leven. Van het opkroppen van emoties is nog nooit iemand beter geworden. SS SU- Leuke gebreide in diverse en. WWW.VANDEVENFASHlONSHopS.NL MIDDELBURG - Fazantenhof 10 - Tel. 0118-640779 KAPELLE - Bïezelingsestraat 6 - Tel. 0113-330136 OOST-SOUBURG - Kanaalstraat 9 - Tel. 0118-474313 louse en zwart. Vest met vieermuismouw in okergeel, M zwart en ÊjÊA donker J§g| roze. lui Broek in grijs en zwart. Met leuke l riem. Glans biazertje in paars en zwad. Leuke tuniek in paars, groen, blauw en zwart. Leuke jeans legging in zwart en blauwej denim. Gebreid rökje in paars, zwart en groen. Leuke krinkelblouse i met rouche in roze, petrol en grijs.

de Faam | 2009 | | pagina 24