Walcheren Nieuw is De Gelagkamer Plameco Van Gilst uitgebreid Uit het Zakenhart van... Souldaten met Mirjam Classics Night in Zanzi-Bar Foto's art: Kluijfhout.com ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Feestjaar van ZEP in Middelburg tEmVrTafl'iftiiii De Faam Woensdag 14 oktober 2009 - Pagina 23 op woningen Rush door marcel van der voort Zanzi-Bar is het helemaal. VEERE - In Biggekerke, Domburg en Aagtekerke worden in totaal dertig starterswoningen ge bouwd. Het is de bedoeling dat er op korte termijn ook zes in Meliskerke verschij nen. "Dit gebeurt omdat er op de woningmarkt een ch ronisch tékort is aan ge schikte huizen voor star ters", zegt directeur Ruud de Baar van Marsaki Pro- foto: p.r. jectontwikkeling in Goes. Wilco Kusse en Pim de Visser zijn bezig aan de starterswoningen in Biggekerke. foto: izaak verkeste nog drie te koop. De inschrij ving voor de starterswoningen in Meliskerke is pas begonnen. Ruud: "De woningen zijn be stemd voor de inwoners van de gemeente Veere tot 29 jaar en het is inkomstenafhankelijk. Ik merk dat ze geliefd zijn bij jon ge mensen vanaf achttien. Daarbij zijn ook koppels die nu nog op twee afzonderlijke adressen wonen en willen gaan samenwonen. Bovendien is duidelijk geworden dat de star ters graag kiezen voor een huis in hun eigen woonplaats." Hij benadrukt dat het om echte starterswoningen gaat en niet om uitgeklede eengezinswo ningen. "Wij kozen bewust voor een lagere prijsklasse. Ge schikt voor een alleenstaande, een stel en een baby kan ook nog. Maar als het tweede kind erbij komt, kan er beter naar een ruimere woning worden uitgekeken", legt Ruud uit. CDA fractievoorzitter Karin Wouters heeft zich in het verle den hard gemaakt voor de komst van de starterswonin gen. "Wij streven ernaar dat ze in alle kernen van Veere ko men", zegt ze. Mirjam verzorgt ook catering voor geïnteresseerden. VLISSINGEN - Mirjam de Hond uit Vlissingen vindt dat er te weinig wordt geor ganiseerd voor de (oudere) alleenstaande in Vlissingen en omgeving. Vooral als je geen kroegganger bent is het moeilijk om andere singles te ontmoeten. Vandaar dat zij via MirLove4Food avon den voor alleenstaanden houdt. 26 september kwa men 15 personen op de eer ste avond af. 11 november is er een Souldateavond, voor singles van 30 tot circa 55 jaar. Tijd om je soulmate te leren kennen onder het ge not van soulfood en een drankje. Dit is in De Gelag kamer in Vlissingen. Meer info: 06-34768522. Sylvia is eigenaresse van De Gelagkamer. foto: tara de vriend de maand een open podium, willen graag Zeeuwse bands Op vrijdag 30 oktober, treedt de zonder podium ervaring ook band Powertool op. Sylvia:"We een kans geven." MIDDELBURG - Tot aan de Kerst openen op het ZEP in Middelburg maandelijks nieuwe at tracties, winkels, horeca en sportvoorzieningen. Wat gaat er nog gebeu ren? Golf by the Sea Deze indoorgolfbaan opent, naar verwachting op 1 de cember, tussen de Voetbal Experience en La Place. On afhankelijk van het weer is hier 365 dagen per jaar aan golftechnieken te werken. Ook kan bij het bedrijf van Rein en Irm van Vliet snel het GVB gehaald worden. Glow Golf Glow Golf maakt midgetgolf tot een unieke belevenis. De overdekte 18-holes mini- golfbaan met een junglethe ma wordt geëxploiteerd door de Utrechtse onderne mers Jasper van Rijnsoever en Ronald Vree en opent ook op 1 december. Catalpa Kinderopvang Catalpa is marktleider in Nederland van kinderdag verblijven. Wekelijks verblij ven er circa 18.000 kinde ren. Catalpa biedt dag-, bui tenschoolse- en gastouder- opvang en opent haar eer ste Zeeuwse vestiging naar verwachting op 1 februari 2010. Kentucky Fried Chicken De geruchten waren overal te horen en op internet (Hy- ves) waren verschillende discussies te lezen. Het ver lossende woord is: een Ken tucky Fried Chicken. De franchisenemer wil graag op 10 december openen. Fiets en Scooter Shop Paul van Limbergen opent 30 oktober zijn Fiets Scooter Shop Middelburg. De ondernemer, die 16 jaar een zaak had in het winkel centrum Dauwendaele, ver koopt en onderhoudt nu stads- en sportieve fietsen, ATB/MTB/racefietsen, kin derfietsen, fietsen met tra- pondersteuning, bromfiet sen en scooters. MIDDELBURG - Middel burg is een nieuwe horeca gelegenheid rijker: Cityclub Zanzi-Bar aan de markt 79. Een bedrijf dat zich moeilijk in een hokje laat plaatsen. Is het een café waar je lek ker kan lunchen? Een bar met lekkere tapa's? Een lounge met een gezellig ter ras? Of een nacht club? Ci tyclub Zanzi-Bar is het alle maal! In het weekend is Zanzi-Bar gericht op het uitgaanspubliek dat komt eten, drinken en natafelen. En later neemt één van de dj's plaats achter de draai tafels voor een mix van classics en hedendaagse muziek. Meer info: www.ci- tyclub-zanzibar.nl "Er zijn weliswaar huizen be schikbaar voor starters, maar die kosten zo'n 165.000 euro en daaraan moet regelmatig nog iets gedaan worden. De wonin gen die nu gebouwd worden zijn helemaal compleet en de bewoners kunnen er zo intrek ken." De huizen kosten 139.000 euro. Rondom een middenzo ne met trap, keuken, badkamer en berging zijn vier bijzondere plekken gecreëerd. Aan de voorgevel een royale entree, die als extra kamer kan worden gebruikt. Aan de achtergevel, grenzend aan de tuin, is een woonkamer met open keuken. Boven de woonruimte ligt de slaapkamer en daar tegenover ligt op de verdieping nog een open werkruimte. De twaalf woningen, aan de Agathastraat in Aagtekerke en de tien huizen aan De Aanloop in Domburg zijn inmiddels verkocht. Van de acht panden, in de Onrust polder in Biggekerke staan er foto: [k] kluufhout.com VLISSINGEN - Kluijfhout. com is de bedrijfsnaam waaronder freelance foto graaf Marijn Kluijfhout werkt. Hij richt zich puur op Zeeland met bedrijfsfo- tografie, portret en artwork. Aan het Bellamypark 48 in Vlissingen is sinds kort zijn galerie en werkruimte. De foto's en kunstwerken zijn te koop maar ook beschik baar als kunstuitleen voor bedrijven en particulieren. Marijn ontwerpt ook be hang, raamdecoraties en prints op hout. Alle onder werpen zijn Zeeuws of heb ben er mee te maken. De Zeelandagenda 2010 is er ook te koop. Info: 06-2474 4035/www.kluijfhout.com VLISSINGEN - Vroeger was de gelagkamer een plek in een her berg waar gegeten en gedron ken werd, nu is het de nieuwe bistro aan de Aagje Dekenstraat 3 in Vlissingen. "We zijn een half jaar bezig geweest met ver bouwen", vertelt eigenaresse Sylvia Staalman. "Er is nieuw sanitair, een mooie nieuwe keuken, rokerslounge boven en we hebben zelf een nieuwe bar gebouwd. We zijn elke dag open van 11.00 tot 23.00 uur, behalve op maandag. Want ze ven dagen in de week werken houdt niemand vol." Sylvia is ook eigenaresse van café Het Groen Licht, dat tien jaar be staat en naast de Gelagkamer is gevestigd. Om het jubileum te vieren is elke laatste vrijdag van GOES - Plameco Plafonds Van Gilst heeft de showroom aan de Colum- busweg 3 in Goes uitge breid en vernieuwd. Er zijn nu meer plafonds te zien met nieuwe mogelijkhe den zoals een fotoplafond. Een eigen foto kan dan in het plafond verwerkt worden. Voor de kinderkamers zijn wolkenplafonds erg gewild. Nieuw is de toepassing van ledverlichting in de plafonds. Plameco plafonds van Van Gilst worden mooi afgewerkt, zijn sterk geluiddempend en onderhoudsvrij. Bij montage blijft het oude plafond zitten, dus is er geen sloopafval. Open Een voorbeeld van een fotoplafond, foto: leon janssens dagen aan de Columbusweg 3 informatie via: 0113-270000 en zijn op 23 en 24 oktober. Meer www.plameco.nl.

de Faam | 2009 | | pagina 23