VAN DE dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG EN GEMEENTE VEERE Woensdag 14 oktober 2009 - Pagina 20 INFORMATIE OVERHEID gemeente Middelburg RECTIFICATIE VAN PUBLICATIE D.D. 24 JUNI 2009 Verleende ontheffing op grond van artikel 4.1.2.4 van ae Algemene Plaatselijke Verordening 1997 Op 15 juni 2009 heeft het college van burgemeester en wethouders ontheffing verleend voor de speeltijden van de carillons in Arnemuiden en Middelburg. Gebleken is dat een gestelde voor waarde ten aanzien van de speeltijden van het carillon van Middelburg gewij zigd diende te worden. Derhalve heeft het college in zijn besluit van 7 oktober 2009 deze voorwaarde aangepast. Deze luidt nu als volgt: - ontheffing voor het laten spelen van het carillon in Middelburg tussen 09.00 uur 's ochtends en 20.30 uur 's avonds en het maximaal 12 maal per jaar bespelen van het carillon in Middelburg tot 22.00 uur 's avonds. Bovenstaande ontheffing geldt voor onbepaalde tijd. Belanghebbenden kunnen tot 18 november 2009 een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wet houders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg: Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. UITGESCHREVEN PERSONEN UIT DE GBA Uit onderzoek door de afdeling Publiekszaken is gebleken dat onder staande personen niet meer verblij ven op het adres waarop zij in de Gemeentelijke Basisadministratie (GBA) zijn ingeschreven. Het college van burgemeester en wet houders neeft op 8 oktober 2009 besloten de bijhouding van de per soonslijsten van deze personen met toepassing van art. 83 wet GBA op te schorten. Dit betekent dat zij daardoor niet meer op dat adres staan ingeschreven. Deze beslissing is ook per brief aan betrokkenen meegedeeld. Het betreft: - Herenstraat 27B: A S. Nogueira Costa, geb. 25-07-1989 M.D. Oliveira Neves, geb. 29-03- 1983 - Haringvlietstraat 122: RJ. Schout, geb. 13-11-1965 - Stromenweg 20: S.S.N. Al Jebouri, geb. 04-05-1979 - Markt 15: J.A. Baak, geb. 12- 07-1987 Belanghebbenden kunnen geduren de zes weken na de dag van de bekendmaking van dit besluit, een bezwaarschrift indienen; deze ter mijn eindigt op 20 november 2009. Het bezwaarschrift richt u aan: Burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waarte gen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Een belanghebbende die redelijker wijs kan worden verweten dat hij geen bezwaar heeft gemaakt, kan geen beroep instellen bij de recht bank (artikel 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht). Het bezwaar schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht (artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht). Voorlopige voorziening Vereisen uw belangen met spoed tij delijke maatregelen? Dan kunt u, nadat u bezwaar hebt gemaakt, een voorlopige voorziening aanvragen bij de voorzieningen rechter van de recht bank Middelburg. Het verzoek hier toe richt u aan: Voorzieningenrechter, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het behandelen van een dergelijk ver zoek wordt griffierecht geheven; dit recht bedraagt 150,-voor natuurlijke personen (individuele personen) en 297,- voor niet-natuurlijke personen (zoals verenigingen, stichtingen, B.V.'s). AANWIJZINGSBESLUIT VERGUNNINGPARKEREN PARKEERTERREIN JODENGANG Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat het parkeerterrein aan de Jodengang wordt bestemd voor vergunningpar- keren door uitsluitend de bewoners van de Jodengang. Dit wordt aan geduid met een verkeersbord E9 (parkeergelegenheid alleen bestemd voor vergunninghouders) en een onderbord "uitsluitend houders van een parkeervergunning parkeerter rein Jodengang" bij de twee ingan gen. Inzage Het besluit ligt tot en met 25 novem ber 2009 elke werkdag tijdens kan tooruren ter inzage bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. Kopieën zijn daar tegen betaling verkrijgbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heerJ.W. Lievense, telefoonnummer (0118) 67 52 91 Bezwaar Belanghebbenden kunnen geduren de zes weken, van 15 oktober tot en met 25 november 2009, een be zwaarschrift indienen. Het bezwaar schrift richt u aan: Burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waarte gen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Het bezwaar schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht (artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht). Belanghebbende U bent belanghebbende als uw belang rechtstreeks bij een besluit is betrokken (artikel 1:2 van de Algemene wet bestuursrecht). Uw belang moet zich dan wel onder- nen scheiden van de belangen van grote aantallen anderen. Daarvan is bij voorbeeld sprake als u eigenaar, huurder of gebruiker bent van een perceel in de directe omgeving van de weg waarop een besluit betrek king heeft. Bij een willekeurige ver keersdeelnemer is dat onderscheid onvoldoende aanwezig. Een belanghebbende die redelijker wijs verweten kan worden dat hij geen bezwaar heeft gemaakt, kan geen beroep instellen bij de recht- ank (artikel 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht). Voorlopige voorziening Vereisen uw belangen met spoed tij delijke maatregelen? Dan kunt u, nadat u bezwaar hebt gemaakt, een voorlopige voorziening aanvragen bij de voorzieningenrechter van de recht bank Middelburg. Het verzoek hiertoe richt u aan: Voorzieningenrechter, Sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven; dit recht bedraagt 150 voor natuurlijke per sonen (individuele personen) en 297 voor niet-natuurlijke personen (zoals verenigingen, stichtingen, B.V.'s). VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders hebben besloten hét parkeren te verbieden op een aan de Scheldepoortstraat 58 in Nieuw-en Sintjoosland gelegen par keervak, behalve voor de gehandicap te waarvoor het parkeervak is bestemd. Tegen het besluit kan iedere belang hebbende op grond van de Algemene wet bestuursrecht tot 26 november 2009 bij burgemeester en wethouders bezwaar maken door het indienen van een gedagtekend en gemotiveerd bezwaarschrift. Degenen die een bezwaarschrift heb ben ingediend kunnen tevens op grond van artikel 8:81 van voornoemde wet de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. U dient dit verzoek te richten aan de Voorzieningenrechter, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek worden griffierechten geheven. Het volledige verkeersbesluit ligt in het stadskantoor bij de vakbalie van de afdeling Vergunningverlening en Handhaving ter inzage. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - Beafrixhrug, Bellinkbrug, Dokbrua, Geerebrug, Koningshrug, Langevielebinnenbrua, Seisbinnenbrug en Spijkerbrug: aanbrengen led-verlichting. - Dam t.n.v. nr. 37, Het Groene Woud t.h.v. nr. 1 Kalverstraat t.h.v. nr. 1 Loskade t.h.v. nr. 86: plaatsen van ondergrondse containers. - Bosschaartsweg 2: uitbreiden horecapand. - Brakstraat 30: aanbrengen brandveiligheidsvoorzieningen. - Johannes Postkwartier 70: laatsen dakkapel. 'uipers-Rietbergkwartier 11 plaatsen berging. - Mansfeldstraat 29, Arnemuiden: uitbreiden woning en stucen gevels. - Spoorstraat 22 t/m 30 en 50 t/m 56, Arnemuiden: nemen geluidsisolerende maatregelen i.v.m. saneren spoorlawaai. -Van Bourgondiëlaan 21: plaatsen dakkapel zijdakvlak. Informatie over deze bouwplannen is verkrijgbaar bij de vakbalie in het stadskantoor, kanaalweg 3, telefoon (0118) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aan vragen om een bouwvergunning kun- jeen bezwaarschriften worden iend. KA Middelburg. Voor een dergelijk riffiei verzoek is griffierecht verschuldigd. van: telijke ordening ontheffing te verlenen Pi Ki ingec NB.: Het is mogelijk dat de tekenin gen, waarop bij een positieve beslis sing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, (gemeentelijke) monumenten-, gebruiks- en/of sloop vergunningen zijn verleend (tussen haakjes staat de datum van verzen ding): - Grote Sternstraat: plaatsen kunstwerk (7-10). - Herculesweg 41: bouw bedrijfs gebouw (7-1 - Koepoortstraat 6: aanbrengen ladderhaken (5-10). - Nadorstweg 20: bouw garage/ berging (7-1 Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haak jes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij ae Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 VERLEENDE VRIJSTELLINGEN EN VERGUNNINGEN NA PROCEDURE AFD 3.4 AWB De volgende rijksmonumentenvergun- nincjen zijn verleend: - Kinderdijk 6: veranderen ramen achtergevel in tuindeuren. - Noord weg 402: plaatsen gla zen pui. - Rotterdamsekaai ong.: herstel len hijskraan. - Spanjaardstraat 25: aanbren gen ladderhaken. De vergunningen i stukken liggen gedurende zes weken, en alle relevante liagenged van 15 oktober tot en met 25 novem ber 2009 elke werkdag tijdens kan tooruren ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunning verlening en Handhaving een mon delinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De belanghebbende die tegen het ontwerpbesluit een zienswijze heeft ingediend (alsmede degene die rede lijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben inge diend) kan vanaf 16 oktober tot en met 26 november 2009 een gemoti veerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Degene die een beroepschrift neeft ingediend en tevens van mening is dat de betrok ken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht ver schuldigd. ONTWERPBESLUITEN WAAR TEGEN GEEN ZIENSWIJZEN ZIJN INGEDIEND Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat inza ke de onderstaande ontwerpbesluiten binnen de termijn van ter inzage leg ging geen zienswiizen naar voren zijn gebracht voor net verlenen van een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 voor: - Kinderdijk 6: veranderen ramen achtergevel in tuindeuren. - Rotterdamsekaai (ongenum merd): herstellen hijskraan. - Spanjaardstraat 25: aanbren gen ladderhaken. ONTWERP-MONUMENTEN- VERGUNNING Gedurende zes weken, van 15 okto ber tot en met 25 november 2009, ligt bij de vakbalie in het stadskan toor het ontwerp van een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor: - Loskade 2/: uitbreiden woning met aanbouw aan achtergevel; -Loskade 41: aanbrengen dakra men; -Wijngaardstraat 7, 9 en 11: gea. verbouwen bloembinderij en binnenplaats. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ont werpbesluit kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde peri ode is net noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op net tele foonnummer (0118) 67 52 27. Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankelijk te worden verklaard in hun beroep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. ONTHEFFINGSPROCEDURE EX ARTIKEL 3.23, LID 1 Wro Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 3.23, lia 1 van de Wet ruim het bestemmingsplan "Be schermd Stadsgezicht" ten behoeve van Kromme Weele 19: bouw bergruimte en plaatsen pui met 3 deuren; het bestemmingsplan "Be schermd Stadsgezicht" ten behoeve van Loskade 27: uitbrei den woning met aanbouw aan achtergevel. Voor mondelinge zienswijze, telefoonnummer (0118) 67 52 27. het bestemmingsplan "Nieuw Middelburg '94' ten behoeve van Zacharias Janssenstraat 31: plaatsen kunstwerk. Voor mon delinge zienswijze, telefoonnummer (0118) 67 52 84. De ontwerp-ontheffingsbesluiten en de ontwerp-bouwvergunningen met de relevante stukken Liggen geduren de zes weken, van 15 oktober tot en met 25 november 2009, ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende genoemde termijn kun nen belanghebbenden schriftelijk of mondeling nun zienswijze omtrent de ontwerpbesluiten kenbaar maken bij het college van burgemeester en wet houders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde peri ode is net noodzakelijk tijdig vc een afspraak te maken op net aan geven telefoonnummer. Êelanghebbenden lopen het risico niet-ontvankelijk te worden verklaard in hun beroep. bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerp besluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht gebracht. naar voren hebben INSPRAAK VOORONTWERPBE STEMMINGSPLAN ZUIDSINGEL' Op grond van artikel 1.3.1van het Besluit ruimtelijke ordening en de Middelburgse inspraakverordening ligt het voorontwerp van het bestem mingsplan 'Zuidsingel' gedurende zes weken, van 16 oktober tot en met 26 november 2009, voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Het plangebied voor woningbouw, het perceel waarop tot 2002 de Generaal-majoor Berghuijskazerne stond en de aangrenzende woningen aan de Koningstraat en sinds bekend staat als de 'bouwput', ligt in het noorden van de historische binnenstad van Middelburg, op de grens van de middeleeuwse binnen ring en de latere verdedigingswer ken. Het plangebied worat in het noorden begrensd door de Zuidsingel; in net oosten door de Stoppelaarstuin en de Koningstraat; de zuidgrens wordt gevormd door Achter het Hofplein en de westgrens wordt gevormd door de Korte Noordstraat met aangrenzende woonbebouwing. Op de beoogde locatie zijn 58 appartementen en 20 eengezinswo ningen voorzien. In het niet met beton opgevulde deel van de 'bouwput' wordt een tweelaagse kelder gereali- IIv seerd die benut zal worden voor ber gingen en parkeerplaatsen voor de nieuwe woningen. De hoogte van de appartementen varieert van drie tot maximaal vijf lagen. De hoogte van de bebouwing aan de Zuidsingel en Korte Noordstraat wordt lager dan de hoogte van de voormalige kazerne. Inspraak wordt verleend aan ingeze tenen en in de gemeente een belang hebbende natuurlijke en rechtsperso nen. Een exemplaar van het vooront werpbestemmingsplan kan voor enkele dagen worden geleend tegen betaling van een borgsom van 15,. Het voorontwerp kan ook worden bekeken op de gemeentelijke web site www.middelburg.nl. Het plan is te vinden onder Wonen en leven/ (ver)bouwen en ondehoud/ Bestemmingsplan nen/Actuele plannen. Lees verder op pagina 21

de Faam | 2009 | | pagina 20