Peuters beginnen eigen restaurant .'Gratis Deuren archieven gaan extra open 's Avonds rondstruinen in het museum nirsa ss.n woensd21 okt-09.30 iid23okt-19.30 Gratisp Salsa Prwtfmssen Salsa Party dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL mmmm f§ÈÊÊÈÊê Eindelijk is het zoveri Zumba Fitness, verzorgd door misaisa Dat wil zeggen: - enthousiaste docenten, docenten met Zumba licentie - docenten met internationale, salsa show ervaring - docenten gespecialiseerd in latin salsa, merengue, bachata etc.. Locatie: De Stadsring Middelburg Kruitmolenlaan 185 4337 KP Middelburg 06 20037131 GRATIS SALSA PROEFLESSEN SALSA PARTY MET WORKSHOPS SHOWS 1 GRATIS PROEFLES Woensdag 14 oktober 2009 - Pagina 17 DOOR TARA DE VRIEND MIDDELBURG - De Lande lijke Archievendag op za terdag 17 oktober is onder deel van de Week van de Geschiedenis. Archieven op Walcheren zetten hun deuren open voor publiek en tonen hun bijzondere collectie. Ook zijn er leuke activiteiten voor jong en oud. Normaal is het archiefdepot van de gemeente Vlissingen aan de Hellebardierstraat 2 gesloten voor het publiek. Nu is er een rondleiding en kan een kijkje achter de schermen genomen worden. Dan komen de meest opmerkelijke zaken aan het licht. Sinds kort is de Vlissingsche Cou rant op het internet beschikbaar. Een demonstratie laat zien hoe belangrijk deze bron is voor de Vlissingse geschiedenis. Het stadsarchief is tussen 10.00 en 17.00 uur open. Het Zeeuws Archief in Middel burg geeft voornamelijk oorlogs geheimen prijs. Historicus Peter Sijnke neemt bezoekers mee naar de ondergrondse schatkamers. Die geven soms eeuwenoude oorlogsgeheimen prijs, van be kende maar vooral onbekende mensen. Heldhaftig, pijnlijk en soms zelfs hilarisch, maar alle maal even persoonlijk. Het ver trek is om 13.00, 14.00 en 15.00 uur. Ook slaan de Gordon High landers, in 1809 in actie bij de in vasie van Walcheren, hun bivak op in de tuin van het Zeeuws Ar chief. Daar laten zij zien hoe het soldatenleven anno 1809 was. In het auditorium worden afwisse lend oorlogsfilms vertoond en - lezingen gehouden: De Zeeuwse Soldaat van Oranje Lezing met filmfragmenten door historicus en auteur Victor Laurentius over de van origine Zeeuwse Soldaat van Oranje, Peter Tazelaar. In de meidagen van 1940 beleefde Ta zelaar- een bizar avontuur in Zee land. 1809, de Zeeuwse expeditie Film over de Britse invasie van Walcheren in 1809 van de Zeeuwse documentairemaak ster, schrijfster en docente Karma Meeuwse. Doel van de expeditie was om de Franse keizer Napole on een lesje te leren. De glorieuze overtocht eindigde echter in een afgang. De militaire acties mis lukten en tot overmaat van ramp stierven duizenden militairen aan de Zeeuwse koorts. Micro bioloog en expert op het gebied van malaria, Jan Peter Verhave, houdt een lezing over militaire ziektes als onzichtbare vijand en othult eindelijk de waarheid over de mysterieuze Zeeuwse Koorts. Generaals in de dop kunnen hun strategisch inzicht testen met het bordspel Warhammer en voor de hongerige mens is er een frietje oorlog. Het programma duurt van 12.00 tot 17.00 uur en de toe gang is gratis. DOOR TARA DE VRIEND ARNEMUIDEN - Voor het derde achtereenvolgende jaar is de Zeeuwse Museum nacht 27 musea in Zeeland openen vrijdagavond 23 ok tober tussen 20.00 uur en één minuut na middernacht. Ook hier is het thema Oorlog en Vrede. Op de oudste werf van Zeeland, de historische scheepswerf CA Meerman in Amemuiden, herle ven oude ambachten en is oud gereedschap te zien. In het muse um Wings to Victory in Amemui den is een kindervoorstelling met kleine vliegtuigjes, een trouwjurk gemaakt van parachutestof te zien en films als Slag om de Schelde. Verder is er oorlogsmu ziek, Engels bier en een vliegde- monstratie met modelvliegtui gen. In het Domburgse Marie Tak van Poortvliet Museum is een wisseltentoonstelling over het le ven en werk van de Domburgse kunstenaarskolonie en heden daagse Zeeuwse kunstenaars. In Museum De Schotse Huizen in Veere kunnen kinderen tussen 19.00 en 20.00 uur een tocht ma ken in het donker. Elk kind mag één volwassene meenemen. De rode draad is de Engelse invasie van 1809. Het avondprogramma gaat verder in Stadhuismuseum De Vierschaar, waar een Grote Veerse Quiz is over heden, verle den, verhalen, gebeurtenissen en evenementen. De eerste vier teams van drie personen die zich melden kunnen meedoen aan de wedstrijd. Tussen 20.00 en 21.00 uur is vanuit het Zeeuws mari tiem muZEEum in Vlissingen een stadswandeling by night. Tijdens de stadswandeling wordt het ver haal van 1809 verteld en is er een rondleiding door het museum dat slechts tot 23.00 uur open is. De toegang is overal gratis. VLISSINGEN - Kinderen van Archipelschool Frans Naerebout, basisschool Het Vlot (groepen 1 en 2), peuterspeelzaal De Berla- gertjes en BSO Grote Markt presenteren don derdag 15 oktober van 15.00 tot 16.15 uur de re sultaten van een uniek ge zamenlijk project over voedsel in kinderboeken, hhet thema van de Kinder boekenweek. De kinderen hebben vanaf 21 september gewerkt aan een tentoonstelling over snoepen en eten in kinderboeken. Tij dens het project hebben de kinderen gespeeld in hun ei gen restaurant, hebben ouders meegeholpen met een kookw- orkshop en is er veel voorgele zen en gepraat over eten en snoepen. Op de Frans Naere- boutschool gaan ouders van de ouderraad bovendien smaaklessen geven aan de groepen 1, 2 en 3: wat vind je lekker en wat vies? Wat smaakt zoet, zout, bitter en zuur? Be zoekers krijgen op 15 oktober niet alleen werk te zien, maar ook een lied te horen. De locaties (Frans Naerebout- school, De Berlagertjes, Het Vlot en BSO Grote Markt) zin gen ieder een ander couplet, maar het refrein zingen ze met allemaal. k Vlissingen - dinsdag 24 NOV - 20.00uur Baskensburg, Pres Rooseveltlaan 733 Vlissingen direct inschrijven en betaiing deze advertentie €15,- korting (korting geldig op voor 24 nov voor nieuwe cursisten alleen) Goes - Donderdag 26 nov - om ZO.OOuur Merral Zeelandhallen, Davinchi plein 1 Goes direct inschrijven en betaling deze advertentie gratis Bioscoop Ticket Actie voor nieuwe cursisten - tickets bruikbaar op woens-, donder- of vrijdagen naar keuze) Zond 29 november Baskensburg Vlissingen 18.30 - 19.30 Gratis proefles 19.30 - 21.00 workshop salsa bachata (€7,- workshops Party) 21.00 - 02.00 Salsa Party met shows demo's www.misalsa.nl mail: info@misalsa.nl 06.34244093

de Faam | 2009 | | pagina 17