BLAUW GERUITE KIEL Yv 'f f m, VLISSINGEN VEILIGHEIDSHUIS ZEELAND GEOPEND ACTUEEL DE 3E TERMIJN INFORMATIEAVOND STRUCTUUR- EN WOONVISIE VERGADERING isilfc KALENDER G EMEENTE NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 14 OKTOBER 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel il?8Spsj§§§§É$ Op maandag 5 oktober 2009 hebben staatssecretaris van Justitie Nebahat Albayrak en Commissaris van de Koningin Karla Peijs het Veiligheidshuis Zeeland officieel geopend. Het Veiligheids huis is een regionaal samenwerkingsverband tussen partners uit de justitiële keten en partners uit de zorgketen. De samenwerking is gericht op een integrale, probleemgeoriënteerde aanpak van criminaliteit en het bevorderen van de sociale veiligheid in de regio. Voor de uitvoering van het masterplan Scheldekwartier is het pand Vrijgang 20 aangekocht door de gemeente. Volgens het masterplan moet dit gebouw worden gesloopt. Omdat het pand Vrijgang 20 aan gebouwd is tegen het pand Walstraat 86 zullen na de sloop ook aan Walstraat 86 nog een aantal bouwkundige aanpassingen uitgevoerd moeten worden, zoals het herstel van de achtergevel en het verplaat sen van de toegangstrap tot de bovenwoning. Na de sloop ontstaat er dan een vrije achterom achter het gebouw van de voormalige zware plaatwerkerij. De uitvoering van de werkzaamheden is zover voorbe reid dat tot uitvoering overgegaan kan worden. www.vlissingen.nl/college Het is weer bijna zover en dan zit ook de tweede raadstermijn van Partij Souburg Ritthem er op. Acht jaar van actief politiek voeren om te zorgen dat de dorpen niet langer meer het stiefkindje in de gemeente zijn. Bij de gemeenteraadsver kiezingen op 3 maart 2010 is PSR weer van de partij. We kunnen tevreden achterom kijken, maar de vooruitblik is nog veel belangrijker. Er is nog veel te doen in onze dorpen. We zullen ook in de komende periode de vinger aan de pols houden en ons opnieuw inzetten voor de veiligheid en het onderhoud van de dorpen en daarmee voor de leefbaarheid. Ons college zet zich voortvarend in voor handhaving van orde en veiligheid, maar in aanvulling daarop blijven wij pleiten voor een politiepost in Oost-Souburg. Niet alleen in de stad, maar ook in de dorpen zijn er nog steeds plekken die de mensen ervaren als niet prettig, onveilig. Onveilige brandgangen zoals achter de Elzenstraat. Verlichting van zulke plaatsen en regelmatiger surveillances werken preventief en kunnen dat onveilige gevoel wegnemen. Wij brengen dat onder de aandacht bij het college. Over het onderhoud van brandgangen krijgen we ook regelmatig klachten. We vinden dat, ongeacht of de verantwoordelijkheid voor het beheer bij de gemeente of de woningcorporaties ligt, dit een punt is dat de aandacht verdient en streven ook hier naar verbete ring. Zoals al eerder in deze column beschreven, is de gemeente onlangs tot de conclusie gekomen dat het toch verstandiger is om de wel zijnsgebouwen, dus ook de buurthuizen, in eigendom te houden en het beheer ervan in eigen hand. Veel meer dan bij de eerst geplande afstoting houdt de gemeente nu zelf de regie en kan er daarmee zelf voor zorgen, dat de bewoners tegen betaalbare prijzen in buurthui zen terecht kunnen. Raadslid Geerard Eckhardt, fractie Partij Souburg Ritthem Telefoon: 462903, e-mail: gjeckhardt@zeelandnet.nl www.partijsouburgritthem.nl Het college van B&W heeft de concepten voor de structuur- en woonvisie vastgesteld en wil u daar graag over informeren. Op 15 oktober 2009 is er een infor matieavond voor alle inwoners, organisaties en partners. De structuurvisie In de structuurvisie zijn de toe komstige ruimtelijke ontwikke lingen in Vlissingen beschreven. De structuurvisie is een richting gevende visie voor de lange ter mijn (2020). De gemeente Vlis singen profileert zich als een maritieme kennisstad. Zij richt zich op de ontwikkeling van de Kenniswerf als onderwijscen trum van Zeeland, de herstructu rering van oude woonwijken (zoals ook opgenomen in de woonvisie), een kwaliteitsimpuls voor de boulevard en een verdere ontwikkeling van Stadshaven. De woonvisie Het toekomstig beleid op het gebied van wonen staat in de concept-woonvisie "Vlissingen stad aan zee..., een zee aan woon kwaliteit!". De gemeente Vlissin gen zet met haar woonbeleid in op kwaliteit boven kwantiteit. De focus van het beleid ligt op de bestaande woningvoorraad en de woonomgeving. Kwalitatief goede huisvesting voor de ver schillende doelgroepen is hierbij onmisbaar. De nieuwbouw die Vlissingen ontwikkelt, is aanvul lend aan bestaande woningtypen en woonmilieus. Binnen de regio zoekt Vlissingen actief naar samenwerking en aanvulling om de Vlissingse en regionale woningmarkt optimaal te ont wikkelen. Informatieavond Op 15 oktober 2009 bent u van harte welkom in het stadhuis. De structuur- en de woonvisie wor den apart aan u gepresenteerd. Het is die avond mogelijk om vra gen te stellen en uw reactie te geven. De presentaties starten om 19.30 uur. De inloop is vanaf 19.00 uur. U kunt de visies nu al downloaden via de website. Op deze site kunt u ook uw officiële inspraakreactie geven. www.vlissingen.nl/inspraak Welstandscommissie De welstandscommissie verga dert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donder dag, aanvang 09.00 uur. De stuk ken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de verga dering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woning toezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www.vlissingen.nl /welstands commissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstandsvergaderingen zijn 15 en 29 oktober 2009 en 12 november 2009. Vrijstelling artikel 19 Wet op de ruimtelijke ordening; bouwblokken B en D en res tauratieplan Dok van Perry in deelplan 1 masterplan Schel dekwartier Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij, op grond van artikel 19, lid 2, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vrij stelling hebben verleend van de geldende bestemmingsplannen Binnenstad en De Schelde ten behoeve van: A. 1. ten hoogste 55 woningen al dan niet in combinatie met huisverbonden beroepen/ bedrijven, met de daarbij behorende parkeerkelder, tot een bouwhoogte van ten hoogste 17.00 meter; 2. detailhandel en dienstverle ning tot ten hoogste 800 m2 brutovloeroppervlakte; 3. horeca - categorie B of C, tot ten hoogste 260 m2 bru tovloeroppervlakte, alle ge legen binnen bouwblok B aan de Wagenaarstraat, Kleine Kerkstraat, Hout kade, Stenen Beer en Perry- dok-westzijde, zoals aange geven op de bij dit besluit behorende tekeningen; B. 1. ten hoogste 24 woningen al dan niet in combinatie met huisverbonden beroepen/ bedrijven, met de daarbij behorende parkeerkelder, tot een bouwhoogte van ten hoogste 13.00 meter; 2. detailhandel en dienstver lening tot ten hoogste 340 m2 brutovloeroppervlakte, beide gelegen binnen bouwblok D aan de Vla mingstraat, Wagenaarstraat en Kleine Kerkstraat, zoals aangegeven op de bij dit be sluit behorende tekeningen; C. de restauratie van. het Dok van Perry met de daarbij beho rende inrichting en het gebruik als dok met havenac tiviteiten, zoals aangegeven op het bij dit besluit beho rende restauratieplan. Tegen dit besluit staat geen afzon derlijk bezwaar en beroep open. Recht van bezwaar en beroep ont staat, zodra wij met toepassing van deze vrijstelling een bouw vergunning hebben verleend. Het besluit met bijbehorende teke ningen ligt met ingang van 15 oktober 2009 ter inzage in het stadhuis. Vlissingen, 14 oktober 2009 B&W van Vlissingen Postbus 3000 4380 GV VLISSINGEN A Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Gemeenteraad Donderdag 22 oktober 2009 Agenda (onder voorbehoud) 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Spreekrecht burgers 4. Vragenhalfuur raadsleden 5. Vaststellen notulen 5.1 van de openbare ver gadering van 24 septem ber 2009 6A. Schriftelijke vragen o.g.v. artikel 41 RvO 6A1. Beantwoording schriftelijke vragen van LPV d.d. 18 september 2009 over het opknappen van het strand van Rit them 6A2. Beantwoording schriftelijke vragen van LPV d.d. 17 augustus 2009 over snelheidsbeperkin gen passerende zeesche pen 6B. Afhandeling moties (mon deling) 7. Over te leggen stukken 8. Te behandelen punten 8.1 Betaald en vergunning parkeren 2010 tot en met 2014 8.2 Beëindiging samen werking Exploitatiemaat schappij Schelde-Maas 8.3 32e Wijziging van de programmabegroting 2009 'Vrije ruimte 2009 IT 8.4 jaarrekening 2008 Scheldemond College 9. Moties 10. Sluiting www.vlissingeo.nl/ gemeenteraad ft'- - Vrijdag 16 oktober 2009 20.15 uur Cola, Cabaretvoorstelling door Leon van der Zanden Arsenaaltheater Zaterdag 17 oktober 2009 22.00 uur A Brand Monocle Mint De Piek Zaterdag 18 oktober 2009 Rondleiding: natuurgebied Rammekens en het Fort Fort Rammekens www.vlissingen.nl/uit

de Faam | 2009 | | pagina 11