BLAUW GERUITE KIEL If KWALITEITSIMPULS WONINGEN NIEUW BONEDIJKE EN GROOTE MARKT VLISSINGEN DIENSTREGELING BUSLIJNEN VERHOGING LEGESKOSTEN NATURALISATIE J? OPROEP EERSTE STEMMERS' BEKENDMAKINGEN ONTHULLING INFORMATIEZUIL NOORDERBEGRAAFPLAATS GfcMfENTE De zomervakantie is alweer enige tijd voorbij. Dit bete kent dat de buslijnen weer volgens de normale dienst regeling rijden. Tijdens de herfstvakantie, van 25 tot en met 31 oktober 2009, rijden er tijdens werkdagen minder bussen op een aantal buslij nen. Wilt u weten welke rit ten uitvallen? Kijk dan in de dienstregelingfolders of op de haltepanelen van Connexxion en Veolia. NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 14 OKTOBER 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118)487000 communicatie@v!issingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel De leges voor naturalisa tie gaan per 1 januari 2010 omhoog. Daarnaast komt het onderscheid tussen een hoog en een laag naturalisatietarief te vervallen. Hiervoor in de plaats komt een gereduceerd tarief voor staatloze vreemde lingen en vreemdelingen met een verblijfsvergunning asiel. Verzoekers uit deze groep krij gen 50,- korting op het gel dende tarief. Ook voor kinde ren die mee naturaliseren met hun ouders zal in de toekomst een vergoeding verplicht zijn. Het tarief voor een meerder jarige naturalisandus wordt vastgesteld op 567,- (tot 1 januari 2010 is dit respectie velijk 252,- voor het lage tarief en 380,- voor het hoge tarief) en 719,- voor een echtpaar en geregistreerd partners (tot 1 januari 2010 is dit respectievelijk 355,- voor het lage tarief en 482,- voor het hoge tarief.) Een aanvraag voor medeverlening van de Nederlandse nationaliteit van een minderjarig kind is vast gesteld op 85,-. De gemeente Vlissingen en l'escaut woonservice hebben overeenstem ming bereikt over de projecten Nieuw Bonedijke en Groote Markt. Uitgangspunt bij beide projecten is dat er een belangrijke kwaliteits impuls in de buurten wordt gemaakt. De twee Vlissingse wijken krijgen een belangrijke kwaliteitsimpuls. Deze verbetering is in lijn met de uitgangspunten zoals die zijn gepresenteerd in de structuur- en woonvisie. Nieuw Bonedijke Voor de nieuwbouw in Nieuw Bonedijke wordt uitgegaan van kwaliteit. Door minder woningen terug te bouwen (verdunning) blijft er meer ruimte over voor groen en speelmogelijkheden. Uitgangspunt is dat er een ruimer en diverser aanbod komt van kwa litatief goede en betaalbare wonin gen. In totaal wordt er een ver dunning toegepast van circa 307 woningen naar circa 137 wonin gen. De nieuwbouw bestaat uit sociale huurwoningen aan de Bonedijkestraat en sociale huur- en koopcascowoningen tussen de Schuitvaartgracht en de Eedestraat. Hiervoor worden de woningen aan de Nijverheidsstraat gesloopt. Tussen de Sottegemstraat en de Arbeidstraat komt een park. Verder investeert l'escaut in 42 eensgezinswoningen aan de Salva dor Dalistraat; een mix van sociale en luxe huurwoningen en koop ondergrondse infrastructuur, zoals de riolering. Open Wijkschool l'escaut start binnenkort met de realisatie van Open Wijkschool 'De Combinatie'. In het gebouw komen boven de drie scholen uit de wijk 38 sociale huurapparte- menten en een parkeergarage. Groote Markt Uitgangspunt bij dit project is een kwaliteitsverbetering, waarbij karak teristieke en moderne nieuwbouw aangepast wordt aan de omgeving. Dit betekent dat er een grote diver siteit aan architectuur wordt toe gepast in een straatbeeld dat recht doet aan de historie van het gebied. Het plan omvat circa 90 nieuwbouwwoningen, waarbij een mix van sociale huurwoningen, luxe huurappartementen en koop woningen wordt teruggebouwd. Inmiddels is de uitverhuizing gro tendeels afgerond en goed verlo pen. De sloopvergunning voor het slopen van de woningen is onlangs aangevraagd. woningen met koopgarant. De huurcomplexen Vida (Pablo Picassoplein, 31 woningen met zorgwoningen en een multifuncti oneel centrum van Stichting werkt voor Ouderen) en Armonia (Presi dent Rooseveltlaan, 24 woningen) worden naar verwachting resp. december 2009 en in het voorjaar 2010 opgeleverd. Onder het appartementencom plex Vida komt ook een parkeer kelder. Daarnaast investeert de gemeente in de openbare ruimte, zoals wegen en groen, en de www.vlissingen.nl/loket Op 3 maart 2010 mogen de inwoners van Vlissingen naar de stembus om een nieuwe gemeenteraad te kiezen. Mag u voor het eerst stemmen en bent u nieuwsgierig hoe Vlis singen bestuurd wordt? Meid u dan aan voor het VlP-pro- ject 'Eerste stemmers' van de gemeenteraad. Voorafgaand aan de raadsvergadering van 22 oktober 2009 wordt u ont vangen door twee gemeen teraadsleden en de burge meester. Zij vertellen u wat er allemaal gebeurt in uw stad. U woont de vergadering bij en na afloop horen de leden graag wat u ervan vond. Aan melden kan tot 19 oktober 2009 via griffie@vlissingen.ni. Ingediende aanvragen De volgende aanvragen om te bouwen, te slopen of een monu ment te wijzigen zijn ingediend: A) Aanvraag reguliere bouwver gunning: 1. vervangen dakpannen, voegen voorgevel vernieuwen kozijn Badhuisstraat 69 2. gewijzigde bouwaanvraag voor het verbouwen van een prak tijkruimte tot kinderdagverblijf Burgemeester Stemerdinglaan 42A 3. wijzigen voorgevel Vrijgang 20 4. plaatsen toiletruimte Stations plein 13 B) Aanvraag sloopvergunning: 1. slopen magazijn en fabrieks- muren Vrijgang 20 2. slopen woningen verwijderen asbest Breewaterstraat 16 t/m 54, Breestraat 16 t/m 24 en 19 t/m 27, Slijkstraat 1 t/m 23 en 49 t/m 87, Koestraat 2 t/m 48, 1 en 5, Koestraat KPN station ongenummerd De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende monumenten-, bouw-, sloop- en gebruiks vergunningen (mogelijk met binnenplanse ontheffing) In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: 1. schilderen gevel, vervangen en herstellen dakpannen, vervan gen kozijnen in achtergevel, vervangen goten, herstellen voegwerk voorgevel Badhuis straat 69 (06-10-2009) 2. uitbreiden woning Luzacstraat 1 (01-10-2009) 3. verbouwen woning Marnix- plein 32 (06-10-2009) 4. slopen voormalige basisschool De Ravenstein Pablo Picasso plein 121 (05-10-2009) 5. vergroten woning Zuidwate- ringstraat'3C (01-10-2009) Inzage Deze besluiten liggen, totdat de hierna aangegeven bezwaarter mijn is verstreken, ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De verleende vergunningen met bijbehorende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met de heer W. Huige van de afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339) worden ingezien. Bezwaar Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belang hebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Vlis singen, afdeling Bedrijfsvoering, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die bezwaar heeft gemaakt, de Voorzieningenrechter van de rechtbank Middelburg (Postbus 5015, 4330 KA Middel burg) verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is grif fierecht verschuldigd. www.vlisslngen.nl/ gemeenteraad ven waar het graf ligt en hoe u er het snelst kunt komen. De zuil is gedurende de openingstijden van de begraafplaats te raadplegen, zodat de gemeente u op deze manier nog beter kan informeren. Naast deze mogelijkheid op de begraafplaats is het ook mogelijk om via het internet te zoeken. U kunt op verschillende manieren zoeken op de website. Tenslotte is er ook een geautomatiseerd afspra kensysteem gelanceerd voor begra fenisondernemers. Begrafenison dernemers kunnen op deze manier ook buiten openingstijden van het stadhuis afspraken inplannen. www.vlissingen.nl/ begraafplaatsen Dinsdag 20 oktober 2009 onthult wethouder Rob van Dooren om 16.30 uur op de Noorderbegraaf plaats een informatiezuil. U bent hierbij van harte welkom. In de zuil staan de bij de gemeente bekende gegevens van de overlede nen die op de gemeentelijke begraafplaatsen begraven zijn. De zuil is geplaatst bij de ingang van de begraafplaats en staat in een overdekte nis van de wachtruimte. Bezoekers kunnen zelf de gegevens in de zuil raadplegen. Er kan onder andere op naam gezocht worden. Vervolgens kan de bezoeker op papier informatie uitprinten. Naast informatie over de begraaf plaats zelf, staat er precies beschre-

de Faam | 2009 | | pagina 10