www.middelburg.nl Inloopavond over inbreidingslocatie Piet Heinstraat Wijktafels Klarenbeek/Veersepoort en Nieuw- en Sint Joosland Het woord aan raadslid Peter de Doelder Stadhuistoren in de steigers Van Cittersweg ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL En de stemmen staakten... EHZM9BL De Faam Woensdag 7 oktober 2009 - Pagina 8 Gemeente Middelburg gaat de locatie van de voor malige basisschool het Springtij op de hoek van de Piet Heinstraat met de Dorus Rijkersstraat herinrich- ten. De basisschool is begin 2009 gesloopt. Het stedenbouwkundigbureau BGSV heeft, in opdracht van de gemeente Middelburg, een verkave lingsplan opgesteld voor deze zogenaamde inbrei dingslocatie. Tijdens de inloopavond kunnen belangstellenden onder andere de verkavelingstekening inzien en uit leg krijgen over de door de gemeente Middelburg te volgen procedures voor de ontwikkeling van deze inbreidingslocatie. De inloopavond is in Het Getij aan de Oosterschelde- straat op maandag 19 oktober van 19.30 uur tot 20.30 uur. De wijktafels vormen het overleg tussen bewoners, gemeente, de wijkwethouder en diverse maatschappe lijke instellingen, zoals politie, Woongoed en de wijk- verenigingen. Een wijktafel geeft bewoners de kans om mee te praten over de ontwikkelingen binnen hun wijk. Op maandag 12 oktober houdt Klarenbeek/Veersepoort haar wijktafel in Grandcafé Willem. Eric Mostert van Rijkswaterstaat geeft de actuele stand van zaken rond de N57. De wijktafel praat ook over het onderhoud wegen en riolen in 2010, de stand van zaken van bouwprojecten en Kunst in de wijk. Op dinsdag 13 oktober komt wijktafel Nieuw- en Sint Joosland bij elkaar in het dorpshuis. Op de agenda staat onder andere het Dorp van de Toekomst. De coaches van de verschillende teams pra ten u bij. Daarnaast is er een toelichting van de gemeen te op een aantal plannen en besluiten. De heer Eric Mostert van Rijkswaterstaat geeft de stand van zaken over de N57 en er is een presentatie door Woon goed. De heer Leendertse zal een toelichting geven op de woonzorgservicezone aan de Quarleshavenstraat. De volgende wijktafels staan op voor: Woensdag 21 oktober Griffioen, Wijkverenigingsgebouw (OPDC) Donderdag 5 november Sint Laurens, Van Cittershoff Maandag 9 november Binnenstad, Schouwburg Dinsdag 17 november Stromenwijk/t Zand, De Vergulde Baars Agenda's en verslagen van eerder gehouden vergaderin gen kunt u bekijken op www.middelburg.nl via de knop 'Wijkaanpak' en dan "Wijktafels'. De wijktafels beginnen om 20.00 uur. Behalve wijktafel Stromenwijk/t Zand, die begint orn 19.30 uur. De zalen zijn een half uur voor aan vang open. ledereen is van harte welkom. Even een terugblik op de vergadering van de gemeenteraad van vorige week. 'Coffeeshops', dus flink uiteen lopende standpunten. Vrijwel iedere politieke partij liet zijn licht over het onderwerp schijnen en ja, ieder ver haal bevestigt zijn eigen gelijk. Dat is ook helemaal niet moeilijk mits je het eigen verhaal mag doen. Veel moeilijker wordt het als we met elkaar afspreken dat we gezamenlijk de verantwoordelijkheid dragen voor goed bestuur van de stad. Dan komt het er op aan om te zoeken naar overeenkomsten, gedeelde uitgangs punten en stukjes van de oplossing van het probleem, in het belang van de Middelburgse bevolking. Natuurlijk, het college en de partijen die zich verbonden hebben aan het bestuursakkoord dragen een eerste verantwoordelijkheid, maar ook oppositiepartijen kunnen positief aan de proces bijdragen. Juist bij onder werpen waar we beslissen met de kleinst mogelijke meerderheid is het van belang om niet met de rug naar elkaar te gaan staan, maar te zoeken naar een compromis met zo groot mogelijk draagvlak. Dat was de inzet van de bijdrage van de PvdA in dit debat. In het kort: geen verkoop onder de 18 jaar, registratie en controle van iedere gebruiker, een (lage) maxima le hoeveelheid per dag, geen com mercie, geen winstbejag, en volledi ge transparantie aan de buiten- Foto: Jan Koole wereld. Straathandel en verkoop aan jongeren onder 18 jaar streng aan pakken. Wij denken dat we in deze discussie wel bij de realiteit moeten blijven. Dus dat sluiting van de coffeeshops echt niet betekent, dat er geen gebruik meer zal zijn van softdrugs, of dat de straatverkoop volledig ophoudt. Sluiting van de cafés zou evenmin betekenen dat niemand nog alcohol gebruikt. Dus ook, dat de sluiting van de coffeeshops echt niet betekent dat onze jeugd niet meer in aanraking kan komen met softdrugs. Een coffeeshop moet nooit verkopen aan mensen jonger dan 18 jaar. Maar inmiddels is gebruik van wiet wel een sociaal verschijnsel waar je niet Woensdag 14 oktober vergadert de commissie Maatschappelijke Zaken. Om 19.30 uur bent u van harte welkom in het stadskantoor om deze vergadering bij te wonen. Een commissievergadering is ter voor bereiding op de raadsvergadering, die gehouden wordt op maandag 2 november. In een commissie worden geen besluiten genomen. Op de agenda staan onder andere de wijziging in de verantwoording van materiële financiële gelijkstel ling onderwijs en de uitvoering van de Wet investeren in Jongeren. Inspraak Het eerste deel van een commis sievergadering is gereserveerd voor burgers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Wie wil inspreken, krijgt daarvoor vijf minuten de tijd. Als u inspreekt op een onderwerp dat op de agenda staat kunt u aan een deel van de discussie mee doen. Nadat het onderwerp door de commissie is behandeld krijgt u gelegenheid voor een laatste reac tie. Wie wil inspreken moet dat 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Dat zijn: Ko Noordhoek, telefoon (0118) 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon (0118) 67 54 81. Ter inzage Agenda's en verslagen van com missievergaderingen zijn te bekij ken op www.middelburg.nl onder de rubriek Bestuur en Organisatie Raadscommissies. De stukken liggen vijf dagen voor de vergade ring ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. zomaar omheen kunt; 6% van de bevolking gebruikt het spul regelma tig, zonder coffeeshop aangewezen op de straathandel, met alle daaraan verbonden criminaliteitEn dus was onze conclusie dat we wel een ver kooppunt moeten openhouden, maar sterk gereguleerd, en met zo weinig mogelijk overlast. Het gaat hier om hele serieuze pro blematiek, maar dit probleem los je zeker niet op door de andere kant op te kijken. Het voorstel van de PvdA is zoekende naar een oplossing waar mee de meerderheid kan leven, waar in garanties gebouwd zijn die overlast sterk beperken, dat oog heeft voor het welzijn van gebruikers door opti male kwaliteit, en die de verkoop regu leren. En belangrijk aspect: geen com merciële belangen, want beheer van de coffeeshop onze stijl is door een stichting zonder winstoogmerk! Niet aantrekkelijk dus voor mensen van buiten onze regio, en niet voor dege nen die willen verdienen aan doorver koop. Hoe gaat dat dan met de lever ing van wiet? Ja, wij zijn bereid om aan een experiment deel te nemen, de overheid heeft al eerder een eigen plantage gerund. Er is nu zelfs een partij die het besluit over deze moei lijke materie maar liever in uw schoe nen schuift, kennelijk omdat men dat zelf niet durft te verantwoorden. Peter de Doelder Raadslid PvdA pfdedoelder@zeemedica.nl De leibedekking van de toren wordt vervangen. De leidek kers van de firma Jobse uit Middelburg denken voor het einde van dit jaar de werk zaamheden af te ronden. Na de herbouw van het stadhuis in de jaren veertig en vijftig van de vorige eeuw wordt nu de lei bedekking van de stadhuistoren voor het eerst vervangen. Tien jaar. geleden zijn wel de daken van de zij- en bijgebouwen van het stadhuis aan de Helm en Lange Noordstraat vernieuwd. Bij de restauratie van de dakbe dekking wordt eveneens het lood vervangen. Vorig jaar april werd de windwij zer 'Neptunes' van de toren afge haald, omdat de drietand was afgebroken. Tijdens deze restau ratie wordt de windwijzer weer goed draaibaar gemaakt en opnieuw verguld. Wanneer de goedkeuring voor de steiger van de Arbeidsinspectie is afgegeven, kan de werkzaam heden aan de stadhuistoren beginnen. Foto: Jan Koole Op maandag 12 oktober start de reconstructie van de Van Cittersweg in Arnemuiden. De werkzaamheden duren tot eind november. F De wegwerkzaamheden bestaan uit: -Aanpassen van de fietspaden en voetpaden - Opbreken van de bestaande rijbaan -Profileren van de bestaande fun dering -Aanbrengen van de nieuwe asfalt- verharding - Aanbrengen van wegmarkering. De wegwerkzaamheden worden in fasen uitgevoerd. Maandag 12 okto ber start de eerste fase. Er wordt dan begonnen tussen de spoorlijn en de Pereboomweie. Dat deel van het werkt duurt volgens planning tot en met 30 oktober. Voor meer informatie kunt contact opnemen met de heer Mouthaan van het Ingenieursbureau van de gemeente Middelburg, telefoonnum mer (0118) 67 53 91. De bewoners en belanghebbenden aan de Van Cittersweg zijn middels een brief op de hoogte gesteld.

de Faam | 2009 | | pagina 8