Snoskommers of hasselbramenjam? Aart Staartjes Kees de Boer Quiz over eten in bieb Orezie en schrieve Prentenboek van formaat voor kleine prijs Vlissinger schreef geschenk Kinderboekenweek dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Boek Hannes Van Aart Staartjes Wat is er te doen in de Boekenweek? Misverstand Woensdag 7 oktober 2009 - Pagina 17 Tijdens de Kinderboekenweek kunnen kin deren (4 t/m 12 jaar) in de Vlissingse- en Souburgse bibliotheek meedoen aan een quiz. De vragen gaan over eten en snoepen in kinderboeken. De jongste kinderen kun nen een verrassingspakket winnen en de ou dere maken kans op een kookworkshop bij Kookstudio Culi Consult in Vlissingen. mei illustraties van Woensdag 7 oktober MEUSKERKE - Boekhandel de Boekenmolen in Melis- kerke houdt een voorlees- middag. Te gast is vanaf 13.30 uur schrijfster Sylvia vanden Heede uit België, bekend van de boeken over Vos en Haas. Ook is er pop penkast, waarin Vos en Haas een grote rol spelen. En van af 15.30 uur is schrijver Rob Ruggenberg aan het woord. Hij vertelt over zijn span nende boek Het verraad van de Waterdunen. En over zijn boeken Slavenhaler en Manhatan. Entree 0,50 euro. OOST-SOUBURG - In Bibli otheek Souburg worden kin deren van 4 tot 8 jaar getrak teerd op een culinair ver haaltje. Daarna kunnen zij knutselen. Plet begint om 14.00 uur en kost 2 euro. Re serveren in de bibliotheek. MIDDELBURG - Koks Gijs en Rob van de Drvkkery we ten hoe je lekkere hapjes ook nog eens heel mooi kunt maken. Kinderen van 8-12 jaar kunnen tussen 15.00 en 16.30 uur komen helpen. Aanmelden via: pr@drukke- rijmiddelburg.nl. Er is plaats voor 20 kinderen. Zaterdag 10 oktober VLISSINGEN - Topkok Pier re Wind houdt van 14.00 tot 16.00 uur voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar een smaaksessie in bibliotheek 't Spui in Vlissingen. Hij vertelt over eten, de schijf van vijf, bewegen, smakken en ge zond snoepen. Kaartjes zijn 5 euro en zijn in de biblio theek te koop. MIDDELBURG - Maaike Fluitsma presenteert haar nieuwe boek Lobo lost het op en geeft samen met illustra trice Mariella van Beek een workshop. Nieuwsgierig waar het over boek gaat, waar de naam Lobo van daan komt en hoe de illus traties tot stand zijn geko men? Groot en klein is tus sen 12.00-13.00 uur welkom in de Drvkkery. Tussen 14.00-15.30 uur is de works hop Teken het allerlekkerste of allervieste eten. Het is gra tis. Woensdag 14 oktober VLISSINGEN - In Biblio theek 't Spui in Vlissingen worden kinderen van 4 tot 8 jaar voorgelezen. Daarna kunnen zij knutselen. Het begint om 14.00 uur en kost 2 euro. Reserveren in de bi bliotheek. Zaterdag 17 oktober MIDDELBURG - Markt van Zeeuwse Kinderboeken schrijvers tussen 14.00 en 16.00 uur in de Drvkkery in Middelburg met onder meer: Marco Kunst, Anne- riek van Heugten, Maaike van Poelje (onder voorbe houd) John Brosens, Jan Kuipers en Martinus de Kam. MEUSKERKE - In Boekhandel De Boekenmolen in Meliskerke presenteert de Zoutelandse auteur Frans van der Heijde zijn nieuwe verhalenbundel Ore, zie en schrieve. Dat gebeurt zaterdag 10 okto ber van 19.30 tot 21.30 uur. De bundel in de Zeeuwse taele wordt exclusief uitgegeven door Boekhandel De Boekenmolen. En Willy Wouters is daar maar wat trots op. En terecht! De krekels' uit Westkapelle luisteren het feest op. De Boeke- molen is te vinden aan de Molenweg 1. MIDDELBURG - Koekjes! Zo heet het prentenboekje van de Kinderboekenweek 2009. Het is van Ted van Lieshout en Sieb Posthuma. Op tafel staat een trommel met acht koekjes. Op mysterieuze wijze verdwijnt er elke keer een koekje uit de trommel. De enige die gezien heeft wie het heeft gedaan is Diederik. Zo zag hij acht kabouters een koekje uit het trommeltje nemen. Moeder vermoedt dat Diederik zelf, een koekje uit de trommel heeft ge nomen en ze zet de trommel steeds op een andere plaats. Het boekje kost 5 euro. MIDDELBURG - Eten en snoepen in kinderboeken staat centraal tijdens de 55ste Kinderboekenweek, van 7 tot en met 17 oktober. Van het sprookje van Hans en Grietje tot Sjakie en de chocola defabriek van Roald Dahl. Me ters boekenplanken zijn ér te vullen met verhalen vol eten, drinken en snoep, bestaand of zelfbedacht. Het dagelijkse nat je droogje is een onuitputtelij ke bron voor verhalen in alle soorten en maten. De Kinder boekenweek 2009 staat hele maal in het teken van eten en snoepen in kinderboeken. Lees smakelijk Eten en snoepen is voor kinde ren dagelijkse kost en ieder kind zal er dan ook een idee bij heb ben en erover kunnen meepra ten. Want wat is vies, wat is lek ker? Voor veel auteurs is eten, drinken en snoepen een onuit puttelijke bron voor allerlei smakelijke verhalen. Zo eet De Grote Vriendelijke Reus van Ro ald Dahl 'snoskommers', smult Harry Potter van 'Smekkies in alle smaken' en worden volwas senen in Schmidts Pluk van de Petteflet weer kind door het eten van 'hasselbramenjam'. Deze Kinderboekenweek wordt de lekkerste ooit! MIDDELBURG - Aart Staartjes vertelt woensdag 14 oktober in De Drvkkery in Middelburg over zijn eerste boek Hannes. Het is een verhaal voor kinderen van 4-5 jaar. Aart is er tussen 15.00 en 16.00 uur. De toegang is gratis. Wraak van het spruitje DOOR ELLEN DE VRIEND VLISSINGEN - De wraak van het spruitje, zo heet het Kinderboekenweekgeschenk van dit jaar. Het is geschre ven door Jan Paul Schutten (1970), die vorig jaar de Gouden Griffel won en die in Vlissingen is geboren. De Kinderboekenweek draait dit jaar om eten en snoe pen in kinderboeken. Jan Paul woont inmiddels in Amsterdam, maar is zijn Zeeuwse roots beslist niet ver geten. "Ik ben in Vlissingen ge boren, maar al vrij snel naar Gelderland verhuist. Toch voel ik me honderd procent Zeeuw. Zodra ik de provinciegrens oversteek voelt het als thuisko men. We gingen vroeger altijd op vakantie naar Zoutelande en ik reis nog regelmatig voor een paar dagen naar Walche ren. Als je al die reisjes bij el kaar optelt heb ik er toch al een paar jaar gewoond. Én ik kan me voorstellen dat het ooit echt mijn thuis wordt. Mis schien dat ik op latere leeftijd, vanuit een appartement aan de Boulevard, de schepen op de Westerschelde voorbij zie ko men." Jan Paul schreef al op de lagere school, maar daarna kwam de klad er in. "Ik wilde copywriter worden bij een re clamebureau. Officieel heb je daar geen opleiding voor no- "Het is een misverstand dat ik alleen voor kinderen schrijf. Op mijn eenletter grepige AVI-boeken na schrijf ik informatieve kin derboeken die voor volwas senen net zo leuk zijn", ver duidelijkt Jan Paul. "In mijn boeken staan altijd dingen die ik zelf nog niet wist toen ik aan het boek begon. Mijn boeken zijn dan ook nooit kinderachtig. Ik schrijf graag over dieren, geschiedenis en eten en kies een apart uit gangspunt. Bijvoorbeeld de geschiedenis van Amster dam aan de hand van Am sterdamse kinderen die echt hebben bestaan (Kinderen van Amsterdam). Hoe je huisdier denkt, aan de hand van hun afkomst uit het wild (Van wolf tot watje). FOTO: GERUNDE DE GEUS dig, maar ik wilde toch een stu die doen. Dat werd communi catie in Utrecht. Ik ben bij een klein bureau gaan werken waar ook een uitgeverij aan vast zat. Daar schreef ik boeken in op dracht van bedrijven. Pas in 2001 ben ik echt begonnen met schrijven. Ik nam een dag vrij van mijn werk om een boek te schrijven. In die ene dag per week en het weekend schreef ik mijn eerste boek Ruik eens wat ik zeg. Zo nam ik steeds meer dagen vrij om te schrijven, tot dat ik fulltime schrijver werd." En niet onverdienstelijk, want voor dit boek kreeg hij een Vlag en Wimpel van de griffeljury en voor zijn boek Kinderen van Amsterdam kreeg hij vorig jaar de Gouden Griffel. Waarom toert een Zeeuw tijdens de Kin derboekenweek niet door Zee land? Jan Paul knikt. "Zo'n 50 scholen, bibliotheken en boek handels hebben zich aange meld voor een bezoek van mij en daar zat maar één Zeeuwse aanmelding tus sen. Maar misschien ga ik na de Kinderboekenweek nog wel een toer door Zee land doen." Het kinderboekenweekge schenk verschijnt dit jaar in een recordoplage van 443.000 exemplaren. Ie dereen die voor tenminste 10 euro aan kinderboeken koopt krijgt De wraak van het Spruitje gratis.

de Faam | 2009 | | pagina 17