GEMEENTE VLISSINGEN SiBBiai ggs|® i«8SSS| INFORMATIE UIT DE WIJKEN EN DORPEN NIEUWS VAN DE WIJKRAAD PAAUWENBURG De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL VLISSINGEN APrika kan de pob op! Jong geleerd, oud gedaan! Woensdag 7 oktober 2009 - Pagina 12 GEMEENTE WOENSDAG 7 OKTOBER 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente Wij maken u erop attent dat de eerst volgende openbare vergadering van de wijkraad Paauwenburg zal plaats vinden op maandag 30 novem ber 2009. De plaats zal nog op de gebmikelijke wijze bekend worden gemaakt. Noteer deze datum nu al in uw agenda want op deze bijeen komst heeft u de gelegenheid om uw inspraak in de wijk waar te maken. Bloembakken winkelcentrum Tijdens het schrijven van dit bericht wordt er hard gewerkt aan de verbetering van de bloembak ken bij het winkelcentrum in onze wijk. We hebben dan in de toe komst geen vuile modderige bak meer maar een prettig zitje. Er is ook nog een voorziening aange bracht om tijdens de feestdagen een flinke kerstboom te plaatsen. Fietspad Koudekerkseweg Meerdere malen waren er klach ten over het fietspad aan de Kou dekerkseweg. Hoewel dit fietspad niet in Paauwenburg ligt, maken veel Paauwenburgers gebruik van dit pad op weg naar de binnenstad. De gemeente is niet doof geweest voor onze klachten en is druk aan het werk om het pad te verbeteren. Aanleg speelbos In oktober vorig jaar heeft de wijk raad aan de gemeente Vlissingen voorgesteld om in het natuurcom- pensatiegebied Westduin/Nollebos, samen met Staatsbosbeheer, een speelbos aan te leggen. Een speelbos is heel iets anders dan een speeltuin. In een speelbos staan geen speeltoe stellen maar wordt gebruikgemaakt van natuurlijke hulpmiddelen. Kin deren kunnen in een boom klim men, hindernissen nemen en nog veel meer. En dat laatste gaan we bin nenkort bekijken want de gemeente en Staatsbosbeheer voelen veel voor ons voorstel en organiseren nog deze maand een samenkomst waarbij een bestaand speelbos wordt beke ken en verder wordt besproken wat de mogelijkheden in het nieuwe natuurgebied zijn. Zwakke Schakels Door de vondst van een enorme bom en een onverwachte verzakking door slappe grond is er enige vertra ging ontstaan in de uitvoering van het werk aan de dijk. Vandaar dat het waterschap samen met de aan nemer een nieuwe planning heeft gemaakt. De zandsuppletie start in oktober 2009 en dat is een maand later dan oorspronkelijk gepland. Een hopperzuigerspuit gaat zand via een pijpleiding op het strand spui ten. Deze maand wordt ook verder gewerkt aan de aansluiting van de Nolledijk op de boulevard. Er wordt een laag asfalt aangebracht. Daarop wordt een laag zand gestort. Daar door zal de dijk voor aanvang van het stormseizoen gereed zijn. Wegmisbruikers Piersonstraat Al lange tijd zijn er verkeersproble men in de Piersonstraat. Ouders die kinderen naar school brengen zetten hun auto's lukraak neer en blokkeren uitgangen van huizen en garages, ze veroorzaken gevaar door op hoe ken het uitzicht te blokkeren en als bewoners er iets van zeggen kunnen ze een schofterig antwoord krijgen. Ook wordt het pleintje in de Pier sonstraat druk gebruikt voor allerlei sluipverkeer, waarbij vaak veel te hard wordt gereden en geen voor rang wordt verleend aan mensen die wel voorrang hebben. Het pro bleem staat op het ogenblik boven aan de agenda van de gemeente en de politie. Er wordt gezocht naar een oplossing die voor de bewoners van dit rustige wijkje acceptabel is. Wij houden u op de hoogte. Praat mee over een nieuw dorpsplan voor Ritthem! Kom donderdag 15 oktober 2009 naar het dorpshuis in Ritthem om mee te denken over de toekomst van het dorp. Tijdens de bijeen komst wil het dorpscomité weten wat er leeft onder de Ritthemmers. Moet het dorp groeien? Of moet alles bij het oude blijven? Het huidige dorpsplan is verouderd. Zaken die in dat plan stonden zijn (ten dele) gerealiseerd of zijn ingehaald door de tijd. Het is dus nodig om na te denken over een nieuw dorpsplan. Het dorpscomité heeft het initiatief genomen tot het schrijven van een nieuw plan door een dorpsplancommissie in het leven te roe pen. Daarin zitten Rien Boei je, Friedy Geeve, Christel Klapwijk en Ab van der Sluis. De commissie heeft inmiddels een plan van aanpak gemaakt. Zij vindt het vooral belangrijk dat het nieuwe dorpsplan breed ondersteund wordt door de inwoners van Ritthem. Daarvoor heeft de commissie hulp nodig. Hulp bij het bedenken van ideeën voor de toekomst, maar ook hulp bij het bedenken van oplossingen van knelpunten. Om ervoor te zorgen dat iedere inwoner zijn of haar zegje kan doen, heeft de dorpsplancommissie een brainstormavond bedacht in Ons Dorpsleven. Wat is de bedoeling? Aan bezoekers wordt gevraagd zoveel moge lijk ideeën en suggesties op gele papiertjes (post-its) te schrijven. Alle ideeën zijn goed. Op voorhand wordt niets weggegooid. Na een aantal minuten worden alle briefjes verzameld en op flap-overs inge deeld. Daarna is het de bedoeling dat de deelnemers aan de brain stormavond groene en/of rode stickers plakken onder die ideeën of suggesties die de moeite waard zijn om verder uit te werken. Wie wil meedenken of meepraten komt zeker donderdag 15 okto ber 2009 naar de brainstormavond in Ons Dorpsleven van 19.30 tot 22.00 uur. Iedereen vanaf elf jaar is welkom. In het kader van burgerparticipatie kunnen burgervertegenwoor digingen binnen de gemeente Vlissingen éénmaal per maand hun dorps-, wijk- of buurtactiviteiten in de Blauw Geruite Kiel plaatsen. Deze keer hebben de wijkraad Paauwenburg en het dorpscomité Ritthem daarvan gebruik gemaakt. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. P. Stok, adviseur Burgerparticipatie; tel. (0118) 487459; e-mail: psk@vlissingen.nl. Leerlingen van ruim 800 basisscholen in Nederland sparen voor speciale 'Elephant toilets' in Afrika. De spaaractie maakt onder deel uit van de Wecycle scholencampagne. Bij inzameling van 50 afgedankte apparaten ontvangt een school een 'olifantmunt'. Met de contante waarde daarvan financiert de stichting Pump Aid - Water for Life - vervolgens de bouw van een toilet op een school in Afrika. Doel is om dit jaar in totaal 1.000 toiletten te financieren in samenwerking met Wecycle. De kinderen van nu zijn de consumenten van straks. Vandaar dat Wecycle veel aandacht besteedt aan voorlichting op basis scholen. Speciale scholenacties zijn ai jaren een succes. En bin nenkort worden ook sportverenigingen bij de acties betrokken. Zij kunnen leuke prijzen winnen als de leden oude apparaten inzamelen. Succes verzekerd!

de Faam | 2009 | | pagina 12