BLAUW GERUITE KIEL EEN SOLIDE BEGROTING VLISS1NGEN WET DWANGSOM BIJ NIET TIJDIG BESLISSEN EN DE WINNAAR IS... VAN UW BURGEMEESTER SERVICEBUS VOLGENDE WEEK WEER IN ACTIE KALENDER BEKENDMAKINGEN Denkt u in aanmerking te komen voor een subsidie? Wilt u een evenement organiseren en heeft u hiervoor een eve nementenvergunning nodig? Wenst u te gaan bouwen en heeft u hiervoor een aanvraag bouwvergunning ingediend? Of bent u het niet eens met een beslissing van de gemeente en overweegt u een bezwaar schrift in te dienen? In al deze gevallen moet u een aanvraag of bezwaarschrift indienen bij' de gemeente. Nadat u de aanvraag heeft gedaan of bezwaarschrift heeft ingediend, moet u wachten tot de gemeente een beslissing genomen heeft. Die beslissing is belangrijk voor u, dus u wilt zo snel mogelijk weten waar u aan toe bent. Soms komt die beslissing helaas niet op tijd. Daarom is met ingang van 1 oktober 2009 de nieuwe 'Wet dwangsom en beroep bij niet tijdig beslissen' van kracht geworden. Die wet versterkt uw positie in het geval dat de overheid niet tijdig over uw aanvraag of bezwaarschrift beslist. Wilt u weten wat u moet doen als de gemeente niet op tijd beslist op een vergunning of bezwaarschrift? Kijk dan op www.vlissingen.nl/klachten Op dinsdag 20 oktober 2009 vindt in het Arsenaaltheater de jaarlijkse huldiging van sport- kampioenen plaats. Tientallen kampioenen en winnaars wor den die avond in het zonnetje gezet. Tijdens de avond vindt tevens de verkiezing tot sportman, sportvrouw en sportploeg van het jaar plaats. Daarnaast rei ken we dit jaar voor het eerst een carrièreprijs uit. Alle inwo ners van Vlissingen hebben de afgelopen tijd een nominatie in kunnen dienen. Daaruit zijn de volgende sporters genomi neerd: Sportvrouw van het jaar Judith Stap Z wemsportvereniging De Stormvogel Manon Minneboo Z wemsportvereniging De Stormvogel Sportman Remy Vasseur Atletiekvereniging Dynamica Istvan Bakx Voetbalvereniging Racing Genk Sam van 't Westende Sportinstituut De Korte Hoogvliet Sportploeg Ie selectie VC Vlissingen Voetbal Herenteam BC Vlissingen Basketbal Futsalteam Scheldemond College Zaalvoetbal Groene Ster Vlissingen Zaalvoetbal Carrièreprijs Koos Hamels Turnschool Zeeland Ruud Pennings VC Vlissingen NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN Burgemeester en wethouders van Vlissingen presenteren de concept begroting voor 2010. Het is een solide begroting. Ondanks de moeilijke tijden is het 'huishoud boekje' van de gemeente voor vol gend jaar sluitend. Dat betekent dat de gemeente evenveel uitgeeft, als ze ontvangt, in totaal ruim 150 miljoen. Het geld wordt effi ciënt gebruikt ten dienste van de inwoners van Vlissingen, Oost- Souburg en Ritthem. Projecten en voorzieningen De gemeente zet haar beleid voort van uitvoering en ontwikkeling van projecten die belangrijk zijn voor de toekomst van Vlissingen. Prioritei ten liggen bij ontwikkeling van het Scheldekwartier, Campus HZ, sport park Vrijburg en het Middengebied. Er gaat extra geld naar de verbetering van het Vlissingse winkelgebied in de vorm van uitvoering van het Aan valsplan voor de binnenstad. Tevens beschikt Vlissingen sinds kort over het Zeeuwse Veiligheidshuis, een in den lande bewezen succesvol samen werkingsverband van justitiële en zorginstellingen. In de begroting van de gemeente krijgen ook de bouw van nieuwe scholen in Vlissingen en Souburg en het behoud van werkgelegen heid in de gemeente de volle aan dacht. De gemeente investeert daar naast blijvend in behoud van voorzieningen voor de inwoners en in verbetering van de woonomge ving. Goed onderhoud van straten en groen, schone wijken en dorpen en veiligheid voor de inwoners, daar gaat het om. Het collegepro gramma 'Bouwen met vertrouwen' is grotendeels in uitvoering. In 2010 zal een afronding plaatsvinden. Economie en sociale zaken Het jaar 2010 ziet er financieel nog gezond uit. Maar in 2011, 2012 en 2013 wordt dat wellicht anders als gevolg van de economische crisis. Vlissingen houdt rekening met een toename van het aantal cliënten van de Sociale Dienst Walcheren van 12 tot 23%. Om de uitkeringen te kunnen betalen en hen aan het werk te krijgen, is alvast extra geld uitgetrokken. Net als voor diverse regelingen voor inwoners die moe ten rondkomen van een mini muminkomen en voor efficiënte uitvoering van de Wet maatschap pelijke ondersteuning (Wmo). Cultuur en evenementen Er is ook ruimte voor optimisme. Vlissingen blijft haar naam hooghou den als stad van (moderne) kunst en cultuur, als evenementenstad, als stu dentenstad ook. Vlissingen koestert deze rol en subsidieert daarom tal van organisaties en evenementen. De gemeente heeft zich kandidaat gesteld bij de verkiezing tot kunststad van het jaar. De gemeente stelt ook 0,5 miljoen beschikbaar voor de res tauratie van het standbeeld van Michiel de Ruyter. Belastingen Volgens de begroting blijft de las tenstijging voor de inwoners beperkt, maar om alles te kunnen WOENSDAG 7 OKTOBER 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@viissingen.nl www. vl i ssi ngenn t/gemeen te Fotografie: Ruben Oreel betalen, gaan de belastingen iets omhoog. De afvalstoffenheffing stijgt met 0,5%. Alle gemeentelijke belastingen gaan in 2010 omhoog met het percentage van de inflatie correctie van 1,7%, behalve de Onroerende Zaak Belasting (OZB). De OZB wordt in 2010 verhoogd met 2,7%. Behandeling begroting U vindt de begroting op de website van de gemeente. De begroting wordt besproken op maandag 26 oktober 2009 (stadhuis, 19.30 uur) in een speciale commissievergade ring. Op donderdag 5 november 2009 (stadhuis, 19.30 uur) wordt de begroting in de gemeenteraad behandeld en vastgesteld. U bent hartelijk welkom! www.vlissingen.nl/begroting Volgende week rijdt de Servicebus van de gemeente Vlissingen weer. Deel uw ideeën met ons! Heeft u vragen, klachten of ideeën op het gebied van de openbare ruimte? Bezoek dan in uw eigen wijk of dorp de Servicebus van de gemeente Vlissingen. Vanuit de bus ondernemen wij actie om uw vraag/ klacht zo snel mogelijk op te lossen. De Servicebus rijdt elke even week door de gehele gemeente en stopt op vaste plaatsen. Dag en tijd Plaats Maandag 12 oktober 2009 09.00-11.30 uur Winkelcentrum Paauwenburg 13.00- 15.30 uur Winkelcentrum Paauwenburg Dinsdag 13 oktober 2009 09.00-11.30 uur Gildeweg (Albert Heijn) 13.00- 15.30 uur Ter Reede (ingang Vredehoflaan) Woensdag 14 oktober 2009 09.00 -11.30 uur Karolingenburg (tegenover supermarkt) 13.00- 15.30 uur Oranjeplein Donderdag 15 oktober 2009 09.00-11.30 uur Winkelcentrum Papegaaienburg 13.00- 15.30 uur Winkelcentrum Papegaaienburg Vrijdag 16 oktober 2009 09.00-11.30 uur Scheldestraat (Mies Bloemenhuis) 13.00- 15.30 uur Fonteyne Liefdevolle aandacht Aai over de bol, schop onder de kont, dat is al jaren mijn devies in het jeugdbeleid. We hebben de afge lopen weken moeten laten zien.wie de baas is op straat. Het samenscho lingsverbod was daarbij een goed hulpmiddel. De politiemensen heb ben bergen werk verzet en kregen veel waardering van de burgers. Ik heb het samenscholingsverbod niet verlengd. We gaan een nieuwe fase in. Die van aai over de bol. Voor de lange termijn heel belangrijk. Immers, liefdevolle aandacht is het meest wezenlijke, waaraan mensen behoefte hebben. We herstellen het contact met grote groepen jongeren. We geven hen respect en waardering. We bieden hen toekomstperspectief. Tegelij kertijd stellen we grenzen. We doen dat met professionals uit de orga nisaties, met ouders en met vrij willigers. In het op 5 oktober 2009 geopende Veiligheidshuis komen alle lijnen samen. We werken daar niet langs elkaar, maar met elkaar. Uiteindelijk gaat het om iets heel simpels, we geven jonge mensen liefdevolle aandacht. Het lijkt zo'n open deur maar steeds weer als het om ontspoorde jeugd gaat, zeggen mensen, dat de enige oplossing zit in iemand die echte betrokken heid toont. Dat gaan we dus rege len. Wim Dijkstra Burgemeester van Vlissingen www.vlissingen.nl/seirviceteam Donderdag 8 oktober 2009, 20.15 uurArsenaaltheater Cabaretestafette Vrijdag 9 oktober 2009, 20.00 uur. De Plek Schateren In De Piek, Stand-up comedy Zaterdag 10 oktober 2009, 12.00-17.00 uur, Winkelcentrum De Fonteyne Fonteyne Fun Festival, Festival met muziek, entertainment en modeshows www.vlissingen.nl/uit Ingediende aanvragen De volgende aanvragen om te bou wen, te slopen of een monument te wijzigen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwvergun ning: 1. plaatsen terras overkapping Anton Mauvelaan 31 2. plaatsen gevelreclame Scher- minkelstraat 28 3. plaatsen dakkapel Singel 104 4. vervangen goten en kozijnen achtergevel voegwerk voorgevel Badhuisstraat 63 B) Aanvraag reguliere bouwvergun ning: 1. plaatsen tuinhuis Volkstuin vereniging Kweeklust tuin- nummer 9 aan de Deinsvliet- weg 2. bouwen urnenmuur Zuidwate- ringstraat 22 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Ontwerp-beschikking monumentenvergunningen Op grond van artikel 11 van de Monumentenwet 1988 is een ver gunning aangevraagd voor: 1renoveren dak vervangen kozijnen en beglazing Emmastraat 60 Voordat over het verlenen van de vergunning een beslissing wordt genomen ligt het plan ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1, ingaande 7 oktober 2009 gedu rende een periode van zes weken. Gedurende genoemde termijn kunnen belanghebbenden hun zienswijze tegen dit plan kenbaar maken bij ons college. Deze publi catie en het ontwerp-besluit zijn tevens in te zien op de gemeente lijke website www.vlissingen.nl/ publicaties. Verleende monumenten-, bouw-, sloop- en gebruiksver gunningen (mogelijk met bin- nenplanse ontheffing) In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1schilderen gevel (monumen tenvergunning) Molenstraat 39 41 (24-09-2009) 2. uitbreiden woning Zandweg 54 (24-09-2009) 3. gebruiken basisschool Zuidwa- teringstraat 12 (24-09-2009) 4. gebruiken school Verlengde Bonedijkestraat 275 (24-09- 2009) 5. plaatsen dakkapel Galgewei 4 (28-09-2009) 6. aanbouwen berging Zuider- baan 7 (28-09-2009) 7. restaureren kerktoren Oranje plein 2A (29-09-2009) 8. vergroten woning en plaatsen dakopbouw Roosje Voslaan 13 (30-09-2009) Inzage Deze besluiten liggen, totdat de hierna aangegeven bezwaartermijn is verstreken, ter inzage in het stad huis, Paul Krugerstraat. De ver leende vergunningen met bijbeho rende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met dhr. W. Huige van de afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339) worden inge zien. Bezwaar Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Vlissingen, afdeling Bedrijfsvoe ring, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het maken van bezwaar schorst de wer king van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die bezwaar heeft gemaakt, de Voorzieningen- rechter van de rechtbank Middel burg (Postbus 5015, 4330 KA Mid delburg) verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is grif fierecht verschuldigd. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag, aanvang 09.00 uur. De stukken ter behande ling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdag middag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht inge diend zijn. U kunt de behandelde bouwplan nen vanaf dinsdag voorafgaand

de Faam | 2009 | | pagina 11