BLAUW GERUITE KIEL VLISSINGEN DRIE STERREN VOOR VLISSINGSE STRANDEN ACTUEEL HET VEILIGHEIDSHUIS VLISSINGEN BOULEVARD OP CONTACTA EINDE SAMENSCHOLINGSVERBOD VERGADERING INFORMATIE AVOND STRUCTUUR- EN WOONVISIE FRANS NAEREBOUTPRIJS MORGENRAAD 151 EXCURSIES ZWAKKE SCHAKEL NOLLE-WESTDUIN NIEUWS- EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN GEM EE NTE Het college van B&W heeft ingestemd met de vestiging van een kin derdagverblijf op het perceel Burgemeester Stemerdinglaan 42A. Het betreft een kinderdagverblijf waar maximaal tien kinderen per dag deel kunnen worden opgevangen. Er is ruimte voor kinderen met een persoonsgebonden budget. Het kinderdagverblijf is zes dagen per week open. Gezien de kleinschaligheid van het kinderdagverblijf is deze functie in ruimtelijk opzicht passend in de woonomgeving. Er is in het openbaar gebied voldoende ruimte om de kinderen te brengen en te halen. De initiatiefnemers hebben de plannen met de buurt besproken. De buurtbewoners zijn overwegend positief. www.vlissingen.nl/college Maandag 5 oktober 2009 is het Veiligheidshuis Zeeland in Vlissingen geopend door staatssecre taris van Justitie, mevrouw mr. Nebahat Albayrak van de PvdA. Het veiligheidshuis is gevestigd aan het Stadhuis plein in het pand naast het stadhuis. Wat is het Veiligheidshuis? Het Veiligheidshuis Zeeland is een samenwerkingsverband met een negental organisaties onder regie van de gemeente Vlissingen. Het doel is om te werken aan de veiligheid en leefbaarheid in Vlissingen en de regio. Dat wordt gerealiseerd door een zo effectief mogelijke samenwerking tussen de deelnemende organisaties. Uitgangspunten van de samenwerking moeten zijn: een preventieve en pro-actieve aanpak, het 'klein' houden van potentieel grote pro blemen. Het voorkomen van het zogenaamde 'waterbed effect' (het verplaatsen van de problemen van de ene naar de andere wijk). De lang verwachte samenwerking tussen instanties als o.a. politie, jeugdreclassering, Bureau Jeugdzorg, Raad voor de Kinderbescher ming, gemeenten enzovoorts gaat nu van start! Het Veiligheidshuis gaat zich in eerste instantie richten op de jeugdproblematiek. Dat het Veiligheidshuis in Vlissingen is gevestigd is o.a. te danken aan het Vlissingse college, met name de inzet en vasthoudendheid van wethouder Frans Prins van de PvdA. Het is belangrijk en positief voor Vlissingen dat dit soort instituties zich vestigen in Vlissingen. Zeker vanuit sociaal oogpunt en niet te vergeten de bureaufunctie, extra banen en die hebben we nodig in Vlissingen. In maart 2010 zijn er weer gemeenteraadsverkiezingen. Als u wilt dat het huidige college nog een paar jaar doorgaat om belangrijke zaken zoals de brede school, ontwikkeling Scheldekwartier, binnenstad, toe risme en Kenniswerf, in samenwerking met de gemeenteraad, goed op de Vlissingse kaart zet, stem dan PvdA! Raadslid Ellen Lnbig, fractie PvdA Telefoon: 06 22289040, e-tnail: elubig@zeelandnet.nl www. vlissingen.pvdan l Op woensdag 30 september 2009 vond de verkiezing voor het schoonste strand van Nederland plaats. Dat de competitie voor Vlissingen dit seizoen gezien de kustversterkingswerken niet een voudig zou zijn, was vooraf duidelijk. Desondanks zijn de stranden van Vlissingen onderscheiden met drie sterren: een topprestatie met dank aan de strandwacht van Vlissingen. Het strand van West- land is verkozen tot het schoonste strand van Nederland. www.vlissingen.nl/strand De Vlissingse Bedrijven Club en de gemeente Vlissingen presenteren zich voor de derde keer gezamenlijk met de 'Vlissingen Boulevard' op de bedrijfscontactenbeurs Contacta.nl 2009. Deze business-to-business beurs vindt plaats van 13 t/m 15 oktober in de Zeelandhallen in Goes. 'vloerkaart' van 2x3 meter. Dit jaar zoomt de gemeente vooral in op de Kenniswerf, waar onderzoek, onderwijs en ondernemen samen komen. Ook zijn er filmbeelden te zien van de activiteiten die dit jaar zijn georganiseerd op het Schelde- terrein. Het samenscholingsverbod in de wijk Bossenburgh, de Hercules Seg- herslaan e.o. en de Scheldestraat e.o. dat op 6 juli 2009 door burge meester Dijkstra is ingesteld, wordt niet verlengd. Met ingang van 1 oktober 2009 is het samenscho lingsverbod in deze gebieden daarom niet meer van kracht. Het verbod was ingesteld omdat de overlast en criminaliteit zo erg was toegenomen, dat er sprake was van een veiligheidsprobleem. Het instellen van een samenscho lingsverbod heeft zijn uitwerking niet gemist. Het heeft de goedwil lende burger laten zien, dat het col lege van B&W veiligheid en leef baarheid voorop stelt. Aan overlastgevenden en criminelen is een duidelijk signaal gegeven: de straat is van ons allemaal, daar gel den de wetten en regels van onze rechtsstaat. De burgemeester heeft de steun en inzet van burgers, politie, Open baar Ministerie, ambtenaren, col lege en raad en vele anderen, zoals de buurtcomités buitengewoon gewaardeerd. www.vlissingen.nl/ samenscholingsverbod WOENSDAG 7 OKTOBER 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Commissie Financiën algemene zaken Donderdag 8 oktober 2009 Agenda (onder voorbehoud) 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 32e Wijziging van de programma begroting 2009 'Vrije ruimte 2009 II' 4. Presentatie Organisatie ontwikkeling 5. Rondvraag 6. Sluiting www.vlissingen.nl/ commissie Het ontwerp van de struc tuur- en woon visie ligt ter inzage in het stadhuis. Op donderdag 15 oktober 2009 wordt om 19.30 uur voor belangstellenden een infor matieavond gehouden op het stadhuis, Paul Krugerstraat 1 www.vlissingen.nl/ inspraak Met de Frans Naereboutprijs zet de gemeente Vlissingen jaarlijks een vrijwilliger in het zonnetje, die op een aanspre kende wijze actief is binnen de Vlissingse samenleving én zich bijzonder verdienstelijk maakt. Kent u iemand die in aanmerking komt voor de Frans Naereboutprijs? Geef zijn of haar naam dan vóór 15 oktober 2009 door. www. vl» s sin g ennl/ naereboutprijs Bent u ook zo benieuwd wat er allemaal gebeurt bij de kustversterking Nolle-Westduin? Ga dan mee op excursie met het waterschap op zater dag 10 of zaterdag 17 oktober 2009. Aanmelden kan via www.wze.nl/ nolle-westduin. De Vlissingen Boulevard biedt gele genheid tot ontmoeting en kennis uitwisseling. In een open stand, voorzien van sfeerbeelden van de stad, komt het maritieme karakter van Vlissingen tot uiting. De gemeente Vlissingen presenteert de ontwikkelingen in de stad met een aan de vergadering, raadplegen op www.vlissingen.nl/welstandscom- missie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Kruger straat 1. De data van de volgende welstandsvergaderingen zijn 15 en 29 oktober 2009. Vastgesteld bestemmingsplan Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken, ter voldoening van het bepaalde in artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening, bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 24 september 2009 het bestemmingsplan 'Para pluherziening geluidszone De Schelde/Buitenhaven' heeft vastge steld. Bij de vaststelling van het bestemmingsplan zijn geen wijzi gingen aangebracht ten opzichte van het ontwerp. Het vastgestelde bestemmingsplan, het raadsbesluit en de bijlagen lig gen met ingang van 8 oktober 2009 voor een ieder gedurende zes weken (t/m 18 november 2009), ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1, Vlissingen. Daar naast is de parapluherziening met Ondernemers kunnen op donder dag 15 oktober van 16.00 tot 18.00 uur speeddaten met wethouder Rob van Dooren. U vindt de Vlis singen Boulevard in de Noordzee- hal. www.contacta.nl het raadsbesluit en de bijlagen digitaal te raadplegen en te down loaden (in pdf) op de gemeente lijke website www.vlissingen.nl/ bestemmingsplannen. Tegen de vastgestelde parapluher ziening staat voor belanghebben den binnen de hiervoor genoemde termijn van tervisielegging beroep open bij de Afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State, Post bus 20019, 2500 AE 's Gravenhage. Geen beroep kan worden ingesteld door een belanghebbende aan wie redelijkerwijs kan worden verwe ten, dat hij geen zienswijzen naar voren heeft gebracht bij de gemeenteraad. Het besluit tot vaststelling treedt in werking met ingang van de dag, na die, waarop de beroepstermijn is verstreken, dus op 19 november 2009. Een beroepschrift heeft geen schorsende werking. Indien bin nen de beroepstermijn tevens een verzoek om voorlopige ^voorzie ning is ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State, treedt het besluit niet in werking voordat op het verzoek is beslist. Wijzigingen Kinderopvang Vlissingen Het register Kinderopvang gemeente Vlissingen is per 01-10- 2009 gewijzigd. Het gewijzigde register is terug te vinden op www. vlissingen.nl/registerkinderopvang. Bekendmaking delegatie Legesverordening Vlissingen Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat de raad in zijn vergadering van 24 september 2009 heeft besloten zijn bevoegdheid tot het vaststellen van de Legesverordening voor Vlis singen en het invoeren, wijzigen of afschaffen van leges in de bijbeho rende tarieventabel te delegeren aan het college. Dit besluit is opge nomen in het Algemene delegatie besluit. Dit besluit ligt met ingang van heden voor een ieder tijdens kan tooruren kosteloos ter inzage in de publiekshal van het gemeentehuis, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen. Een ieder kan op zijn verzoek daar van - tegen betaling van de kosten - een afschrift krijgen. Kapvergunning Wij hebben een kapvergunning verleend voor het vellen van: 20 linden, 2 Japanse sierkersen, 1 iep aan de Hogeweg/Pablo Picassop- lein, 7 elzen, 4 linden in de Bonedijkestraat, 1 els aan de Presi dent Rooseveltlaan 101, 13 popu lieren, 2 wilgen en 1 iep in de Zuid- wateringstraat (begraafplaats), 5 populieren in de Bonedijkestraat, 1 Zweedse meelbes aan de Koude- kerkseweg 59, 3 populieren aan de Beatrixlaan 2, 1 els aan de Lepel straat 2, 1 Japanse sierkers aan de Julianastraat 24. Tegen de verleende kapvergunning kan binnen de termijn van 6 weken na de dag van verzending van de vergunning (dus niet de datum van publicatie) schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij ons college. Nadere informatie over de kapaan- vraag kunt u krijgen bij de afdeling Beheer Leefomgeving (tel. 0118 - 487373). Morgen, donderdag 8 oktober 2009, vergadert in het stadhuis de com missie Financiën algemene zaken om 19.30 uur. De vergadering is openbaar en er is spreekrecht voor bezoekers. Op de agenda staat onder andere de 32e Wijziging van de pro grammabegroting 2009 'Vrije ruimte 2009II'. De volledige agenda kunt u lezen op de rechterpagina. www.vllssingen.nl/commissie Wét milieubeheer Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende melding in het kader van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Barim) als bedoeld in artikel 8.40 Wet milieubeheer hebben ontvangen: Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer van Bagels Beans Vlissingen voor het oprichten van een inrichting. De inrichting is gelegen op het perceel Oude Markt 10 te Vlissingen. Vlissingen, 7 oktober 2009 B&W van Vlissingen Postbus 3000 4380 GV VLISSINGEN

de Faam | 2009 | | pagina 10