www.middelburg.nl Schuif aan bij de wijktafel Nachtwinkel aan Domburgs Schuitvlot Het woord aan raadslid Bart de Ruiter Meepraten over lokaal gezondheidsbeleid Plaatsing ondergrondse containers in centrum Reparatie asfaltwegen Senioren in beweging De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 30 september'2009 - Pagina 8 5 oktober Nieuw Middelburg Grandcafé Willem 6 oktober Dauwendaele/Mortiere Ontmoetingscentrum Dauwendaele 7 oktober Amemuiden De Arne 8 oktober Zuid Het Palet (grote zaal) 12 oktober Veersepoort/Klarenbeek Grandcafé Willem 13 oktober Nieuw- en Sint Joosland Dorpshuis 21 oktober Griffioen Wijkverenigingsgebouw (OPDC) 5 november Sint Laurens Van Cittershof 9 november Binnenstad Schouwburg 17 november StromenwijK/t Zand De Vergulde Baars Binnenkort begint weer een nieuwe ronde wijktafels. De wijktafels vormen het overleg tussen bewoners, gemeente, de wijkwet houders en maatschappelijke instellingen, zoals politie, Woongoed en wijkverenigingen. Onderwerp van gesprek op een wijktafel is de algemene gang van zaken in uw wijk en de leefbaarheid in het bijzonder. Dit is de kans om mee te praten over ontwikkelingen binnen uw wijk. Wanneer en waar? Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Maandag Dinsdag Nieuw Middelburg Op de wijktafel Nieuw Middelburg geeft Eric Mostert (projectleider Rijkswaterstaat) een presentatie over de N57. Ook komen de activiteiten van de wijkbeheergroep aan de orde. Dauwendaele/Mortiere Tijdens de Wijktafel Dauwendaele/Mortiere is er een presentatie over het project laaggeletterdheid. Ook wordt er gesproken over het opstarten van een projectinterventieteam en een jeugdinterventieteam. Amemuiden Op de agenda van de wijktafel Amemuiden staat onder andere de sloop van het voormalig pand van Oriental Paradise en de moge lijke nieuwbouw. De heer Dillissen van Centrum Vastgoed Breda ligt dit punt toe. Ad van de Pas van de gemeente Middelburg legt de veranderingen uit bij de afvalinzameling. Ook de mogelijke sluiting van verenigingsgebouw 'de Arne' komt aan de orde. Zuid Wijktafel Zuid gaat onder andere praten over het onderhoudsplan van de straten en het project Kunst in de wijk. Welkom! De wijktafels zijn voor iedereen vrij toegankelijk en beginnen om 20.00 uur. De zalen zijn geopend vanaf 19.30 uur. Behalve Stromenwijk/t Zand, die vergadering begint om 19.30 uur en de zaal is open vanaf 19.00 uur. Agenda's en verslagen van eerder gehouden vergaderingen kunt u bekijken op www.middelburg.nl wonen en leven wijken en dorpen en dan wijktafels. Het college van Burgemeester en wethouders is voornemens een ontheffing te verlenen aan de heer E. Dekker voor de vesti ging van een nachtwinkel op het adres Domburgs Schuitvlot 19. De mogelijkheid tot vestiging van een nachtwinkel is gere geld in de lokale winkeltijdenverordening Middelburg. Deze ver ordening schept ruimte voor twee nachtwinkels, de huidige aanvraag is de eerste. Het college wil aan de vergunning twee voorwaarden/beperkin gen verbinden. Deze zijn: 1.Openingstijden Maandag tot en met vrijdag: 14.0002.00 uur Zaterdag: 14.0024.00 uur Zon- en feestdagen: 16.0024.00 uur Deze sluitingstijden liggen vroeger dan de regeling toestaat en voor de sluitingstijd van cafés. 2. Er mag geen sterke drank worden verkocht. Het betreft dan sterke drank zoals in de Drank- en Horecawet is omschre- ven(gedestilleerd). 'Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst" is een bekend gezegde. De regering heeft dit onderkent en heeft centra voor jeugd en gezin opgericht. Doel is de jeugd een gezonde toekomst te schen ken en daarmee de toekomst van onze maatschappij te waarborgen. De Ge meente Middelburg heeft specifiek jeugdbeleid ontwikkeld, gericht op de grote meerderheid van jongeren die zich normaal ontwikkelen met extra aan dacht voor hen die in moeilijkheden komen. De SGP steunt dit beleid en acht het een goede zaak. Problemen komen vaak door gezinsontwrichting en door alcohol en drugs. Een doelstelling van het gemeentelijk beleid is het terugdrin gen van het gebruik van alcohol en drugs onder jongeren. Het is dan vreemd dat in de laatste raadsvergade ring voorstellen aan de orde kwamen waarvan zeker is dat deze op dit gebied tegengesteld zullen werken. Niet minder maar meer alcohol- en drugsgebruik zal het gevolg zijn. Het gaat om de voor stellen voor een vierde nachtvergunning (in de Mortiere) en het vestigen van een Foto: Jan Koole coffeeshop in het centrum. De nacht vergunning is nodig om de exploitatie van het ZEP positief te maken. De bewo ners van De Mortiere, die zich pas gevestigd hebben in deze "zo mooie" wijk, zijn daar fel tegen, maar ja, ze zul len het gelag moeten betalen. Over de coffeeshops heb ik al eerder geschreven, ledereen weet dat drugs slecht zijn voor de gezondheid, licha melijk en geestelijk. Steeds meer gege vens komen daarover openbaar. Als we de jeugd een warm hart toedragen dan waarschuwen we hen en scheppen kaders waardoor het gebruik tegen werkt of voorkomen wordt. Dat doen we niet met de voorgestelde maatre gelen. Wat de coffeeshop betreft is er eigenlijk maar één die er legaal goed mee is: de exploitant van de shop. Hij kan er veel geld mee verdienen. Vandaar de grote interesse voor een vergunning. En dit gaat per saldo ten koste van een negatief effect op de jeugd. Een gezonde jeugd is wat we wensen en is ook nodig voor de toe komst van onze maatschappij. Ik kies daarvoor en u toch ook? Zo willen we de jeugd ook een toekomst geven. Bart de Ruiter SGP-fractie bderuiter@kliksafe.nl De Walcherse gemeenten willen graag in gesprek gaan met haar inwo ners over het lokale gezondheidsbeleid. Daarom is er op donderdag 15 oktober van 19.30 tot 22.00 uur een discussieavond in het gemeentehuis van Veere in Domburg. Belangstellenden zijn na aanmelding van harte welkom. Er is een conceptnota opgesteld die Middelburg, Vlissingen en Veere graag ter discussie aan u voorleggen. Voor de inspraakavond worden zowel politici, maatschappelijke organisaties en geïn teresseerde inwoners uitgenodigd. Terugblik De werkconferentie begint met een te rugblik op de afgelopen vier jaar, de pe riode van de vorige nota lokaal gezond heidsbeleid. Op basis van gezondheids- cijfers wordt de gezondheid van de in woners op Walcheren geschetst. Daar na worden de kaders en de voorgestel de beleidskeuzes van de nieuwe nota lokaal gezondheidsbeleid uit de doeken gedaan. In het tweede deel van de avond kunt u onder leiding van de avondvoorzitter in discussie gaan over de keuzes in de conceptnota met de drie wethouders en een medewerker van de GGD, die een panel vormen. De uitkomsten hier van worden indien mogelijk meegeno men in de definitieve nota en de verde re uitwerking ervan. Aanmelden Wilt u deelnemen aan deze werkconfe rentie? Meld u dan voor 10 oktober aanstaan de aan via mailadres bijeenkomst® ggdzeeland.nl. Indien u niet beschikt over email kunt u bellen met de GGD Zeeland, secretariaat BO telefoon: (0113) 24 94 70 van dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur U krijgt dan het definitieve programma en de conceptnota toegezonden. Geef daarom bij uw aanmelding uw (e- mail)adres door. Vanaf 1 januari 2010 zijn alle Nederlandse gemeentes verplicht om kunststoffen (KFF) gescheiden in te zamelen. Dit houdt in dat er bij alle glasbakken een extra ondergrondse container wordt geplaatst voor het inzamelen van kunststoffen. Daarnaast komt er op enkele plaatsen een ondergrondse textielcontainer. Omdat veranderingen in het straat beeld van ondergeschikt belang zijn, zijn er geen inspraakrondes. Wel kunt u voor de containers die in de binnen stad geplaatst worden bezwaar ma ken in het kader van de bouwvergun ning. Op www.middelburg.nl wonen en leven milieu en afval vindt u een overzicht van de locaties en een plan ning van de uitvoering. Voor meer informatie kunt u terecht bij de heer Eggebeen telefoon 67 53 08 of j.eggebeen@middelburg.nl In oktober worden in Middelburg en Amemuiden op 35 plekken scheuren en gaten in het asfalt gerepareerd. Op achttien plaatsen liggen klinkers in het asfalt. Ook daar komt asfalt. Heijmans wegenbouw voert het werk uit in opdracht van gemeente Middelburg. De aannemer werk onder andere op de Poelendaeleweg, Poelendaelesin- gel, Blauwedijk, Looiersingel en Veer- seweg. Bij het repareren van de scheuren en gaten worden de stra ten niet afgesloten. Waar de klinkers worden vervangen door asfalt is de rijbaan wel tijdelijk afgesloten. Per locatie duurt het werk niet langer dan een dag. De sportieve ouderengroepen in Middelburg, die sport en spel verzor gen in verschillende sporthallen in de stad, worden gefacilliteerd door w Zeelandia Middelburg. De afgelopen jaren heeft de gemeen te Middelburg, waar de recreatieve sportgroepen eerst onder vielen, tevergeefs geprobeerd een stichting in het leven te roepen om deze sport groepen, voorheen GALM-groepen te beheren. De oplossing is nu gevon den bij w Zeelandia Middelburg. De vereniging neemt de structuur en de organisatie op zich. Meer informatie bij Edwin Overbeeke, telefoon (0118) 62 87 74 of per e- mail verenigingsmanager@zeelandia middelburg.nl

de Faam | 2009 | | pagina 8