Y Lof voor de Vlissingen Promotie Trofee op de weekmarkt I dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Linedansen in De Regenboog Walchers Kerstkoor KinderKunstAtelier Kookcursus voor mannen van 55 plus Grootste banenevenement gericht op kansen Glutenvrije dieet KANDIDAATSTELLING VLISSINGEN PROMOTIE TROFEE 2009 Woensdag 30 september 2009 - Pagina 7 Topvoetbal. DOOR DENNIS RUSBERGEN MIDDELBURG - Enig cynis me is hem niet vreemd. En Hugo Borst is de man er naar om zelfs zijn eigen pro ject af te kraken, mocht het eindresultaat hem niet naar de zin zijn. Maar over Voet bal Experience, waaraan aan de rand van Middel burg hard wordt gewerkt, is de voetbaljoumalist niets dan lyrisch. "Een topattrac tie", zei hij vorige week tij dens een presentatie voor de media. Borst is samen met journalisten Mattie Verkam man, Johan Derksen en Jaap de Groot de bedenker van het 'voetbalmuseum'. Museum mag het eigenlijk niet heten. Voetbalrelikwieën als het shirt van Marco van Basten, dat hij droeg tijdens de EK-finale van 1988, en de bal van diezelfde ge wonnen wedstrijd, zijn er vanaf 17 december weliswaar te be wonderen, het gaat toch vooral om het 'beleven'. Het eerste wat de bezoeker overkomt als hij Voetbal Experience binnen wandelt, is dat hij - virtueel - wordt toegezongen door tien duizenden voetbalsupporters. En zo staat Voetbal Experience bol van de interactieve attrac ties. Of het nu gaat om nage bouwde stadioncatacomben waar je niet alleen de bijbeho rende geluiden kunt horen, maai' ook de geuren kunt op snuiven, of om een voetbalveld p Hugo Borst met de bal uit de finale van het EK 1988 dat het Nederlands elftal wist te winnen. FOTO: DENNIS RUSBERGEN waar je je schietsnelheid en sprint kunt meten aan die van iconen als Ronald Koeman en Marc Overmars. "Rare plaats hè, Middelburg voor zo'n at tractie?", vindt Hugo Borst zelf ook wel. "Maar Zeeland heeft nauwelijks overdekte topattrac ties. Zit je hier op de camping met je kinderen en het is k- weer, dan is straks die topattrac tie er wel", verklaart Borst de keuze voor Middelburg. Maar er speelde meer bekent hij. Dat Zeeland de enige provincie zon der profvoetbalclub is, blijkt een voordeel. "Neutraal terrein hè. Bovendien werden we hier in Zeeland met open armen ont vangen. We hebben ook in de Randstad gekeken hoor, maar daar was het vergunningen zus en zo, moeilijk doen. Hier kre gen we meteen alle medewer king." Borst en consorten weten de prachtigste spullen voor het museale gedeelte van Voetbal Experience te regelen. Zoals dat shirt van Van Basten. Borst: "Dat heb ik persoonlijk van hem gekregen, het was nog nat en warm. Ik heb het heel lang in een plastic tas bewaard. Acht tien jaar later rook het nog naar vies oud zweet." DST, een bu reau uit Baarn bedacht alle in teractieve attracties. Borst is on der de indruk van het resultaat. "Tuurlijk is dit ons geesteskind- je, maar we zijn ook een stel ou de mannen. Het bedenken van zulke attracties laten we graag aan anderen over. Het gaat prachtig worden. Je wordt hier straks overstelpt met geluid en beeld. Kinderen kunnen hier helemaal los gaan en de oudere mensen kunnen zich vergapen aan het verleden. Voetbal Expe rience is een mooie ontmoe tingsplaats van generaties." OOST-SOUBURG - Stichting Palladium houdt op vrijdag 2 oktober een linedance-avond in wijkcentrum De Regenboog aan de Mid delburgsestraat 113 in Oost-Souburg. De zaal gaat open om 19.00 uur en er kan worden gedanst vanaf 19.30 uur. Deelname is 2 euro. OOST-SOUBURG - Het Walchers Kerstkoor begint om dinsdag 6 oktober weer met repetities. Het projectkoor, met leden afkomstig van diverse plaatsen op Walcheren, brengt al jaren met veel succes kerstliederen ten gehore in diverse verzorgingshuizen en op de Kerstzangavond in Oost-Souburg. In drie maanden studeert het koor onder leiding van dirigent Gerard Wortman tien kerstliederen in. De repetities zijn in zaal de Rank achter de kerk.in de Kanaal straat in Oost-Souburg van 19.30 tot 21.30 uur. Info: 0118-462792. VLISSINGEN - Stichting Palladium houdt in samenwerking met Kunsteducatie Walcheren het project KinderKunstAtelier. Het is op 6,13 en 20 oktober, 3,10,17 en 24 november en op 1, 8, en 15 de cember. Het thema is Fantastische Feestjes. Deelname kost 15,00 euro en aanmelden via 0118-420460. Het is van 15.30 tot 17.00 uur in wijkcentrum Het Bolwerk aan de Lindeijerlaan 8 in Vlissingen. OOSTKAPELLE - De Stichting Welzijn Veere houdt op woensdag 14,21 en 28 oktober en op 4 november een kookcursus voor man nen uit de gemeente Veere van 55 jaar en ouder. Het is de bedoe ling dat tijdens de lessen een maaltijd bereid wordt en dat deze dan aansluitend gezamenlijk genu ttigd wordt. De cursus omvat vier les sen van 4 uur en is aan de Schoolstraat 4 in Oostkapelle. Deelname is 50 euro exclusief ingrediënten. Meer info: Ó118-583687. MIDDELBURG - UWV WERKbedrijf en gemeenten houden op donderdag 1 oktober de 7e editie van de Landelijke Banenmarkt. Bezoekers kunnen tussen 14.00 en 20.00 uur op meer dan honderd Werkpleinen en vestigingen van UWV WERKbedrijf in het land te recht voor vacatures, informatie en advies. In deze regio is de ba nenmarkt aan de Kanaalweg3 in Middelburg. GOES - De Coeliakievereniging Regio Zuid-West houdt op zater dag 3 oktober een informatiebijeenkomst over een glutenvrij dieet. Het is van 11.00 tot 14.00 uur in wijkcentrum De Spinne aan de Jo seph Lunslaan in Goes. Mensen kunnen dan de glutenvrije pro ducten proeven en kopen. Ook is er een diëtiste aanwezig, wordt er een bakinstructie gegeven en staat er een infostand. Door Marcel van derVoort VLISSINGEN - "De Vlissingen Pro motie Trofee is een leuke prijs die de mensen stimuleert om reclame voor hun stad te maken", zegt Corrie de Coninck. De Vlissingers mogen de bon in weekkrant De Faam invullen en hun favoriete kandidaat voor de tro fee van 2009 nomineren. Tijdens de markt van afgelopen vrijdag heb ben de Vlissingers hun mening gegeven. "Ik vind dat Harrie van Hal van Primera in aan merking komt voor de trofee. Hij heeft zich kapot gewerkt voor de stad", gaat Corrie verder. M. van den Dorpel vindt dat een goed idee en zegt: "Zulke mensen hebben wij nodig." M.Vos vindt het prima dat er een prijs is voor mensen die Vlissingen goed in de publiciteit brengen. Frans beaamt dit. "Eigenlijk hoort iedere stad dit te doen!" Promoten de Vlissingers hun stad vol doende? R. Altena:"Het gaat de goede kant op. De mensen worden wakker", laat ze weten. Gerda Kluijfhout vindt dat de uit straling van de stad beter moet worden. Zodat Vlissingen als geheel goed in de pu bliciteit komt. Toon Sohier weet geen ge schikte kandidaat voor de trofee, maar hij vindt het prettig dat er iets wordt gedaan voor iemand die zijn stad promoot. Fred van de Berge tipt direct Leon Riekwell van de Culturele Raad."Hij zet zich jarenlang in en heeft volgens mij nooit een prijs gewon nen." Een dag later willen de Oost-Souburgers in de Kanaalstraat eveneens hun visie op de trofee geven. John Aerssens; "Er zijn al zo veel prijzen, deze vind ik niet belangrijk." Daniëlle Simonse stelt juist dat de trofee misschien een goede werking voor de ge meente Vlissingen heeft. E. de Jonge vindt dat de organisaties die evenementen in Sou burg organiseren de prijs verdienen. A. de Schipper gaat daarin mee. Gegevens indiener: Naam (Eventueel) bedrijf Straat en huisnummer Postcode en woonplaats Telefoon E-mailadres: nomineert als kandidaat voor de Vlissingen Promotie Trofee 2009 de navolgende privépersoon bedrijf organisatie instelling Naam (of bedrijfsnaam) (Eventueel) contactpersoon Straat en huisnummer Postcode en woonplaats Telefoon E-mailadres: Reden(en) van deze kandidaatstelling: (eventueel vervolgen op een vervolgvel) Plaats en datum Handtekening Deze kandidaatstelling ingevuld en ondertekend vóór 15 oktober 2009 opsturen naar: Stichting Vlissingen Promotie T.a.v. jury Vlissingen Promotie Trofee 2009 Oude Markt 3 ('t Spui) 4381 ER Vlissingen Het reglement van de Vlissingen Promotie Trofee kan schriftelijk worden opgevraagd bij bovengenoemde stichting of via e-mail op vlissingenpromotie@spui.nl. van toepassing zijnde situatie omcirkelen a.u.b. Foto:Jasper Karman

de Faam | 2009 | | pagina 7