Jongeren tonen weinig interesse in beleid V 4 Officiële Mededelingen milieu dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Kort Hogeschool Zeeland helpt universiteit op Ambon Politiek Café Lezing Groei Bloei Rondleiding Fort Rammekens Lichtjes in een donker bos Excursie door het Veerse Bos Daar vraag je me wat Concert voor het goede doel van de Provincie Zeeland Provincie Zeeland Informatie over het .provinciaal bestuur, zoals Provinciewerk, vindt u op www.zeeland.nl Woensdag 30 september 2009 - Pagina 45 VLISSINGEN - In de nota Inte graal Jeugdbeleid gemeente Vlissingen 2009-2012 wordt af gevraagd wat de jongeren wil len. Die vraag blijft onbeant woord, omdat de jeugd het laat afweten als ze om een mening wordt gevraagd. CDA Gemeen teraadslid Marianne Klooster boer heeft de jongeren in de co lumn van de gemeentepagina in weekkrant De Faam vorige week opgeroepen iets van zich te laten horen en Vlissinger Alex Soplantila vindt dat er te weinig pogingen worden gedaan om de jeugd een rol in het voor hen bestemde beleid te laten spelen. "Er is één keer een pizzaparty op het stadhuis gehouden. Acht jongeren zijn er geweest. Ande re pogingen om de jeugd erbij te betrekken heb ik niet gezien", moppert Alex. "Er staan zeven entwintig punten in de jeugd- nota, maar er wordt te weinig met de jeugd gepraat over hun ideeën, wensen en of ze mee willen werken. Zo gaat het langs ze heen", gaat hij verder. De jeugdnota is een omvangrijk verslag van wat er voor jongeren in Vlissingen wordt gedaan of moet gaan gebeuren. Er is veel aandacht voor veiligheid met als onderdelen het terugdrin gen van overlast door jongeren in buurten en wijken, opvang van zwerfjongeren en jeugd met huisvestingsproblemen en zor gen dat kindermishandeling af neemt. Verder komen onder andere goed voorbereid op de toekomst, gezond en veilig op groeien, talenten ontwikkelen en plezier hebben en een steen tje bijdragen aan de maatschap pij aan bod. Alex: "Het is een op sommingvan zaken die al lopen en weinig nieuwe dingen." Hij stelt voor dat de jongeren als nog geprikkeld worden om over hun beleid mee te praten. Alex denkt aan een digitale inspraak mogelijkheid dat de jongeren aanspreekt. Marianne: "Vol gens mij is er op de gemeentelij ke website bij 'Vlissingen Jong' al die mogelijkheid. Maar daar wordt weinig gebruik van ge maakt." Wat vindt ze ervan dat weinig jongeren gehoor geven aan een oproep om mee te pra ten? "Dat is jammer. Mijn zoons mopperen over wat Vlissingen niet voor ze doet. Maar hebben niet het geduld om zichzelf erbij te betrekken. Bij jongeren moet het snel gebeuren. Bij een ge meente duurt het nu eenmaal een tijd en daardoor is de jeugd niet lang gemotiveerd", zegt ze. VLISSINGEN - Directeur van het Maritiem Instituut (onder deel van de Hogeschool Zee land), Guus Verhagen, is vori ge week teruggekeerd vaneen reis naar Indonesië. Daar zijn afspraken gemaakt met uni versiteit Pattimura op Ambon om te helpen met de wederop bouw van de afdeling scheeps bouw en gcheepsmachine- bouw. Samen met de universiteit van Surabaya, die ook een afdeling scheepsbouw heeft, gaat het Maritiem Instituut 'de Ruyter' de universiteit van Ambon helpen om hun lesstof te ver nieuwen, nieuwe lesmetho den te introduceren en mate rialen te zoeken om practica in te richten. MIDDELBURG - De afdeling Middelburg van de Socialisti sche Partij houdt woensdag 7 oktober om 19.30 uur een Poli tiek Café. De bijeenkomst is in Espressobar Ko d'ooooooor aan de Lange Noordstraat 43 in Middelburg. 'Een autoluwe binnenstad' is het onderwerp van deze avond. De SP vreest door een aantal factoren voor een ongewenste verkeers stroom dwars door de histori sche binnenstad. De partij ziet hiervoor een aantal oplossin gen en heeft daarom deskun digen uitgenodigd om hier over te debatteren. Iedereen is welkom en de toegang is gra tis. SEROOSKERKE - "Planten voor de kleigrond" is de titel van de lezing die C. van Gelde ren op woensdag 7 oktober zal geven. KMTP Groei Bloei houdt deze avond in De Zand- put in Serooskerke. Tijdens de lezing wil de heer van Gelde ren kennis en inzicht geven over welke planten goed groei en en bloeien op de "zware klei". De heer van Gelderen is mede-eigenaar van kwekerij Esveld in Boskoop. De avond begint om 20.00 uur. Leden kunnen op vertoon van hun pas gratis naai' binnen, niet-le- den betalen 5,00 euro. RITTHEM - Onder leiding van een gids van Staatsbosbeheer kan Fort Rammekens op zon dag 18 en op zondag 25 okto ber bezocht worden. Ook gaat de rondleiding door de kreken en bossen rondom het fort. De excursie begint om 14.00 uur bij het fort aan de Ramme- kensweg in Ritthem. Kosten 2,50 euro per persoon, kinde ren tot zes jaar gratis. Meer in formatie via 0118-412498. OOSTKAPELLE - Tijdens de Lichtjes in een donker Bos wandeling op zaterdag 24 ok tober De bomen en het Kas teel Westhove vormen een spannend decor, neemt de boswachter van Staatsbosbe heer de deelnemers mee op een tocht door de Manteling. Het begint om 20.30 uur vanaf Terra Maris aan de Duinvliet- weg 6 in Oostkapelle. Voor de jongste kinderen is er om 19.00 uur een voorstelling van theater Grrrrr. Meer informa tie via 0118-582620. VEERE - Wandelen met een gids van Staatsbosbeheer door het Veersé Bos kan op dinsdag 27 oktober. Tijdens de excur sie worden vogels gespot en planten bekeken. Het begint om 14.00 uur bij het Kamphuis aan de Landschuurweg in Veere. Deelname kost 2,00 eu ro voor volwassenen en 1,00 euro voor kinderen. Meer in formatie via 0118-597268. OOSTKAPELLE - Museum Terra Maris in Oostkapelle houdt op woensdag 14 okto ber het natuurspreekuur Daar waagje me wat. Het gratis na tuurspreekuur is in de ont vangsthal van Terra Maris van 14.00 tot 16.00 uur. Collectiemedewerkster en biologe Betty Ras beantwoord alle vragen die mensen heb ben over hun vondsten in de natuur. VLISSINGEN - In het Arse naaltheater in Vlissingen is er op zondag 18 oktober een be nefietconcert voor de bouw van het Abba Kinderhuis voor wezen in India. Initiatiefne mer voor deze avond is Stich ting de Heilbode. Het kindertehuis biedt kansar me kinderen onderdak, eten, drinken, kleding, onderwijs, medische zorg en bovendien liefde en een hoopvolle toe komst. Het concert begint om 19.30 uur. Joany Muskiet ver zorgt samen met haar negen koppige More Gospel Band een optreden. Met haar gewel dige stem en grote toewijding, schakelt ze moeiteloos tussen de genres Jazz, Blues, Soul en R&B. JIIIIIIIL Milieu-effectrapportage Mercuria Terminals Flushing B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland maakt bekend dat zij een vergunnin gaanvraag ingevolge de Wet milieube heer en een milieueffectrapport (MER) heeft ontvangen van Mercuria Terminals Flushing B.V. voor het ver groten van de opslagcapaciteit voor vloeibare aardolieproducten met 354.000 m3. Het betreffen klasse 3 en 4 vloeistoffen, zoals bijvoorbeeld diesel/ gasolie. De uitbreiding met nieuwe opslagtanks zal plaatsvinden in twee fasen. Het initiatief wordt gerealiseerd bij de bestaande inrichting van Mercuria. gelegen aan Haven 9890 op het indus trieterrein Vlissingen-Oost. Het MER, de vergunningaanvraag en de overige daarop betrekking hebben de stukken liggen van 1 oktober 2009 tot en met 11 november 2009 ter inza ge bij - bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middel burg, op werkdagen van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kantoor uren. - in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur; - in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, op werkdagen van 8.30-12.30 uur. Een ieder kan tot en met 12 november 2009, bij voorkeur schriftelijk, ziens wijzen over het MER indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, post bus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden- verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. De tijdens bovengenoemde inspraak- termijn in te brengen zienswijzen die nen betrekking te hebben op het niet voldoen van het MER aan de wettelijke regels, mede gelet op de eerder gege vens richtlijnen, dan wel op onjuisthe den die het rapport bevat. Eventuele zienswijzen met betrekking tot de ver gunningaanvraag en de nog op te stel len ontwerp-beschikking kunnen pas in een latere fase van de vergunnin genprocedure worden ingebracht. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot de heer P.M. Witkam (tel. 0118-6317491. Ontwerpvergunning bemaling aanleg fietstunnel Van 't Hofweg Middelburg. Gedeputeerde Staten van Zeeland wil len de door Kombinatie Uitvoering N57 aangevraagde vergunning Grondwaterwet verlenen met voor schriften ter bescherming van de bij het Grondwaterbeheer betrokken belangen. Het betreft hier het tijdelijk onttrekken van grondwater ten behoeve van de aanleg van kunstwerk 10, een fietstun nel, in het kader van de aanleg van de N57, ter plaatse van de Van 't Hoffweg te Middelburg. De aanvraag en de ontwerpvergunning liggen van 1 oktober tot en met 11 november 2009 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 en desgevraagd buiten kantooruren en bij de gemeente Middelburg, dienst ruimte, afd. vergun ningen en handhaving, Kanaalweg 3, op werkdagen van 8.00-15.30 uur en (na telefonische afspraak 0118-675000) op donderdagavond. Na 11 november 2009 tot einde, beroepstermijn liggen de stukken ter inzage op genoemde plaat sen en tijden. Tot en met 11 november 2009 kan een. ieder schriftelijk of mondeling zienswij zen over de ontwerpvergunning naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg. De aanvrager van de ver gunning zal zo nodig in de gelegenheid gesteld worden te reageren op de naar voren gebrachte zienswijzen. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot E. J. Lere, (tel. 0118-631189). Besluit accepteren melding Thermphos International B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de melding Wet milieu beheer van Thermphos International B.V. te'Vlissingen-Oost. De melding heeft betrekking op het opslaan van LPG flessen bij de havenloods,. Het besluit en de melding kunnen wor den ingezien tot en met 3 november 2009: - bij de Directie ruimte, milieu en water,' Het Groene.Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8.00-17.00 uur en des gevraagd buiten kantooruren, en; - in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00- 16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 3 november 2009 tegen dit besluit schrif telijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kun nen om een voorlopige voorziening vra gen bij de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten-kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot dhr. PM. Witkam, tel. (0118) 631749. Besluit accepteren melding DELTIUS B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de melding Wet milieu beheer van Deltius te Vlissingen. De melding heeft betrekking op het aan sluiten van Sloecentrale B.V. en Arkema Vlissingen B.V. op de AWZI bak, locatie Europaweg Zuid 4 te Vlissingen-Oost. Het besluit en de melding kunnen wor den ingezien tot en met 3 november 2009: - bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8.00-17.00 uur en des gevraagd buiten kantooruren, en; - in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00- 19.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 3 november 2009 tegen dit besluit schrif telijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kun nen om een voorlopige voorziening vra gen bij de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot D.H.B. Voorwerk, tel. (0118) 631147. Besluit accepteren melding Thermphos International B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de melding Wet milieu beheer van Thermphos International B.V. te Vlissingen. De melding heeft betrekking op het formaliseren van de olieopslaglocatie binnen de inrichting aan de Haven 9890 te Ritthem. Het besluit en de melding kunnen wor den ingezien tot en met 3 november 2009: - bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8.00-17.00 uur en des gevraagd buiten kantooruren, en; - in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00- 16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 3 november 2009 tegen dit besluit schrif telijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6(301", 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kun nen om een voorlopige voorziening vra gen bij de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot D.H.B. Voorwerk, tel. (0118) 631147.

de Faam | 2009 | | pagina 45