Spaan flBBqë Kinderen zijn een kostbaar geluk Hard licht dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEÉKKRANT.NL Wat gaat het ons eigenlijk kosten? Woemsdag 30 september 2009 - Pagina 41 Vervolg van pagina 40. Veere - het vernieuwen van serre dak Markt 19,(16-9) Tegen deze aanvragen kan pas een bezwaarschrift ingediend worden na dat op de aanvraag is beslist (in prin cipe binnen 12 weken) AANVRAAG SLOOPVERGUN NING (bekendmaking ingevolge arti kel 41 Woningwet - tussen haakjes staat de datum van ontvangst) Grijpskerke - het geheel slopen van aanbouw ach tergevel Jacob Catsstraat 5;(15-9) Westkapel Ie - het gedeeltelijk slopen van asbest houdende buizen Prelaatweg 6;(15- 9) - het gedeeltelijk slopen van asbest de len Europaplein 10; 1 8-9) Tegen deze aanvragen kan pas een bezwaarschrift ingediend worden na dat op de aanvraag is beslist (in prin cipe binnen 12 weken) VERLEENDE BOUWVERGUN NINGEN (tussen haakjes staat de datum van verzending) Biggekerke - het oprichten van een woning Der- rienk 12;(17-9) Koudekerke - het oprichten van een opslagloods en een kantoor Karreveld 64;(17-9) Oostkapelle - het wijzigen van een vergunning voor het vergroten van een woning Noordweg 37;( 17-9) Westkapelle - het vernieuwen van een zomerhuis Joossesweg 79;(17-9) Belanghebbenden kunnen in de meeste gevallen tot 6 weken na de tus sen haakjes staande datum bezwaar maken. (Zie: bezwaar, beroep en voorlopige voorzieningen). U kunt de stukken inzien op het gemeentehuis te Domburg. VERLEENDE SLOOPVERGUN NINGEN (tussen haakjes staat de datum van verzending) Domburg - het slopen van schuren en opstallen Trommelweg 4;( 17-9) Westkapelle - het slopen van een zomerhuis Joos sesweg 79;( 17-9) Belanghebbenden kunnen in de meeste gevallen tot 6 weken na de tus sen haakjes staande datum bezwaar maken. (Zie: bezwaar, beroep en voorlopige voorzieningen). U kunt de stukken inzien op het gemeentehuis te Domburg. ONTWERPBESLUIT MONUMEN TENVERGUNNING Er is een ontwerpbesluit gemaakt op grond van de Monumentenwet 1988 voor; Oostkapelle - het restaureren en verbouwen van het pand Molenweg 36; (9-6) Vrouwenpolder - het verbouwen van een landbouw- schuur naar woning en recreatief ap partement Koningin Emmaweg 26; (14-9) De ontwerpbesluiten liggen van 1 ok tober t/m 12 november 2009 voor iedereen ter inzage. Tijdens deze peri ode kunt u schriftelijk zienswijzen over de ontwerpbesluiten indienen bij het college. WIJZIGING BESTEMMINGS PLAN "BUITENGEBIED" T.B.V. VROUWENPOLDER Wij zijn van plan om voor het oprich ten van een woning en recreatief ap partement in de bestaande monumen tale schuur op het perceel Koningin Emmaweg 26 het bestemmingsplan Buitengebied te wijzigen. In het gel dende bestemmingsplan Buitengebied heeft dit perceel de bestemming Woondoeleinden verkregen. De ge plande verbouwing is in strijd met deze bestemming. In artikel 13A en 34A van de bestem mingsplanvoorschriften is een be voegdheid opgenomen voor het colle ge om de geldende bestemming te wij zigen. De aanvraag voldoet aan de in het bestemmingsplan opgenomen cri teria voor het toepassen van deze bevoegdheid. De aanvraag ligt van 30 september t/m 11 november 2009 ter inzage. Tijdens deze perio de kunt u een zienswijze bij het colle ge indienen. Als u mondeling een zienswijze wilt indienen kunt u hier voor contact opnemen met mevr. M. Van Vugt, tel. 0118-555342. Het ont werp besluit is ook in te zien op onze website www.veere.nl, onder "visie en beleid", "bestemmingsplannen GEMEENTERAAD Donderdag 1 oktober, 19.30 uur in de raadszaal van het gemeentehuis te Domburg. Agenda: -Spreekrecht voor de burgers. Vooraf melden bij de griffier Ron Waverijn tel. 0118-555410; e-mail griffie@veere.nl. - aanleg strandje nabij het Bastion in Veere - aankoop grond en aanleg toegang spad als onderdeel wandelroute Grijpskerke - verkoop voormalige gemeentehuis Aagtekerke aan Protestantse Ge meente Aagtekerke - beschikbaar stellen bijdrage uit fonds sociale woningbouw voor het WoZo- Co Aagtekerke - beschikbaar stellen reserve voor res tauratie vloedpalen stadshaven Vee re - haalbaarheidsonderzoek ontwikke ling Singelgebied Domburg - instemmen met het convenant noor delijke rondweg Serooskerke en financiering N 57 - gezamenlijke huisvesting SDW, Lé- TE/ADZ en Kredietbank Walcheren - Projectvoorstel en bijdrage opstelling plan van aanpak pilot ruiterroutenet- werk - Ie begrotingswijzing 2009 en be groting 2010 LéTE - subsidiëring van peuterspeelzaal- werk - 1 e kwartaalrapportage en 2e begro tingswijziging 2009 SDW - renovatie en huur scoutinggebouw "De Wip" te Koudekerke - reconstructie van de Duinweg en de Randduinweg te Oostkapelle - keuze reconstructie wegen 2011 en 2012 - eindrapport van de rekenkamercom missie over het nakomen van toezeg gingen - 7e Begrotingswijziging 2009 - 8e Begrotingswijziging 2009 COMMISSIE RUIMTELIJKE ONT WIKKELING Maandag 5 oktober 2009, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis aan de Traverse 1 te Domburg. Agenda - Spreekrecht voor de burgers. Vooraf melden bij de commissiegriffier Jan Muizelaar tel. 0118 555335; e-mail griffie@veere.nl - Voortgang N57 - Informatie onderzoeksvragen woon- onderzoek - Voortgang Singelproject - Voortgang plannen Zoutelande - Voortgang "Veere anno..." - Instemmen uitvoering het energiebe heer gemeente Veere - Instemmen met niet realiseren trap veld op Koningshof Koudekerke - Bestemmingsplan 1 e herziening Kom Biggekerke en Kom Meliskerke COMMISSIE FINANCIEEL BELEID EN ALGEMEEN BESTUUR Woensdag 7 oktober 2009, 19.30 uur in het gemeentehuis aan de Traverse 1 te Domburg Agenda: - Spreekrecht voor de burgers. Vooraf melden bij de commissiegriffier Ron Waverijn tel. 0118-555410; e-mail griffie@veere.nl. - Veiligheidsregio - Kwestie krediet Landsbanki - Voorstel 2e Bestuursrapportage - Voorstel start- en kadernotitie sport- nota - Voorstel deelname aan het Regioaal Informatie- en Expertise Centrum (RIEC) TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u tijdens openingstijden inzien bij de centrale publieksbalie van het ge meentehuis, Traverse 1 te Domburg. Openingstijden van de balie zijn van maandag t/m vrijdag dagelijks van 09.00 tot 16.00 uur. Op donderdag tot 19.00 uur (met uitzondering van Burgerlijke Stand zaken). Kijk ook eens op onze website www.veere.nl. BEZWAAR/BEROEP/VOORLO PIGE VOORZIENING Tegen een groot aantal besluiten kan een bezwaarschrift worden inge diend. Dat moet schriftelijk gebeuren, ondertekend zijn, binnen de genoem de termijn (vaak 6 weken na de ver- zenddatum aan de aanvrager) en moet tenminste het volgende bevatten: naam en adres indiener; dagtekening; een omschrijving van het besluit waar tegen het bezwaar is gericht; de gron den van bezwaar. U moet uw bezwa ren richten aan het bestuursorgaan dat de beslissing heeft genomen: het col lege van B W, de burgemeester of de gemeenteraad, Postbus 1000, 4357 ZV in Domburg. De gemeente moet de zaak opnieuw bekijken aan de hand van de genoemde argumen ten en een nieuw besluit nemen. Als u het daar nog niet mee eens bent, kunt u hiertegen binnen zes weken in beroep gaan. U doet dat bij de sector bestuursrecht van de rechtbank. Niet iedereen kan tegen elk besluit een bezwaarschrift indienen, in de meeste gevallen moet iemand rechtstreeks ge volgen van dat besluit ondervinden. Als er sprake is van spoed kan naast het indienen van een bezwaarschrift ook een voorlopige voorziening ge vraagd worden bij de Voorzieningen- rechter. Voor informatie kunt u bellen (0118) 555 444. Domburg, 30 september 2009 Burgemeester en wethouders van Veere Kinderen: een kostbaar bezit nen daalt het besteedbare maandinkomen na de gezins uitbreiding met honderden eu ro's, terwijl de uitgaven met een vergelijkbaar bedrag stijgen. Een kwart van de ouders vindt dat de kosten van gezinsuitbrei ding hoger zijn dan ze van te vo ren hadden verwacht. In het jonge gezin zou alle aandacht uit moeten gaan naar de nieuwe telg, maar bij meer dan helft FOTO: ED DEWAERHEUT wordt ook veel tijd opgeslokt door de geldzorgen. Overigens zijn het niet alleen de gestegen kosten die de het gezin parten speelt, maar ook de lage re inkomsten. Meer dan de helft van de ouders gaat na de ge boorte van hun eerste kind minder werken. Aan een ding wordt door de jonge ouders echter beduidend minder uit gegeven: uitgaan. Hoewel ik geen huis zoek, volg ik nauwgezet de advertenties waarin onroerend goed wordt aangeboden. Vooral in het weekend doe ik dat. Dan staan er plaatjes bij. Ik maak me zorgen over de teloorgang van het donkere hoekje. Het gaat verloren door een explosieve toename van glas. Schuifpuien en mans hoge ramen zijn sche ringen inslag. Ik vind dat erg, liefhebber als ik altijd ben geweest van het donkere hoek je in huis. Het lijkt wel alsof er in de moderne architectuur geen ani mo meer voor bestaat. Een kind dat zich vandaag de dag wil terugtrekken in een donker hoekje zal het, in die van glas verge ven nieuwbouw, moe ten doen met een gangkast, met alle ge varen van dien. Zo'n kind, dat de af zondering van gang- of meterkast heeft verkozen, kan zomaar worden vergeten. Hoe vaak gebeurt het niet dat de afwezig heid op de achterbank van een groot- en of schoonouder, pas honderd kilometer na het tanken wordt opgemerkt? En dan altijd dat dilemma: teruggaan of doorrijden? Onder een trap kun je je ook al niet meer met goed fatsoen terugtrekken. De moderne trap kent open treden en cirkelt zich in de vrije ruimte omhoog. Zaterdag bood een makelaar een door Jan des Bouvrie ontworpen villa aan. Nou ja, Jan des Bouvrie zal de villa niet zelf hebben on tworpen, maar zijn naam hebben ver leend aan het project van een wanhopige ontwikkelaar. Twee muren waren zichtbaar op de fo to. Centraal stond een tot de nok rei kende glazen uit- stitiping van ander half bij zes meter waarachter zich waarschijnlijk het door en door lichte trappenhuis be vond. Aan weerszij den van de monstruositeit twee schuifpuien. In de muur links zag ik foto: peter elenbaas twee maal twee openslaande glazen deuren. Ik vroeg me af of de bewoners aan het ontbijt, bij het opgaan van de zon, een andere zonnebril zouden moeten dragen dan tijdens het diner met, waar je ook zat, laag invallend licht uit het westen. En dan vergeet ik nog het probleem van het dropwater. Waar vind je in zo'n huis in godsnaam een plek duister genoeg om de inhoud van de weckfles tot wasdom te laten komen? Reageren op de column van Henk Spaan? Ga naar www.deweekkrant.nl/spaan Het Nibud adviseert aan staande ouders zich finan cieel voor te bereiden op de komst van een kind en goed na te denken over de conse quenties. Het Nibud-boekje 'Geld Wijzer Kinderen', met uitleg over de financiële ge volgen van gezinsuitbreiding, kan daarbij helpen. Zie ook Nibud.nl. Eigenlijk-weet iedereen het wel: kinderen zijn duur, vooral als ze gaan studeren. Maar het besef dat het al bij de geboorte begint is toch niet bij iedereen aanwe zig. Dat concludeert het Nibud, Nationaal Instituut voor Bud getvoorlichting, in het onder zoek 'Financiële gevolgen van gezinsuitbreiding' De komst van kinderen heeft aanzienlijke gevolgen voor de portemonnee van ouders. Ze staan vaker rood, hebben vaker betalingsachterstanden en ha len vaker geld van hun spaarre kening. Ook spaart ruim een derde van de jonge gezinnen minder dan voor de komst van hun kind. De meeste ouders bereiden zich financieel niet voor op gezins uitbreiding. Dat kan grote ge volgen hebben, want twee op de drie jonge ouders krijgen toch met geldproblemen te ma ken in de vorm van roodstand of betalingsachterstanden. Na de gezinsuitbreiding komt min der dan de helft goed rond. Bij ruim de helft van de gezin-

de Faam | 2009 | | pagina 41