Bus in Borsele Dick Visser over zijn statenlidmaatschap O Provincie maakt mogelijk Kleurige bermen Provinciewerk Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Provinciale Staten Profiel: Statenlid ChristenUnie (CUJ, inspecteur bij de politie van beroep, houdt van hardlopen en fietsen en vindt de duinen en stranden op Walcheren en Schouwen-Duiveland én de stad Middelburg de mooiste plekken in Zeeland. Woont in Middelburg. Invloed goed benutten "Ik ben gevraagd Statenlid te worden in 2000. Hierop heb ik 'ja' gezegd, omdat ik mij graag in wilde zetten voor alle inwoners van Zeeland. Als Statenlid heb je een bepaalde invloed om zaken voor de inwoners van Zeeland zo goed mogelijk te realiseren. Ik doe dat vanuit mijn christelijke geloofsovertuiging. Vanuit die overtuiging heb ik ook een verantwoordelijkheid naar de mensen toe. De fractie van de ChristenUnie stelt zichzelf voortdurend de vraag: Is het goed voor de Zeeuwse inwoners? Ook willen wij opkomen voor de "zwakkeren" in de samenleving. Zij hebben net als iedereen recht op go.ede leefomstandigheden en mogelijkheden om zich te ontwikkelen. We hebben onder andere stageplaatsen bij de provincie gecreëerd voor mensen met een beperking.' Verantwoordelijkheid 'In deze tijd van bezuinigingen moet de provinciale politiek zich afvragen: waar zijn wij ver antwoordelijk voor? Werkgelegenheid en de Jeugdzorg zijn belangrijk. Maar ook de veiligheid op de Westerschelde en de leefbaarheid in de kleine kernen. Een belangrijke taak is het betrekken van jongeren bij de politiek. Zij zijn de toekomst. Door jongeren serieus te nemen en met hen te praten, merken wij, dat jongeren belangstelling krijgen voor de politiek. Jongeren reageren positief als zij gevraagd worden om mee te den ken over onderwerpen die van belang zijn voor de Zeeuwse samenleving. Tijdens de bijeen komsten met het jongerenplatform van de CU hebben we gesproken over openbaar vervoer naar elke kern in Zeeland, hoe de jeugdzorg beter kan en wat je kan doen als je merkt dat iemand slachtoffer is van huiselijk geweld.' Meer informatie over Provinciale Staten vindt u op: http://ps.zeeland.nl/. Kleur aan de kant van de Vrouwenpolderseweg De Zeeuwse bermen worden steeds kleuriger. Dat komt omdat de provincie de ongeveer 500 hectare berm ecologisch beheert. De najaarsmaaibeurt is nu in volle gang. Schuilplaats Door in het najaar te maaien en het maaisel af te voeren, verdwijnen voedingsstoffen uit de berm. Hierdoor verschraalt de berm en wordt de variatie aan planten groter. Zo komt het dat er in ecologisch beheerde bermen veel plantensoorten bloeien, soms wel vijftig verschillende soorten in één berm. Dieren die leven van deze planten of een schuilplaats vinden in de berm, profiteren er ook van. In de bermen leven kleine zoogdieren, vogels en insecten en bijna alle dagvlinders die er in Zeeland zijn. Van het maaisel wordt veevoer of compost gemaakt. Goed zicht Uitzichthoeken op kruispunten en verkeersstroken langs wegen en fietspaden vallen buiten het ecologisch bermbeheer. Vanwege de verkeersveiligheid wordt daar vaker gemaaid. De provincie houdt zich als wegbeheerder aan de regels van de Flora en Faunawet en stelt vast wat, wanneer én hoe het maaien moet gebeuren. Het maaien zelf doet de groen-aannemer. Ook Z-zine ontvangen? Z-zine is het online magazine van de Provincie Zeeland. Foto's, filmpjes, animaties en korte teksten laten zien waar de provincie werk van maakt. Z-zine verschijnt periodiek en een abonnement is gratis. Wilt u Z-zine ook ontvangen? Kijk dan op www.watdoenzenu.nl. Meer weten? De folder over ecologisch bermbeheer 'Zeeuwse bermen steeds bonter' kunt u opvragen bij het informatie centrum via infocentrum0zeeland.nl of 0118-63 14 00. In deze rubriek vertellen we over organisaties, projecten of evenementen die (mede) subsidie ontvangen van de Provincie Zeeland. Dit keer het project 'Bus in Borsele. De organisatie van het project 'Bus in Borsele' door de gemeente Borsele is in volle gang. Half november vinden de eerste ritten met de rolstoeltoegankelijke bus plaats, zoals naar de weekmarkt in Goes of Middelburg. Vrijwilligers zijn de drijvende kracht achter de bus. Weg met eenzaamheid De bus wordt aangeschaft in het kader van het project "Kijken achter de geraniums" van de gemeente Borsele. Met dit project pakt de gemeente het onderwerp eenzaamheid aan. Het vervoer naar activiteiten is voor sommigen vaak een probleem. De provincie heeft 'De Bus in Borsele' met in totaal 60.000 euro gesubsidieerd. Vanuit het EU-programma plattelands ontwikkeling (P0P2) en vanuit.de Beleidsprogrammering Sociale Zorg (BSZ). POP2 is er onder andere op gericht de leefkwaliteit op het platteland te bevorderen. De provincie voert het programma uit vanaf 2007 tot en met 2013. Olga Idema, projectleider gemeente Borsele: 'De provincie heeft ons enorm geholpen met het verkrijgen van de Europese subsidie. Daar zijn we erg blij mee. We gaan uit van zo'n 150 ritten per jaar met een gemiddelde van zes deelnemers per rit naar leuke activiteiten.' Vrijwilligers gezocht Enthousiaste vrijwilligers kunnen zich aanmelden bij Linda Duvekot, coördinator van het Steunpunt Vrijwilligers en Mantelzorg Borsele via vwsborsele0vrijwilligershuis.nl of 0113- 31 61 57. Bezoekadres: Poelvoordestraat 1 in 's Gravenpolder. Borsele zoekt nog chauffeurs, begeleiders en mensen die zitting willen nemen in het stichtingsbestuur. Meer informatie? Kijk voor meer informatie over bet P0P2 plattelandsontwik kelingsprogramma: http://loket.zeeland.nI/europa/subsidies/pop2/.0f op www.zeeland.nl/bsz voor meer informatie over de Beleidsprogrammering Sociale Zorg. Volg de vergadering van Provinciale Staten op internet Regiekast Statenvergadering Vrijdag 2 oktober vindt vanaf 9.30 uur de vergadering plaats van Provinciale Staten in de Statenzaal, Abdij 6 te Middelburg. U kunt deze vergadering live volgen via internet en Omroep Zeeland. Er is geen speciale software nodig. Een 'pop-up blocker' moet u uitschakelen, indien u de Statenvergadering via internet wilt volgen. Meer informatie over de online vergaderingen? http://ps.zeeland.nl/statenvergadering/onlinevergadering Provincie Zeeland r Colofon Redactie afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland. Opmaak Prepress Provincie Zeeland. Fotografie Jan Ploeger. Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatiecen trum. Via de e-mail infocentrumfazeeland.nl of per telefoon op 0118- 631 4 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6, 4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt op 14 oktober 2009.

de Faam | 2009 | | pagina 14