Viskwekerij Neeltje Jans BV 80-jarige toppianist in Zeeland Walk Inn heet nu De Paljas Autorijden leer je zo Bij besteding van elke 15,00 aan mosselen ontvangt U GRATIS een Tapas pakket de nieuwe website: www.neeltjejansmosselen.11l Faelweg 1 (nabij Deltapark Neeltje Jans) 4354 RB Vrouwenpolder, Tel. 0111-653451 Tapas pakket lx fles witte wijn 4x mosselkroket lx pot saus naar keuze ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Ga naar onze nieuwe website www.vanbellewonen.nl en maak kans op een wooncheque t.w.v. 250,- Actie is geldig van 01-10-2009 t/m 31-10-2009 I Voor prijzen, routebeschrijving en verdere informatie, kijk op Openingstijden: Maandag - Vrijdag 8.00-16.00 uur, zaterdag 8.00-14.00 uur «Eaïfsraiciftiin De Faam Woensdag 30 septemb.er 2009 - Pagina 12 f MIDDELBURG - De hoog begaafde concertpianist Daniel Wayenberg, viert 11 oktober zijn tachtigste ver jaardag. Het wonderkind, dat sinds zijn zeventiende nabij Parijs woont maar zijn wieg in Den Haag had, geeft drieëntwintig jubi leumconcerten in Neder land. Zondag 1 november speelt hij in de Stads schouwburg Middelburg om 15.00 uur. Een tweede concert in Badpa viljoen Domburg, rondom Kerst, is in optie. De Middel burgse schrijver Ben Daeter, komt in februari in het kader van het jubileum met een nieu we versie van de eerder versche nen biografie Daniel Wayen berg, 70 jaar concertpianist. On der de titel Daniel Wayenberg 80 jaar, brengt hij nieuw verkre gen interessante informatie over het leven van de pianist aan het licht. "Het is een pianist van topni veau mag ik wel zeggen",vertelt Daeter. "Hij speelt zo zuiver, zo puur! Haast zoals de componist het bedoeld heeft. De man heeft daarbij een ongelofelijk muzi kaal geheugen en speelt on danks zijn tachtigjarige leeftijd alles uit zijn hoofd. Toen Daniel vier was, werd een absoluut ge hoor geconstateerd. Hij is nooit naar de lagere- of middelbare school gegaan. Hij wilde hele dagen piano spelen. Het is zeer bijzonder dat zo'n pianist naar Zeeland komt." besluit de schrijver. Kaarten voor het schouwburgconcert zijn ver krijgbaar via 0900-3300033 en www.lheaterverkoopzeeland.nl. Open dag Kom op 3 oktober naar de open dag van de ANWB Rijopleiding en maak kans op een gratis rijopleiding t.w.v. 2000,-! En je ontvangt bovendien 100,00 korting op een rijopleiding inclusief CBR examen als je boekt voor 1 december 2009. Meer weten? Kijk op anwb.nl/rijopleiding of bel 0118 634411 ANWB Rijopleiding Chris Roelse, Beenhouwerssingel 6,4331 MD Middelburg Rijopleiding dadig gedrag, vernielen en inti mideren van de ouderen die in het appartementencomplex Harlekijn boven de soos wonen, zijn enkele van de eerdere klachten. Twee jongens zijn nieuwsgierig en lopen naar bin nen. Nog geen vijf minuten later komt een groep jongeren, vanaf het voormalige schoolplein aan de overkant van de weg, aange lopen. Ze kijken in de grote zaal waar vanwege de heropening de band El Combo speelt, be stellen iets te drinken en vier jongens gaan in de gang tafel voetbal spelen. Dansen op de muziek zien ze niet zitten. De rest loopt snel naar buiten. "Het is niks", snauwt één van hen. Later komen ze terug. Een knaap die zich Levent laat noe men wil vertellen: "Het moet als vanouds worden, zodat wij bin nen kunnen komen wanneer wij dat willen. Er komen pasjes. Ik denk dat de jeugd die geen le gitimatie wil voor het gebouw gaat rondhangen. Ik weet niet of ik blijf komen." Jongerenwerker Tom vraagt zich af of zij hun paspoort voor de legitimatie willen laten zien. Burgemeester Wim Dijkstra en wethouder Frans Prins wilden voor de heropening weten hoe de overlast verminderd moest worden en of het verstandig is om een jongerensoos onder een appartementencomplex te heb ben. Frans: "Daarom is er geen inloop meer, een identificatie plicht en verplichte deelname aan het programma." Jaap van Belzen zegt namens de omwo nenden: "Er verandert niet veel. Wij hebben twijfels of het rusti ger wordt. VLISSINGEN - Jongeren centrum Walk-inn aan het Vlissingse Pablo Picas- soplein in Vlissingen is afge lopen zaterdag omgedoopt tot Sociaal Cultureel Cen trum De Paljas. Buurtbewo ners hadden vooral de laat ste anderhalf jaar last van de, veelal Marokkaanse, jeugd. De soos is op slot ge gaan en met een nieuwe naam en andere program mering moet het rustig blij ven. De jonge bezoekers zijn niet enthousiast. foto: jos beuman. Het is zaterdagavond en jonge renwerker Tom van Beek staat voor de deur van de voormalige Walk-inn. Roken op straat, bal Voor een potje tafelvoetbal zijn de jongeren te porren, maar dansen op de muziek van de band zien ze niet zitten. Op de foto gaan eerst eigenlijk ook niet.foto: jasper karman

de Faam | 2009 | | pagina 12