B LA U W G E R U IT E K L 1 LU VLISSINGEN VERGADERINGEN SPORTRAAD NIEUWE WEBSITE GEMEENTE Vttss STADHUIS 5 OKTOBER 'S MIDDAGS GESLOTEN SCHEMA LOCATIE CONTAINERS NOG VEEL TE DOEN SCHEMA LOCATIE CONTAINERS 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 WOENSDAG 30 SEPTEMBER 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (01 18) 487000 mm nu nl 1 NIEUWS EN INFORM ATI EP AG 1 iNA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN V.V/1 1 11 t li I IIWQVV - V lljj.t IUCI '.1 tl www.vlissingeri.nl/gemeente fotografie: Ruben Oreel Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Commissie Ruimtelijke ontwikkeling havens Donderdag 1 oktober 2009 Agenda (onder voorbehoud) 1Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Beëindiging samen werking Exploitatie maatschappij Schelde - Maas 4. Presentatie structuurvisie en woonvisie 5. Rondvraag 6. Sluiting Commissie Economie beheer Maandag 5 oktober 2009 Agenda (onder voorbehoud) 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Betaald en vergun ning parkeren 2010 t/m 2014 4. Rondvraag 5. Sluiting Commissie Financiën algemene zaken Donderdag 8 oktober 2009 Agenda (onder voorbehoud) 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 32' Wijziging van de programmabegroting 2009 'Vrije ruimte 2009 II' 4. Presentatie Organisatie ontwikkeling 5. Rondvraag 6. Sluiting www.vlissingen.nl/ commissie De Sportraad Vlissingen ver gadert op maandag 5 okto ber 2009 om 20.00 uur aan de Vredehoflaan 950. U bent van harte welkom. VUsstogerurt Bent u benieuwd naar de vernieuwde website van de gemeente Vlissingen? Kijk dan vanaf woensdag 30 september 2009 17 00 uur op Vlissingen.nl. Maandag 5 oktober 2009 is het stadhuis vanaf 12.00 uur gesloten in verband met de opening van het Veiligheidshuis Zeeland, 's Ochtends kunt u zonder afspraak bij de pubiieksbaties terecht. Kijk voor de reguliere openingstijden op www.viissingen.nl/ioket. Locatie Hendrikstraat 4 1 Glacisstraat 21 1 Batenburg 10 1 Verlengde v. Dishoeckstraat 592 1 Bloemenlaan 106A 1 Korenbloemlaan 12 1 Bonedijkestraat 148 1 Westerscheldestraat 2 1 Westerscheldestraat 16 1 Strandwal 44 1 1 1 Verlengde Bonedijkestraat 275 1 Hercules Segherslaan 2 1 Ruys de Beerenbroeckstraat 5 1 Wijenburg 2 1 Wilhelminastraat 1 1 Paul Krugerstraat 278 1 Badhuisstraat 161 1 l Het is waar: er gebeurt erg veel in Vlissingen. Het college, daartoe in staat gesteld door de raad, jj heeft veel zaken voortvarend opgepakt en in gang gezet. Prima, er zijn ook duidelijke resulta- I ten zichtbaar. Zomaar een paar zaken: de reali- seringsovereenkomst van de brede school in het MH Middengebied en in Souburg-Noord, de herin richting van de kern van Oost-Souburg en het Bellamypark waar de plannen nu duidelijke vormen aannemen. Maar er zijn ook een aantal zaken waar het e.e.a. mis is gegaan. Met name bij de communicatie met de burgers met betrekking tot plan nen en voornemens was er nog al eens onduidelijkheid. Wellicht komt dit mede door de dadendrang van het college en ambtenaren, hier kan dus nog veel verbeterd worden. Waar naar mijn mening de komende tijd heel veel in geïnvesteerd dient te worden is ons alge hele gevoel van welbevinden met betrekking tot de veiligheid en aan trekkelijkheid in onze gemeente. Het kan toch niet zo zijn dat een betrekkelijk kleine groep mensen, die zich niet aan onze maatschappelijke regels wensen te houden, ons gevoel van veiligheid teniet doen. Natuurlijk heeft de burgemeester de eerste stappen gezet om dit probleem aan te pakken, maar naar mijn mening moet er meer gebeuren met name op het gebied van de normvervaging. Het is toch niet normaal dat we frietbakjes, kauw gom, verpakkingen etensresten e.d. zomaar op straat gooien daar waar we op dat moment zijn. Hiertegen moeten we optreden en ook hier geldt; wie niet horen wil moet voelen, dus vervuilers flink aan pakken met fikse boetes. Zo krijgt onze stad een schoon aanzien en kunnen de kosten om al die troep op te ruimen aanmerkelijk omlaag zodat we ons geld aan nuttigere zaken kunnen besteden. Zo kunnen we met ons allen trots zijn op onze gemeente. Raadslid Tobias Meijers, fractie WD Telefoon: 462738, e-mail: tininterim@zeelandnet.nl www.wdvlissingen.nl Locatie Nabij Rest Papier Glas Plastic I Kleding Verlengde Kanaalstraat Winkel centrum Papegaaienburg Winkel centrum Paauwenburg Winkel centrum Aldi Winkel centrum 2 1 Scheldeplein Winkel centrum 2 2 C-1000 Winkel centrum 2 2 AH -XL Winkel centrum 2 2 Verlengde Bonedijkestraat Winkel centrum Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veer tien dagen op een donderdag, aanvang 09.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woens dagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht inge diend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www.vlissingen.nl/ welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stad huis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstandsverga deringen zijn 1, 15 en 29 oktober 2009. Inspraak ontwerp structuurvi sie en woonyisie Burgemeester en wethouders maken, op grond van de Inspraak verordening van de gemeente Vlissingen, bekend, dat vanaf 1 oktober 2009 t/m 11 november 2009, gedurende een periode van zes weken, in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1, ter inzage ligt het ontwerp van de structuurvisie en de woonvisie voor de gemeente Vlissingen. Op 15 oktober om 19.30 uur zal voor belangstellen den een informatieavond worden gehouden op het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De structuurvisie, verplicht gesteld op grond van de Wet ruimtelijke ordening, heeft betrekking op de beoogde ruimte lijke ontwikkeling van Vlissingen voor de periode tot 2020. De woonvisie gaat specifiek in op het thema wonen in deze periode. Het concept van beide visies is digitaal raadpleegbaar op de web site www.vlissingen.nl/visies. Gedurende bovenvermelde ter mijn kan iedereen ten aanzien van deze visies een schriftelijke inspraakreactie indienen bij ons college. Het is tevens mogelijk per e-mail een reactie in te dienen, waartoe het formulier kan die nen, dat aangetroffen wordt op dé website. Inspraak bestemmingsplan Sportpark Vrijburg Wij maken bekend, dat op grond van de Inspraakverordening van de gemeente Vlissingen 2009, van 1 oktober 2009 t/m 11 november 2009, gedurende een periode van zes weken, in het stadhuis (Paul Krugerstraat 1), ter inzage ligt het concept-ontwerp van bestem mingsplan Sportpark Vrijburg. Het concept-ontwerp van het bestemmingsplan is tevens digi taal raadpleegbaar op de website www.vlissingen.nl/bestemmings- plannnen. Het concept-ontwerp van dit bestemmingsplan heeft betrek king op de ontwikkeling van Sportpark Vrijburg, welke de aan leg van drie hockeyvelden en een atletiekbaan met bijbehorende voorzieningen zoals o.a. kleed ruimtes, clubgebouw, lichtmasten en verkeer- en parkeervoorzienin gen omvat. Tevens wordt de aan leg van een fietspad vanaf de Bun kerroute tot het sportpark en het zwembad mogelijk gemaakt. Het plangebied is gelegen in de Geledingszone tussen Vlissingen en Middelburg, direct grenzend aan de westzijde van het stadsge westelijk zwembad, en wordt tevens globaal begrensd door het verlengde van de Sportweg aan de zuidkant, dë westelijke grens van bedrijventerrein Vrijburg doorge trokken in noordelijke richting en de Zinderweg. Gedurende bovenvermelde ter mijn kan iedereen ten aanzien van dit bestemmingsplan een schriftelijke en/of mondelinge inspraakreactie indienen bij ons college. Indien u een mondelinge reactie wilt geven dient u hiertoe een afspraak te maken met mevr. E. Jasperse (tel. 0118-487367). Bewoners en gebruikers binnen het plangebied zullen door mid del van een informatiebrief schrif telijk op de hoogte worden gesteld van de verschijning van dit con cept-ontwerp bestemmingsplan Sportpark Vrijburg. Inspraak plaatsing onder grondse afvalcontainers De gemeente Vlissingen heeft besloten om het aantal onder grondse afvalcontainers in de gemeente uit te breiden. Het betreft containers voor de inza meling van glas, papier, kleding, huisvuil en plastic. Het college heeft een procedure voor de aan leg hiervan vastgesteld. In deze procedurebeschrijving zijn onder andere de criteria opgenomen waaraan de plaats voor een con tainer moet voldoen. Het college heeft besloten de beoogde locaties van een aantal ondergrondse containers in de inspraak te brengen. De locaties zijn weegegeven in een zgn. voor lopig spreidingsplan. Dit voorlopig spreidingsplan ligt met ingang van 1 oktober 2009 tot en met 11 november 2009 tij dens kantooruren ter inzage in de centrale hal van het stadhuis van de gemeente Vlissingen. Daar naast zijn deze stukken in te zien via www.vlissingen.nl/inspraak. Gedurende de inspraakperiode kunnen belanghebbenden hun zienswijze schriftelijk kenbaar maken. Ook kan het inspraakfor mulier op de website worden ingevuld. Beoogde locaties containers Zie schema locatie containers elders op deze pagina. Vlissingen, 30 september 2009 B&W van Vlissingen Postbus 3000 4380 GV VLISSINGEN

de Faam | 2009 | | pagina 11