BLAUW GERUITE KIEL INSPRAAKAVOND GEZONDHEIDSBELEID m mm start her ontwikkeling groote markt werk in uitvoering vlissingen.nl volledig vernieuwd subsidieregeling isolatieglas reizen naar de verenigde staten met een nederlands paspoort actueel bekendmakingen kalender VLISSINGEN MORGENRAAD WOENSDAG 30 SEPTEMBER 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GVVIissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel NIEUWS- EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN L'escaut woonservice, Mar- saki en de gemeente Vlis- singen informeren u graag over de nieuwbouwplannen tijdens een informatiebij eenkomst op woensdag 7 oktober 2009 van 19.30 tot 21.00 uur in het Arsenaal theater. Werkzaamheden spoor Op zaterdag 3 en zondag 4 oktober 2009 worden er werkzaamheden aan het spoor verricht op het tra ject Vlissingen-Roosendaal. Op zaterdag 3 oktober 2009 worden tot 13.00 uur bussen ingezet tussen Vlissingen en Goes. Vanaf 13.00 uur en op zondag 4 oktober 2009 wor den bussen ingezet op het traject Vlissingen - Bergen op Zoom. www.vlissingen.nf/ werkinuitvoering Morgen, 1 oktober 2009, vergadert in het stadhuis de commissie Ruim telijke ontwikkeling havens om 19.30 uur. De vergadering is open baar en er is spreekrecht voor bezoe kers. Op de agenda staat onder andere een presentatie van de struc tuur- en woonvisie. De volledige agenda kunt u lezen op de rechter pagina. www. vlissingen m\/ q em e e n i örasd De Walcherse gemeenten willen graag in gesprek gaan met haar inwoners over het lokale gezond heidsbeleid. Daarom wordt er op donderdag 15 oktober 2009 van 19.30 tot 22.00 uur een discussie avond in het gemeentehuis van Veere te Domburg georganiseerd. Belangstellenden zijn na aanmel ding van harte welkom. Er is een conceptnota opgesteld die de Walcherse gemeenten graag ter discussie aan u voorleggen. Voor de inspraakavond worden politici, het maatschappelijk mid denkader en geïnteresseerde inwo ners uitgenodigd. Terugblik De werkconferentie begint met een terugblik op de afgelopen vier jaar, de periode van de vorige nota lokaal gezondheidsbeleid. Op basis van gezondheidseijfers wordt de gezondheid van de inwoners op Walcheren geschetst. Daarna wor den de kaders en de voorgestelde beleidskeuzes van de nieuwe nota lokaal gezondheidsbeleid uit de doeken gedaan. In het tweede deel van de avond kunt u onder leiding van de avondvoorzitter in discussie gaan over de keuzes in de concept nota met de drie wethouders en een medewerker van de GGD, die een panel vormen. De uitkomsten van de discussie worden, indien mogelijk, meegenomen in de defi nitieve nota en de verdere uitwer king hiervan. Aanmelden Wilt u deelnemen aan deze werk conferentie? Meld u dan voor 10 oktober 2009 aan via bijeenkomst@ ggdzeeland.nl. Indien u niet beschikt over internet kunt u bel len met de GGD Zeeland, secretari aat BO telefoon: (0113) 24 94 70 van dinsdag tot en met vrijdag van 09.00 - 12.00 uur. Na aanmelding krijgt u het definitieve programma en de conceptnota toegezonden. Geef daarom bij uw aanmelding uw (e-mail)adres door. Hetzelfde vertrouwde adres, maar een compleet nieuwe site. Vandaag, woensdag 30 september 2009, wordt de vernieuwde website Vlissingen.nl gelanceerd door burgemeester Wim Dijkstra. Met de vernieuwde website investeert de gemeente Vlissingen in een nog betere digitale dienstverle ning aan haar inwoners en het bedrijfsleven. Gebruiksvriendelijkheid is een belangrijk uitgangspunt geweest bij de ontwikkeling van de nieuwe web site. De site is niet alleen in een nieuw jasje gestoken, maar ook volledig opnieuw ingedeeld. Hierdoor is infor matie sneller te vinden. De nieuwe website vormt een actuele en volle dige bron van informatie voor alle inwoners, bedrijven én bezoekers van Vlissingen. Tevens is er op de website een link opgenomen naar de site van Stichting Vlissingen Promotie. Deze stichting heeft tot doel Vlissingen zowel nationaal als internationaal onder de aandacht te brengen. www.vllssingen.nl Het reizen naar of via de j VS met een geldig Neder- lands paspoort kan zon der visum. Dit geldt ook voor paspoorten die zijn uitgegeven vóór 26 augus tus 2006: deze paspoorten bevatten geen chip. Voorts dient elke reiziger over een eigen paspoort te beschik ken. Kinderen worden dus niet toegelaten als zij slechts zijn bijgeschreven in het paspoort van de ouder(s) en niet over een eigen paspoort beschikken. Noodpaspoort Vanaf 1 juli 2009 worden burgers die reizen met een Nederlands noodpaspoort alleen toegelaten als zij daarnaast ook over een visum beschikken. Voor het reizen naar of via de VS met een noodpaspoort, dat chiploos is, geldt dus een RO?T4EUNlE OS* MtOEP.LASDEN visumplicht. De VS kunnen een uitzonde ring maken voor aan toonbare noodsitua ties, zoals een overlijdensgeval in de familie of vanwege een dringende medi sche noodzaak. Een noodpaspoort kan onder andere op de luchthaven Schiphol worden aangevraagd door personen die op het laatste moment niet beschikken over een (geldig) reisdocument en die wel in aanmerking komen voor een reis document. •Visum Een visum voor de VS moet aange vraagd worden op het Amerikaanse consulaat-generaal in Amsterdam. www.vlissmgen.nl/8oket Op 1 oktober 2009 gaat de subsidie regeling isolatieglas van start. De sub sidieregeling van het Ministerie van VROM is onderdeel van het pakket aan crisismaatregelen voor de woningmarkt en energiebesparing. Eigenaar-bewoners en Verenigingen van Eigenaren (VvE's) die in aanmer king willen komen voor een korting op de aanschaf van isolatieglas moe ten voor de aanvraag in het bezit zijn van een DigiD-code. VvE's dienen voor het aanvragen van een DigiD- code in het bezit te zijn van een Kamer van Koophandelnummer. Waardebon De regeling werkt met een waarde bonsysteem. Eigenaar-bewoners en VvE's van woningen die uiterlijk op 1 januari 1995 zijn gereedgekomen kunnen vanaf 1 oktober 2009 een waardebon isolatieglas aanvragen. Deze waardebon vertegenwoordigt een waarde, al naar het gelang het aantal te plaatsen vierkante meter isolatieglas. De bon kan gebruikt worden voor het verkrijgen van een korting op de aanschaf van isolatie glas door een glaszetter. Ook woning eigenaren en VvE's die isolatieglas geplaatst hébben tussen 1 juli en 1 oktober 2009 kunnen een waarde bon aanvragen voor deze regeling. De waardebon kan vanaf 1 oktober 2009 worden aangevraagd via www. meermetminder.nl. Hier zijn vanaf die datum ook de definitieve voor waarden van de regeling te vinden. Integraal Toezicht Jeugdzaken (ITJ) onderzocht het afgelopen jaar in Vlissingen de aanpak van overgewicht bij kinderen en jongeren. Namens ITJ overhandigde hoofdinspecteur volksgezondheid Jan van Wijngaar den donderdag 24 september 2009 de resultaten aan wethouder Frans Prins. Uit het onderzoek kwam naar voren dat er in Vlissingen veel acti viteiten worden ondernomen tegen overgewicht. ITJ beoordeelde deze activiteiten aan de hand van acht kwaliteitscriteria en stelde verschil lende knelpunten vast. Uit het onderzoek blijkt dat professionals slecht op de hoogte zijn van eikaars activiteiten. Ook worden activiteiten onvoldoende afgestemd op de mogelijkheden en behoeften van jonge ren waardoor vooral jongeren met een hoger risico niet worden bereikt. Verder zijn preventie, signalering en begeleiding bij overgewicht niet in een doorlopende lijn georganiseerd. Tegelijkertijd constateerde ITJ wel dat veel professionals mogelijkheden zien om de aanpak van over gewicht te verbeteren. De gemeente gaat de komende tijd samen met scholen, jeugdgezondheidszorg, GGD en andere vertegenwoordigers van lokale organisaties werken aan verbeteringen. www.vlissingen.nl/college Ingediende aanvragen De volgende aanvragen om te bouwen, te slopen of een monu ment te wijzigen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwvergun ning: 1. wijzigen voorgevel Badhuis straat 137 B) Aanvraag reguliere bouwver gunning: 1. tijdelijk plaatsen kantoor Industrieweg 5 2. verbouwen woning Burge meester Stemerdinglaan 21 3. plaatsen 13 tanks, damwand, pompplaats, leidingen en PGS15 opslag Europaweg Zuid 4 4. vernieuwen serre Boulevard de Ruijter 1 C) Aanvraag sloopvergunning: 1. slopen voormalige Raven- steinschool Pablo Picassoplein De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is moge lijk dat de tekeningen, waarop de vergunning wordt verleend, afwij ken van de ingediende aanvraag. Verleende monumenten-, bouw-, sloop- en gebruiks vergunningen (mogelijk met binnenplanse ontheffing) In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: 1. plaatsen tijdelijk kantoor Industrieweg 5, 22-09-2009 2. plaatsen kozijn in voorgevel Bedrijfsweg IA, 23-09-2009 Inzage Deze besluiten liggen, totdat de hierna aangegeven bezwaarter mijn is verstreken, ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat. De verleende vergunningen met bijbehorende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met dhr. W. Huige van de afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339) worden ingezien. Bezwaar Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen bin nen zes weken na de tussen haak jes staande datum een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Vlissingen, afdeling Bedrijfsvoe ring, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die bezwaar heeft gemaakt, de Voor- zieningenrechter van de recht bank Middelburg (Postbus 5015, 4330 KA Middelburg) verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk ver zoek is griffierecht verschuldigd. Ontwerp-ontheffingen met bouwaanvragen (Wet ruimtelijke ordening) Wij willen positief beslissen op de hierna genoemde verzoeken om ontheffing in combinatie met de ingediende bouwaanvragen: 1. apotheek De Singel B.V. voor het verbouwen en in gebruik nemen van Singel 154 (beneden) voor huisartsen praktijk 2. uitbreiden woning Talmalaan 35 Artikel 3.23 en 3.22 van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 4.1.1 van het Besluit ruimtelijke ordening bieden daartoe de moge lijkheid. Op de besluitvorming is Afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuurs recht van toepassing. Voordat wij een beslissing nemen op voor noemde aanvragen, liggen - de bouw- en situatietekeningen en de ontwerp-beschikking ingaande 1 oktober 2009 gedurende zes weken (dus t/m 11 november 2009), ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Deze publica tie en het ontwerp-besluit zijn tevens digitaal raadpleegbaar via de gemeentelijke website www. vlissingen.nl/publicaties. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk of mondeling hun zienswijze indie nen bij burgemeester en wethou ders (t.a.v. afd. SBP, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen). Voor een mondelinge zienswijze dient u vooraf een afspraak te maken met dhr. W. Huige van de afd. Publiekszaken (tel. 0118 487339). Vrijdag 2 oktober 2009 20.15 uur Concert Braziliaanse zangeres Ceumar Arsenaaltheater Zaterdag 3 oktober 2009 21.00 uur Nuff Said Woost Muziekoptreden De Piek Woensdag 7 oktober 2009 13.00 uur Rommelmarkt Oude Markt www.vlissingen.nl/uit

de Faam | 2009 | | pagina 10