Controle hondenbelasting Informatiemarkt welzijnsaccommodaties Nationale Burendag www.middelburg.nl dé Weekkrant DeFaam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 23 september 2009 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-maii naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118} 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Vanaf 28 september kunnen leerlingen uit de groepen 3 tot en met 8 van het basisonderwijs iedere schoolweek meedoen met de sportbuurtwerkactivitei- ten. Je kunt langskomen wanneer jij tijd en zin hebt, want opgeven is niet nodig. De sportactiviteiten vinden plaats in de gymzalen. Deelname is 0,75 per keer. De eerste keer is altijd gratis. Ook is het mogelijk om voor vijf euro een 'sportstrippenkaart' te kopen. Met deze kaart kan je tien keer sporten. Klarenbeek, maandag Gymzaal Gen. Hakewill Smithlaan Groep 3 t/m 5: 15.30 - 16.30 uur Groep 6 t/m 8: 16.30 - 17.30 uur Dauwendaele, dinsdag Gymzaal Roozenburglaan Groep 3 t/m 5: 15.30 - 16.30 uur Groep 6 t/m 8: 16.30 - 17.30 uur Stromenwijk, dinsdag Gymzaal Getij Groep 3 t/m 5: 15.30 - 16.30 uur Groep 6 t/m 8: 16.30 - 17.30 uur Magistraatwijk, woensdag Gymzaal Palet Groep 3 t/m 5: 13.30 - 14.30 uur Groep 6 t/m 8: 14.30 - 15.30 uur Voetbal 15.30 - 16.30 uur Nieuw Middelburg, donderdag Gymzaal Rotterdamse Kaai I Groep 3 t/m 5: 15.30 - 16.30 uur Groep 6 t/m 8: 16.30 - 17.30 uur Heb je een idee voor een mooie sport/beweegactiviteit: laat het ons weten. Christiaan Boon: 67 57 61of 06 46 40 64 97 c.boon@middelburg.nl en Patrick de Guchteneire: 67 57 97 of 06 46 40 64 96 p.de.guchteneire@middelburg.nl. Zaterdag 26 september doen Speel tuinvereniging van Epenpark, Stich ting Calimero, Stichting Welzijn Mid delburg en het WOP mee aan de lan delijke Burendag campagne van het Oranje Fonds. Het centrale thema is dit jaar 'maak van je buurt je thuis'. Tijdens de Burendag wordt aandacht gevraagd om je buurt gezelliger, scho ner en leefbaarder te maken. Het 'el kaar beter te leren kennen' staat daar bij ook centraal. 's Ochtends zal van 10.00 tot 12.00 uur een grote opruim- en klusactie plaatsvinden in de speeltuin van Epen park. In de middag kunnen kinderen gratis gebruik maken van de speeltuin, deelnemen aan de kleedjesmarkt, ge schminkt worden en allerlei spelletjes doen. 's Middags geven de vrijwilligers van skatepark Meker de voorkant van het gebouw een opknapbeurt. De deuren van de welzijnsruimten in Hof van Bu ren staan open. Daar kunt u een kijkje nemen en deelnemen aan verschillen de activiteiten. Buurtbewoners maar ook andere be langstellenden worden van harte uitge nodigd om mee te doen bij de verschil lende activiteiten op zaterdag 26 sep tember. Voor meer informatie kunt u terecht bij Stichting Welzijn Middelburg. U kunt ons bereiken via: (0118) 68 16 03 of stuur een mail naar: oranjelaan@welzijnmiddelburg.nl. Een commissie Informatiemarkt heeft tot doel de raad te onder steunen bij zijn onderzoeks- en ontwikkelingswerk voor het poli tiek debat en besluitvorming. Op 30 september om 19.30 uur is er in het stadskantoor een informatiemarkt welzijnsaccom modaties. De welzijnsaccommodaties en grand cafés zijn de locaties waar mensen met zorg terecht kunnen voor hun dagelijkse dagbeste ding. Bovendien vindt daar de ontmoeting plaats tussen wijkbe woners. Deze accommodaties zijn dan ook belangrijk als één van de pijlers van de woonser- vicezones. In een aantal gevallen zijn ze ook van belang voor de brede schoolactiviteiten. Helaas is het resultaat op het gebied van de welzijnsaccommo daties en grand cafés minder rooskleurig. Het beheer en exploitatie loopt niet overal even voorspoedig. Tot en met oktober werkt Prorail aan het spoor binnen de gemeente Middelburg en met name in Arnemuiden. Deze werkzaamheden maken deel uit van een groot onderhoudsproject aan het spoor in Zeeland. De overweg Doeleweg in Arnemui den wordt vernieuwd. De spoorweg overgang is dan van zaterdag (01.00 uur) tot en met maandag 5 oktober (05.00 uur) volledig afgeslo ten voor al het verkeer. Dit geldt ook voor voetgangers. Door middel van verkeersborden wordt een omlei dingsroute ingesteld. Gevolgen treindienst Door de werkzaamheden aan het Zeeuwse spoor rijden op zaterdag 26 september en zondag 27 sep tember geen treinen tussen Bergen op Zoom en Kruiningen-Yerseke. Op zaterdag 3 oktober rijden er 's ochtends tot 13.00 uur geen treinen tussen Vlissingen en Goes, 's Middags rijden vanaf 13.00 uur tot en met zondag 4 oktober geen trei nen tussen Vlissingen en Bergen op Zoom. NS zet bussen in op deze trajecten. Voor een overzicht van het beperkte treinverkeer en de afsluitingen van overwegen kijk op www.prorail.nl/ zeeuwselijn. Reizigers kunnen meer informatie kijken op www.ns.nl en teletekstpagina 754, of bellen naar 0900-9292 0,70 p.m.). De transferiumbus rijdt weer volgens de winterdienst. Dat wil zeggen dat de bus van lijn 63 alleen rijdt op donderdag en zaterdag. Bezoekers aan de binnenstad en woonboulevard kunnen gebruik maken van deze gratis transferiumbus. Mortiereboulevard richting Nieuw Haven Eerste rit om 10.00 uur, vervolgens elke 20 minuten tot en met 17.20 uur. Nieuwe Haven richting Mortiereboulevard Eerste rit om 10.10 uur, vervolgens elke 20 minuten tot en met 17.10 uur. r In Middelburg moet u belasting betalen voor het houden van een hond. Voor zover bekend betalen vrijwel alle inwoners van de ge meente Middelburg die één of meer honden hebben dan ook hondenbelasting. Toch is een re gelmatig terugkerende controle nodig om tot een goede uitvoe ring van deze belastingregeling te komen. Het is de bedoeling binnenkort een controle uit te voeren in de gemeente Middel burg. De controle wordt in opdracht van het gemeentebestuur uitge voerd. In oktober gaan de con troleurs op pad. Aan de hand van door het gemeentebestuur ver strekte informatie over de wonin gen die bezocht moeten worden, belt de controleur bij alle wonin gen aan. De controleur kan dus ook bij u aanbellen. Hij stelt enkele vragen over het al dan niet hebben van een hond. Het is de bedoeling dat hij de vragen aan de deur afhandelt. Als u niet thuis bent, zal de controleur ter plaatste een oordeel maken over het wel of niet aanwezig zijn van één of meer honden. Vanzelfsprekend kunnen de controleurs zich legiti meren met een door de gemeen te verstrekt legitimatiebewijs. Tarief hondenbelasting Volgens de door de gemeente raad vastgestelde 'verordening hondenbelasting' betaalt iemand voor het houden van één hond 60,76 per jaar (2009). Mensen die twee honden heb ben betalen 121,52 extra, in totaal dus 182,28. Voor de derde en volgende hond moet per hond nog eens 121,52 extra betaald worden. Aangeven van een hond Wanneer u een hond heeft, bent u verplicht dit aan te geven. Misschien heeft u sinds kort een hond en bent u nog niet in de gelegenheid geweest daarvan aangifte te doen. Wij adviseren u Foto: Jan Koole daarmee niet te lang te wachten. Het is uiteraard beter, dat u aan uw wettelijke verplichting heeft voldaan voordat de controleur komt. In de publiekshal van het stadskantoor liggen formulieren die u kunt gebruiken om aangifte te doen. Informatie Wilt u meer weten en heeft u nog vragen? Bel dan met een van onze medewerkers van onze afdeling Planning en Control, (0118) 67 57 72.

de Faam | 2009 | | pagina 9