f Op voeten en fietsen naar school Afsluiting Torenweg Het woord aan raadslid Peter van Hekken Raadsvergadering 28 september Open dag aquaduct 'Dampoort' ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 23 september 2009 - Pagina 8 Vorige week donderdag organiseerde de gemeente Middelburg in samen werking met Veilig Verkeer Nederland en de basisschool Acaciahof de actiedag 'Op voeten en fietsen naar school'. De actie is bedoeld om de kinderen een maand lang elke dag te voet en op de fiets naar school te laten komen met de hoop dat veel kinderen het daarna zelfstandig blij ven doen. Fietsen en lopen is gezond, zeker voor kin deren in de groei. Ook voor de weerstand van kinderen is buitenlucht erg goed voor de ge zondheid. Daarnaast is het goed voor de kinde ren dat zij leren, wan neer ze fietsend of lo pend naar school gaan, het verkeer te kennen, gevaarlijke situaties her kennen en hiermee om te gaan. Kinderen, die door de ouders elke dag met de auto naar school worden gebracht, hebben minder ver- keersgevoel. De kinderen die lopend of fietsend naar school kwamen kregen een groene ballon met heli um. De balonnen, voor- Op de Torenweg tussen de Kruit- molenlaan en de Nieuwlandseweg komt een nieuwe rotonde. Deze week zijn de werkzaamheden van start gegaan. Door de aanleg van de rotonde is de Torenweg afgesloten. Het bedrijventerrein Amestein blijft wel bereikbaar vanaf de Nieuwlandseweg. Autoverkeer wordt omgeleid via de Nieuwlandseweg, Kanaalweg en Schroe- weg vice versa en Nieuwlandseweg de A58 (oprit 38) en de Schroeweg. Gebrek aan geld, gebrek aan visie, gebrek aan durf Vorige week is de herziene kadernota (de gemeentelijke meerjarenbegro ting) bij de raadsleden in de bus ge vallen. Herzien omdat de versie van eerder dit jaar door de veel lager uit vallende rijksbijdrage al heel snel ach terhaald bleek. Daar waar de SP hoopte op een visie met durf van het college zijn het ban ge hap-snap bezuinigingen gewor den. Bezuinigingen die vaak haaks staan op de in diezelfde kadernota verwoordde doelstellingen. De kader nota spreekt bijvoorbeeld over meer sfeer in de binnenstad en seizoens verlenging en nadat iedereen heeft mogen ervaren hoe evenementen als het Jazzweekend, Middelburg Volko ren en het Nazomerfestival hieraan bijdragen, komen die nu in gevaar door verlaging van het budget. Een aantal evenementen krijgt zelfs voor taan de rekening voor het opruimen gepresenteerd. Prachtige volzinnen over milieu en woonomgeving, maar wel bezuinigen op openbaar groen. Verder wordt de kaasschaafmethode toch weer toege past: in plaats van in goed overleg met de ontvangers na te gaan waar eventueel nog bezuinigingen mogelijk zijn, worden simpelweg alle subsidies met 1 procent per jaar gekort. Daar waar een aangepast budget een uitdaging kan zijn en vraagt om een Foto: Jan Koole scherpe visie, creativiteit en durf is deze kadernota wat dat betreft we derom een brevet van onvermogen. De doelstelling "realisering van een nieuw theater aan het Molenwater park dat aanvullend en onderschei dend is ten opzichte van het overige podiumaanbod in Zeeland" is gehandhaafd, maar het is wel de bedoeling van het college het toch al (te) lage budget verder te verlagen. De eerder door coalitie en college geuite eisen, markant en onderscheidend, lijken ineens niet meer belangrijk. Al wat nog van belang lijkt is het zo snel mogelijk (voor de gemeente raadsverkiezingen op 3 maart 2010) zien van een retourkaartje, werden op het teken van wethouder Huub van Klinken, tegelijk losgelaten. De ballon die het verst komt wint een fiets van rijwielhandel Piet Voskamp. Arnestein blijft wel bereikbaar met de fiets via het fietspad langs de Toren weg. De werkzaamheden duren tot 12 okto ber en tot die tijd blijft de Torenweg afgesloten. onherroepelijke beslissingen nemen voor wat betreft de locatiekeuze (het dondert niet wat we bouwen, maar we bouwen het op het Molenwater). Een doelstelling die er wat de SP be treft positief uitspringt is "het vergro ten van het draagvlak en de legitima tie voor besluiten". Helaas is die niet uitgewerkt. Wordt hier eigenlijk door het college gezegd dat een raadsmeerderheid misschien niet altijd voldoende is? Gaat het dan over luisteren naar en open en eerlijk overleggen met be trokken burgers? Dat zou dan de enige winst zijn van deze verder zo armetierige kadernota. Tot slot wijs ik U graag op het politiek café dat de SP sinds kort maandelijks organiseert. Daar wordt geprobeerd met de hulp van een aantal deskun digen meer inzicht te krijgen in zaken die ons allemaal aangaan. Na "windenergie" en "bouwen op Walcheren" gaat het op woensdag avond 7 oktober over "een autovrije/ autoluwe binnenstad" (19.30 uur, Ko d'oooooooor, Lange Noordstraat). Interessant, gezellig, leerzaam en behulpzaam bij het ontwikkelen van een visie! Kijk voor meer info op de website (www.sp.nl/middelburg) of neem contact op: Peter van Hekken 06 - 22 66 09 01 hoogehek@zeelandnet.nl De gemeenteraad komt op maandag 28 september bij elkaar voor haar maande lijkse raadsvergadering. Die begint om 19.30 uur in het stadskantoor. U bent van harte welkom om de vergadering bij te wonen vanaf de publieke tribune De stuk ken waar de raadsleden over praten liggen ter inzage in de informatiehoek van het stadskantoor. De agenda is onder voorbehoud. 1. Opening, mededelingen en vaststelling agenda 2. Vaststellen notulen raadsvergadering 13 juli 2009 3. Instemmen Kadernota 2010-2013 4. Zienswijze op jaarrekening 2008 gemeenschappelijke regeling Centrale post Ambulancevervoer Zeeland 5. Zienswijze op Liquidatierekening 2008 gemeenschappelijke regeling Maatschappelijke Zorg Walcheren 6. Zienswijze op de Jaarrekening 2008 en begroting 2010 gemeenschap pelijke regeling Gemeenschappelijke gezondheidsdienst Zeeland 7. Zienswijze op Jaarrekening en Jaarverslag 2008 en Begroting 2010 ge meenschappelijke regeling Bestuurderscverleg Regionaal Onderwijsbe leid Walcheren 8. Zienswijze op Financieel Jaarverslag 2008 gemeenschappelijke regeling LétÉ 9. Zienswijze le begrotingswijziging2009 gemeenschappelijke regeling LétÉ 10. Zienswijze op Begroting 2010 gemeenschappelijke regeling LétÉ 11. Zienswijze op gezamenlijke huisvesting van LétÉ, Sociale Dienst Walche ren en Kredietbank Walcheren 12. Verwerving locaties LétÉ binnen de gemeente Middelburg 13. Ingekomen stukken 14. Zienswijze le begrotingswijziging en le tussenrapportage 2009 gemeen schappelijke regeling Kredietbank Walcheren 15. Zienswijze op beleidsbegroting 2010 gemeenschappelijke regeling Kre dietbank Walcheren 16. Zienswijze op 2e begrotingswijziging en le kwartaal rapportage 2009 ge meenschappelijke regeling Sociale Dienst Walcheren 17. Beschikbaar stellen krediet voor bouwkundige aanpassingen in het wijk centrum Het Palet 18. Vaststelling bestemmingsplan Buitengebied 19. Wijziging bijlage 1 van de Parkeerverordening 2009 20. Vaststelling herziene exploitatieopzet Papisland 21. Vaststellen herziene exploitatieopzet Stromenpoort 22. Vaststellen herziene exploitatieopzet Noordweg- Noordsingel 23. Vaststellen verdeelvoorstel ISV 2009-2 24. Onderhoud monumenten en stadsvernieuwing 25. Vaststelling 2e herziene grondexploitatieberekening Dokstraat in Ame- muiden 26. Beschikbaar stellen aanvullend krediet aanpassing huisvesting Molen water 4A 27. Voorstel tot het wijzigen van de begroting 2009 28. Vervallen 29. Instemmen met de aanpak van cverlast middels Probleem Interventie Teams en Jeugd Interventie Teams 30. Wijziging verordening tot wijziging van de Algemene Plaatselijke Verorde ning Middelburg 1997 (25e wijziging) i.v.m. 4e nachtvergunning ZEP 31. Vestiging van nieuwe verkooppunten voor softdrugs (coffeeshops) in Mid delburg 32. Aanmelden als Millenniumgemeente Raad op de radio Radiozender CoolFM is iedere raadsvergadering aanwezig om verslagte doen. In het programma Fblitiek Lokaal kunt u luisteren naar het verloop van de raadsvergade ring van 28 september en reacties van bestuurders en bezoekers. De uitzending staat op voor vrijdag 2 oktober vanaf 20.00 uur Herhaling op maan dag 5 oktober ook vanaf 20.00 uur De radiozender js via de kabel te beluisteren op frequentie 94.4. De etherfrequentie is 105.3 FM. Op zaterdag 3 oktober kunt u de bouw van het aquaduct 'Dampoort' in de N57 van dichtbij bekijken. KUNST/Rijkswaterstaat stelt de bouwlocatie aan de Kleverskerkse- weg die dag van 10.00 uur tot 16.00 uur open voor het publiek. Geïnteres seerden zijn van harte welkom een kijkje te komen nemen. Rondleidingen Tussen 10.00 en 16.00 uur organi seert Rijkswaterstaat samen met de aannemer, KUNST, rondleidingen naar het aquaduct. De rondleidingen vertrekken vanaf het Informatiecen trum N57, Kleverskerkseweg 21. Vanaf daar is het slechts enkele minuten lopen naar de bouwlocatie. Meer weten? Het informatiecentrum N57 is op dinsdag, woensdag, donderdag en op iedere eerste zaterdag van de maand geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Het telefoonnummer van het Informatiecentrum N57 is (0118)62 26 00. Meer informatie over de bouw van het aquaduct 'Dampoort' en de aan leg van de Havenpoortweg (N57) vindt u op www.rws.nl/n57. Foto: Jan Koole

de Faam | 2009 | | pagina 8