Zonnebloem LinQ zoekt hulp Palladio n9n Genieten van een mooie nazomer Draaiorgels in stereo kijk alvast op binnenuit.nl buitenmeubelen buitenverlichting dé Weekkrant Zonder reclame is leuker Swingend muziek optreden Twice Cheque Zeeuwse Muzikanten Kleding en fancy fair Vrolijke Keet Gezellige bingo dansant in 't Zand Rommelmarkt bij Turnschool WÈÈÈÊÊÊÊÊÊË Kom ook eens bij ons langs voor een GRATIS buitenverlichtingsplan (of eventueel bij u thuis) Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 215838 www.binnenuit.nl De Faam MIDDELBURG - In de Middel burgse binnenstad was onlangs een Nederlandse primeur te zien. twee oer-Hollandse draai orgels speelden synchroon. Pe ter Dekker speelt nu al zo'n tien jaar met zijn draaiorgel De Ted dybeer iedere zaterdag in Mid delburg. Peter draait ook veel recente populaire hits. Zijn or gel wordt niet meer aange stuurd door de traditionele or gelboeken maar door een inge bouwde midispeler. Via magne ten worden de draaiorgelpijpen ingeschakeld. Hiddo van Os uit Hillegom heeft het draaiorgel De Drie Kruiken, dat ook speelt met een midispeler. De twee or gelmannen hebben hun orgels aan elkaar gekoppeld. door karin ockë VLISSINGEN - Zonnebloem LinQ Zeeland organiseert en begeleidt leuke activitei ten voor mensen van 18 tot 45-plus met een lichamelij ke beperking. Daarvoor zoekt de organisatie jonge vrijwilligers en deelnemers. Een dagje shoppen, naar de film gaan, een concert bezoeken, een workshop schilderen, een avondje stappen in het LinQ café, een verwendag in een beautyfarm; er zijn mogelijkhe den te over. Voor mensen die een lichamelijke beperking hebben, zijn deze uitstapjes vaak niet vanzelfsprekend. Er moet een hoop worden gere geld. Claudia Janssen in Domburg is één van de vrijwilligers. Zij kwam in maart in contact met de Zonnebloem LinQ en was gelijk enthousiast. "Ik ben bezig met het opzetten van een jon gerengroep in Zeeland," vertelt ze. "Wij zijn een landelijke orga nisatie, maar in onze provincie was tot afgelopen voorjaar nog geen werkgroep voor de jonge ren. Zowel de vrijwilligers als de deelnemers bepalen zelf wat er op het programma staat en hoeveel tijd ze er aan willen be steden. De groep is nu nog klein, maar wel heel erg enthou siast! Iedere vrijwilliger heeft zijn eigen specialiteiten. Het doel is om samen leuke en ge zellige dingen te doen en om mensen uit hun eenzaamheid te halen. Natuurlijk zijn wij ook op zoek naar sponsors. Er moet vaak vervoer worden geregeld en soms ook een hotelover nachting in een rolstoeltoegan kelijk hotel." Kennismakingsdag Zaterdag 26 september is er een Kennismakingsdag in het Cine Café bij de bioscoop in Vlissin- gen. Tussen 15.00 en 18.00 uur is er een vrije inloop. De lande lijke dag is op zaterdag 24 okto ber in Tiel. Meer informatie is te vinden op Hyves: Zonnebloem LinQ Zeeland en via Claudia Janssen, telefoonnummer: 06- 23228405. De 2 orgels zijn draadloos met elkaar verbonden en er is speciale muziek gearrangeerd. Muziekarrangeur Va Os is erg enthou siast "Muzikaal zijn er meer mogelijkheden, het ene orgel speelt de hoofdmelodie terwijl het andere orgel een tegen melodie kan spelen. foto: koen janse. VLISSINGEN - Allround band Twice geeft op zater dagavond 26 September een swingend optreden in café de Concurrent op het Bella- mypark in Vlissingen. Hun repertoire bestaat uit muziek uit de Sixties en Seventies, maar ook uit popballads, disco, rock&roll en heden daagse toppers. Twice be staat uit de leadzangeres Mary Land, gitarist/zanger Wil Pluijgers en toetsenist/zanger John de Korte. Het optreden is van 21.30 tot 0.30 uur. MIDDELBURG - De Zeeuw se Muzikanten hebben vori ge week een cheque ontvan gen van 500 euro. Zij traden op tijdens het seniorenfeest van het eeuwfeest van l'es- caut woonservice op 28 mei. Het orkest bestaat uit men sen met een verstandelijke beperking en is sinds kort onderdeel van Arduin. SEROOSKERKE - Bij peuter speelzaal De Vrolijke Keet aan de Koepelstraat 31a in Serooskerke is vrijdag 25 september een kinderkle- dingverkoop. Ook is er een spelletjescircuit, ponyrijden, knutselen, schminken en een groot springkussen. Er staan kramen met sieraden en huishoudelijke artikelen en allerlei lekkers. Het is van 15.00 tot 17.00 uur. Heeft is spullen voor de verkoop, bel dan: 0118-592515. MIDDELBURG - Wijkver- eniging 'tZand/Stromenwijk in Middelburg houdt vrijdag 25 september een bingo dansant in wijkgebouw De Vergulde Baars. Vanaf 20.00 uur klinkt de eerste muziek in de Baarsjesstraat 42. En tree voor leden is 3 euro en niet leden betalen .2 euro meer. Dat is inclusief een bingokaart en koffie. bin uit VLISSINGEN - De Turn school Zeeland houdt op za terdag 26 september op het plein aan de Dreesstraat 2 in Vlissingen een markt. Er is een bonte verzameling van spullen te koop tussen 9.00 en 13.00 uur. >!ux Rolf 8er»z Kendix- Oc noeg •Tribü Glosier 1 Nederlanders zijn over het algemeen blij met de publieke zenders, zo blijkt uit een onderzoek van Flycatchèr Internet Research. Maar dan wel reclamevrij; tweederde van de kijkers zouden het goed idee vinden als de publieke zenders reclamevrij worden. Vooral oudere hoogopgeleiden zien de zenders graag zonder 'sto rende en irritante' reclame. De helft van de Nederlanders zou dan meer kijken en een op tien wil er zelfs wel extra voor betalen: ge middeld 6,40 euro per maand, de ouderen zelfs 7,75 euro.

de Faam | 2009 | | pagina 7