Aardappeloogst valt door de droogte et water Dag in teken Schelde Zieke kindeten gaan nu naar Goes i? Burgemeester vindt Vlissingen Promotie Trofee belangrijk dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL KANDIDAATSTELLING VLISSINGEN PROMOTIE TROFEE 2009 Woensdag 23 september 2009 - Pagina 5 De grond is zo droog dat het tijdens het ploegen wegstuift. Dat heeft Rien Mol nog nooit meegemaakt. DOOR CARRIE FREDERIKS YERSEKE - De Zeeuwse hoeren hebben problemen met het rooien van hun aardappels. Het heeft na melijk de afgelopen maand nauwelijks geregend in Zee land. Door de aanhoudende droogte is de grond keihard geworden. Veel boeren stel len de aardappeloogst daar om nog even uit. "Bij vochtige aarde blijft er een beetje grond aan de aardappels plakken. Dat beschermt de aardappels tijdens het oog sten", legt agrariër Rien Mol uit Yerseke uit. De Yersekse boer heeft het ploegen even onder broken om zijn verhaal te doen. "Het heeft zo weinig geregend, het is nu veel te droog om aard appels te rooien. De grond valt gewoon van de aardappels af en er zitten veel te veel kluiten tus sen. Dan neemt de kans op be schadigingen, het zogenaamde stootblauw, toe." "We zouden de patatten het liefst nu uit de grond halen", vervolgt hij "maar in plaats daarvan ben ik de grond aan het klaarmaken voor de wintertar we." Te koud Akkerbouwer Jan Boot uit Kruiningen ziet het nog niet somber in. Ook hij doet klusjes die anders in de winter worden DOOR TARA DE VRIEND VLISSINGEN - Initiatief groep Scheldekwartier houdt in samenwerking met Stichting Palladium op zaterdag 26 september een Scheldedag op het oude Scheldeterrein. Een hele dag in het teken van De Schelde. Het is van 11.00 tot 17.00 uur en de toegang is gratis. Er is een lezing over de historie van de werf, twee rondetafelge sprekken met als onderwerp Hoe bouw je een schip? en De toekomst van het Scheldeter rein, twee eenakters gebaseerd op verhalen van Scheldewerk- nemers en een tentoonstelling van scheepsbouwgereedschap, curiosa, tekeningen, boeken, fo to's en schilderijen. Tevens wordt door de directeur van Stichting Palladium het boek met Scheldeverhalen uitgereikt aan de mensen die het hebben geschreven. Verder leiden erva ren gidsen de bezoekers over het werfterrein rond en kunnen mensen een rondvaart maken met de sleepboot De Hermes. De ingang van het terrein is op de hoek Scheldestraat en Aagje Dekenstraat aan het grote dok. Meer informatie via Stichting Palladium: 0118-420460. h FOTO: CARRIE FREDERIKS gedaan. "De aardappels kun nen nog wel even in de grond blijven. Maar het moet niet te lang duren anders loop je kans dat het te koud wordt. Zodra het flink geregend heeft, moeten de aardappels er meteen uit." Weerberichten De Zeeuwse boeren volgen de weerberichten dan ook nauw gezet. "Vanaf woensdag zou het gaan regenen. Daar hopen we dan maar op," besluit Boot opti mistisch. DOOR TARA DE VRIEND VLISSINGEN - Kinderen en jongeren, die in het zieken- uis worden opgenomen, gaan vanaf nu naar de kin derafdeling in Goes. Polikli nische- en dagbehandeling door de kinderarts blijft ook in Vlissingen mogelijk. Steeds minder kinderen wor den opgenomen in het zieken huis. Veel worden voornamelijk poliklinisch behandeld. Een kinderwijkteam kan veel kinde ren ook thuis de verzorging ge ven die nodig is. "Kinderen die wel opgenomen moeten wor den hebben vaak een com plexer ziektebeeld. Daarom is het beter voor een goede medi sche zorg dat zij op één grote kinderafdeling liggen dan ver deeld over twee kleinere. De plannen hiervoor zijn al oud, maar zijn nu versneld inge voerd vanwege de concentratie van de bevallingszorg per 1 ja nuari in Goes, waardoor het noodzakelijk was om ook de zorg voor pasgeboren kinderen in Goes te concentreren", ver telt woordvoerder Jaap Nele mans van het Oosterschelde- zieknhuis. "Binnen één grote vakgroep kunnen de kinderart sen de verschillende vakgebie den verdelen en zich verder specialiseren wat het zorgaan bod beter maakt. Te denken valt aan de verdere ontwikkeling van de behandeling van kinder diabetes en kinderoncologie." De kinderafdeling in Goes is de afgelopen maanden verbouwd. (eventueel vervolgen op een vervolgvel) Plaats en datum Handtekening Deze kandidaatstelling ingevuld en ondertekend vóór 15 oktober 2009 opsturen naar: Stichting Vlissingen Promotie T.a.v. jury Vlissingen Promotie Trofee 2009 Oude Markt 3 ('t Spui) 4381 ER Vlissingen Het reglement van de Vlissingen Promotie Trofee kan schriftelijk worden opgevraagd bij bovengenoemde stichting of via e-mail op vlissingenpromotie@spui.nl. van toepassing zijnde situatie omcirkelen a.u.b. Foto: Wieny de Brabander - Fotografie Duna Postcode en woonplaats Telefoon Reden(en) van deze kandidaatstelling: E-mailadres: Door Marcel van der Voort VLISSINGEN - "Ik vind de Vlissingen Promotie Trofee belangrijk. Het stadsbestuur wil dat de mensen trots zijn op hun stad. Het is goed dat de mensen Vlissingen goed in het nieuws bren gen", zegt burgemeester Wim Dijkstra van Vlissingen. ook geen winnaar uit ons dorp", verklaart Piet. Centrummanager Joop van Bel: "Ik vind het be langrijk dat mensen in Vlissingen dingen orga niseren en dat zoiets de stad goed naar buiten brengt." Harrie van Hal, de waarnemend voor zitter van de Vereniging Winkelcentrum Vlis singen, denkt dat wethouder Rob van Dooren kans maakt op de trofee door de manier waarop hij de stad in de publiciteit brengt. Frans Meijer, van Horeca Nederland, afdeling Vlissingen, denkt als organisatie aan Zeeland Cruise Port omdat zij cruiseschepen Vlissingen binnenha len. "En als privépersoon tip ik Toon Poppe met zijn website vol foto's van Vlissingen. Stichting Vlissingen Promotiekan beter onderscheid gaan maken tussen bedrijven, grote instellingen en particuliere initiatieven. De laatste kunnen nu moeilijk winnen." Het formulier hiernaast is ook te downloaden via www.vlissingen.nl/promotietrofee Gegevens indiener: Naam (Eventueel) bedrijf Straat en huisnummer Postcode en woonplaats Telefoon E-mailadres: nomineert als kandidaat voor de Vlissingen Promotie Trofee 2009 de navolgende privépersoon bedrijf organisatie instelling Naam (of bedrijfsnaam) (Eventueel) contactpersoon Straat en huisnummer Mensen die de stad op een positieve manier hebben gepromoot, kunnen de Vlissingen Pro motie Trofee 2009 winnen. "Ik denk dat ik zö'n tweehonderd namen heb van mensen die voor de prijs in aanmerking komen. Dat zijn ook mensen die ik heb onderscheiden met een kip- derlintje of Koninklijke onderscheiding", gaat Dijkstra verder. Voorzitter Piet Steketee van het Dorpsplatform Oost-Souburg weet dat de Sou- burgers erg gesteld zijn op hun dorpsgevoel. "Ze promoten Vlissingen niet snel. Ik verwacht

de Faam | 2009 | | pagina 5