r Spaan riBBqë r I I Officiële Mededelingen Nonnen gaan voorbij milieu van de Provincie Zeeland Informatie over het provinciaal bestuur, zoals Provinciewerk, vindt u op www.zeeland.nl klein vertrek gelijk stelling vang- werktuig ontgrate vis lijvig duidelijk klasse ren persoon lijk vnw. steeds plagend mis leiden ~y voeg woord bevel lusteloos lijkvaas dors vloer 10 kranig sleden vellen jong schaap heug lijke viering lancet voor zetsel soort revolver graan soort tref woord strak- zetten strijd perk koren positieve elektrode uitroep voertuig bloei- wijze woon schip bierpot slechte reuk lof deel van een uur voor zetsel bijbelse stad kerk gezang in orde identiek Engelse titel snij- werktuig een zekere 1 23456789 10 Puzzelland.com Het verbieden van godsdiensten of uitingen ervan, is niet nieuw. Zijn de kerken in Rus land alweer bovengronds? Poetin lijkt me ook geen orthodoxe papen vriend. In 1796 werden alle kloosters in Venlo opgeheven. Alleen het nonnenklooster Mariaweide bleef open omdat er onderwijs werd gegeven. Of de nonnen er hun hoofddoeken mochten blijven dragen van de Franse revolutionai ren, valt te betwij felen. In 2004 moesten de nonnen in de Duitse deelstaat Baden Würt- temberghun habijten uitdoen, afleggen zeg gen ze in die kringen, omdat een of andere Duitse Wilders het dragen van hoofd doekjes had verboten. Daar hadden de rooms katholieke bestuurders niet op gerekend. Opeens was het middel erger dan de kwaal. Ik had een oudtante die non was: zuster Adelberta heette ze. Mijn oma noemde haar schoonzuster 'Rie'. Ik wist vrij zeker dat het een vorm van heiligschennis was. Als ze ja rig was bezochten we haar in hetAmers- foortse klooster van Ter Eem, tevens kost school voor rijke roomse meisjes. Op be paalde tijdstippen verzamelden de nonnen zich in de kapel en zongen er liederen met dunne stemmen, die met een ijle galm te rugkaatsten vanaf de gebrandschilderde ra men in de hoogte. Vooral op die momenten voelde ik me bijna zweven van heiligheid. Toen zuster Adelberta een keer bij ons lo geerde wonnen mijn broertje en ik inlich tingen in over haar nachtkleding. Toen we hoorden dat de kap in bed afging rust ten we niet voordat we een blik hadden geworpen op het ongesluierde hoofd. Wat ik precies ver wachtte, weet ik niet. In elk geval iets bijzonders. Dat was het grijze, gemili- meterde haar op het kwetsbare vogel hoofdje beslist niet. De non had veel van haar heiligheid FOTO: PETER ELENBAAS Verloren. Om Geert Wilders moet ik altijd lachen. Hij wekt de onweer staanbare indruk een moederskindje te zijn. Dat hij zijn haar verft, doet hij voor Haar. Ach, wat miste hij haar als ze 's zondags verplicht in de linker kerkbeukzat, en hij, jongen, rechts. Verlangend keek hij naar het gebloemde hoofddoekje aan de vrouwen kant. Het nonnenkoor van de Benedictines sen zong een liedje van hunkering. Honder den nonnen herbergde dat klooster. Nu zijn er nog zestig. Alle godsdienst gaat voorbij. Reageren op de column van Henk Spaan? Ga naar www.deweekkrant.nl/spaan Ontheffingen Flora- en faunawet Gedeputeerde Staten van Zeeland delen mede dat zij in week 37 en 38 in het kader van artikel 68 van de Flora- en faunawet de volgende ontheffingen hebben verleend. 1. Ter voorkoming van belangrijke schade aan gewassen, vee, bossen, bedrijfsmatige visserij en wateren is ontheffing verleend aan Ter Linde Akkerbouw te Oostkapelle voor het doden van damhert van één uur voor zonsopkomst tot één uur na zonsondergang en daarbij gebruik te maken van een geweer, voor de periode van 11 september 2009 tot en met 31 oktober 2009. De ont heffing heeft betrekking op een perceel rode bieten aan de oostkant van de Munnikweg te Oostkapelle. gemeente Veere, zoals op de bij het besluit behorende kaart aangege ven. 2. Ter voorkoming van belangrijke schade aan gewassen, vee, bossen, bedrijfsmatige visserij en wateren is ontheffing verleend aan P.G. de Visser te Veere voor het doden van damhert van zonsopkomst tot zonsondergang en daarbij gebruik te maken van een geweer, voor de periode van 16 september 2009 tot en met 30 november 2009. De ont heffing heeft betrekking op een perceel suikerbieten aan de Dunoweg te Oostkapelle, gemeente Veere, zoals op de bij het besluit behorende kaart aangegeven. Bezwaar De ontheffingen liggen 6 weken ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantoor uren. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stuk ken kunt u zich wenden tot mevrouw D. Mersie-du Cloo (tel 0118-631907), mevrouw L. Wijgman (tel. 0118- 631986) of de heer R. Steijn (tel. 0118- 631196). Belanghebbenden kunnen binnen 6 weken na de dag van verzending van de ontheffing bezwaar tegen de ont heffing indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 6330 LA te Middelburg. Wij wijzen er op dat de termijn voor het indienen van een bezwaarschrift is gekoppeld aan de datum van ver zending of uitreiking van het besluit aan de aanvrager, die mogelijk niet samenvalt met de termijn van ter inzage legging. Op bovenstaande tele foonnummers kan informatie worden ingewonnen over de exacte verzend- datum van het besluit. Krachtens artikel 6.16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het bezwaar de werking van dit besluit niet. Gelet hier op kan, gelijk tijdig met of na het indienen van een bezwaar, ingevolge artikel 8.81, lid 1 van de Algemene wet bestuursrecht bij de president van de rechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 6330 KA Middelburg, een verzoek tot het tref fen van een voorlopige voorziening worden ingediend, indien - gelet op de betrokken belangen - onverwijlde spoed dit vereist. Besluit accepteren melding A.S.K. Romein B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de melding Wet milieubeheer van A.S.K. Romein B.V. te Ritthem. De melding heeft betrek king op het verplaatsen van het magazijn en de opslaglocatie van gevaarlijke afvalstoffen op de locatie Frankrijkweg 5. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 23 oktober 2009: -bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren en; -in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00- 16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 23 oktober 2009 tegen dit bestuit schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 6330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift heb ben ingediend kunnen om een voorlo pige voorziening vragen bij de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot D.H.B. Voorwerk, tel. (0118) 631167. Bodemverontreiniging Coosje Buskenstraat 133-135 Vlissingen Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben op 29 juli 2009 de ontwerpbe schikking betreffende de bodemver ontreiniging óp de locatie Coosje Buskenstraat 133-135 Vlissingen gepubliceerd. Naar aanleiding van deze ontwerpbeschikking is een zienswijze ontvangen. Deze zienswijze heeft geen aanleiding gegeven om de beschikking aan te passen. Gedeputeerde Staten hebben vastge steld dat 1Er sprake is van een ernstig geval van verontreiniging. 2. De sanering van de bodemveront reiniging niet spoedeisend is. De beschikking ligt van 23 september tot en met 6 november 2009 ter inzage bij de Directie Ruimte. Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 08.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en in in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur.. Belanghebbenden die naar aanleiding van de ontwerpbeschikking een ziens wijze naar voren hebben gebracht of belanghebbenden aan wie redelijker wijs niet verweten kan worden dat zij geen zienswijzen hebben ingebracht, kunnen binnen deze termijn beroep tegen de beschikking instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Gedurende de behandeling van het beroep kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De beschikking treedt 5 november 2009 in werking, tenzij binnen die ter mijn een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. In dat geval treedt het besluit niet in werking, voor dat op dat verzoek is beslist. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw L. Vermeer (tel. 0118-631926). Op www.zeeland.nl. is de tekst van de beschikking te vinden onder Vergunningenloket Bodembeschikkingen Verleende besluiten. Provincie Zeeland

de Faam | 2009 | | pagina 45