Ontdek hoe Nederland leeft met water Versterking zeewering (Advertorial) WWVWkn JTr 00000 00 NEDERLAND tEEET MET WATER Het klimaat verandert, het water stijgt en de golven slaan harder op de kust. Daarom verstevigen we duinen en dijken, en houden we de huidige kustlijn op peil. Bijvoorbeeld bij Vlissingen. Daar worden de duinen met zand versterkt en opnieuw ingeplant met helmgras. Voor dit project en de vele andere projecten langs de kust vragen we omwonenden en bezoekers mee te denken en mee te werken. Kijk voor meer informatie op nederlandleeftmetwater.nl. acuut, maar wel urgent. Daarom starten we nu, met al onze kennis en ervaring, een nieuw Deltaprogramma. Om te beschermen wat is opgebouwd en om Nederland voor te bereiden op de toekomst. Dit programma wordt uitgevoerd samen met water schappen, provincies, gemeenten, bedrijven, maat schappelijke organisaties én met u. Bent u benieuwd wat u zelf kunt doen? Of wilt u meer weten over hoe we Nederland veilig en leefbaar houden? Kijk dan op nederlandleeftmetwater.nl We staan ér nauwelijks bij stil, maar wij Nederlanders leven met water, elke dag opnieuw. Water om te drinken, om te recreëren, water voor de land- en tuinbouw en voor de natuur Maar ook zetten we al eeuwenlang het water naar onze hand. En met succes, want zonder alle dammen, dijken en duinen zou tweederde van ons land regelmatig onder water staan. Voor ons Nederlanders is het heel gewoon dat we massaal onder de zeespiegel wonen. Maar het is niet vanzelfsprekend dat dit altijd zo blijft. Door de klimaatverandering stijgt de zeespiegel en komen er periodes waarin het extreem nat of droog is. We moeten daarom nu al aan de slag om ervoor te zorgen dat Nederland veilig en goed voorbereid de toekomst in gaat Zodat er niet eerst een ramp hoeft te gebeuren voordat we wakker schrikken. De kernvraag is: hoe zorgen we ervoor dat Nederland nu, maar ook over vijftig jaar en zelfs honderd jaar nog een veilig en aantrekkelijk land is om in te wonen? We kijken dus verder vooruit dan ooit. De dreiging is niet

de Faam | 2009 | | pagina 44