Aftrap Oecumenische Kerkendag 'Dan weet ik waar ze uithangen' Burendag 2009 in Middelburg ALLEEN DEZE WEEK ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Mobieltje goed voor opvoeding Bedrijfsvolleybal begint 29 september weer Tuiv/N'fftiill De Faam Woensdag 23 september 2009 - Pagina 24 In veel gezinnen is de mobie le telefoon, een vooral de kos ten daarvan, wel eens onder werp van discussie. Wel draagt deze discussie bij aan de opvoeding van het kind: 39 procent stelt dat een mo biele telefoon bijdraagt aan de financiële verantwoorde lijkheid van het kind. In de bus, in het winkelcen trum, op straat en het schoolplein, je ziet ze over al: kinderen met een mo bieltje. Voor een 12-jarige behoort het telefoontje tot de 'standaarduit rusting'. Bijna een op de vier kinderen krijgt het eerste mo bieltje al tussen 6 en 8 jaar. Dat blijkt uit onderzoek van T-Mo- bile onder ruim duizend Neder landse ouders van kinderen on der de 18 jaar over het gebruik van het mobieltje in het gezin. In de meeste gevallen zijn het de kinderen die zeuren dat ze niet meer zonder kunnen. Ver volgens gaan de ouders mee in die kinderwens met de gedach te dat het wel zo veilig is als je je kind in geval van nood kunt bel len. Het is bovendien een leuk verjaardagscadeautje, jonge kinderen stellen nog geen eisen, dus krijgen ze vaak het oude toestel van een van de ouders. De voorkeur gaat uit naar een prepaid oplossing, zeker wan- Zij moet nog een paar jaar wachten. neer kinderen nog jong zijn. Goed, dat is dan geregeld. Maar hoe zit het met de kosten. Be kend is dat jongeren juist door hun belgedrag in de financiële problemen kunnen komen. Driekwart van de kinderen krijgt niet alleen een mobile te lefoon, maar ook nog eens een beltegoed. De hoogte van dit 'belgeld' is gemiddeld 13 euro per maand per kind. Ouders denken bovendien dat bijna een kwart van het zakgeld op gaat aan de mobiele telefoon Overigens bellen jonge kinde ren vooral met hun moeder. Ook andersom bellen de ouders veel met de kinderen. Redenen om te bellen is om te checken waar iemand is en hoe laat hij of zij thuis moet zijn. Vijftig jaar MBV DOOR KARIN OCKÉ MIDDELBURG - De competi tie van de Middelburgse Be- drijfsvolleybal Vereniging be gint dit jaar op dinsdag 29 sep tember in sporthal De Kruitmo- len in Middelburg met een aan- vangstoernooi. Een week later beginnen de competitiewed strijden. Eind jaren vijftig speel de een aantal mensen regelma tig een partijtje volleybal. Al snel werden een paar teams ge vormd. Het idee ontstond meerdere teams te zoeken en een locatie om ergens binnen de gemeente Middelburg een zaaltje te huren om vriend schappelijke partijen tegen el kaar te spelen. Dit sloeg aan. Er kwamen steeds meer teams bij. Er werd een vereniging met een bestuur opgezet en deze men sen organiseerden een volley- balcompetitie voor recreanten. In september 1959 was De Mid delburgse Bedrijfsvolleybal Ver eniging geboren. Het resultaat overtrof alle verwachtingen. De groei was zo groot, dat de ver eniging letterlijk uit de sporthal groeide. De zaal aan de Nas- saulaan werd ingeruild voor de Voorborch. Ook die sporthal bleek uiteindelijk te klein en de MBV verhuisde naar de Kruit- molen, waar op zes velden tege lijk gespeeld kan worden. Ja renlang waren er op dinsdag tussen 19.00-23.00 uur vieren twintigwedstrijden. In de topja ren telde de MBV negenenne gentig teams verdeeld in elf klassen, vier dames en zeven heren. Nu zijn er nog 44 over. De competitie wordt nu ge speeld op de dinsdagavond tus sen 19.15-22.15 uur. Info: wim.wolf@zeelandnet.nl MIDDELBURG - In de aan loop naar de Oecumenische Kerkendag op 25 september wordt woensdag 23 september de aftrap gegeven met een startbijeenkomst in het korps gebouw van het Leger des Heils aan Het Zwin 1 in Mid delburg. Daar zal, naast de ge wone kerk, ook aandacht zijn voor de groene kerk. Na de inleiding hiervan kan in werkgroepen gediscussieerd worden. De avond begint om 19.15 uur. Aanmelden via: raadvanker- kenzld@gmail.com of p.gee- ne@kpn.nl. DOOR SHARON N0TEBAART MIDDELBURG - 'Maak van je buurt je thuis' is dit jaar door initiatiefnemer Het Oranje Fonds gekozen tot thema van burendag 2009. Deze zaterdag 26 septem ber is bedoeld om te stimu leren dat buurtbewoners met elkaar hun buurtwens uitvoeren. Het Oranje Fonds stelt voor iedere goe de buurtwens maximaal 750 euro beschikbaar. Op ruim duizend plekken in Nederland houden sociale or ganisaties open huis. Zo ook in Middelburg, waar Speeltuin vereniging van Epenpark aan de Zacharias Jansenstraat 15a van 10.00 tot 12.00 uur een grote opruim- en klusactie houdt. In de middag kunnen kinderen gratis gebruik maken van de speeltuin, deelnemen aan de kleedjesmarkt, ge schminkt worden en allerlei spelletjes doen. 's Middags zullen de vrijwilligers van Ska- tepark Meker de voorkant van het gebouw een opknapbeurt geven. SWM opent op burendag van 13.15 tot 17.00 uur haar deu ren aan de Oranjelaan 19. Buurtbewoners kunnen daar meedoen met een workshop scrappen, sieraden maken, sjoelen of een potje kleien. De workshops kosten 5 euro en geïnteresseerden kunnen zich aanmelden via oranje- laan@welzijnmiddelburg.nl.

de Faam | 2009 | | pagina 40