premie zorgverzeKei Maatregelen voor wie niet op tijc M ïfasmiiftiÉil De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL van Volksgezondhe Welzijn en Sport De zorgverzekering verzekert u tegen de kosten van medische zorg. U bent in Nederland verplicht een zorgverzekering af te sluiten. Daarvoor betaalt u elke maand een premie aan de zorgverzekeraar. Er zijn steeds meer mensen die deze premie niet betalen (wanbetalers). De zorgverzekering is gebaseerd op solidariteit: door de zorgpremie te betalen, dragen alle verzekerden samen de kosten voor de zorg. Het is dus belangrijk dat iedereen meebetaalt. Sinds september 2009 is er een nieuwe wet om wanbetaling te bestrijden. Woensdag 23 september 2009 - Pagina 22 ■lippi De hoofdpunten van deze nieuwe wet zijn: Als een verzekerde 2 maanden niet heeft betaald, volgt een brief van de zorgverzekeraar met een betalingsregeling voor de premie, incassokosten en rente. Bij een achterstand van 6 maandpremies int het College voor zorgverzekeringen (CVZ) een 'bestuursrechtelijke premie' van zo'n 130 per maand. Dit is hoger dan de oorspronkelijke premie. De bestuursrechtelijke premie wordt ingehouden op het loon of de uitkering van de wanbetaler. Als een wanbetaler geen loon of uitkering heeft, wordt de premie ingevorderd door het Centraal Justitieel Incasso Bureau. Iemand met een betalingsachterstand kan niet overstappen naar een andere zorgverzekeraar. Meer weten over deze nieuwe wet? Kijk dan op www.wanbetalerszorgpremie.nl of bel Postbus 51:0800-8051 (gratis). Het is goedkoper om premieachterstand te voorkomen en tijdig te betalen. Neem contact op met uw zorgverzekeraar als u problemen heeft de premie te betalen. Als u zelf geen oplossing meer weet voor het betalen van uw schulden, kan de sociale dienst van uw gemeente u informeren over schuldhulpverlening. Of bel Stichting De Ombudsman: 0800 - 6464644 (gratis). Opwww.zelfjeschuldenregelen.nl staan tips om een betalingsachterstand op te lossen. gratis, 'of aanbiedingen.

de Faam | 2009 | | pagina 38