Nieuwe lesauto's van Toyota de jELN BEDRIJF Jonge voor Verkeersschool Dek Auto Poppe levert serie VW Transporter Taxi's vWjvUTO Audi A5 Cabriolet, een droom van een auto www.zeeuwsautojournaal.nl Verkeersschool Dek heeft het wagenpark wederom uitge breid met vier nieuwe Toyota's, type Auris met de zuinige 1.4 diesel commonrailmotor. Bij de feestelijke aflevering staan alle betrokkenen te glun deren: TCR adjunct directeur Peter Markusse en John Hage, vestigingsmanager Jan Jaap Hietkamp en fleetsalesmanager Jan van As en de manager van importeur Pon, Robert Hasslinghuis. Menigeen was jaloers toen ik vertelde welke auto ik deze week mocht testen. De Audi A5 Cabriolet is dan ook werkelijk een droom van een auto. Ook wanneer je alleen maar naar dit juweeltje kijkt, is het al een dynamische auto. Dan hebben we het nog niet eens over de rijprestaties. Woensdag 23 september 2009 - Pagina 13 Tekst en foto André van der Velde en Ruth Kas U ziet ze op de foto staan voorde deur van Toyota de Jonge in Vlissin- gen. Deze auto's zijn ter vervanging en uitbreiding van het wagenpark voor de vestigingen Terneuzen, Goes en Middelburg. Ook ditmaal worden de auto's door Toyota de Jonge geleverd. "Toyota de Jonge heeft vestigingen in zowel Goes als Vlissingen en dat komt voor ons heel goed uit. De locaties, de klantvriendelijkheid, goede service en de onderhoudsvriendelijk- heid spreken ons enorm aan", aldus Ko Dek. "Het is erg fijn dat de Toyo ta's naast de standaard controles zelden buiten dienst zijn. De geplan de lessen kunnen mede hierdoor vrijwel altijd doorgaan." Pluspunten De ToyotavAuris is gemakkelijk in het gebruik voor de leerlingen. Dat is een groot pluspunt. Het aangrij pingspunt is ruim genoeg, zodat de auto niet steeds uitvalt. Dit is goed voor het zelfvertrouwen van de leerling. De nieuwe Toyota scoort ook hoog als het gaat om milieuvriendelijk heid. Met zes versnellingen wordt een nog lager verbruik gerealiseerd. Goed voor het milieu en voor de portemonnee. Milieuvriendelijk rijden, beter bekend als Het Nieuwe Rijden wordt tegenwoordig ook ge toetst door het CBR. De zesde ver snelling geeft naast extra comfort ook nog een beter rendement op het examen. Bij het Nieuwe Rijden wordt vooral getraind op vlot schakelen en rijden in een zo hoog mogelijke ver snelling. Door goed vooruit te kijken wordt het gebruik van de voetrem zoveel mogelijk beperkt, het zoge noemde uitrijden. Bij het uit laten rollen van een voertuig verbruikt deze geen brandstof. Wagenpark Verkeersschool Dek beschikt inmid dels over een wagenpark voor de autorijlessen van achttien auto's waarvan vijftien auto's zijn geleverd door Toyota de Jonge. De verkeers school leidt hiermee honderden kan didaten op voor het autorijbewijs. Het slagingspercentage is voor veel kandidaten de doorslaggevende fac tor voor het kiezen van de rijschool. Tegenwoordig wordt dit gepubli ceerd door het CBR, via www.cbr.nl. Dek scoort in de examenplaatsen Goes, Middelburg en Terneuzen 10 tot 15 procent hoger dan het gemid delde van alle rijscholen. Goede en vooral constante kwaliteit wordt ge waarborgd door regelmatige scho ling van de instructeurs. Rijles voor 17-jarigen Uniek in Zeeland is het verzorgen van de eerste rijlessen op 17-jarige leeftijd. Dit gebeurt op het verkeers- oefenterrein, door middel van het zogenaamde Smart Pack. Hierbij le ren kandidaten op het terrein voer- tuigbeheersing, maar ook wordt al getraind in het maken van nood stops op zowel stroef als glad weg dek. Zodra de 18-jarige leeftijd is bereikt starten de lessen op de openbare weg, de volledige aandacht kan dan worden gericht op verkeers- inzicht en gevaarherkenning. Een voordelige manier om snel je rijbewijs te halen! Tekst en foto André van der Velde Auto Poppe heeft de eerste reeks Volkswagen Transporter Taxi's afge leverd in de opvallend wit/paarse kleuren. Taxi Centrale Renesse gaat de komende jaren met twee merken rijden en dat betekent voor Auto Poppe een enorme zakelijke en logis tieke uitdaging. Er is heel bewust voor de kwaliteit en de service van Volkswagen gekozen! Taxi Centrale Renesse is een lande lijk opererend, gecertificeerd bedrijf gericht op personenvervoer. TCR is voortgekomen uit een viertal gere nommeerde taxibedrijven. Inmiddels is TCR ruim tien jaar actief op het gebied van taxi-, openbaar- en beslo ten vervoer. TCR heeft zich bij reizigers en opdrachtgevers bewezen als betrouwbaar vervoerder met een sterke focus op een klantgerichte uit voeringskwaliteit van haar bus- en taxidiensten. Momenteel verzorgt TCR ondermeer openbaarvervoersdiensten in Zeeuws-Vlaanderen, Waterland de Hoeksche Waard, op Goeree-Over- flakkee, en de waddeneilanden Vlie land en Terschelling. Daarnaast ver zorgen ze voor een groot aantal op drachtgevers ziekenvervoer/gehandi- captenvervoer, transferiumvervoer, leerlingenvervoer, zwemvervoer, zie- kenfondsvervoer en discovervoer. De kap opent zich in vijftien secon den door een simpele druk op de knop, waardoor je dus gewoon kunt blijven zitten. Je hoeft er de rit niet voor te onderbreken, want tot een snelheid van 50 kilometer per uur kun je kap ook tijdens het rijden be dienen. Afgezien van de prachtige vormgeving van deze auto, is het ook een auto die bijzonder prettig rijdt. De handgeschakelde zesver snellingsbak werkt snel en doel treffend. Door de korte schakelwe gen wordt het motorvermogen goed benut. De directe besturing draagt bij aan het wendbare karakter. Kort om: de ideale ingrediënten voor on beperkt rijplezier. Voor wie echt ook op akoestisch ge bied het neusje van de zalm wil, is het optionele Bang Olufsen Sound System een aanrader. Dankzij de over twaalf luidsprekers te verdelen 505 Watt hoor je een glashelder, transparant en ruimtelijk geluid. De Audi A5 Cabriolet is er in ver schillende uitvoeringen, onder ande re als 2.0, 3.2 en 3.0 TDI quattro. De prijzen beginnen bij 51.265 euro. Wie ook het ultieme rijplezier wil er varen in deze prachtige Audi, kan hiervoor terecht bij Auto Poppe in Goes en in Vlissingen. want vier inzittenden kunnen in alle comfort reizen. Deze sportieve auto biedt ook meer dan voldoende ruim te op de achterbank en hier vinden we ook, hoe kan het ook anders in zo'n fraaie auto, geïntegreerde be kerhouders. Echt een bijzonder detail dat ik nog niet eerder heb aangetrof fen, is de automatisch gordelbren ger. Deze zorgt er voor dat je niet een halve slag hoeft om te draaien om je gordel te pakken, maar 'brengt' hem naar je toe. De ruimte in de auto wordt in elk opzicht optimaal benut. De achter bankleuning is vanuit de bagage ruimte gedeeltelijk neerklapbaar. Hierdoor kun je eenvoudig langere voorwerpen meenemen. De bagage ruimte zelf is groot genoeg voor een paar koffers, tassen en andere vrij- etijdsbenodigdheden. Zelfs met geo pende cabriokap is er nog een baga gevolume van 320 liter beschikbaar. Tekst Marina Meijers Hoewel het niet echt schitterend weer is deze ochtend, rijden we na tuurlijk wel met de kap open. En we merken nu dat ook in het najaar een cabrio toch wel echt genieten is. Ge woon een extra sjaal om en je voelt je de koning te rijk in deze blikvan ger. Bovendien hebben ze bij Audi overal aan ge dacht. Zo is er op tionele hoofdruim teverwarming die je gewoon laat vergeten dat het buiten een beetje fris is. Zo kun je bijna het hele jaar van je cabrio ge nieten. Wordt het. echt te koud, dan gaat de kap natuurlijk gewoon dicht en ook dan rijd je toch in een opval lende exclusieve auto. De klassieke stoffen cabriokap is bepalend voor het bijzondere karakter en geeft de auto toch net wat meer cachet in vergelijking met een hardtop. In het interieur van de Audi A5 over heerst exclusiviteit, gehuld in een fraai design en met toonaangevende techniek. De ruimte mag er ook zijn,

de Faam | 2009 | | pagina 33